Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Давно вже мріяв замінити свій Trimm Impact на щось легше, але “легше” завжди вело до пуху. А пух, як відомо, швидко втрачає свої ізоляційні властивості у вологому, характерному для наших Карпат, кліматі. Та й більшість напрямків моїх останніх подорожей припадала на регіони з кліматом, аналогічним карпатському. Тому з оновленням я не поспішав, чекаючи на той момент, коли технологічні досягнення дозволять пуху подолати його основний недолік.

Перші ластівки інноваційних розробок провідали нас на початку 2012 року, коли на міжнародній виставці в США компанії Sierra Designs та Brooks-Range одночасно презентували вироби з пуху, який міг певний час протистояти волозі.

Вже восени того ж року цей пух взяли на озброєння сім брендів: Sierra Designs, Kelty, Sea To Summit, Big Agnes, Nemo, Brooks-Range та Mountain Hardwear. Причому перші двоє використали пух DriDown, приховуючи його виробника, а решта компаній наповнили свої вироби пухом від DownTek, давши йому кожен свою назву. Цілком можливо, що різні назви несуть за собою невелику технологічну відмінність, але, в цілому, продукт залишається тим самим.

Врешті-решт, в 2013 році перші серійні спальники потрапили на ринок, і ринок проковтнув їх із задоволенням. Тоді і я приєднався до спільноти випробувачів, замовивши собі спальник Sea To Summit Micro MCII з пухом ULTRA-DRY Down™ від DownTek.

ULTRA-DRY Down™ – це високоякісний гусячий пух (в цьому випадку, 850+, 90/10), що оброблений полімерним водовідштовхувальним просоченням. Виробник запевняє, що цей пух вбирає на 30% менше вологи, залишаючись при цьому на 60% більш пружнім, ніж пух без просочення. До того ж, пух ULTRA-DRY Down™ висихає на 60% швидше за звичайний, і на ньому не відбувається розмноження бактерій і мікробів, або, якщо простіше, пух не гниє і не тхне, коли певний час залишається вологим.

З вагою лише 600 грамів у розмірі Regular (з них 250 припадає саме на пух), спальник Sea To Summit Micro MCII здатен забезпечити комфортний сон для жінок за температури +7°С, а для чоловіків за температури +2°С. Нижня температурна межа експлуатації мішка в екстремальних ситуаціях -13°С (дані отримані за стандартом EN13537).

IMG_5160

Власне, вага, температурний режим та наявність інноваційного наповнювача стали першими аргументами, завдяки яким я звернув увагу на цю модель. Та й з усіх перелічених виробників, Sea To Summit – єдиний, що офіційно представлений в Україні. А це суттєво спрощує сервіс у разі гарантійного випадку.

 

Комплектація

Отже, щойно спальник потрапив до мене в руки, я зрозумів, що маю справу з серйозною річчю:)

По-перше, спальник постачається в герметичному поліетиленовому пакеті з зворотнім клапаном, звідки вичавлена частина повітря. Потім цей пакет можна використовувати для компактного зберігання речей.

IMG_5019

В середині пакету знаходиться сумка для зберігання спальника. Це такий просторий сітчастий мішок на блискавці, який тримає спальник у більш-менш вільному вигляді, аби не зашкодити пуху, і дозволяє акуратно розмістити його на полиці в шафі.

IMG_5026

Відкривши мішок, я, нарешті, дістався спальника.

IMG_5305

Перше враження про вагу словами не передати. Ніби в руках нічого і немає. Але поки відкладемо спальник в сторону і подивимось що ще цікавого є в упаковці.

До комплекту також входить компресійний мішок з силіконки Ultra-Sil® вагою 57 грамів,

IMG_5028

…що здатен зменшити об’єм спальника до шалених двох літрів…

IMG_5068

.. та мішок для прання спальника в машинці, на якому вказані всі рекомендації для цієї процедури.

IMG_5077

І останнє, що трапляється на очі – невелика кишенька в сумці для зберігання, де схований вишуканого вигляду конверт з різними папірцями: характеристиками і конструкцією спальника, зверненням виробника, паспортом випробування пуху та персональним номером спальника. Як бачите, мій має номер 817.

IMG_5095t

І на додачу – маленький карабін для аксесуарів.

IMG_5145

 

Конструктивні особливості

Тепер повернемось до самого спальника. Його конструкція називається “box quilted baffles”. Тобто пух розташований невеликими порціями в окремих замкнутих комірках (коробочках), між якими встановлені вертикальні сітчасті перегородки. Таким чином вдається уникати наскрізних швів, крізь які втрачається дорогоцінне тепло.

IMG_5082

В якості зовнішньої тканини використовується нейлон щільного плетіння з товщиною нитки 20 Ден’є та водовідштовхувальною обробкою (DWR). В Sea To Summit цей матеріал назвали 2D NanoShell.

IMG_5214

Така тканина дихає і захищає пух від вологи ззовні. Але наявність просочення не означає, що спальник можна лишати під дощем. DWR не дає захисту від крапель, що падають з великої висоти.

Для внутрішньої тканини інженери обрали поліестер з такою самою товщиною нитки, 20 Ден’є. Звісно, матеріал на дотик абсолютно синтетичний, але спати, загорнувшись в нього, комфортно.

