Ідейний натхненник блогу ПроПоходи. В спорті відколи себе пам’ятає. В горах – трішки менше. Родом з Тернополя, живе і працює в Києві. Обожнює гори, каяки і білу воду, незабутні заходи сонця, і майже завжди просипає світанки.

Зміст

[Особливість путівника]
[Маршрут #21-01. Полонина Болота. Кострич]
[Маршрут #21-02. Хребет Косарище]
[Маршрут #21-03. Угорські скелі]
[Маршрут #21-04. Хребет Кринта]
[Маршрут #21-05. Хребет Кострича]
[Маршрут #21-06. Під Смотрич]
[Деталізований PDF путівник з GPS-треком]

Важливо! У путівниках українськими Карпатами ми намагаємось надати максимально деталізовану інформацію про маршрут. Однак, через постійну дію природних та антропогенних факторів, ми не гарантуємо її абсолютну достовірність. Ми не несемо відповідальності за успішне або неуспішне проходження вами маршруту та за будь-яку шкоду вашому життю і здоров’ю, що викликана використанням цього путівника.

Плануючи подорож, обирайте вже відомі вам маршрути, якими ви ходили влітку або в міжсезоння. Зважайте, що швидкість пересування горами взимку відрізнятиметься від літнього темпу щонайменше вдвічі. Якщо у вас немає досвіду зимових мандрівок – запрошуйте з собою досвідчених друзів або приєднуйтесь до групи професійного гіда. Щиро радимо перед самостійними походами в гори відвідати зимовий альпсемінар і семінар з лавинної безпеки.

Пам’ятайте: зимові Карпати не є легкими та безпечними горами. Зважайте на свої сили, досвід, знання та прогноз погоди. Користуйтесь здоровим глуздом. Повідомте своїх друзів чи рідних про маршрут, яким збираєтесь йти, та регулярно з ними контактуйте. Якщо у вас виникають сумніви в успішності проходження маршруту – повертайтесь назад в цивілізацію. Використовуйте одяг, взуття та спорядження, які підходять для зимових походів. Подбайте про захист спальної системи від вологи, теплий одяг, сонцезахисний крем (так, взимку він обов’язковий), їжу, перекуси та гарячий чай в термосі. Дбайте про навігацію і заряд пристроїв, що її забезпечують. Пам’ятайте, що на морозі алкалінові і нікель-металогідридні (NiMH) елементи живлення швидше відмовляються працювати. Літієві будуть кращими, але й ті відпрацюють менше звичного. Завжди майте запасне джерело зв’язку.

Зареєструйтесь в рятувальників і збережіть собі їх контакти. А також передайте ці номери своїм рідним чи друзям з чіткими інструкціями, в яких випадках ними скористатись. Якщо рятувальники не рекомендують здійснювати вихід в гори – прислухайтесь до їх слів.

Особливість путівника

Путівник #21 – це збірник шести наших улюблених маршрутів зимовими Карпатами, які знаходяться поруч із селищем Верховина, Івано-Франківської області. 

Всі маршрути в путівнику – одноденні, старт та фініш знаходиться в одній точці, тож до початку треку можна добиратись на власному автомобілі. 

Такий формат сподобається тим мандрівникам, які люблять заселятись у гірські хатинки та щодня влаштовувати виходи в гори. Таким чином вдень ви будете мандрувати засніженими вершинами, а ввечері зможете просушити змоклі речі і насолодитись горнятком запашного чаю у теплі. 

Хоча ці походи одноденні, їх варто сприймати з такою ж серйозністю, як і багатоденні походи, та завжди брати з собою необхідний мінімум – 10 essentials.

Маршрут #21-01. Полонина Болота. Кострич

Маршрут до полонини Болота, що на хребті Кострича – один із наших найулюбленіших. Гарний доїзд до старту, надійні орієнтири, легкий підйом та краєвиди на усі двотисячники Карпат гарантують вам багато позитивних емоцій від зимового походу.

Старт і фініш маршруту у селі Стаїще, що неподалік Верховини. Перша частина маршруту проходить через село. Якщо снігу на дорозі буде мало – цю частину треку ви зможете проїхати автомобілем, зекономивши час та сили.

Від села маршрут то різко набиратиме висоту, то проходитиме рівними ділянками, на яких ви зможете перепочити. Ділянка в лісі дуже тиха й затишна, і навіть у дуже вітряну погоду тут комфортно ходити. Також важливо не проґавити момент перед виходом на хребет і утеплитись, аби спокійно насолоджуватись краєвидами.

Фото з маршруту

Відео з маршруту

Маршрут #21-02. Хребет Косарище

Косарище є одним із найпростіших маршрутів у даному путівнику. Його велика перевага – багато краєвидних місць, з яких відкривається вид на довколишні хребти. Завдяки цьому ви можете пройти маршрут лише частково і все одно отримати море вражень та фото на фоні карпатських хребтів. Саме тому ми рекомендуємо проходити цей маршрут туристам з дітьми та мандрівникам-початківцям.

Маршрут починається та фінішує біля кемпінгу “Білий Слон”, що у селі Дземброня. Тут можна припаркувати авто, а після походу повечеряти та випити запашної кави у їдальні.

Фото з маршруту

Відео з маршруту

Маршрут #21-03. Угорські скелі

Маршрут на Угорські скелі ідеально підходить для перших виходів у зимові гори: легке орієнтування, коротка дистанція, захоплюючі краєвиди та дивовижні скелі у фіналі точно закохають вас в зимові гори.

