Ідейний натхненник блогу ПроПоходи. В спорті відколи себе пам’ятає. В горах – трішки менше. Родом з Тернополя, живе і працює в Києві. Обожнює гори, каяки і білу воду, незабутні заходи сонця, і майже завжди просипає світанки.

Складність: ●◌◌◌◌
Тривалість: 1-3 дні; 24,5 – 30,1 км.
Маршрут: село Вороненко – перевал Вороненківський – урочище Припір – полонина Буковина – полонина Григорівка – полонина Середня – гора Кукул – полонина Закукул – полонина Лаб’єска – перевал Пересліп – селище Ворохта.

Зміст

[Опис і фото]
[Район походу та приблизний трек]
[Яку карту обрати]
[Базовий графік висот і відстаней]
[Деталізований путівник з GPS-треком]

Важливо! У путівниках українськими Карпатами ми намагаємось надати максимально деталізовану інформацію про маршрут. Однак, через постійну дію природних та антропогенних факторів, ми не гарантуємо її абсолютну достовірність. Ми не несемо відповідальності за успішне або неуспішне проходження вами маршруту та за будь-яку шкоду вашому життю і здоров’ю, що викликана використанням цього путівника. Зважайте на свої сили, досвід, знання та прогноз погоди. Користуйтесь здоровим глуздом. Повідомте своїх друзів чи рідних про маршрут, яким збираєтесь йти. Використовуйте взуття, відповідне до покриття на маршруті та погодних умов. Подбайте про захист від дощу, теплий одяг, головний убір, сонцезахисний крем, їжу та достатній запас води. Пам’ятайте, що джерела часом пересихають. Після опадів на маршруті можуть траплятись ділянки із слизьким ґрунтом, будьте уважними і користуйтесь трекінговими палицями. Подбайте про достатній заряд засобів зв’язку та навігації і способи його відновлення.

Увага! Частина маршруту #18 проходить відкритим хребтом. Уникайте перебування на відкритій місцевості в грози. Перевіряйте прогноз погоди і знайте, як реагувати на наближення грози.

Відео з походу

Опис маршруту

Найчастіше від наших читачів ми чули прохання про написання путівників тими маршрутами, які з легкістю можна пройти за вихідні, аби не брати додатковий день відпустки на роботі. Ви просили – ми зробили. 

Хребет Кукул є одним із найлегших та наймальовничіших у Карпатах. З огляду на дуже плавний набір висоти, численні місця для наметів та чималу кількість джерел, цей маршрут буде чудовим для мандрівок з дітьми. А можливість почати і завершити його у Ворохті буде привабливою для тих, хто любить доїжджати в гори власним автомобілем.

Маршрут бере свій початок з маленького села Вороненко, що знаходиться на захід від Ворохти.

Підйом на хребет – нелегка справа. І зовсім не через різкий набір висоти. Дорогу дуже сильно розорали любителі їзди на позашляховиках, тож після опадів дорога перетворюється на суцільне багно, борсатись у якому не надто приємно. 

Спершу дорога приведе вас до урочища Припір. Це чудове місце для відпочинку або ночівлі. Звідси відкриваються краєвиди на Ворохту.

Далі маршрут приводить до полонини Буковина. Тут будуть і колиби, і стіл з лавками, і джерело, і гарні місця для наметів. Та, все ж, багато туристів знають це місце завдяки гойдалці 🙂

Наступною буде полонина Григорівка. З неї відкриваються захоплюючі краєвиди на знамениті карпатські двотисячники – Говерлу та Петрос. 

А після неї – полонина Середня. Краєвиди заворожують.

Невеликий підйом – і ви виходите на хребет Кукул. 

Вершина Кукула вкрита лісом, але дефіциту краєвидів на маршруті ви точно не відчуєте.

Після Кукула стежка приведе на полонину Закукул, де можна зупинитись на ночівлю.

