Багатьом читачам ПроПоходи може здатись, що наша робота чи не найкрутіша в світі. Ми маємо вибирати найінноваційніше спорядження, ходити з ним в гори і ділитись своїми враженнями. І нам за це ще й гроші платять:)
В реальності ж є один хитрий момент, якого я і не міг уявити, коли починав роботу над ПП. Справа в тому, що за останні два роки, відколи блог став роботою номер один, я жодного разу не сходив в гори з тим спорядженням, яке мені подобається на 100%. Навіть, якщо таке лежало в шафі.

Причина проста: запити читачів на огляди і тенденції ринку не співпадають з нашим баченням ідеального комплекту спорядження. Приміром, я б не пішов в похід з самонадувним килимком, якщо б ми не отримали десятки прохань порадити такий від вас. А порадити не спробувавши – то не наш метод. Тому самонадувачка провела в моєму рюкзаку добрячу кількість днів. Або телескопічні палиці. Чи рюкзаки вагою понад 1 кілограм. Чи, врешті решт, намети вагою більше 2 кг.
Ці речі їздили з нами світом суто для того, щоб набути з ними досвіду і поділитись тим досвідом з вами. Щоб ви, отримавши інформацію від нас, могли б зробити правильний вибір і не викидати гроші на марні спроби.

Водночас, цей огляд – приємний виняток з усталеної традиції:) Я вже давно захоплююсь продуктами Sierra Designs і слідкую за їхнім прогресом. Коли ж минулого року на виставці Outdoor Show 2017 вони представили нову колекцію наметів і одночасно повідомили про вихід на український ринок.. що сказати.. домовленість про співпрацю була укладена майже миттєво. Лишалось дочекатись поставки новинок в Україну, яка була запланована на весну 2018 року.
Таким чином, кілька місяців тому в нас з’явився двомісний двотамбурний намет Sierra Designs Sweet Suite 2 і спальник Sierra Designs Backcountry Bed. І в цьому огляді поговоримо про наш новий похідний дім.

Важливо! Намет Sierra Designs Sweet Suite 2 наданий нам дистриб’ютором безкоштовно. Також, ми отримуємо гонорар за публікацію статті. Це жодним чином не впливає на зміст огляду, оскільки за нами лишається повний контроль над його наповненням. Детальніше в нашому кодексі публікацій. Надалі намет Sierra Designs Sweet Suite 2 переходить в Банк Спорядження і вже зараз доступний для безкоштовного тестування всім читачам ПроПоходи.
Sweet Suite 2 не є ультралайтовим наметом. Він важить 1,67 кг. Причина тому – матеріали і простір. В новинці виробник використав матеріали 20-30D, які на сьогодні є оптимальними по співвідношенню ціна/вага/зносостійкість. Та й ми помічаємо, що більшість українських туристів з недовірою ставляться до прозорих тканин 10-15D, хоча ми такі не можемо вбити вже п’ятий рік. Відтак, для масового ринку вибір матеріалів, я вважаю, зроблено правильно.
Щодо простору, сієррівці кажуть, що Sweet Suite 2 за свої 1,67 кг дає найбільшу кількість корисного і розумного внутрішнього об’єму. І в цьому з ними теж складно сперечатись.
Може, ви пам’ятаєте, як після подорожі в Ісландію я скаржився на тісноту GoLite? В тих погодних умовах було неможливо щось робити назовні намету. Через постійні дощі перевдягатись чи збирати рюкзаки доводилось всередині. Однак внутрішній об’єм GoLite Imogene став причиною того, що кожного ранку і щовечора одному з нас доводилось мокнути назовні, доки інший складав/розкладав спорядження і перевдягався. Тоді я мріяв про просторий двотамбурний намет та був готовий до адекватної кількості додаткових грамів в рюкзаку за цю розкіш.
В цьому моменті Sierra Designs навіть перевиконала мою мрію, бо з наметом Sweet Suite 2.. як правильно описати.. все не просто по іншому. Це як після студіо переїхати в палац. Тепер, коли ми перевдягаємось вдвох всередині чи збираємо речі, то не віримо, що знаходимось в двомісному наметі. Простору багато у всі боки. І вгору також.
Одного ранку я, навіть, не міг зрозуміти, де знаходжусь, бо відстань до стелі натякала, буцім-то ми притягли в гори щось кемпінгове 🙂
Конструктивно внутрішній простір намету завдячує каркасу. По матеріалам це найкрутіший на сьогодні алюмінієвий DAC Featherlite NSL Green.
