Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Звичайний термос – дуже складний з точки зору реклами продукт. Всі вони більш-менш однаково ізолюють, всі виготовлені з харчової нержавійки, мають схожу форму, оснащені корком і кришкою-горням. Виходить, що для задачі “зберегти температуру напою і випити його через N часу з комплектного горня” підійде будь-який термос. Буквально будь-який. Навіть, якщо ви зараз підете в Ашан і купите термос за 200 гривень, він однаково добре виконає це завдання, як і термос Stanley за 3000.

За що ж ви платите додаткові кошти? За важливі для вас дрібниці. Хтось бажає колекцію корків, хтось безшумно-протиковзну накладку на дні, комусь потрібна архістійка фарба, іншому – райська екологічність, третьому – ті додаткові 5 градусів тепла. І на цьому побудований весь маркетинг індустрії термосів: оснастити простий продукт додатковими вигодами, які будуть цінними для якомога більшої аудиторії.

У випадку з Primus ідея просування власних термосів імпонує мені своєю простотою чи не найбільше з усіх. Думаю, відбувалось все наступним чином:

.. кілька років тому, далеко на півночі, посеред холодної полярної ночі, коли всесвітом заволоділи градієнти сірого, один розумний швед з Прімусу, поглянувши на полярне сяйво, сказав колегам: “Хлопці, а давайте не будемо, як всі інші, винаходити наново ровер. Зробимо простіше: випустимо той ровер в десяти різних кольорах”. “Нє, – відповів йому інший, – десять – це ти загнув, давай в семи!”

Навіть, якщо моя здогадка не на 100% відповідає істині, то щонайменше на 80%. Бо сьогодні в магазинах з термосами Primus ми можемо спостерігати таку картину:

термоси Primus Vacuum Bottle

Той самий класичний термос, що вміє зберігати температуру напою, тільки вже не чорний і не сірий. І таким його хочеться більше, правда?

Якщо у вас теж розбігаються очі і ви вже подумки приміряєте кольори до свого гардеробу чи рюкзака, давайте пройдемось по іншим конструктивним особливостям цієї моделі, аби ви знали, що точно очікувати в пакунку від кур’єра.

детский термос

Важливо! Термос Primus Vacuum Bottle наданий нам дистриб’ютором безкоштовно. Також ми отримуємо гонорар за публікацію цієї статті. Це жодним чином не впливає на зміст огляду, оскільки за автором лишається повний контроль над його наповненням. Детальніше в нашому кодексі публікацій.

Спершу знайте, що термос Primus Vacuum Bottle існує в чотирьох об’ємах: 0,35 л, 0,5 л, 0,75 л і 1 л. Однак з останнім розміром не зрослось, бо він випускається лише в чорному кольорі. Решта ж – у всій палітрі, що на першому фото.

Комплектація термосів Primus Vacuum Bottle – найкласичніша: вакуумна ємність з нержавійки, кришка-горня і кнопковий корок. Все. Бо – навіщо більше?

термос дитячий

В цей момент може розпочатись холівар на тему “Який корок краще було поставити в комплекті” (і я б кричав за глухий), однак не будемо витрачати час на дурниці, бо кількісно табори кнопочників і глушників приблизно однакові, а якісно – однаково вперті. І ця битва завершиться лише роздратуванням. Мусимо визнати, що, не без допомоги шведів, цей раунд за кнопочниками.

термос для школьника

Хочете реваншу? Легко! Глухий корок можна купити окремо і виглядатиме він отак:

термос для школяра

Щодо корку з кнопкою, то він розбирається і промивається. Головне – не лінуватись.

Primus Vacuum Bottle огляд

Водночас, мандрівникам з великими долонями користуватись ним не надто зручно через малу висоту обідка, що височіє над колбою.

Primus Vacuum Bottle обзор

Колба термосу Primus Vacuum Bottle вкрита порошковою фарбою досить доброї якості. Я б поставив її в один рядок з есбітівською. Вона добре витримує контакт з жорсткими предметами.

