Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Дякую, що коментуєте наші статті і пости в соцмережах. Саме ваша реакція спонукає виробників і їх представників до роботи з нами, внаслідок якої ви знову отримуєте корисну інформацію у вигляді статей і оглядів. Таке от ефективне коло.

Після вашої бурхливої реакції на низку оглядів термосів, з нами зв’язались ще кілька брендів і попросили висловити думку про їх продукцію. Одним з них був магазин Ібіс, який в Україні дбає про японського виробника Zojirushi. А чи не про цей бренд ви згадували в своїх коментарях найбільше?

Тож сьогодні говоритимемо про перший з двох термосів Zojirushi, що приїхали до нас, а саме про модель Zojirushi SJ-JS10RA.

термос зоджируші огляд

Добре помітно, що японці не заморочувались з назвами моделей. Це просто набір символів. Звідси наша перша порада: при замовленні термосів Zojirushi уважно слідкуйте за правильністю назви, бо різниця в пару літер чи цифр – і ви отримаєте від кур’єра вже зовсім інший продукт.

Наступний контраст з іншими виробниками – упаковка. Майже вся інформація на ній – японською. Англійською тут лише кілька слів.  

термос зоджируши обзор

термос Zojirushi обзор

Для того, щоб дізнатись більше про свій термос, доведеться зазирнути в інструкцію. А вона – наймасштабніша з усіх, що мені зустрічались. Раджу приділити їй час, бо про деякі моменти з неї, я і близько не підозрював. Приміром, виробник не радить занурювати термос під воду, щоб вона не забралась де не потрібно і не спричинила корозію. Також для уникнення корозії виробник не радить зривати етикетку на дні колби. Як етикетка пов’язана з корозією я так і не зрозумів 🙂

термос Zojirushi огляд

Комплектація Zojirushi SJ-JS10RA класична: ємність, корок і кришка-горня. Однак над кожною із комплектуючих японці добре почаклували.

детский термос

В основі ємності та ж нержавійка. Однак її товщина менша, ніж у решти термосів. Плюс, відстань між зовнішнім і внутрішнім шаром колби становить лише 1 мм! Ці рішення зменшують габарити термосу і позитивно впливають на його вагу. 

При перевірці термос потягнув лише на 401 грам! Для літрових термосів серед тих, про які ми писали, це абсолютний рекорд. Найближчий конкурент іншого виробника більш ніж на 100 грамів важчий. Компактність термосу також рекордна для нашого тесту.

Вага окремих деталей термосу: ємність – 330 г, корок – 38 г, кришка-горня – 33 г. 

термос дитячий

Важливо пам’ятати, що з огляду на тонший метал і менший зазор між шарами, Zojirushi SJ-JS10RA критичніше сприймає падіння на гострі предмети. Само собою, всі термоси цього не люблять, але міліметрове викривлення зовнішньої колби, яке буде непомітним для інших моделей, в Zojirushi вже критично впливатиме на теплоізоляційні властивості. Не варто ставитись до нього, як до скляної ялинкової прикраси, але додаткова обережність не завадить. 

Інша відмінність колби Zojirushi – наявність внутрішнього покриття, подібного до тефлону, що запобігає контакту напоїв з металом, який може призводити до зміни смаку і запаху. Серед наших знайомих на моїй пам’яті є кілька, що обрали Zoji саме через це покриття. Тривалість нашого тестування не дозволяє говорити про термін його роботи і ефективність. Тому, якщо ви маєте відповідний досвід, будь ласка, поділіться ним.  

термос для чаю

Корок – це та деталь, яка викликає в мене найбільше захвату. Якість його виконання фантастична. Зрозуміла і чітка робота механізму, приємний і якісний пластик та завбачлива автоматичність. Натискаємо червону кнопку – відкривається клапан. Важливий момент – щоразу з-під клапану під тиском вилітає пара і кілька краплин вологи. Тож при відкритті не спрямовуйте термос в бік друзів, що стоять поруч, або важливих документів на своєму столі.

як вибрати термос

Для закриття термосу тисніть на пласку планку збоку. Вона виконує роль і автоматичного запобіжника: якщо забудете закрити клапан і закрутите верхню кришку, корок закриється автоматично. Дуже і дуже корисна особливість. Якщо ви бодай раз забували закрити кнопку на класичному корку, то зрозумієте мою вдячність виробнику.

как выбрать термос

Ущільнювач, що герметизує ємність після її наповнення, можна легко від’єднати для промивання чи заміни. На час публікації огляду змінний коштує 58 грн.

термос 1 литр

Zojirushi хвалиться, що всі ущільнювачі зроблені з каучуку замість традиційного силікону. Буцім-то це продовжує термін їх використання. Цілком можливо так і є, та за браком досвіду стверджувати на 100% я не можу.

