Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Turbat цього року сміливо взявся за випуск пухових спальників. Першим був демисезонний Turbat Kuk 350, а вже через два місяці після нього львівський виробник презентував літню модель, Kuk 250.

Огляд демисезонного Кука доступний на ПроПоходи майже з моменту презентації. Та й ви вже трохи потягали його по горам завдяки нашому проекту #БанкСпорядження. Як виявилось, ваші зауваження до новинки доволі точно співпали з нашими висновками: закоротка блискавка, незручна стяжка капюшону, дивне пошиття, але добрі матеріали, наповнювач, відмінна компресія і вага.

Однак літній Kuk 250 в конструктивному плані значно подорослішав відносно попередника. В ньому виробник не лише усунув окремі недоліки, а й вдосконалив декілька інших елементів. І про всі зміни я зараз вам розповім.

Важливо! Спальник Turbat Kuk 250 наданий нам дистриб’ютором безкоштовно. Також, ми отримуємо гонорар за публікацію статті. Це жодним чином не впливає на зміст огляду, оскільки за нами лишається повний контроль над його наповненням. Детальніше в нашому кодексі публікацій. Надалі спальник Turbat Kuk переходить в Банк Спорядження і вже зараз доступний для безкоштовного тестування всім читачам ПроПоходи.

Почнемо з недоліків 350-ої моделі, які були виправлені в 250-ій. Перше – стяжка капюшону. Як ви можете пам’ятати, щоб затягнути її в демисезонній моделі, потрібно було знайти петлю зі шнура, просунути в неї пальці і пробувати тягнути за кожну з мотузок. В сонному стані навпомацки робити це, хм-м.. було не дуже зручно. Власне, в першу ніч я так і не розгадав секрету і просто вкрився рушником.

В 250-му Куку все по класиці: чіпляємо вузол і тягнемо. Логічно, просто і швидко. Навіть з закритими очима.

Нюанс з довжиною блискавки теж вирішено. В новинці вона на 25 см довша (110 см). Тепер вилазити зі спальника, як і залазити в нього набагато простіше. І вночі можна викинути одну ногу назовні, щоб скинути зайве тепло.

З метою скидання зайвого тепла на блискавці з’явився і додатковий бігунок знизу. Якщо стає спекотно, розстібаємо блискавку знизу і вентилюємось.

На радість мені, на верхньому бігунку з’явився пулер. Але чомусь тільки на верхньому. Новий нижній потребує втручання ваших рук і 20 см шнура.

І ще одна важлива зміна в блискавці – її розмір: YKK #5 замість #3. Особисто я полюбляю дрібніші блискавки, бо це економія ваги, але п’ятірка додає вандаловитривалості, що може бути корисним для багатьох мандрівників.

Цифровий індекс в назві, як і в демисезонній моделі, означає кількість пух в грамах. Тобто, в літньому Turbat Kuk – 250 грамів утеплювача. Пух – без змін – український 750+ FP, пух до пера 90/10, співвідношення гусячого до качиного 70/30, гідрофобне просочення і сертифікація швейцарським інститутом IDFL.

Щоб пух рівномірніше розподілявся по площі спальника, виробник зменшив ширину комірок з 140 до 100 мм. Шви, як і в демисезонній версії, лишились теплими (верхня і нижня тканини з’єднуються через вертикальні перегородки, завдяки чому тепло не тікає через наскрізні отвори).

Тканина – без змін. Армований нейлон 20D з DWR просоченням ззовні і 20D без армування і просочення – зсередини. Але кольорів тепер два: золотистий і зелений. Мені більше сподобався золотистий варіант. На природі він виглядає незрівнянно.

Компресійник і сітка для зберігання літньому Куку перейшли у спадок від демисеонного. Розмір компресійника – той самий. З точки зору компресії спальника це недолік, бо при максимально затягнутих стяжках ще добряче відчуваєтся потенціал економії місця.

Але, забігаючи наперед, відкрию секрет, що 350-тий спальник наступної ітерації буде укомплектований вже гермомішком, де рівень компресії буде залежати лише від ваших вмінь і сили 🙂 А його сітка для зберігання матиме дрібніші отвори, завдяки чому її можна буде використовувати як накомарник на кепку чи капелюх.

Вертаємось до 250-го і його деталей, які в порівнянні з 350-им зникли з конструкції. Перше – це внутрішня кишеня спальника. В моделі Turbat Kuk 250 її немає.

Друге – теплий комірець по периметру капюшону. З огляду на “літність” спальника, виробник вирішив його прибрати.

Заявлений температурний режим новинки: +3 – чоловічий комфорт, +7 – жіночий. З мого досвіду – ці показниrи дещо оптимістичні. Я б посунув їх на пару градусів в гору.

Вага Turbat Kuk 250 – 580 грамів. Це не сильно відрізняється від 350-ої моделі, але легко пояснюється довшою і більшою блискавкою та зменшеною шириною комірок для пуху.

Про зміни в новому спальнику ми зняли також і відео:

Висновки. В той час як перша спроба спальників в Турбата виглядала.. як перша спроба, новий Turbat Kuk 250 – це великий крок вперед. Якщо ще згадати його ціну і ціну інших пухових спальників в українських магазинах, можна спрогнозувати цій моделі добрий успіх серед українських туристів. Сильним аргументом є і швидка реакція на новинку з боку магазинів: на складі в виробника спальників вже немає. Але цілком можливо, що вони є у вашому улюбленому магазині туристичного спорядження.

Переваги від попередньої моделі: подовжена блискавка, другий бігунок на блискавці, пулер на верхньому бігунку, виправлена затяжка капюшона, зменшена ширина комірок.

Інші зміни: зникла внутрішня кишеня, зник утеплюючий комірець на обідку капюшона.

До вдосконалення: компресійник, пулер на нижньому бігунку.

Відгуки читачів про це спорядження:

Ось що про спальник Turbat Kuk 250 пишуть ті, хто ним вже скористався:

Інші статті по темі на ПроПоходи:

Бюджетний пуховий спальник Marmot Never Winter. Огляд
Огляд надлегкого спальника Sea To Summit Micro MCII
Хто ще так вміє? Спальник Exped Dreamwalker 450 Camp. Перші враження
Найменший і найлегший. Пуховий спальник Sea To Summit Spark SPI. Огляд

Де купити, вдячність і підтримка

Купуєте в наших партнерів – підтримуєте автора і ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

Товари з даного огляду в магазинах-партнерах:

  • Спальник Turbat Kuk 250 у Gorgany.

Щиро цінуємо вашу підтримку!