хороший термос для чая

На дні колби жодних накладок. Лише логотип бренду.

термос 1 литр

Кришка-горня – теж класична класика: ззовні метал, всередині пластик. Але, на відміну від бюджетнішого Rockland, цей не змушує вас викинути щойно придбаний термос для провітрювання на балкон і вивести дітей з кімнати через нестерпно-хімічні аромати.

термос 1 літр

Як і будь-який інший добрий термос, Primus Vacuum Bottle потребує першого полоскання окропом, і цього йому буде досить. А далі заливаємо свій улюблений саусеп і вперед до пригод 😉

як вибрати термос

Свою турботу про екологію прімусівці виражають упаковкою нових термосів: її немає. Суто етикетка, і та – з переробленого паперу. 

как выбрать термос

До речі, кольори на першому фото поступили в продаж у 2018 році. Раніше палітра була яскравішою. Але зараз в магазинах є як залишки попередньої кольорової колекції, так і нові поставки. Вибір – шалений. Був би я леприконом, вже б втік на ту чотирнадцятикольорову веселку.

І ціна на кольорові Primus Vacuum Bottle дуже лояльна: 811 грн за 0,75 л, 746 за 0,5 л і 649 за 0,35 л. *Дісклеймер: ціни перевірені на момент публікації огляду.

термос нержавейка

Зазвичай, ті мандрівники, що колір виставляють основною вимогою до спорядження, не сильно цікавляться технічною стороною питання, однак я наполягаю. Ось результати наших тестувань, з яких добре простежується правильність мого твердження про плюс-мінус добру теплоізоляцію всіх термосів, включно з Primus Vacuum Bottle.

термос нержавійка

*Так, я бачу, що лінії Прімусу нижче за більшість, але ж у нас об’єм піддослідного термосу 750 мл, а не 1 літр, як в інших тестованих моделях 😉
** Тест за кімнатної температури додамо за кілька днів. Все одно він менш показовий і проводиться суто з метою перевірки слова виробника. А решта інформації чим скоріш опублікована – ти краще.

І вагові характеристики нашого героя: колба – 348 г, кришка-горня – 75 г, корок – 37 г. Загальна вага – 460 г.

дитячі термоси

Висновки. Добре, що Прімусівці не з того культу, де в якості кольорової ідеї приймається твердження Генрі Форда про автомобілі. Не те щоб я був проти чорного і сірого, але їх домінування мене гнітить. Особливо взимку, коли небо і так ледь не торкається шапки. Якщо і вам на зиму хочеться яскравості – Primus Vacuum Bottle чекає. Це гарний класичний термос з доброю термоізоляцією, приємною ціною і високою якістю. І, само собою, найбільшим і найдрайвовішим вибором кольорів.

Переваги: добра теплоізоляція, якісний пластик, великий вибір кольорів, добра ціна.

Недоліки: для великих долонь замала висота корку, через що відкривати не так зручно, як хотілось би.

маленький термос для школяра

Огляди інших термосів на ПроПоходи

Найелегантніший термос. І жодного пластику. Огляд Klean Kanteen TKPro
#RefillReuse. Термофляга Cheeki Classic Insulated. Огляд
Середня ціна, максимальна комплектація. Термос Esbit ISO1000ML. Огляд
Бюджетні термоси Rockland Astro і Rockland Comet. Огляд
Найкрутіший з Esbit. Термос Esbit Majoris VF1000TL. Огляд
Лідер теплоізоляції. Термос Salewa Thermo Lite. Огляд
Топовий швед. Термос Primus TrailBreak EX. Огляд
Теплоізоляція по-японськи. Термос Zojirushi SJ-JS10RA. Огляд
Еталон простоти. Термос Tatonka H&C Stuff. Огляд

Де купити, вдячність і підтримка

Купуєте в наших партнерів – підтримуєте ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

Чарівні посилання на спорядження з огляду:

  • Термоси Primus Vacuum Bottle у Вершині (скоро) або у Gorgany (вже)

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.