Важливо! Термофляга Cheeki Classic Insulated надана нам дистриб’ютором безкоштовно. Також ми отримуємо гонорар за публікацію цієї статті. Це жодним чином не впливає на зміст огляду, оскільки за автором лишається повний контроль над його наповненням. Детальніше в нашому кодексі публікацій.
Осінню серію статей про збереження тепла продовжимо оглядом ще однієї термо-ємності. “Ємності” – бо Cheeki Classic Insulated не можна в повній мірі назвати термосом, адже в нього відсутня така звична для термосів деталь, як кришка-горня. Натомість Cheeki оснащений глухим корком з дужкою.
Аби відрізняти вироби подібного плану від термосів, їх назвали термофлягами. І якщо термоси, в першу чергу, асоціюються зі збереженням температури гарячих напоїв, то термофляги з’явились, щоб справлятись з простішим завданням: зберігати холодні напої холодними, коли на вулиці спека.
Я називаю це завдання простішим, бо початкова різниця температур напою і навколишнього середовища у випадку “холодне-має-лишитись-холодним” набагато нижча, ніж коли “гаряче-хай-буде-гарячим”.
В найскладнішому для термофляги випадку ви заллєте всередину воду близько 0°С, в той час як на вулиці буде не гарячіше за 50°С. Тобто різниця складе тих самих 50 градусів.
Термос же розрахований і на ті випадки, де зранку ви заливаєте в нього окріп і йдете в гори, де всі -20°С, а то й нижче. В цьому разі різниця вже становитиме щонайменше 120°. А чим більше різниця температур, тим складніше її вберегти.
Плюс, яким би холодним не був ваш напій, ви без проблем зможете пити його одразу з ємності. З гарячими напоями такий підхід може завершитись неприємними опіками.
З огляду на наведені аргументи, термофляги не потребують додаткової кришки-горня, бо і звичайний глухий корок вдало справлятиметься з ізоляцією холодного компоту вельми довгий час. А щоб спростити його пиття з горлечка, діаметр останнього роблять вужчим, ніж в класичних термосах, більше схожим на діаметр горла звичної всім пет-пляшки.
І ще один аргумент за безкришкову ємність – це простота використання. Відкрити термофлягу і ковтнути з неї прохолоди можна і на ходу. З термосом, закритим на термогорня, зробити таке теж можна, але зручним процес не буде.
Однак, як би мені не подобалась ідея пити холодні напої із зручної термофляги в спеку, найближчі півроку в нас не очікується ані спеки, ані літа. Тому зараз Cheeki Classic Insulated розглядатимемо саме в розрізі ізолятора для гарячого.
Експериментів на термоізоляцію, як і з іншими термосами, я провів два. Перший – за кімнатної температури, як роблять всі виробники, щоб їх етикетки виглядали красивіше. І другий – жорсткий, за температури -20°С, щоб ви знали, як то буде йти з цією термофлягою в зимові Карпати.
Результати експериментів – в двох графіках. І, як я обіцяв в попередньому огляді, для порівняння на цих графіках збережені результати тестувань інших добрих термосів.
За допомогою останнього графіка, знаючи кількість ваших ходових годин взимку, ви можете визначити, чи підходить ця термофляга для планованих походів.
Особисто я взяв би її в кількагодинні прогулянки зимовими Карпатами, однак для тривалих денних переходів обрав би термос. Бо всі ці тести проводились на заповнених по вінця ємностях, а в реальних умовах, коли ви відпиватимете рідину, швидкість охолодження залишку зростатиме. Звісно, в -20°С мало хто з любителів дереться в гори, але в збереженні тепла напоїв в термосі більшу роль гратиме об’єм рідини, а не менша на 10 градусів різниця температур. *Я говорю саме в розрізі класичного використання термосів взимку, а не фізики процесів в загальному.
В ті ж кількагодинні прогулянки варто не забути ще й окреме горня, наприклад, Wildo Fold-a-cup, бо, як я вже казав, пити гарячі напої напряму з ємності некомфортно і небезпечно.
Тепер облишимо зимові гори і коротко заглибимось в особливості термофляги Cheeki Classic Insulated. Бо філософія самого бренду і окремі конструктивні рішення змушують задуматись над придбанням такої речі для тепліших часів. А тут ще й Миколая на носі.. й інші свята.. А, може, ви як раз зібрались в теплі краї, де така фляга стане джерелом живильної прохолоди на спекотних пляжах і вулицях..
