Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Коли Esbit задумався про присутність на українському ринку і надав потенційному дистриб’ютору свою статистику продажів в Польщі (найближчий ринок до українського), виявилось, що лідерами в списку були ані спиртові пальники, ані казанки, ані титанові ложки і, навіть, не сухий спирт, який, власне, винайшов засновник Есбіту, чим здобув собі світову славу. Перше місце по продажам з часткою в 90%(!) від загального об’єму були.. термоси.

Я на той час не бачив жодного термосу Esbit і подумав, що це викривлення спричинене неправильною роботою польського дистриб’ютора. Однак вже перший сезон продажів в Україні показав, що поляки тут ні до чого. Просто в Есбіту дуже і дуже класні термоси з крутою комплектацією і за досить добру ціну.

термос для зими

Сьогодні розглянемо той з них, що особисто мені подобається найбільше. Бо він простий, легкий, відносно дешевий і своє комплектацією втирає носа усім іншим. Це термос Esbit ISO1000ML.

термос есбіт Esbit ISO1000ML

Важливо! Термос Esbit ISO1000ML подарований нам дистриб’ютором Esbit в Україні. Це жодним чином не впливає на зміст огляду, оскільки за автором лишається повний контроль над його наповненням. Детальніше в нашому кодексі публікацій.

Колекція найпростіших термосів Esbit, до якої належить і герой сьогоднішнього огляду, випускається в чотирьох кольорах. Чорний і зелений варіанти (Esbit VF1000ML та Esbit VF1000ML-OG) вкриті витривалою порошковою фарбою, шорсткою на дотик. З ними легше працювати в рукавицях, бо шорстка поверхня зводить до мінімуму проковзування. Esbit POLAR1000ML – це варіант в кольорі білий металік, і він дуже гарно іскриться як в променях сонця, так під штучним освітленням. Однак з усіх термосів в лінійці саме цей найбільше боїться необережного поводження, бо всі подряпини одразу проглядаються на його лакованій поверхні.

Сріблястий Esbit ISO1000ML, хоч і менше залежний від обережності користувача ніж фарбовані термоси з цієї ж колекції, однак на його матованій поверхні добре проглядаються відбитки пальців і потертості від жорстких предметів.

термоси есбит

Перші легко витираються, другі залишаються на завжди. Хоча, зауважу, що з відстані в метр ані тих, ані інших вже не помітно. Власне, відбитки вперше мене напружили, коли я робив фото для цього огляду. А до цього я про них і не задумувався.

Порівняльні тести на теплоізоляцію перед вами. Більше 40°С через добу при -20°С за бортом (тест #2) – гарний показник.

как выбрать термос

Комплектація – це козир Esbit ISO1000ML. В коробці ви знайдете: сам термос, глухий корок, корок з кнопкою, кришку-горня і додаткове пластикове горня. Тобто, +1 корок і +1 горня на додачу до стандартного комплекту.

Esbit термос 1 литр
Комплектація термосів Esbit

Мені і досі подобається ідея додаткового горня, бо так можна одразу в двох пити гарячий чай і гріти руки. А з корками спочатку було “вау! тут два корки, можна кожного разу вибирати, який зручніше! в гори – глухий, в місті – з кнопкою”. Але, врешті решт, корком з кнопкою я скористався лише один раз, в той день, коли отримав термос. Після чого замінив його на глухий, і з тих пір, вже більше року, перший відпочиває в кухонній шафі.

Цей корок Esbit Iso1000ml я використав лише один раз
Цей корок я використав лише один раз

Причин на те три: перша – в рукавицях набагато зручніше користуватись глухим корком, друга – глухий корок на 21 грам легший, і третя – кнопочний корок потрібно розбирати, щоб добре вимити залишки кави чи заварки.

детский термос

Звісно, в даному випадку Есбіт варто похвалити, що його кнопочний корок розкручується елементарно, тим не менше, це додаткова дія, яку потрібно виконати. Плюс, кнопковий корок може не закритись герметично, якщо під ущільнювач попаде, приміром, заварка. Тоді сухість ваших речей залежатиме від близькості до термосу і його положення в рюкзаку. З глухим ніяких проливань в мене не траплялось.