Дуг – чотири. Три з них, 8,5-міліметрові, з’єднані хабом в одну конструкцію, а четверта, 9-міліметрова, встановлюється окремо.
Хаб виглядає вельми масивно, але, насправді, під пластиковою заглушкою – порожнеча. Haeguk Bae, працівник DAC, розповів, що це останнє напрацювання компанії з найкращим співвідношенням ваги до витривалості.
Дуги на каркасі не прямі, а предформовані. Тобто, кожна з них завчасно вигнута на виробництві до потрібної форми. По одному з елементів, який підіймає стелю в голові намету, це особливо помітно. Саме згадане вигинання каркасу “розтягує” спальню до розкішних показників об’єму.
Перше питання, яке виникає в мене, коли бачу подібні рішення – “А якщо зламається?”. Власне, його я і задав дистриб’ютору Sierra Designs в Україні. Відповідь – звертатись до магазину, де була зроблена покупка, а вони через дистриб’ютора допоможуть з заміною. Якщо деталі не знайдеться на складі в Україні, доведеться зачекати посилки зі Штатів, але рішення буде знайдено. Уточню, що цю інформацію я дізнавався про всяк випадок, аби ви легше ставились до таких рішень. Насправді ж, зламати саме цей елемент буде доволі важко, бо він, завдяки готовій вигнутості, несе менше навантаження, ніж пряміші секції каркасу.
В нижній частині хабова дуга кріпиться до спальні через металеві елементи. Вони ще легші і простіші за МСР-івські.
В ногах дуга до спальні кріпиться в двох точках, по кутах. А в голові – лише в одній, по центру торця. Логіка підказує, що мало б бути навпаки: дуги б тримали форму намету в голові, щоб у вітряну погоду тканина не лізла в обличчя, а в ногах можна було б обійтись і однією дугою, бо ногам все одно, що і як до них тулиться.
На практиці згаданої проблеми не існує. Кілочків чи камінців по кутах достатньо, аби тканина і близько не наближалась до обличчя. Хіба ви самі у сні підповзете до неї.
Випереджаючи питання “якщо немає як вставити кілочки і відсутні камінці” – в нас такого не траплялось за всі роки мандрівок. Навіть в Хорватії на абсолютно пласкому камені можна було без заморочок закріпити намет. То ж розслабтесь і насолоджуйтесь простором.
Якщо вже сильно переживаєте, ловіть лайфхак. У ситуації, де жодного кілочка вставити неможливо і поруч жодного камінця, скористайтесь трекінговою палицею. Вона стане чудовим доданком до каркасу і розтягне голову намету на всю ширину.
Плюс, ніхто не заважає вам розвернутись головою в інший бік в ті ночі, коли розтягнути намет не вдалося. Причому нахил задньої стінки, завдяки предформованому каркасу, тут все одно комфортніший, ніж в класичних наметах-черепашках.
Але знову повторю, згадайте, чи так часто ви попадали в ситуації, коли намет було не розтягнути? Ми – жодного разу.
Вздовж дуг спальня кріпиться до каркасу мініатюрними гачками. Защіпаються м’яко і чітко. З ними так і хочеться погратись ще і ще.
Верхня дуга розташовується поверх основної і кріпиться до намету фурнітурою DAC, яка нам вже добре знайома по намету GoLite. Пам’ятаю, коли вперше побачив її на Гоулайті, то переживав, чи довго вона протягне. Як виявляється, п’ять років мандрів та пригод у різноманітну погоду – і вона досі жива.
Гачки, якими кріпиться спальня до основної дуги, грають роль опор для верхньої дуги. Разом з тим, якщо ви покладете її просто на метал – нічого страшного не трапиться.
Завдяки поперечній дузі бічні стінки намету стають вертикальними.
Зверніть увагу, що кінцеві секції дуг анодовані різними кольорами в залежності від кольору стропи, до якої вони кріпляться. Таким чином ви зможете швидше зорієнтуватись, як розташувати дугу під час встановлення намету. Це зветься кольоровим кодуванням.
Оскільки каркас намету не розправляє спальню повністю, цю модель не можна назвати 100% вільностоячою. Однак, він і не падає, коли стоїть без кілків. Для таких конструкцій придумали термін “semi-freestanding”, або “умовно вільностояча”. Саме так і пише Sierra Designs. Але окремі виробники (GoLite, Mountain Hardwear, Exped) і такі конструкції називають “freestanding”, що не зовсім точно.