Ідея Cheeki – підтримка руху RefillReuse, який переконує землян дбати про власну планету і, замість купівлі води в одноразових пластикових пляшках, набирати її вдома чи в точках безкоштовного поповнення в багаторазову тару.
Всім зрозуміло, що металева фляга житиме роками, і тим вбереже середовище від купи пластику. Головне – пам’ятати, що вона у вас є. Ми можемо похвалитись, що користуємось багаторазовими флягами вже більше року як в місті, так і в горах.
В Україні рух RefillReuse перебуває на зародковому етапі, тому карта точок безкоштовного поповнення виглядає слабко і кількість власників фляг можна описати чотиризначним числом. Однак він росте, і є надія, що наступного літа тих і інших стане куди більше.
Оскільки фляга – технічно простий продукт, то щоб зачепити увагу потенційних покупців і виділитись на фоні інших, кожен виробник ретельно працює над дизайном та корисними дрібничками.
Успішність дизайну – суб’єктивна оцінка. Власні висновки ви можете зробити по фото в цій статті. Спереду на пляшці – лого, позаду – нагадування про головну ідею.
Останній сантиметр до краю горловини вільний від фарби, як і весь корок. Крім чорного, літрова версія термофляги існує у фіолетовому кольорі і зовсім без покриття.
Стосовно фарби зауважу, що вона порівняно легко пошкоджується. Тож, якщо ви хочете, щоб ваш Cheeki Classic Insulated довше залишався як новий, беріть нефарбований варіант.
З корисних дрібниць в стандартній комплектації термосу я б виділив три.
Перша – гумова накладка на дні, завдяки якій і ємність стає стійкішою на поверхні, і ніхто не почує, як ви ставите пляшку на стіл чи підлогу під час лекції чи іншого тихого зібрання. Такого рішення шалено не вистачає в моєму термогорнятку.
Друга – власне сам корок, різьба якого – пластикова, що дає нам тихе закривання і відкривання, а от нижня частина корку – силіконова, завдяки чому вода не контактує з пластиком і не набирає від нього сторонніх запахів.
Якщо ви захочете заморочитись і ретельно прочистити нижню силіконову надставку, то без проблем зможете зняти її з корку.
Третя корисна дрібничка більше знадобиться в літньому поході, коли термофляга з холодною водою їхатиме в бічній кишені рюкзака. Тоді, щоб не загубити її, одну з компресійних строп рюкзака можна пропустити через скобу на корці. В місті скоба може грати роль ручки для перенесення термофляги.
І зверніть увагу, що її закутали в силіконову трубку. Думаю, це для того, щоб пляшка не видавала голосних звуків, коли ручка падає донизу. Бо носити її було б зручно і без силіконового рукава.
На цьому можна було б підводити підсумки, але Cheeki має в асортименті ще один аксесуар, який напряму стосується цієї термофляги і робить її використання в місті значно комфортнішим. Це пластиковий корок-поїлка Cheeki Tri Tech Sports Lid.
Ідея її в тому, щоб не викручувати щоразу корок, щойно захотілось пити, а лиш зробити один рух пальцем і вже насолоджуватись прохолодою (чи теплом) напою.
Як і в добре продуманих аналогічних корках інших виробників, тут верхня кришка фіксується у відкритому положенні і не падає вам на ніс.
А от чим відрізняється цей корок від інших – так це наявністю регулятора подачі рідини. В ньому є 4 положення: мінімум – для дітей, середній – для спокійного пиття, максимум – для гідратації під час спортивних навантажень і повністю закритий стан, який абсолютно герметизує ємність. Я використовував його завжди на максимальному.
У випадку холодних напоїв для повної герметичності достатньо було закрити лише верхню пластикову кришку. А от гарячі в наших дослідах по краплині просочувались назовні, навіть коли пластик був закритий. Бо гарячі напої створюють зсередини тиск, який верхня кришка не в змозі стримати. Однак повертання корку в позицію “Х” повністю вирішує проблему.
Я б не радив користуватись корком-поїлкою Cheeki Tri Tech Sports Lid за низьких температур (нижче +10°С), бо в таких умовах його різьба чомусь прокручується. Мабуть, метал від тепла розширюється більше за пластик і різьба вже не чіпляється достатньо добре.
За теплішої температури все починає працювати, як і повинно.
