Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Всі термоси, які ми розглядали цього місяця, вартували далеко за 800 гривень в літровому еквіваленті. А як щодо термосу за 569 грн? Що можна чекати від значно дешевшого продукту? В цій статті ми поглянемо на маловідомий на українському ринку бренд Rockland і його термос Astro. А щоб не напружувати вас окремим чтивом, поглянемо ще й на термос для їжі Comet вартістю 589 грн в об’ємі 750 мл.

*Про всяк, дісклеймер, що ціни перевірені на момент публікації огляду.

огляд термоси обзор

Спершу, щоб ввести вас в курс справ, поясню, що Rockland – це власний бренд найбільшого польського дистриб’ютора туристичного спорядження Raven. Мабуть, набравшись досвіду з чужими брендами, вони вирішили створити свій, щоб отримувати більшу фінансову вигоду і, водночас, вдовольнити вимоги польського ринку на бюджетні й якісні продукти. Прямі домовленості з фабриками (економія на ланці агентів), великий ринок збуту (економія завдяки крупносерійному виробництву) – і в результаті маємо бренд, який і для України в питанні ціни виглядає смачно.

Само собою, про польське виробництво мова не йде, термоси Rockland виготовляються в Китаї. Власне, як і решта термосів, про які ми нещодавно говорили.

как выбрать термос

Важливо! Термоси Rockland Comet та Rockland Astro надані нам дистриб’ютором безкоштовно. Також ми отримуємо гонорар за публікацію цієї статті. Це жодним чином не впливає на зміст огляду, оскільки за автором лишається повний контроль над його наповненням. Детальніше в нашому кодексі публікацій.

Термос для напоїв Rockland Astro

В коробці Rockland Astro знаходимо термос з кришкою-горням, кнопковим корком і.. ще одним корком. Але, на відміну від Есбітівського термоса, другий корок тут теж механічний. Дивно, правда?

термос 1 литр Rockland Astro
Комплектація термосу Rockland Astro

Навіщо додавати в термос два схожі за дією корки? Як запасний? Чи комусь дійсно є різниця, як саме працює механізм всередині, незалежно від однакового результату ззовні? Відповідь на це питання для мене лишилась таємницею.

Якщо бути точнішим, то другий корок замість кнопки має важіль. Тиснемо на один бік – він відкривається. Тиснемо на другий – закривається.

Rockland Astro термос дитячий

На відміну від кнопкового корку, у важільному наливати рідину можна лише з того боку, куди спрямований відкритий важіль. В той час як термос з кнопковим корком можна нахиляти до горня будь-яким боком.

термос для чаю Rockland Astro

Можна подумати, що завдяки визначеному місцю виходу напою в важільному корку, з нього можна пити напряму, однак ні, важіль буде впиратись в вашу верхню губу і змушуватиме закинути голову назад аж до хрусту шийних хребців.

термос для чая

*Попереджаю, що пиття гарячих напоїв одразу з термосу може завершитись опіками. Завжди користуйтесь кришкою-горням.

Велика перевага важільного корку, яку я помітив – це можливість його легко розібрати і промити. Для цього відкидаємо зелені затискачі по боках і знімаємо верхню кришку.

детский термос Rockland Astro

Кнопковий теж можна розкрутити і промити, але це складніша процедура на кожному з етапів: розбирання, промивання, збирання.

хороший термос

Інша значуща перевага – це якість пластику. Важільний корок виготовлений набагато краще за кнопковий. Це дуже добре відчувається в роботі. Для прикладу, кнопковий ще жодного разу не втрапив на своє місце при закручуванні. І на ньому дуже добре відчуваються на дотик шви від форм. Ба, навіть його колір відрізняється від кольору важільного корку.

термос отзывы Rockland AstroRockland Astro термос непроливайка

Останній – повна протилежність першому: добре і легко закручується, чітко працює і в руках відчувається суттєво приємніше. Інший рівень продукту і все тут.

Тож, ще раз. Навіщо було додавати в комплект менш якісний кнопковий корок, коли сам виробник про нього не каже ні слова, а важільний називає інноваційним? Як на мене, краще забрати з комплектації дешевший і скинути ще кільканадцять гривень з ціни. В такому разі ми б мали термос вартістю менше 400 грн.

термос для школьника Rockland Astro

З обох корків можна зняти гумки для ретельнішого миття. В кнопковому гумка одна, в важільному їх дві.

маленький термос Rockland Astro

Ємність термосу вкрита ззовні чорною порошковою фарбою, яка спрощує роботу з термосом в рукавицях, однак міцністю вона поступається Есбітівській і, тим паче, фарбі Klean Kanteen. Перші подряпини з’явились ще до виходу на вулицю, суто від тягань термосу по столу і переставляння по підлозі.

термос в школу

На дні жодних накладок, лише інформація про продукт і базові рекомендації по догляду.

Кришка горня – класична для бюджетних термосів: ззовні нержавійка, зсередини – пластикова вкладка. Об’єм горня по вінця – 180 мл.

термоси для дітей Rockland Astro

Вага кожної складової: ємність – 444 г, кришка-горня – 64 г, кнопковий корок – 52 г, важільний корок – 51 г. Навіть у вазі важільний корок виграє у кнопкового 🙂 Загальна вага термосу з легшим корком – 559 грамів.

Діаметр термосу Rockland Astro 1L – 84 мм. Він буде зручнішим для дівчат і хлопців з невеликими долонями, ніж термоси Esbit.