Як розібрати корок термосу Zojirushi SJ-JS10RA

На відміну від корків термогорнят Zojirushi, цей не вважається розбірним. Чистити його виробник рекомендує м’якою губкою з рідиною для миття посуду в теплій воді. Однак таким чином ви не досягнете успіху з ділянками всередині корку, куди також потрапляють напої.

термос 1 літр

За пошуковим запитом Zojirushi Lid Cleaning на ютубі ви знайдете відео, яке розкаже, як за бажанням верхню частину корку розділити на частини і промити ретельніше. Однак, будьте дуже обережними, бо дрібні деталі, особливо пружини, ефектно розлітаються на всі боки.

термос для школьника

Процедуру розбирання я раджу проводити вкрай рідко, лише за великої необхідності, адже невеликі пластикові виступи, які тримають докупи весь корок, сильно деформуються вже при першому розбиранні. Скільки разів вони переживуть таку процедуру мені складно сказати. термос для школяра

І ще одна порада з нашого досвіду – не засипайте всередину заварку без пакетиків. Вже після першого використання, навіть крупний чайний лист, залазить в дрібні шпарини, з яких його не дістати. Якщо бажаєте пити листяний чай, придбайте спеціальні пакети для його заварювання. Тоді і не доведеться пити чайну труху з класичних пакетів, і листя чаю не залишатиметься в корці, провокуючи запахи і зміну смаку напоїв.

дитячі термоси

Кришка-горня – з пластику. Її об’єм по вінця – 160 мл.

маленький термос

Ззовні на кришці є два виступи, які мають допомагати з її відкручуванням, але користі від них я не відчув. В рукавицях на морозі до кришки доведеться докласти чимало зусиль, аби зрушити її з місця.

термос в школу

Дизайн Zojirushi SJ-JS10RA спеціально для тих, хто марить мандрами. Тематичний принт на ємності розкаже всім оточуючим про ваше хобі, а вам нагадуватиме чим скоріше вирушити за місто. І в якості подарунку однодумцям такий термос буде чудовим варіантом.

найкращий термос

Якщо вам не довподоби яскраві кольори, цю модель можна обрати в чорному або металевому виконанні без малюнку.

Щодо теплоізоляції, результати наших експериментів можна побачити на графіку нижче. Очікувано добрий результат, як на мене, однак ті з вас, хто наполягав, що Zojirushi розірве всіх, будуть дещо розчаровані. Втім зауважте, що навіть при цих результатах через 12 годин при температурі повітря -20 градусів чай все ще буде дуже гарячим.

як вибрати термос

Ще одна величезна перевага Зоджируши – можливість докупити в українських магазинах окремі частини: ущільнювач для корку, корок цілком чи кришку-горня. Таким може похвалитись далеко не кожен виробник.

Висновки. Мала вага, компактність і добрі теплоізоляційні властивості Zojirushi SJ-JS10RA наполягають, що він стане добрим варіантом для зимових гірських мандрівок. Лиш не кидайте його на каміння і готуйтесь до кількасекундної боротьби з кришкою на сильному морозі.

В конструкції термосу простежується прагнення японців обігнати всіх в марафоні технологій і продумати наперед кожен крок та побажання користувача. Приємно, коли про тебе так дбають. І окремо хочу виділити корок з його чіткістю роботи, якістю виконання та корисним запобіжником від проливання.

Переваги: компактність, надзвичайно мала вага, чіткість роботи механізмів, запобіжник від проливання, недорогі змінні ущільнювачі, наявність в продажу окремих деталей, гарний дизайн, добра теплоізоляція.

Недоліки: нерозбірний корок, що ускладнює чистку.

Особливості: потребує обережнішого ставлення, ніж інші термоси.

термос непроливайка

Огляди інших термосів на ПроПоходи

Найелегантніший термос. І жодного пластику. Огляд Klean Kanteen TKPro
#RefillReuse. Термофляга Cheeki Classic Insulated. Огляд
Середня ціна, максимальна комплектація. Термос Esbit ISO1000ML. Огляд
Бюджетні термоси Rockland Astro і Rockland Comet. Огляд
Найкрутіший з Esbit. Термос Esbit Majoris VF1000TL. Огляд
Драйвова палітра класики. Термос Primus Vacuum Bottle. Огляд
Лідер теплоізоляції. Термос Salewa Thermo Lite. Огляд
Топовий швед. Термос Primus TrailBreak EX. Огляд
Еталон простоти. Термос Tatonka H&C Stuff. Огляд

Де купити, вдячність і підтримка

Купуєте в наших партнерів – підтримуєте ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

Чарівні посилання на спорядження з огляду:

  • Термос Zojirushi SJ-JS10 у Gorgany

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.