Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Ще один надзвичайно легкий термос японського виробника, який надіслав нам магазин Ібіс, зветься Zojirushi SJ-TG10-AA.

В багатьох своїх властивостях він повторює Zojirushi SJ-JS10RA: упаковка так само японською, тому без заглядання в інструкцію, де є англійський розділ, не обійтись.

термос zojirushi огляд термос zojirushi отзывы

Його комплектація доповнена ремінцем для перенесення термосу.

термос zojirushi відгуки

Корок з ідентичною системою відкривання/закривання, як і в його співвітчизника: тиснемо на кольорову кнопку – відкидається невеликий клапан, відкриваючи отвір для виходу рідини. Тиснемо на плаский виступ і термос знову герметизується. Неперевершено точна і приємна робота механізму.

термос zojirushi обзор

Якщо забудете закрити клапан, при закручуванні кришки він закриється самостійно. Це дуже корисна особливість термосів Зоджируши, що врятує від намокання добрячу кількість ваших речей в поході і документів в міському рюкзаку.

Корок Zojirushi SJ-TG10-AA також не вважається розбірним, однак з допомогою відео-інструкції на ютубі на власний страх і ризик ви можете спробувати розділити його на деталі для чистки від залишків напоїв.

Як і з корком термосу Zojirushi SJ-JS10RA я раджу робити це якомога рідше, бо невеликі пластикові виступи, що фіксують конструкцію, псуються все сильніше з кожним наступним розбиранням.

японский термос

Основний ущільнювач легко знімається для миття чи заміни. Це знову каучук, а не силікон. Зоджируши кажуть, що це добре, бо він довше живе, ніж силікон.

японские термосы термос япония

Помітна відмінність корку в цьому термосі – його розмір. Він трохи більший, з огляду на збільшений діаметр горлечка (50 мм).

термос японія

Зі збільшеним діаметром горла Zojirushi SJ-TG10-AA краще підійде для напоїв з льодом, бо крізь ширший вхід лід простіше закидати всередину.

японський термос

Найбільше відмінностей у Zojirushi SJ-TG10-AA в порівнянні з Zojirushi SJ-JS10RA – в колбі. По-перше, вона ширша і нижча. По-друге, з обох боків на ємності розташовані пластикові накладки. 

термос зоджируши

Діаметр накладок більший за діаметр ємності. Таким чином, колба, що лежить на боку (чи падає на бік), не торкається металевою частиною інших поверхонь. Нагадаю, що колба Zojirushi має лише міліметровий проміжок між шарами металу і цінує обережне ставлення.

Два виступи на верхній пластиковій накладці – місця приєднання ремінця.

зоджируши термос

Довжина ремінця в розгорнутому вигляді 95 см. Його можна скоротити до 53 см за допомогою двох трищілинних пластикових пряжок.

термос зажируши

В Zojirushi є аналогічний термос з жорсткою ручкою, яку так полюбляють рибалки, але ми обрали для огляду модель з ремінцем, бо він нам видався цікавішим для використання в горах. Лишаєте ремінець вдома і економите вагу. Якщо ви ніколи не плануєте користуватись ремінцем, виступи для нього можна обережно зрізати пилкою по металу, щоб вони не чіплялись за інше спорядження. Само собою, цей крок зробить недійсною гарантію, тому рішення приймати вам.

Теоретично, ремінець можна використовувати як страховку, якщо ви переносите термос в зовнішніх кишенях рюкзака.

zojirushi термос

Оскільки верхня накладка з різьбою зроблена з пластику, робота з термосом (відкривання і закривання кришки-горня) майже безшумна. На різьбі є обмежувач, по якому можна чітко зрозуміти, що кришка закрита до кінця.

японські термоси

Нижня накладка також виконує роль стишувача, коли термос встановлюється на тверді поверхні.

термос для чаю

Діаметр нижньої накладки – 90 мм, тому Zojirushi SJ-TG10-AA не так охоче лізе в бічні кишені рюкзака, як вужчі моделі термосів.

