Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

На останній виставці у Фрідріхсхафені, наші репортажі з якої, думаю, ви дивились і читали, на стенді Klean Kanteen представник компанії гордо показав нам новинку. Термос.

Klean Kanteen tkpro outdoor show friedrichshafen

Термос – це такий виріб, зацікавити яким доволі важко. Особливо, враховуючи технологічні дива, що відбуваються на сусідніх стендах з наметами, килимками і рештою спорядження.

Однак в спілкуванні з представником компанії з його вуст кілька разів злітав префікс “най” відносно властивостей TKPro, і з кожним “най” наше бажання взяти до рук новинку посилювалось. Далі з термоса зняли кришку і чорний циліндр перетворився на надзвичайно гарну елегантну пляшку.

plastic-free thermal Kanteen

В-А-У!

Через відео в Facebook ми поділились з вами щойно отриманою інформацією від виробника і нашим захопленням від вигляду Klean Kanteen TKPro і, звісно, отримали космічний термос в подарунок

Термос без пластику Klean Kanteen TKPro огляд

Кілька тижнів тому від дистриб’ютора Klean Kanteen в Україні я дізнався, що термоси не роздавали всім підряд і наш випадок був а-ля ексклюзивним. Можливо, як подяка за репортаж зі стенду. Причому, ексклюзивним настільки, що навіть дистриб’ютор не отримав такого подарунку. І, оскільки продажі TKPro в Україні стартували зовсім нещодавно (менше місяця тому), крім нас немає кому поділитись враженнями про довготривале користування новинкою. Тому логічно, що Klean Kanteen попросили нас взяти на себе цю місію, і ми з задоволенням її виконуємо.

Термос без пластика Klean Kanteen TKPro обзор

Важливо! Термос Klean Kanteen TKPro наданий нам виробником безкоштовно. Також, ми отримуємо гонорар за публікацію цієї статті від дистриб’ютора Klean Kanteen в Україні. Це жодним чином не впливає на зміст огляду, оскільки за автором лишається повний контроль над його наповненням. Детальніше в нашому кодексі публікацій.

Термосом Klean Kanteen ТКPro ми активно користувались відколи він попав до нас в руки. Причому, як в якості ізолятора для крижаних напоїв в автомобільних мандрах спекотними літніми Балканами, так і в більш звичному для українців форматі, для збереження температури гарячих чаїв та кави.

В першому випадку, за заявою виробника, користувач може очікувати до 100 годин насолоди холодом. В другому – до 38 годин гарячого питва.

Сталевий термос Klean Kanteen TKPro

Однак, експерименти на якість ізоляції виробники завжди проводять за кімнатної температури, тому ані для “холодного”, ані для “гарячого” тесту вони не дають реальної картини. Адже термоси найчастіше використовують, коли температура на вулиці значно відрізняється від кімнатної. Тому ми провели два власних експерименти, взявши за основу минулорічні досліди з термогорнятами, водночас, дещо змінивши інтервали вимірювання.

В першому тесті термос стояв за кімнатної температури, як і в виробника. Мета – отримати криву зміни температури, замість одного значення яке дає виробник (12 годин). Другий тест – за температури -20°С, яка імітує доволі жорсткі умови використання, щоб ви знали чого очікувати від новинки в холодну погоду в зимових Карпатах.

І, оскільки виробник одним з префіксів “най-” використав саме до теплоізоляційних властивостей Klean Kanteen TKPro, в результати експерименту я додав порівняння з іншими чудовими термосами.

термос Esbit ISO1000ML

Результати тестів я розташував на двох графіках: перший – за температури повітря +20°С (буде оновлено 26.11), другий – -20°С.

І окремо я перевірив, яка ж температура буде в термосі через 38 годин, про які говорив виробник. В результаті отримав 50,9°С при кімнатній температурі експерименту. Це дійсно гаряче, якщо таку воду лити на руки, однак в форматі напою гарячою її не назвеш. Наскільки мені відомо, при вимірюванні температури напоїв гарячою вважають 60°С і більше.

Експерименти на ізоляцію холодних напоїв в спекотну погоду я не проводив, бо попереду зимовий сезон і ця інформацію буде неактуальною. Якщо такі досліди вам потрібні – кажіть і я підготую їх до весни.

За запитом на нашій сторінці Facebook, публікую вагу новинки: загальна – 708 грамів, з яких 168 грамів – кришка, 492 – колба, 48 – корок.

Стальной термос Klean Kanteen TKPro

Наступна “най-” сторона Klean Kanteen TKPro, на якій наголошує його виробник – це екологічність новинки. Для багатьох це питання досі не є аргументом “за” той чи інший продукт, але давайте зайдемо і з іншого боку. Як щодо надійності?

