Наступний шведський гість нашого теплоізоляційного клубу – термос Primus TrailBreak EX. Він вже суттєво відрізняється від Primus Vacuum Bottle, де крім кольорової гами відмінностей від класики не було.
Схоже, в якийсь момент банда Прімусу поглянула на конкурентів і зрозуміла, що на повторному винайдені роверу таки можна непогано заробити. Тоді посунула в бік волаючого хлопця, який наполягав, що кольорів достатньо, і по-серйозному взялась за справу.
Важливо! Термос Primus TrailBreak EX наданий нам дистриб’ютором безкоштовно. Також ми отримуємо гонорар за публікацію цієї статті. Це жодним чином не впливає на зміст огляду, оскільки за автором лишається повний контроль над його наповненням. Детальніше в нашому кодексі публікацій.
На відміну від простішої моделі, наш герой комплектується вже двома корками: глухим і механічним. Обидва надзвичайно якісні, жоден не тхне пластиком і кожен з них унікальний.
Відмінність глухого корку прімус від корків решти виробників – це відсутність пазів для наливання напоїв у напівзагвинченому положенні. Тобто, щоб зігрітись улюбленим чаєм, вам доведеться повністю вийняти корок з термосу.
З одного боку, він вельми короткий і викрутити його можна одним рухом (повернувши на 180°), з іншого – викручений корок треба комусь тримати або десь покласти, що або незручно, або ризиковано, бо можна його загубити в свіжому сніжному пухляку посеред зимового походу.
Механічний корок теж відрізняється від всіх, які ми вже розглядали в інших термосах. Тут немає ані важеля, ані кнопки. Відкривання термосу відбувається шляхом повороту верхньої частини корку на 90° відносно нижньої. Щоб точно зорієнтуватись, куди крутити, слідкуйте за написами на бічній стороні.
Напій наливається в горня через отвір у верхній частині корку. І цей корок можна використовувати в якості поїлки, чому сприяє його увігнута форма, виступ для губи і обережний потік рідини. Але я знов зазначу, що таким чином можна вживати лише холодні і теплі напої. Адже пиття гарячих напоїв напряму з термосу загрожує болючими опіками.
Пластикові пелюстки в нижній частині корку допомагають розібрати його для промивання. Дослухаємось до підказок з напрямом обертання і за секунду корок розібраний.
Всередині ховається другий ущільнювач, який я раджу регулярно промивати, аби і накопичення запахів уникати, і герметичність корку підтримувати.
Друга помітна відмінність Primus TrailBreak EX – його звужена до низу ємність. Автори ідеї кажуть, що такий термос простіше тримати, бо він не вислизає з рук. Спираючись на власний досвід я з ними погоджусь. Водночас, ця форма негативно впливає на стійкість ємності, бо зміщує догори її центр ваги. Це частково ліквідовує силіконовий кожух, який добре чіпляється до поверхонь.
Згаданий кожух є третьою великою відмінністю термоса Primus TrailBreak EX. Однак, разом з перевагами, він має і ряд недоліків. До переваг, окрім доброго впливу на стійкість, я б відніс захист ємності від розгерметизації у випадку падінь (амортизація ударів 3мм шаром силікону), ефективний захист металевої колби від подряпин і вм’ятин, яскравий зовнішній вигляд та додаткова протиковзна дія в роботі вологим термосом, або з сухим у рукавицях.
Недоліків я бачу три: додаткові 148 г ваги, додаткові дії під час миття термосу (знизу під чохол набивається пісок і бруд, а зверху стікають напої) і шалена статична електрика, що звідусіль притягує на чохол волосся і пил, які потім переміщуються на руки.
Тут варто пригадати, що ніхто не змушує постійно тягати кожух на термосі. Зранку немає настрою на яскравий колір? Чи потрібно максимально врізати вагу? Знімаємо за 5 секунд силікон і насолоджуємось результатом.
Плануєте позичити термос другові, в якого все валиться з рук? Або хочеться драйву посеред сірого зимового дня? Накидаємо чохол і знову насолоджуємось результатом.