Трек починається у селі Зелене. Сюди можна без проблем дістатись на власному легковому автомобілі, оскільки дорогу до села регулярно чистять.

Перша частина маршруту – підйом від села. Подекуди різкий, але краєвиди, що відкриваються, того вартують. Основний набір висоти припадає на лісову ділянку, після якої маршрут виведе вас на полонину. Будьте готовими затриматись на ній, адже вид з полонини просто фантастичний і неможливо втриматись, аби не фотографували все довкола.

Фінальна частина маршруту – дорога до Угорських скель. Ці гігантські кам’яні брили вразять навіть найвибагливіших мандрівників!

Фото з маршруту

Відео з маршруту

Маршрут #21-04. Хребет Кринта

Маршрут на хребет Кринта чудово підходить як для походів зі снігоступами, так і для скітуру. За потреби скітурні комплекти ви можете орендувати в кемпінгу “Рада Дараба”, що знаходиться у селі Красник, або кемпінгу “Білий Слон”, що у селі Дземброня.

Дорога у селі Красник має не найкраще покриття, але взимку її регулярно чистять, тож до початку маршруту можна доїхати на власному легковому авто.

Частина маршруту, що проходить за селом, може бути складною в орієнтуванні. Через те, що взимку під снігом стежку зовсім непомітно, а на початку вона дуже щільно заросла смереками і ялівцем, ми рекомендуємо користуватись треком, аби знайти правильний вихід на стежку та не заблукати. Та це робить маршрут на Кринту тільки цікавішим!

Фото з маршруту

Маршрут #21-05. Хребет Кострича

Маршрут на гору Кострича є складнішим, ніж той, що веде на полонину Болота на тому ж хребті (маршрут #21-01), адже майже весь трек проходить гірськими стежками. Для походів взимку відстань у 13,2 км чимала для початківців, тому їм цей маршрут ми рекомендуємо проходити після одного з простіших маршрутів у даному путівнику. Та краєвиди, які ви побачите на хребті, надовго залишаться у пам’яті.

Маршрут починається на Кривопільському перевалі і прямує до полонини Буков’єн. Піднімаючись від полонини не забудьте озирнутись – краєвиди на гору Маковицю заворожують!

Стежка в лісі читається складно, тому подбайте про навігаційні пристрої та запасні джерела енергії для них. 

У лісовій зоні буде нетривалий, але доволі різкий підйом. Котристуйтесь трекпалицями та снігоступами з зубцями, аби полегшити проходження цієї ділянки. 

Фото з маршруту

Відео з маршруту

Маршрут #21-06. Під Смотрич

Полонина Смотрич – одна з найпопулярніших точок для зимових мандрівок. Причина тому – невелика віддаленість від села (2,5 км) та розкішні краєвиди з неї. До того ж, на полонині Смотрич знаходиться туристичний притулок, куди можна заглянути на чай.

Якщо погода сприятлива, то з полонини під Смотричем менше ніж за годину можна дійти до надзвичайно краєвидної точки на шляху до вершини Смотрич. Що ми і радимо зробити в нашому путівнику. 

Зауважу, що підйом на саму вершину початківцям ми не радимо, адже Смотрич відомий туристичній спільності сильними вітрами, що збивають з ніг, та лавинними ділянками, на які без досвіду походів можна зайти непомітно для себе. 

Фото з маршруту

Відео з маршруту

Деталізований PDF путівник з GPS-треком

Для усіх маршрутів ми склали надзвичайно деталізований путівник в PDF форматі. В його повній версії на вас чекають:

  • поради по транспорту;
  • повна онлайн-гугл-карта з візуалізацією маршруту і всіма важливими точками;
  • покроковий текстовий путівник з порадами по проходженню кожної ділянки;
  • детальний графік висот і відстаней з врахуванням важливих точок маршруту;
  • скажено деталізований GPS-трек з всіма важливими точками у форматах як для смартфонів, так і для навігаторів;
  • наша любов до гір і старання зробити вашу мандрівку якомога комфортнішою.

Вартість путівника – 149 грн. 5 грн з вашої оплати ми переведемо в Фонд Добрих Справ для Карпат. Решту коштів використаємо для розвитку проекту ПроПоходи.

ПроПоходи на Патреоні

Долучайтесь до Команди Патреону, підтримуйте розвиток проекту, отримуйте бонуси і ранній доступ до матеріалів!

#ЗапишітьНаПроПоходи

Для вас ми маємо море промокодів та знижок, які ви можете використати у наших партнерів. На додачу, відсоток від ваших покупок буде перераховано на розвиток нашого проєкту.

Магазини:

  • Gorgany – промокод “propohody” = 10% знижки.
  • Шамбала – промокод “propohody” = 10% знижки.
  • Адреналін (Одеса) – фраза “Запишіть на ПроПоходи” в коментарі до замовлення або сказана касиру в магазині = 10% знижки.
  • Naturehike Ukraine – промокод “ProPohody” = 5% знижки.
  • Команда Екс – кодова фраза “Запишіть На ПроПоходи” в коментарі до замовлення або касиру в магазині = 10% знижки.
  • Saphir.ua – промокод “propohody” = 10% знижки.

Виробники:

  • Ultralight Alternatives – промокод “propohody” = 5% знижки.
  • Rock Front – промокод “propohody5” = 5% знижки.
  • James Cook – промокод “propohody” = 5% знижки.
  • ЇDLO – промокод “2ProP10” = 10% знижки.
  • ОбJerky – промокод propohody = 5% знижки.
  • Liteway – промокод “propohody” = 5% знижки.

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.