Звідси відкривається панорама на весь Чорногірський хребет – від Попа Івана Чорногірського і аж до Петроса.

А в колибі на полонині Закукул можна придбати свіжого молока та смачного сиру.

Наступного дня, через вершину Кукул маршрут приведе на полонину Лаб’єска. З неї можна побачити навіть Центральні та Запрутські Ґорґани.

А далі стежка через ліс приведе вас прямо до Ворохти, де й завершується маршрут.

Якщо цей маршрут поєднати з маршрутом “#12. Хребет Кострича”, то можна розтягнути прогулянку Карпатами у такому ж легкому темпі уже на 4-5 днів.

Район походу і приблизний трек

Яку карту обрати

Для проходження цього маршруту ідеально підходить карта «Чорногора», що існує в паперовій і ламінованій версіях. Ламінована живе набагато довше. Всі кольорові маршрути, згадані в описі, позначені відповідними кольорами на карті.

Базовий графік висот і відстаней

Деталізований PDF путівник з GPS-треком

Для цього маршруту ми склали надзвичайно деталізований путівник в PDF фортматі. В його повній версії на вас чекають:

 • поради по транспорту;
 • повна онлайн-гугл-карта з візуалізацією маршруту і всіма важливими точками;
 • покроковий текстовий путівник з порадами по проходженню кожної ділянки;
 • детальний графік висот і відстаней з врахуванням важливих точок маршруту;
 • скажено деталізований GPS-трек з всіма важливими точками у форматах як для смартфонів, так і для навігаторів;
 • наша любов до гір і старання зробити вашу мандрівку якомога комфортнішою.

Вартість путівника – 99 грн. 5 грн з вашої оплати ми переведемо в Фонд Добрих Справ для Карпат. Решту коштів використаємо для розвитку проекту ПроПоходи.

ПроПоходи на Патреоні

Долучайтесь до Команди Патреону, підтримуйте розвиток проекту, отримуйте бонуси і ранній доступ до матеріалів!

#ЗапишітьНаПроПоходи

Купуєте в наших партнерів – допомагаєте ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

 • Інтернет-магазин Вершина – з вашої покупки через зазначене посилання ПроПоходи отримає комісію від магазину.
 • Інтернет-магазин Gorgany – з вашої покупки через зазначене посилання ПроПоходи отримає комісію від магазину.
 • Фізичні магазини мережі Gorgany – скажіть на касі “Запишіть на ПроПоходи”, щоб зарахувати нам комісію від вашої покупки.
 • Інтернет магазин Команда Екс – вкажіть “Запишіть на ПроПоходи” в коментарі до замовлення, щоб отримати 10% знижки на неакційні товари і зарахувати покупку на нас.
 • Фізичні магазини мережі Команда Екс – скажіть на касі “Запишіть на ПроПоходи”, щоб отримати 10% знижки на неакційні товари і зарахувати покупку на нас.
 • Магазин Шамбала – промокод “propohody” надає вам 10% знижки на неакційні товари, і з вашої покупки через зазначене посилання ПроПоходи отримує комісію від магазину.
 • Магазин Decathlon – промокод “propohody” надає вам 10% знижки на бренди Quechua i Forclaz в інтернет-магазині decathlon.ua і в фізичних магазинах Decathlon в Києві
 • Liteway – промокод “propohody” надасть вам знижку 5%, а ПроПоходи отримає комісію від магазину.
 • Ultralight Alternatives – кодова фраза “Запишіть на ПроПоходи” в коментарі до замовлення надає вам 5% знижки на весь асортимент виробника.
 • Магазин спорядження Naturehike – промокод “ProPohody” надасть знижку 5% зареєстрованим покупцям, а ПроПоходи отримає комісію від магазину.
 • James Cook – промокод “propohody” надасть вам знижку 5%, а ПроПоходи отримає комісію від магазину.
 • ЇDLO – промокод “2ProP10” надасть вам знижку 10%, а ПроПоходи отримає комісію від магазину.

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.