Цікаво, чому кольорові чохли виробник не продає окремо? Можна було б хоч щодня обирати колір під настрій.
Знизу на чохлі прімусівці залишили отвір, що дозволяє вільно проходити повітрю, чим спрощує одягання і знімання кожуху.
Наступне відмінне від класичного рішення – кришка-горня. Тут вона, як і в термосах Klean Kanteen TKPro та Esbit VF1000TL, двостінна і повністю виконана з нержавійки. Виходить ми маємо чудове термогорня, що довше зберігатиме температуру напоїв та берегтиме руки від опіків. Об’єм горня по вінця – 350 грамів.
Підтримуючи традицію різноманіття кольорів, термос Primus TrailBreak EX випускається у варіантах з червоним, помаранчевим, зеленим та чорним силіконовими чохлами. Існує також версія і суто металева, без чохлів. Вона не має літер EX в назві, випускається в сріблястому і чорному кольорах (чорний – порошкова фарба, сріблястий – голий) і коштує на 81 грн дешевше. Ціна ж термоса Primus TrailBreak EX становить 1474 грн за 1 л, 1311 за 0,75. Півлітрова модель доступна лише без чохла і коштує 1182 грн.
*Дісклеймер: ціни дійсні на момент написання огляду.
Результати наших теплоізоляційних тестувань можна переглянути на графіках нижче.
Вага складових термосу – ємність – 419 г, механічний корок – 79 г, глухий корок – 48 г, кришка-горня – 107 г, силіконовий чохол – 148 г. Найменша можлива вага зібраного термосу (глухий корок, кришка-горня, без чохла) – 574 г.
Висновки. Термос Primus TrailBreak EX виглядає як доросліша модель базового термоса Primus Vacuum Bottle. Два корки, двостінне металеве горня, з’ємний силіконовий кожух і яскраві кольори – його сильні сторони. Завдяки силіконовому чохлу термос можна класти всюди і не переживати за його стан. Механічний корок – це чудова поїлка для теплих і холодних напоїв, яка допомагає обійтись без горня. Тобто влітку, коли в термосі мандруватимуть холодні напої, ви можете залишити кришку-горня вдома і не тягти зайвого. При тому термос матиме чудовий вигляд і не здаватиметься чимось “недо-”. Або таки взяти горня з собою і пригощати смакотою друзів.
Переваги: силіконовий кожух, продумана поїлка, додатковий глухий корок, двостінна кришка-горня, можливість використання в якості термофляги влітку без компромісів з зовнішнім виглядом.
Недоліки: силіконовий кожух збирає на себе пил і волосся.
Огляди інших термосів на ПроПоходи
Найелегантніший термос. І жодного пластику. Огляд Klean Kanteen TKPro
#RefillReuse. Термофляга Cheeki Classic Insulated. Огляд
Середня ціна, максимальна комплектація. Термос Esbit ISO1000ML. Огляд
Бюджетні термоси Rockland Astro і Rockland Comet. Огляд
Найкрутіший з Esbit. Термос Esbit Majoris VF1000TL. Огляд
Драйвова палітра класики. Термос Primus Vacuum Bottle. Огляд
Лідер теплоізоляції. Термос Salewa Thermo Lite. Огляд
Теплоізоляція по-японськи. Термос Zojirushi SJ-JS10RA. Огляд
Еталон простоти. Термос Tatonka H&C Stuff. Огляд
Де купити, вдячність і підтримка
Купуєте в наших партнерів – підтримуєте ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:
- Інтернет-магазин Вершина
- Інтернет-магазин Gorgany
- Інтернет-магазин Кайнозой
- Або скажіть “ПроПоходи” на касі будь-якого магазину Gorgany.
Чарівні посилання на спорядження з огляду:
- Термос Primus TrailBreak EX 1L у Вершині (скоро) або у Gorgany (вже)
- Термос Primus TrailBreak EX 0,75L у Вершині (скоро) або у Gorgany (вже)
Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.