Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Зваживши на успіх своєї класичної колекції, про термос з якої ми вже говорили, Esbit накинувся на дорожчий і вибагливіший сегмент ринку. Спершу з’явились термоси з індексом DW, який символізував зміну кришки-горня на металеву з подвійними стінками (Double Wall), а через пару років в магазини приїхав термос Majoris, ще крутіший і ще дорожчий. І про нього наш сьогоднішній міні-огляд.

термос есбіт огляд

Важливо! Термос Esbit Majoris VF1000TL наданий нам дистриб’ютором безкоштовно. Також ми отримуємо гонорар за публікацію цієї статті. Це жодним чином не впливає на зміст огляду, оскільки за автором лишається повний контроль над його наповненням. Детальніше в нашому кодексі публікацій.

Відкладемо результати теплоізоляційних тестів на десерт, а спочатку ковзнемо по зовнішньому вигляду та розберемо деталі конструкції.

термос есбит обзор

В Majoris виробник вперше зрадив своїй традиції випуску товстих термосів. Все логічно: для відкривання термосу має бути достатньо двох рук однієї людини. Якщо ж у вас невеликі долоні, то класичний Esbit з його 90 мм діаметром змушував застосувати силу або кмітливість. Хоча різниця в діаметрі становить лише 5 мм, в руці результат ой-як сильно помітний.

термос 1 литр

Зовнішність термосу втретє кардинально змінилась. Відчувається, що думка про інженерний дизайн, як інструмент захоплення аудиторії, міцно засіла в головах відділу розробки.

термос Esbit Majoris VF1000TL

Думаю, суб’єктивне рішення щодо успішності змін кожен зможе прийняти самостійно, а я лиш допоможу світлиною, на якій присутнє найстарше і найновіше покоління одночасно.

термоси есбіт Esbit

В комплектації виробник зберіг свою фірмову фішку: додаткове пластикове горня. Другий корок зник ще в попередньому оновленні колекції. Тепер маємо лише глухий.

термос для чая

В роботі новий корок видався мені найзручнішим з усіх, і не лише в Esbit. Він дуже м’яко загвинчується, чітко рухається, а велика кількість насічок в верхній частині дозволяє безпроблемно використовувати його як і в мокрому стані, коли інші проковзують, так і в рукавицях взимку. Шоколадку від мене тому, хто вигадав корок в такому вигляді. І не просту, а Тоблерон.

детский термос

Наливати чай з глухим корком Esbit Majoris VF1000TL, як і в класичній моделі, можна не викручуючи його повністю, а лише зробивши один оберт. І тут теж стрілки підкажуть, яким боком нахиляти термос до горня.

как выбрать термос

Зняти ущільнювач і промити корок – жодних проблем.

термос дитячий термос для школьника

Ідея з масою насічок перекочувала і на додаткове горня. Тут вони грають роль теплоізолятора, аби ви могли без наслідків для шкіри тримати в руках гарячий чай. І, зауважу, вигляд горня з ними стає цікавішим.

дитячі термоси

хороший термос

Якби виробник додав два витки різьби зсередини пластикового горня і ще два в верхній частині металевої колби, ми б могли обирати, як сьогодні виглядатиме наш термос, бо і з самим додатковим горням, без верхньої кришки, він виглядає бомбезно.

термос нержавейка

Об’єм додаткового горня по вінця – 140 мл.

Основна кришка-горня в термосі Esbit Majoris VF1000TL, як вимагають сучасні віяння топових колекцій, виготовлена лише з нержавіючої сталі, без пластику. А щоб ви не обпікали губи і руки, її стінки подвійні. Тобто, це термогорня, лише без вакууму між стінками.

термос отзывы

В безвакуумному варіанті я бачу приємну перевагу в тому, що зовнішня стінка горня все таки нагрівається, але до тієї приємної температури, яка в холодну погоду лагідно зігріває долоні.

есбіт термос в школу

Ще одна невелика хитрість, яку втнув виробник – додаткове пластикове кільце в верхній частині колби. Як раз на ньому розміщена різьба, що утримує кришку-горня. Наслідок – метал не контактує напряму з металом, як в Klean Kanteen TKPro і Primus Trailbreak EX, і закрити-відкрити термос вдається без привертання уваги всіх оточуючих. Тихо-тихо.

маленький термос

Порошкова фарба, якою вкрита ззовні ємність термосу, менш шорстка і більше глянцева, ніж фарба Esbit ISO1000ML, Klean Kanteen TKPro чи Rockland Astro. Відповідно, вона більше проковзує в руках, водночас збирає на себе менше пилу і простіша в догляді.

термос для чаю

Подряпати її видалось не так легко, як роклендівську. Є великий шанс, що вона служитиме довго і віддано, однак це твердження вимагає підтвердження досвідом, якого я на сьогодні не маю.

термоси для дітей

Остання вишенька на п’ятиповерховому торті комфорту Esbit Majoris VF1000TL – це гумова накладна на дні, що грає і на стійкість термосу, і на його безшумність. Вона добре чіпляється до поверхонь і утримує термос саме там, де ви призначили йому місце.

термос непроливайка львів

І, нарешті, результати нашого тестування, з яких можна бачити, що Esbit Majoris VF1000TL має чим похвалитись, окрім комфорту і зовнішнього вигляду. 

як вибрати термос

Вага складових частин: мале горня – 24 г, кришка-горня – 108 г, ємність – 408 г, корок – 21 г. Найменша можлива вага (без додаткового горня) – 537 грамів.

термос 1 літр есбіт

Висновки. Найкомфортніший в роботі термос з усіх топових моделей в нашій підбірці.

Переваги: зручний розмір, безшумна і протиковзна накладка на дні, безшумна пластикова надставка з різьбою для металевої кришки, найзручніший корок. Плюс додаткове горня, плюс дуже гарні показники теплоізоляції, плюс простота догляду, плюс вишуканий дизайн, що прослідковується в кожній деталі; німецька увага до дрібниць (навіть зовнішню поверхню кришки непомітно увігнули саме на висоту об’ємного лого, щоб горня впевнено стояло і не хиталось, див. попереднє фото), витривале порошкове покриття.

Недоліки: не помічено.

термос для дитини в школу

Огляди інших термосів на ПроПоходи

Найелегантніший термос. І жодного пластику. Огляд Klean Kanteen TKPro
#RefillReuse. Термофляга Cheeki Classic Insulated. Огляд
Середня ціна, максимальна комплектація. Термос Esbit ISO1000ML. Огляд
Бюджетні термоси Rockland Astro і Rockland Comet. Огляд
Драйвова палітра класики. Термос Primus Vacuum Bottle. Огляд
Лідер теплоізоляції. Термос Salewa Thermo Lite. Огляд
Топовий швед. Термос Primus TrailBreak EX. Огляд
Теплоізоляція по-японськи. Термос Zojirushi SJ-JS10RA. Огляд
Еталон простоти. Термос Tatonka H&C Stuff. Огляд

Де купити, вдячність і підтримка

Купуєте в наших партнерів – підтримуєте ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

Чарівні посилання на спорядження з огляду:

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.