Два кути в голові, які не тримає каркас, розтягуються за допомогою пряжки Woojin і тонкого шнурка. Елементарна процедура з мінімумом зусиль. Тягнемо за шнурок до потрібного натягу і відпускаємо – все зафіксовано. Піднімаємо край пластикового елементу – і натяг послаблюється.
Само собою, всі місця кріплення строп до спальні підсилені додатковим шаром тканини, а всі шви – проклеєні стрічкою.
В місці кріплення синьої дуги в голові намету також є петля для кілочка, однак кілочок там буде зайвим, адже дуга і так добре тримається на місці, оскільки своїм кінцем впирається в землю.
Спальня виконана у формі трапеції. Ширина в голові – 130 см, в ногах – 122 см, довжина – 216 см. Якщо б я не подивився на розміри на сайті SD, то не здогадався б, що спальня не прямокутна. Бо зсередини втрата 4 см ширини з кожного боку не відчутна.
Висота спальні – 104 см. Як це співвідносить з моїм зростом, можна побачити на фото. Зверніть увагу, я сиджу на килимку.
Дно спальні виготовлено з армованого нейлону 30D. Зовнішній бік тканини силіконізований. Внутрішній має поліуретанове просочення водостійкістю 1200 мм. *Вже чекаю коментарів і питань стосовно останньої цифри:) Ні, не протікає!
На сьогодні можу сказати, що в Sierra Designs Sweet Suite 2 надувні килимки найменше ковзають по підлозі. З часом, цей ефект завжди пропадає, оскільки поліуретанове покриття припадає пилом, але допоки герой огляду протримав протиковзну властивість довше за інших.
Тканина має і вогнестійку обробку, але пам’ятайте, що це скоріше вимога штатівських законів, аніж необхідність в наметі. Горить такий матеріал майже так само добре, як і той, що без обробки. Тож не ставте намет поруч з джерелами вогню.
Верхня частина спальні – суто з сітки. Щоправда, тканина підлоги в голові і в ногах піднята суттєво вище, ніж з боків. Бо з боків вас захищають від погоди ще й тамбури, а з торців – нічого. Високі ж краї підлоги вберігатимуть від вітру і бризок ноги та голову.
Замки на спальні – YKK #5 з пулерами зі шнурка. Я б більше зрадів легшій і компактнішій #3, але, мабуть, великий розмір – це інвестиція в зносостійкість, так само, як і з тканинами.
В нижній частині блискавки можна побачити петлю зі стрічки кольорів намету. Можливо, це просто декоративний елемент, але саме в цьому місці час від часу може знадобитись допомога другої руки для відкривання блискавки. Тоді однією рукою тримаємось за кольорову стрічку, а іншою відкриваємо блискавку. Однак, зі спостережень, така необхідність виникає лише при поганому натягу намету.
Двері спальні фіксуються у відкритому положенні класичним чином – пластикова планка і петля. Повторюсь, гачки я люблю більше.
В спальні маємо чотири кишені для всіляких дрібниць. Дві з них – в ногах, ще дві – в голові. Останні закріплені до намету одним швом. Але, на відміну від аналогічного рішення в наметі Wild Country Helm 2, вони не торкаються голови навіть навантажені, адже стінка намету – вертикальна. В моєму випадку там завжди ночував павербанк з телефоном і своєю присутністю вони ані трохи не бентежили мої солодкі сни.
На кишенях в голові – інструкції і застереження. Прочитавши їх – відрізайте і економте грами ваги.
На стелі маємо 5 петель, крізь які можна протягнути мотузку для сушки речей або ж використати їх для кріплення спорядження. З цією метою я причепив до однієї з петель півтораграмовий GearTie, сформувавши з нього гачок для ліхтарика.
Зі спальнею на цьому все, кріпимо тент. Перше – визначаємо з допомогою кольорового кодування правильне розташування тенту. Червона стропа тенту – до червоної стропи спальні.
Інший спосіб швидко і правильно зорієнтувати тент – розвернути його кольоровою частиною в бік голови.
Далі кріпимо тент до поперечної дуги невеликими чорними рамками DAC.
Після цього липучками велкро фіксуємо тент до кожної з трьох дуг.