термос для походів

Через згадані пластикові деталі виробник не радить опускати термос під воду, пояснюючи це тим, що вода може забратись під накладки і стати причиною корозії.

Зсередини колба вкрита покриттям на кшталт тефлону. Це фірмова особливість Zojirushi, яка полегшує очистку термосу і охороняє смак напоїв, обмежуючи їх взаємодію з металом.

термос дитячий

В асортименті Zojirushi є і спеціальний очищувач для термосів, який, ходять чутки, працює космічно добре. В нас є ідея перевірити ті чутки з вашою допомогою. Орієнтовно, наступного тижня роздамо рендомно читачам кілька порцій і попросимо протестувати на своїх старих термосах. Як маєте такий – слідкуйте за новинами на нашому Facebook.

Кришка-горня – чистий пластик. Чорна цятка згори шорсткіша за решту поверхні. Моя перша здогадка стосувалась протиковзних властивостей цієї ділянки, однак практика не підтвердила гіпотезу. Думаю, ця деталь вставлена, щоб вберегти гарний вид гладенького пластику кришки від подряпин. Об’єм кришки по вінця – 190 мл.

термос для чая термос 1 литр

Вага Zojirushi SJ-TG10-AA приємно мала, лише 445 грамів, з яких ємність – 356 г, корок – 47 г, кришка-горня – 42 г. Вага ремінця 16 г, але в загальну я його не враховував, бо не потягнув би з собою в гори.

Бонус термосів Zojirushi – наявність в магазинах змінних частин: ущільнювача, корку і кришки-горня.

Тести на термоізоляцію Zojirushi SJ-TG10-AA нижче. По ним видно, що модель Zojirushi SJ-JS10RA, про яку ми вже говорили, значно краще ізолює напої. У випадку з героєм цього огляду, Zojirushi SJ-TG10-AA, при температурі навколишнього середовища -20°С напої будуть лишатись гарячими 12 годин. Тобто, за теплоту чаю можна не переживати протягом одного похідного дня, але не більше.

як вибрати термос

Наостанок знов нагадаю, що теплоізоляційні властивості термосів можна використовувати і влітку. Приміром, набрати крижаної води чи компоту з льодом і насолоджуватись прохолодою протягом спекотного дня. Або засипати доверху льоду, залити його водою і тоді доливати тої крижаної суміші в стакан з теплою водою, щоб зробити її прохолодною. В такому разі термін насолоди холодом подовжиться ще більше. І не тільки в піших мандрівках, а й в автівці, в потязі, в автобусі і всюди, куди вас закине фантазія і непосидючість.

Висновки. Легкий, компактний термос з приємно чітким механізмом відкривання. З огляду на вагу буде добрим вибором для гір. А автоматичне замикання клапану сподобається тим, хто забуває герметизувати ємність, перш ніж кинути її в рюкзак. 

Переваги: вага, компактність, автоматичне закривання клапану, елементи захисту, широке горло буде кращим для льоду.

Недоліки: при складанні термосу всередину рюкзака пластикові виступи для ремінця чіпляються за інше спорядження.

термос в школу

Огляди інших термосів на ПроПоходи

Найелегантніший термос. І жодного пластику. Огляд Klean Kanteen TKPro
#RefillReuse. Термофляга Cheeki Classic Insulated. Огляд
Середня ціна, максимальна комплектація. Термос Esbit ISO1000ML. Огляд
Бюджетні термоси Rockland Astro і Rockland Comet. Огляд
Найкрутіший з Esbit. Термос Esbit Majoris VF1000TL. Огляд
Драйвова палітра класики. Термос Primus Vacuum Bottle. Огляд
Лідер теплоізоляції. Термос Salewa Thermo Lite. Огляд
Топовий швед. Термос Primus TrailBreak EX. Огляд
Еталон простоти. Термос Tatonka H&C Stuff. Огляд
Теплоізоляція по-японськи. Термос Zojirushi SJ-JS10RA. Огляд

Де купити, вдячність і підтримка

Купуєте в наших партнерів – підтримуєте ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.