Справа в тому, що екологічність в TKPro досягається двома способами. І перший з них – це повна відмова від пластику у виробі. Жодного найдрібнішого шматочку. А що в конструкції термоса є найслабшим? Ні, не пластик, бо то було б надто красиво для цього огляду :)) Найслабшим місцем будь-якого термоса є зварний шов на внутрішній колбі. А пластик – на другому місці в хітпараді найменш надійних частин.

Літровий термос Klean Kanteen TKPro

Зазвичай, з пластику виготовляється корок і внутрішній шар кришки-горня. Остання може розшаровуватись (маю досвід), а корок, якщо він з кнопкою, врешті-решт виходить з ладу через поломку дрібних деталей в механізмі (маю неодноразовий досвід).

кришка горня корок термосу

В безкнопкових корках все набагато краще. У них може хіба що “злизатись” різьба, але це дуже рідкісне явище. Тому безкнопкові корки я люблю більше. До того ж, температуру вони тримають краще за кнопкові.

В Klean Kanteen TKPro корок і кришка виготовлені з нержавіючої сталі. Неметалевих елементів у всьому термосі лише два – це ущільнюючі кільця на корку, обидва з силікону. Результат – жодної пластикової деталі в усій конструкції. В плюсі і надійність, і екологічність.

Klean Kanteen TKPro корок і кришка з нержавіючої сталі

Другий спосіб досягнення екологічності, що задіяний в цьому термосі і який позитивно віддзеркалюється в надійності – це емаль. Виробник каже, що вони доклали чимало зусиль, щоб зробити її екологічнішою за існуючі варіанти і, разом з тим, міцнішою, ніж була в попередніх колекціях Klean Kanteen. Твердження про екологічність я перевірити не можу, бо не маю відповідних знань і обладнання.

Литровый термос Klean Kanteen TKPro

Однак вже півроку ми відверто необережно тестуємо стійкість нової фарби до всіляких пошкоджень. І, мушу сказати, що сьогодні мій термос можна відрізнити від нового хіба за подряпинами на шліфованому дні.

Klean Kanteen TKPro термос для чаю

На решті поверхні – жодних слідів використання (окрім пилу і залишків напоїв), хоча він без будь-яких захисних чохлів перевозився і в багажнику, і під сидіннями, і валявся на кам’яних пляжах чи в тамбурі намету.

термос для чая
Незабутній день в Ніжині 🙂

Тобто, якщо ви з тих, хто полюбляє, щоб речі не збирали на собі відбитки вашого досвіду – чорний Klean Kanteen TKPro чудово доповнить вашу філософію. Якщо за подряпинами ви любите згадувати, де були і що робили – для вас є нефарбована версія. Вона, доречі, ще екологічніша, бо емалі там – нуль 🙂

Щоправда, фарбована версія краще тримається в руках через шорстку поверхню емалі. І в рукавицях цей момент особливо помітний.

Klean Kanteen TKPro стильный термос

До речі, нова емаль Klean Kanteen надзвичайно схожа на емаль термосів Stanley колекції Master, що з’явилась на ринку цього року. І загалом, якщо роздивлятись зблизька ці термоси, можна подумати, що вони є продуктами одного заводу. Звісно, такої інформації жоден з виробників не розкриє, тому про правду можемо хіба що здогадуватись. Якщо ж це так, то Klean Kanteen дуже розумно підійшли до вибору літражу новинок, бо як раз літрового термосу в серії Stanley Master немає. Як і півлітрового, який також є в лінійці Klean Kanteen TKPro.

термос Stanley Master
Фото з оф.сайту Stanley

Ще один аргумент за спорідненість Klean Kanteen і Stanley – обидві компанії вихваляються корком, що опускається нижче рівня вакууму основної колби. В інших термосах, які я знайшов вдома, ситуація аналогічна, але чомусь саме КК і Stanley з випуском нових моделей стали наголошувати на цьому моменті.

Відсутність пластику в Klean Kanteen TKPro – не єдина унікальна риса новинки. Це перший термос з безкнопковим корком, який дозволяє наливати напій будь-яким боком не викручуючи корок повністю.

Klean Kanteen TKPro корок без кнопки

Зазвичай, корок потрібно або повністю виймати з термосу і тоді вже наливати каву-чай, або робити півоберта-оберт і нахиляти термос до горнятка тим боком, де на корці нанесені стрілки. Саме так ми робили з нашим Esbit ISO1000ML.

Esbit ISO1000ML корок термосу

В Klean Kanteen TKPro відсутня суцільна різьба, замість неї – точкова. В результаті, рідина вільно проходить в будь-якому місці і тепер не важливо, яким боком нахиляти термос. Відкручуємо корок на один оберт – і наливаємо напій.

Klean Kanteen TKPro надійна різьба на корку

Силіконові ущільнювачі можна легко зняти з внутрішнього корку, щоб ретельно очистити його. Поставити їх на місце – так само елементарно.