І кріпимо кути в голові намету з допомогою акуратних фастексів до спальні.
В місцях кріплення тенту до дуг (два в ногах, одне в голові) Sierra Designs в економії ваги зайшла далі за всіх. Жодної фурнітури. Нуль. Бо що може бути легшим за ніщо?:) Вся магія відбувається за допомогою петлі на шнурі. Заводимо її під металевий елемент спальні і чіпляємо за кінець дуги. На диво, все працює відмінно. Додаткова перевага такого рішення – якщо кріплення вийде з ладу, нове можна зробити з вітрової відтяжки за дві хвилини.
Регулювання натягу тенту в місцях кріплення – вже знайома пряжка Woojin.
Аналогічна конструкція і на тамбурах: пряжка і шнур з петлею для кілка.
Вітрові відтяжки (їх є три штуки) виробник радить встановлювати повсяк час. Мені ж видається, що вітрові відтяжки – це додаткова можливість травмувати себе і пошкодити намет, перечепившись об них. Тому будьте готові встановити відтяжки за негоди, але в добру погоду можна облишити їх.
Єдине “але” до цієї поради – конденсат. Якщо намет не розтягнутий відтяжками, то тент щоразу провисає між двома дугами на великій площині від рясного конденсату і торкається до спальні. Для нас декілька крапель вологи всередині не становили проблеми, але якщо ви полюбляєте 100%-ву сухість, дві відтяжки на ніч в задній частині намету я таки рекомендую встановити.
Ще один момент, який я помітив – тент між дугами провисає менше, якщо не ставити його центральне кріплення в ногах.
Власне, ми так і робили: якщо за прогнозом був вітер, то виставляли відтяжки; якщо погода спокійна – то просто прибирали центральне кріплення тенту в ногах і він тоді підіймався на пару см вище над спальнею, завдяки чому конденсат вже не створював проблеми.
На додачу до вітрових відтяжок у сильні вітри можна підстраховувати поперечну дугу трекпалицями. Цей лайфхак добре працює з усіма хабовими наметами, бо їх поперечна вітростійкість завжди бажає бути кращою.
На дверях тенту блискавки YKK #5, прикриті зверху 5-ти сантиметровим клапаном на липучці. На кожній з блискавок по два бігунки (ура!). Тобто визирнути крізь невелике віконце і роздивитись погоду поза наметом не відкриваючи всіх дверей і не припадаючи до землі – можливо.
Розмір тамбурів – пречудовий. Зважаючи на вертикальність стінок спальні маємо купу корисного простору.
Частини дверей намету на кожному з входів не симетричні. Біла частина є більшою і призначена для занурення в намет. Під кольоровою має ховатись рюкзак чи інші речі. Однак, за бажанням, ви можете робити все навпаки.
І, оскільки тамбурів і входів – по два, з ними можна робити купу метаморфоз обираючи найзручніший рівень провітрювання і відкритості світові.
Більше того, завдяки невеликим петлям і пластиковим планкам тент можна згорнути до половини з будь-якої зі сторін і насолоджуватись зоряним небом.
Аналогічні кріплення використовуються і щоб тримати у відкритому стані двері тамбурів.
Тканина тенту – армований нейлон 20D. Як і підлога, ззовні він силіконізований, а зсередини має поліуретанове просочення водостійкістю 1200 мм. Тут теж 1200 мм вистачає з головою:)
З недоліків намету я твердо помітив два. Перший – відсутність вентиляційних вікон. Хто зна, наскільки сильно вони впливають на кількість конденсату у випадку повністю сітчастої спальні, але я б бажав мати бодай одне під самою верхівкою. Звісно, можна розкривати двері верхнім бігунком і вигадувати розпорки, але хотілося б, аби виробник взяв на себе роль винахідника.
Другий недолік – футпринт. Це не недолік намету, а, скоріше самого футпринту (продається окремо), але важить він 190(!) грамів. Причина тому – тканина, з якої він виготовлений. Це поліестер 68D. Навіщо такий дико товстий футпринт для лайтового намету я не розумію. Армованого нейлону 30D (того самого, що й на дні спальні) цілком вистачило б.
З огляду на це, наше рішення – плівка Polycro. Вона, як і все ультралайтове, видається заслабкою для цієї місії, але американські ультралегкоходи не дурні, а вони використовують її все більше і більше. Міцність цієї плівки виняткова. Як і вага.