А тепер, найцікавіша і найнеочікуваніша по результатам характеристика найдешевшого термосу з нашого осіннього параду. Подивіться на результати температурних тестів 🙂 Він порвав навіть вчетверо дорожчого конкурента! Причому, в обох тестах, що свідчить про стабільність результатів. Ми після кожного виміру думали, що десь зробили помилку, однак кожне наступне зняття показників підтверджувало попередні: цей термос дійсно круто ізолює напої.

як вибрати термос

Останній момент, на якому я хочу зауважити стосовно термосів Rockland – це сильно помітний запах пластику. Він вивітрюється раз на п’ятий-шостий перетримування термосу з гарячою водою, однак при розпакуванні це найнестерпніший запах з усіх, що я чув від термосів. Можливо, тут знову дешевий корок винен, однак я не подумав звернути на це увагу до того, як запах зник.

дитячі термоси Rockland Astro
Просто гарне фото

В якості проміжних підсумків зазначу, що ми не очікували від найдешевшого термосу такого результату. Так, він має простішу фарбу і незрозуміло навіщо доданий другий корок (можливо з дивним запахом), однак в роботі по збереженню тепла і по зручності користування не поступається значно дорожчим моделям. І лише 569 грн! 

В лінійці Rockland Astro доступні також об’єми 700 мл за 489 грн і 500 мл за 399 грн.

Термос для їжі Rockland Comet

Тепер, як я обіцяв, коротко поглянемо на термос для їжі Rockland Comet. Він також існує в трьох об’ємах: 1 л за 659 грн, 0,75 л за 589 грн і 0,5 л за 529 грн. До нас приїхав зразок на 0,75 л.

термос пищевой Rockland Comet обзор

Результати температурних експериментів, само собою, гірші, ніж в термосах для напоїв, але це норма для термосів для їжі, бо тут ми маємо широке горло, яке випускає багато цінного тепла.

термос для супа Rockland Comet

Однак, придивіться уважніше до тих результатів. Бачите, Rockland Comet показав себе не надто гірше за термофлягу Cheeki, хоча остання призначена як раз для напоїв.

В конструкції ємності відмінностей від моделі Astro немає. Та ж ємність з нержавіючої сталі, вкрита порошковою фарбою, і без накладок на дні.

термос для еды Rockland Comet

пищевой термос Rockland Comet

Кришка горня так само аналогічна астрівській: ззовні нержавійка, зсередини пластик. Об’єм кришки-горня по вінця – 330 мл.

термос для їжі Rockland Comet

Найбільша різниця моделей – у корку, що закриває ємність. Він глухий, з мініатюрним клапаном для вирівнювання тиску між ємністю і середовищем. Тиск потрібно вирівнювати, аби вам було простіше відкрити термос і при цьому з нього не вилетів ваш суп. Натискаємо на зелену кнопку, чуємо “пш-ш-ш-ш!” і тоді вже відкручуємо корок.

термос харчовий

Пластик цього корку теж має специфічний запах і потребує неодноразового промивання перед першим використанням. Його якість на рівні кращого корку в термосі Astro. В роботі він сподобався мені навіть більше.

термос для еды отзывы

Вага частин: кришка-горня – 93 г, корок – 55 г, ємність – 333 г. Загальна вага – 481 г.

термос для вторых блюд

Тож, коли задумаєтесь над термосом для їжі і не схочете витрачати на нього багато грошей, погляньте на Rockand Comet. По співвідношенню ціни і вигод він розкішний. Однак будьте готові до швидкої втрати зовнішнього вигляду через низьку якість фарби і кількаразового промивання пластикових частин перед першим наповненням термосу смачними стравами.

термос для їжі огляд Rockland Comet

Висновки. Rockland Astro і Rockland Comet – це найнеочікуваніші результати температурних тестів і, одночасно, найменша ціна. Дивною лишається наявність неякісного кнопкового корку в термосі Rockland Astro. Ну, не хочу я платити свої гривні за ту непотрібну річ. Якість фарби теж вельми відносна, однак за таку ціну їм можна пробачити “досвідчений” вигляд вже після кількох використань. І запах.. перші три дні точно не розраховуйте відчути смак чаю чи супу. Краще позаливайте їх гарячою водою кілька разів.

Переваги: дуже добра ціна за надані вигоди, високі показники теплоізоляції, розбірний важільний корок термосу Rockland Astro і клапан тиску в корці термосу Rockland Comet.

Недоліки: запах пластику перші кілька днів, якість фарби, неякісний кнопковий корок в термосі Rockland Astro.

огляд термосів для зими

Огляди інших термосів на ПроПоходи

Найелегантніший термос. І жодного пластику. Огляд Klean Kanteen TKPro
#RefillReuse. Термофляга Cheeki Classic Insulated. Огляд
Середня ціна, максимальна комплектація. Термос Esbit ISO1000ML. Огляд
Найкрутіший з Esbit. Термос Esbit Majoris VF1000TL. Огляд
Драйвова палітра класики. Термос Primus Vacuum Bottle. Огляд
Лідер теплоізоляції. Термос Salewa Thermo Lite. Огляд
Топовий швед. Термос Primus TrailBreak EX. Огляд
Теплоізоляція по-японськи. Термос Zojirushi SJ-JS10RA. Огляд
Еталон простоти. Термос Tatonka H&C Stuff. Огляд

Де купити, вдячність і підтримка

Купуєте в наших партнерів – підтримуєте ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

Чарівні посилання на спорядження з огляду:

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.