корок з кнопкою
Кнопочний корок можна розібрати для чистки

Знаю, що серед вас є ті, кому кнопка буде більше до вподоби, однак в цьому і перевага Esbit ISO1000ML: він підійде всім, бо має весь асортимент корків в комплекті. До речі, це гарний варіант і на подарунок, коли ви не впевнені, який саме вид корку подобається отримувачу.

 термос для чая Esbit ISO1000ML

Щоб наливати напій через глухий корок, не потрібно його повністю викручувати з термосу. Достатньо повернути на 180° і нахилити однією з трикутних стрілок в бік горня. Що, знову ж таки, по кількості зусиль таки підхід не відрізняється від кнопки. Щоправда, цю процедуру, на відміну від натискання на кнопку, не виконати однією рукою.

термос в школу Esbit ISO1000ML

Стосовно збереження температури тим чи іншим корком, наші досліди показали, що у випадку з Esbit різниця тримається в межах похибки термометру. Тож обирайте той, який вам більше до душі по іншим факторам.

Силіконові ущільнювачі з обох корків можна легко зняти для генеральної чистки.

как выбрать термос

Верхня кришка-горня всередині пластикова. Її об’єм по вінця – 300 мл. Додаткове горня зроблене суто з пластику і по вінця воно вміщує 160 мл.

термос дитячий Esbit ISO1000ML

Вага кожної зі складових частин: мале горня – 21 г, кришка-горня – 77 г, ємність – 409 г, глухий корок – 29 г, кнопковий корок – 50 г. Відповідно, найменша можлива вага термосу Esbit ISO1000ML (глухий корок, без додаткового горня) – 515 грамів.

термос для чаю Esbit ISO1000ML

В порівнянні з термосами інших виробників, Esbit ISO1000ML має більший діаметр ємності, 90 мм. Це дещо краще для теплоізоляції, однак впливає на зручність його використання. Приміром, тонші термоси легше поставити з бічну кишеню заповненого рюкзака чи підставку для пляшок в автівці. І мандрівникам з меншим розміром долоні (статистично – дівчатам) утримувати в руці менший за діаметром термос, відкручуючи кришку і корок, помітно зручніше.

термос відгуки

Знизу на термосі відсутня будь-яка накладка. З точки зору ваги – це перевага, а з точки зору безшумності і зручності використання в приміщеннях – недолік. Для мене важливіше перше, тому я задоволений таким рішенням.

Модельний ряд включає об’єми 500, 750 і 1000 мл. Однак зелений колір доступний лише в літровому виконанні.

термос дитячий Esbit ISO1000ML

Висновки. Esbit ISO1000ML – максимально комплектований термос з дуже доброю ціною. З ним ви можете спробувати обидва варіанти корків і визначити, який з них вам подобається більше. Або точно вгадати з подарунком. Плюс, завжди можете пити гарячий чай разом з супутником, не чекаючи один одного. Базова палітра кольорів, як на мене, теж підібрана добре: в ній є як найпопулярніші на ринку, так ще й білий металік на додачу. Водночас дівчатам і хлопцям з невеликою долонею я б радив поглянути в бік термосів з меншим діаметром ємності.

Переваги: максимальна комплектація (2 корки, 2 горня), гарні показники теплоізоляції, добра ціна за надані вигоди.

Недоліки: не помічено.

Особливість: діаметр ємності ширший за більшість моделей інших виробників.

термос для походу в гори Esbit ISO1000ML

Огляди інших термосів на ПроПоходи

Найелегантніший термос. І жодного пластику. Огляд Klean Kanteen TKPro
#RefillReuse. Термофляга Cheeki Classic Insulated. Огляд
Бюджетні термоси Rockland Astro і Rockland Comet. Огляд
Найкрутіший з Esbit. Термос Esbit Majoris VF1000TL. Огляд
Драйвова палітра класики. Термос Primus Vacuum Bottle. Огляд
Лідер теплоізоляції. Термос Salewa Thermo Lite. Огляд
Топовий швед. Термос Primus TrailBreak EX. Огляд
Теплоізоляція по-японськи. Термос Zojirushi SJ-JS10RA. Огляд
Еталон простоти. Термос Tatonka H&C Stuff. Огляд

Де купити, вдячність і підтримка

Купуєте в наших партнерів – підтримуєте ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

Чарівні посилання на спорядження з огляду:

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.