IMG_5163

Цікавими в спальнику є також нитки, які мають властивість набухати від вологи. Збільшуючись в діаметрі вони закривають отвори від голки і перешкоджають потраплянню води до утеплювача.

Найголовнішою особливістю спальника Sea To Summit Micro MCII є можливість змінювати його сутність. Застібнувши блискавку і затягнувши нижню резинку, його можна використовувати як звичайний спальник-кокон.

IMG_5189

Коли ж зранку немає бажання вилазити з теплого спальника на прохолодне повітря, варто лише відпустити нижню резинку і закріпити її на тому рівні, який дозволяє рухати ногами. Як результат – маєте чудовий теплий пуховик. Можна готувати сніданок, фотографувати світанок і все – в затишному теплі. Ця функція не задекларована виробником, але перевірена мною.

IMG_5133

Якщо ви зупинилися на ніч на теплому пляжі і все, що вам потрібно, це легенька ковдра – розстібайте блискавку і розкривайте спальник. Ковдрою можна вкриватися, або можна спати просто на ній.

IMG_5136

Зверніть увагу, що капюшон також повністю розкривається, утворюючи продовження ковдри.

Наявність отвору в нижній частині дозволяє здійснювати терморегуляцію всередині спальника в режимі спальник-кокон. Якщо ніч виявилася теплою, але не настільки, щоб розкривати спальник, можна просто висунути з нього ноги.

Зі звичних конструктивних особливостей спальник має п’ять петель для сушіння (одну посередині та по дві згори і знизу)..

IMG_5253

..і велику кишеню на блискавці для найцінніших речей.

IMG_5139

Аби бігунок від блискавки не тулився до обличчя, його закрили у штучний велюр.

IMG_5235

Обидві блискавки, наявні у спальнику, виготовлені відомою фірмою YKK. Належність іншої дрібної фурнітури до певного бренду я визначити не зміг.

 

Досвід використання

Мій досвід користування спальником Sea To Summit Micro MCII обмежується десятьма ночами. Але, на щастя для тесту (чого не можна сказати про мене), це були десять ночей правильного тестування водовідштовхуючих властивостей нового пуху. Постійні читачі знають, що під час липневих випробувань намету MSR Hubba Hubba NX, ми потрапили в дуже холодний циклон на півдні Австрії. Тіроль зустрів нас безупинними дощами та холоднечею. В ту саму подорож я взяв і спальник Sea To Summit.

Добре пам’ятаю початок походу, коли перші краплі дощу впали, ледве ми вийшли з готелю. Дощ посилювався щохвилини, і в обід ми зрозуміли, що він супроводжуватиме нас ще довгий час. В горах до дощу додався вітер, а з висотою температура впала до мінімальних 3,5°С. Ми, звичайно, брали з собою пару теплих речей, але на такі умови літнього походу ані трохи не розраховували. Єдиним порятунком від холоду був постійний рух.

До вечора одяг, що був на нас, повністю змок. Тому перше, що я зробив, коли ми встановили намет – це скинув верхній шар одягу і забрався у всьому іншому в спальник. До ранку речі на мені висохли, а отже, волога пішла далі крізь утеплювач. Якщо пух був би звичайним, то випаровування суттєво вплинули б на його теплоізоляційні властивості.  Проте спальник грів добре, а над ранок я вже висунув з нижнього отвору ноги, бо ставало занадто тепло.

Загалом, перша подорож зі спальником тривала тиждень, але на другу її половину, після холодних гір, ми перемістилися в Німеччину. Там теж зливи давали про себе знати по декілька разів на день, але було значно тепліше (вночі +12°С).

Наступний похід, вже Карпатами, порадував дуже подібними умовами вологості: першу добу – дощ, далі – короткочасні опади. Тож досвіду використання новітнього пуху додалося.

IMG_5292

 

Висновки

Думки після всіх пригод в мене були такі. Пух DownTek може протистояти посиленій волозі принаймні тиждень. Але я не можу сказати, як добре він працював би в тих самих вологих умовах за заявлених виробником низьких температур, адже такі умови мені не траплялися. З іншого боку, довготривале поєднання дощів з холодом є скоріше винятком, адже при плануванні походів прогноз погоди завжди береться до уваги. Тому я роблю висновок, що у звичному карпатському кліматі з цим спальником можна подорожувати, не звертаючи увагу на те, що він пуховий. Аби завжди мати найкращу теплоізоляцію, слід не забувати час від часу просушувати його на вітру або під сонцем.

Комплектація спальника просто шикарна. Вагові характеристики і спальника, і компресійника – вражаючі. І жодного зауваження до тканин і фурнітури. Дійсно гарна річ. Але її ціна далеко не студентська – $469 на українському ринку і від $379 в штатівських інтернет-магазинах.

IMG_5283

*Бажаєте підтримати розвиток ПроПоходи? Купуйте спорядження в наших партнерів через посилання нижче. Ми отримаємо невелику комісію з вашої покупки, а ви не витратите жодної додаткової копійки.

Товари з даного огляду в магазинах-партнерах:

Дізнатись детальніше про співпрацю ПроПоходи з магазинами спорядження.