Чохол для транспортування намету я сміливо записую в його переваги. Подивіться самі. Він має широченний вхід у верхній частині і клапан, який прикриває вміст.
Вхід стягується шнурком з фіксатором і далі весь чохол огортається двома стропами, що закриваються на фастекси і стягують складений намет. Оскільки він весь виготовлений з нейлону, компресійні властивості тут на висоті.
І, аби ви не переплутали цей намет з іншими у власній шафі, на торці виробник лишив назву моделі і свій логотип.
І зверніть увагу, яким компактним є Sweet Suite 2 у складеному стані. Ледве-ледве більший за наш GoLite Imogene.
Доречі, каркас, перш ніж вкладатись у загальний чохол, пакується у власний. І чохол для каркасу має невелику кишеню для кілочків.
Кілки у Sierra Designs Sweet Suite 2 – алюмінієві Y-подібні, кожен з петелькою для простішого витягання їх з ґрунту.
Для мене загадка, чому в цій моделі виробник вирішив дати такі кілки, а в простішій Meteor – фірмові кутові DAC.
Мені особисто останні подобаються більше, бо в світ-с’ютівських Y-подібних занадто гострі кінці у верхній частині, щоб встромляти їх в ґрунт руками. Доводиться або застосовувати підошву взуття, або, як варіант, використовувати кришку від пет-пляшки чи готельної ємності з шампунем.
І, насамкінець, погляньте на дизайн і кольорове рішення Sierra Designs Sweet Suite 2. Наче вони знали, що виходитимуть на український ринок:) В наметовому містечку у Фрідріхсхафені, куди ми їздили на аутдорну виставку, до цього намету не раз підходили зацікавлені туристи і розпитували чи то не ми його виробляємо. Казали, що це найкрутіше кольорове рішення, яке їм доводилось бачити. І моя українська сутність не може їм заперечити:)
Тепер, схоже, я розказав вам все, що знаю про новинку 2018 року від Sierra Designs. Мушу зізнатись, цей намет відтепер є моїм улюбленим у всій нашій колекції. Хоча ультралегкоход всередині мене бажав би отримату таку ж конструкцію з вдвічі тоншими тканинами.
Висновки. Без жодних сумнівів, кожен грам ваги Sierra Designs Sweet Suite 2 вартий опинитись на вашій спині, якщо ви полюбляєте максимально просторі і легкі похідні домівки без компромісів зі зносостійкістю. Його вага обрізана всюди, де тільки можливо, щоб наслідки максимального комфорту і згаданої витривалості стали для ваших плечей якомога менш помітними. Внутрішній об’єм – казковий. І, водночас, Sweet Suite з його тканинами 20D і 30D є психологічно легшим для сприйняття в порівнянні з наметами, що виготовлені з тканин 10-15D для тих, хто лиш починає задумуватись про полегшення спорядження.
Переваги: співвідношення зносостійкості-простору-ваги, величезний внутрішній об’єм, фантастичний дизайн, надійний каркас і фурнітура, кольорове кодування на всіх етапах встановлення, розумне розподілення простору тамбурів, продуманий чохол, компактний у складеному стані, приємна ціна в Україні в порівнянні зі схожими за конструкцією наметами.
Недоліки: відсутність вентиляційного вікна, відсутність полегшеного футпринту, гострі верхні кінці на кілках.

Огляд цього намету доступний також і у відео-форматі:
Відгуки читачів про це спорядження:
Ось що про намет Sierra Designs Sweet Suite 2 пишуть ті, хто ним вже скористався:
- Марина, блог “Marinatravelblog”, похід на Тянь-Шань
- Володимир, мандрівка Туреччиною
- Mattan, похід Карпатами
- Максим, похід на Пішконю
Інші статті по темі на ПроПоходи:
Небесний «вогонь». Огляд намету Sierra Designs Meteor 2
Sapienti sat. Огляд намету Big Agnes Copper Spur HV UL 2
Швейцарський підхід. Намет Exped Mira II HL. Детальний огляд
Таємна MSR Hubba Hubba NX 2016
Де купити, вдячність і підтримка
Купуєте в наших партнерів – підтримуєте автора і ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:
- Інтернет-магазин Вершина
- Інтернет-магазин Gorgany
- Інтернет-магазин Кайнозой
- Або скажіть “ПроПоходи” на касі будь-якого магазину Gorgany.
Спорядження з огляду в магазинах-партнерах ПроПоходи:
Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.