Корком-поїлкою я користувався суттєво частіше, ніж тим, що йде в комплекті, бо він зна-а-ачно зручніший в місті. Тож, якщо дивитимитесь на пляшки і термофляги Cheeki, добре подумайте про нього.
А в похід я б радше взяв глухий корок, бо він і з термоізоляцією краще справлятиметься і ліпше переживатиме падіння і удари, вірогідність яких в горах значно більша, ніж в місті.
Виробник пише, що термофлягу Cheeki Classic Insulated можна встановити в підстаканник автівок, але тут мова йде про місця для пляшок в дверцятах. Бо в які б підстаканники на центральній панелі я не пробував його поставити, успіху в цій справі так і не досяг.
Гарантія, зі слів виробника, довічна. Водночас пам’ятайте, що сюди не входить знос і пошкодження. Суто брак виробництва. Тобто, якщо ви принесене погнутий з усіх сторін термос і скажете, буцім-то він не тримає температуру, гарантійним випадком це не вважатиметься. Ціна термофляги Cheeki Classic Insulated – 1287 грн, корку Cheeki Tri Tech Sports Lid – 297 грн, що виходить дешевшим за інші преміум-бренди пляшок.
І останній момент, який я мушу згадати, бо на ньому наголошує виробник – це вага термофляги, що становить 464 грами (перевірена). Але хитрість виробника в тому, що, вихваляючись вагою, він порівнює її з повноцінними термосами. Якщо ж ми візьмемо саме термофляги аналогічного об’єму, то вона вже не виділяється на їх фоні. Хоча, припускаю, що термоізоляційні властивості Cheeki будуть кращими, та без прямого порівняння конкретних моделей фляг я не можу ані підтвердити, ані спростувати ці слова.
Висновки. Завжди радію, коли на українському ринку з’являються нові цікаві бренди. Особливо добре, коли з’являються бренди, маркетинг яких націлений на привертання уваги до проблем екології. Бо, як не крути, а без грошей сьогодні складно зробити і найдобрішу справу.
Cheeki як раз з тих, хто буде наголошувати на короткотривалому житті пластику і наслідках браку його сортування та переробки в Україні. І, можливо, когось це змусить задуматись та переключитись в бік багаторазових речей.
І, наскільки мені відомо, дистриб’ютор Cheeki перераховує по 10 грн з кожного проданого продукту на користь організації “Україна Без Сміття”. Тобто, дієво підтримує корисні для України справи.
Коли ж ви зрозумієте, що вже готові переходити на багаторазові ємності для напоїв, або забажаєте підсадити на них своїх рідних чи друзів, згадайте про Cheeki. Літрова термофляга – не єдиний варіант, що випускає цей виробник. Інші об’єми і варіанти можете глянути в них на сторінці. Однак, який би ви не вибрали, я дуже раджу доповнити його кришкою Cheeki Tri Tech Sports Lid, бо для міста вона (якщо не враховувати естетичний аспект) у всьому краща за глухий корок.
Переваги: екологічність, термоізоляція (влітку – це теж крутезна штука), дизайн, функціональний корок Tri Tech Sports Lid.
Недоліки: в деяких моментах виробник лукавить (називаючи термосом, говорячи про вагу і підстаканники), добрий для міста корок потрібно купувати додатково.
Особливості: це плутайте з термосами! Це термофляга! Не підійде для повноцінного походу зимовими горами, бо її вміст вистигатиме значно швидше за вміст термосу.
Огляди інших термосів на ПроПоходи
Найелегантніший термос. І жодного пластику. Огляд Klean Kanteen TKPro
Середня ціна, максимальна комплектація. Термос Esbit ISO1000ML. Огляд
Бюджетні термоси Rockland Astro і Rockland Comet. Огляд
Найкрутіший з Esbit. Термос Esbit Majoris VF1000TL. Огляд
Драйвова палітра класики. Термос Primus Vacuum Bottle. Огляд
Лідер теплоізоляції. Термос Salewa Thermo Lite. Огляд
Топовий швед. Термос Primus TrailBreak EX. Огляд
Теплоізоляція по-японськи. Термос Zojirushi SJ-JS10RA. Огляд
Еталон простоти. Термос Tatonka H&C Stuff. Огляд
Де купити, вдячність і підтримка
Купуєте в наших партнерів – підтримуєте ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:
- Інтернет-магазин Вершина
- Інтернет-магазин Gorgany
- Або скажіть “ПроПоходи” на касі будь-якого магазину Gorgany.
Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.