як помити термос Klean Kanteen TKPro

Зверніть увагу на невеликі виступи по периметру широкого силіконового ущільнювача. Це своєрідний запобіжник від випадання корку у ваше горня, якщо ви раптом викрутили його надто далеко. Виступи триматимуть корок на місці, доки ви не потягнете за нього.

Klean Kanteen TKPro вакуумний корок

З огляду на те, що я неодноразово ловив корок від іншого термоса в снігу, цей невеликий апгрейд мені особливо подобається.

Недолік металевої різьби – це голосний звук відкривання термосу, який жодним чином не приховати. Ви їдете потягом і хочете вночі ковтнути гарячого чаю зі свого термосу? Будьте певні, про ваші дії дізнаються всі сусіди. І, можливо, не лише в вашому купе 🙂

Зовнішня кришка має подвійні стінки і завдяки ним грає роль термогорянтка. Тобто напій довше зберігає свою температуру в порівнянні з пластиковим одностінним горням. Плюс, це не пластик з його впливом на смак чи користь, а харчова нержавійка, яка жодним чином ані вам не нашкодить, ані смакові напою. Об’єм горня в літровому термосі – 300 мл, як в класичному домашньому горнятку для чаювання.

термочашка від термосу Klean Kanteen TKPro

Кріпиться кришка до термосу такою ж різьбою, як і корок, хоча тут вона вже не несе функціонального значення, це суто естетичний крок.

І, насамкінець, поговоримо про дизайн? Я знаю, що це дуже і дуже суб’єктивна тема, та мені видається, що пройти повз Klean Kanteen TKPro і не звернути на нього увагу навряд в когось вийде. Він фантастично виглядає як десь на старому пеньку посеред лісу, так і на робочому столі серед купи сучасних гаджетів. Власне, я не бачив елегантнішого термоса. А ви?

вакуумний термос Klean Kanteen TKPro

Плюс, його пляшкоподібна форма дозволяє без жодних естетичних знущань над собою і оточуючими використовувати його без верхньої кришки.

Наприклад, влітку, коли вам більше потрібна термопляшка для холодних напоїв, немає змісту тягати з собою верхню кришку. Адже холодні напої можна пити одразу з термосу і горловина Klean Kanteen TKPro як раз зручна для пиття. Кришка, звісно, і зберігла б пару градусів холоду, але, будьмо реалістами, ну як довго потрібно зберігати напій холодним під час прогулянки містом? Думаю, менше доби, правда?:) А з цим завданням термос впорається і без кришки.

вакуумный термос Klean Kanteen TKPro

Висновки. Мені подобається рух Klean Kanteen в бік глобального “Еко” і, разом з тим, його конструктивні інновації в новинці. Надзвичайно гарний термос без жодної пластикової деталі, на якому не лишаються сліди використання і який може похвалитись дійсно простим і ефективним рішенням наповнення горнят, завдяки точковій різбі – це коротке резюме нашого досвіду спілкування з Klean Kanteen TKPro. Щодо ізоляції напоїв – так, він і в цьому претендує на першість, однак для повноцінного висновку варто провести head-2-head експерименти з легендами термособудування. Якщо від термосу ви очікуєте лише зберігання температури напоїв і перелічені переваги вам ні до чого, то пам’ятайте, що за ціну Klean Kanteen TKPro можна купити 3-4 бюджетні термоси на кшталт Esbit ISO, Tatonka та нових на українському ринку Rockland Astro. А я сподіваюсь, що результатами функціонування цього космічного подарунку з виставки Outdoor Show 2018 зможуть насолоджуватись і мої діти. Принаймні, перші півроку експлуатації натякають, що такий розвиток подій цілком можливий.

Klean Kanteen TKPro stainless steel plastic-free thermal reviewПереваги: без пластику, неймовірно витривале зовнішнє покриття, інноваційний корок, пре-пре-прегарний вигляд, двостінна кришка-горня, корок тримається у відкритому стані при наливанні напоїв, відмінні теплоізоляційні показники.

Недоліки: голосне відкривання корку.

Найкращий термос Klean Kanteen TKPro

Огляди інших термосів на ПроПоходи

#RefillReuse. Термофляга Cheeki Classic Insulated. Огляд
Середня ціна, максимальна комплектація. Термос Esbit ISO1000ML. Огляд
Бюджетні термоси Rockland Astro і Rockland Comet. Огляд
Найкрутіший з Esbit. Термос Esbit Majoris VF1000TL. Огляд
Драйвова палітра класики. Термос Primus Vacuum Bottle. Огляд
Лідер теплоізоляції. Термос Salewa Thermo Lite. Огляд
Топовий швед. Термос Primus TrailBreak EX. Огляд
Теплоізоляція по-японськи. Термос Zojirushi SJ-JS10RA. Огляд
Еталон простоти. Термос Tatonka H&C Stuff. Огляд

Де купити, вдячність і підтримка

Купуєте в наших партнерів – підтримуєте ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

Чарівні посилання на спорядження з огляду:

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.