Дуже люблю хороший гумор, подорожі і гори. Якось, щоб дотримати слова, змушений був написати відгук про похід і … понеслось. Пишу під девізом: «Автору було мало письменницьких страждань, він прагнув ще й читацьких». Автор блогу Люди Так Не Ходять.

намет Big Agnes Copper Spur HV UL 2 огляд

Вітаю, мій бідолашний читачу!

Якщо ти, втомлений барбершопами і смузі-машинами весляр працівник ІТ індустрії, який вже не знає, як ще можна повимахуватись, то раджу тобі прочитати цей огляд. Якщо ти абіздолєний і зубожілий посіпака, який хоче з максимальною користю витратити останню, кровно зароблену у бариг, половинку вареника, тобі теж сюди. Якщо ж ти простий член клубу елітних і багатих циган турист, якому просто набридли постійні незручності і компроміси, і який хоче знайти нарешті свого судженого, тобто, я хотів сказати, свій ідеальний намет, то … дивись рекомендації двох попередніх речень.

Такий дещо пафосний і гучний початок має на меті привернути вашу увагу до героя нашого огляду – намету Copper Spur HV UL 2 від Big Agnes (далі BA). “Але чому до намету, якщо він дійсно такий класний, треба ще й привертати увагу?” запитаєте ви. На це є декілька причин: відсутність цих наметів в продажу в Україні, космічна (в порівнянні з багатьма іншими) ціна і ультратонкі матеріали.

То чи дійсно варта вашої уваги цеся «непрактична і дорога іграшка» (цитата одного мого друга)? Давайте дивитися.

палатка Big Agnes Copper Spur HV UL 2 обзор

Важливо! Намет Copper Spur HV UL 2, на превеликий жаль, не наданий мені ніяким дистриб’ютором безкоштовно. Автор матеріалу не отримає не те, що гонорару, а навіть якоїсь печенюшки за публікацію цієї статті. Я був готовий написати про цей намет будь-що, аби тільки отримати його задарма. Будь-хто міг би вплинути на зміст цього огляду і отримати повний контроль за його наповненням, за обіцянку подарувати мені цей намет. Проте ви всі втратили свій шанс – я був змушений придбати його сам, і цей намет вже зараз доступний мені для цілодобового хизування перед всіма зустрічними туристами. Бє-бє-бє! 🙂

tent Big Agnes Copper Spur HV UL 2 review

Ті, хто мав необережність читати мої огляди наметів (Marmot Tungsten 2PSierra Designs Meteor 2), могли б прослідкувати, як змінювалось моє відношення до сучасних матеріалів і технологій. Спочатку я боявся, що тканини з товщиною нитки 68D буде занадто мало, а потім констатував, що це вже типово для таких наметів, і вже, взагалі-то, можна й менше. Але я навіть в страшному сні не міг припустити, що колись в мене буде намет з тканини, товщина нитки якої 20D.

Я досі пам’ятаю свої відчуття коли взяв в руки гермомішок-надувачку (15D) до килимка SeaToSummit  – я тримав її так акуратно, наче вона була радіоактивна. І якби мені хтось тоді сказав, що в мене буде намет із схожої тканини – я б розсміявся йому в лице. Такі ненадійні прихистки для туристів мені видавались наочним прикладом того, як бажання повимахуватися спорядженням перемагає інстинкт самозбереження.

туристичний намет Big Agnes Copper Spur HV UL 2

Як ви вже, напевно, здогадалися з розмови про тонкі матеріали, один з основних козирів намету Copper Spur HV UL 2 – це його непристойно мала вага. Сам намет важить 1389 грамів, з яких чохол намету – 23 г, спальня – 429 г, зовнішній тент з усіма відтяжками – 471 г, дуги – 356 г (+9 грамів чохол), а кілочки з патрубком для ремонту – 100 г (+5 грамів чохол).

Big Agnes Copper Spur HV UL 2 with Jetboil MicroMo

Цю вагу можна як зменшити, відв’язавши штормові відтяжки тенту і залишивши вдома чохли та патрубок ремкоплекту (вийде приблизно 1330 грамів), так і збільшити, додавши ще 4 кілочки для повного комплекту та футпринт з чохлом (вийде 1611 грамів).

“Ну і що тут такого неймовірного?” можете спитати ви. А те, що це двомісний вільностоячий (!) намет з двома входами і великим внутрішнім об’ємом. Якщо відштовхуватися саме від ваги намету, як від однієї з найважливіших характеристик при його виборі, то зненацька виявиться, що дуже складно знайти намет в такій ваговій категорії і такими ж характеристиками, як в героя нашого огляду. Бо більшість наметів із ± такою ж вагою будуть або умовно-вільностоячими, або матимуть один тамбур, або всередині матимуть стільки ж об’єму, як і середньостатистична нора.

палатка туристическая Big Agnes Copper Spur HV UL 2

Мені раніше ще не доводилось ночувати в наметі з таких тканин і тому я був дуже радий, що вперше пішов з ним у похід тільки в червні, коли хрущів вже майже не було. Адже, всім відомо, що реактивні українські хрущі – це справжній кошмар для власників наметів і тентів з ультратонких тканин. Бррр…

Спочатку я боявся, що тканина намету розсиплеться в порох від будь-якого необережного руху. Та через 5-6 походів з Copper Spur, я настільки звик до нього, що абсолютно спокійно і без жодного остраху міг обтрусити від роси і конденсату верхній тент (головне було бути дууууже акуратним).

двомісний намет Big Agnes Copper Spur HV UL 2

Для виробництва дна спальні і зовнішнього тенту виробник використав силіконізований нейлон з товщиною нитки 20D і поліуретановам просоченням 1200 мм. Цей нейлон має запатентоване «випадкове» плетіння ripstop, яке збільшує стійкість до розриву на 20% (порівняно із звичайним нейлоном такої ж товщини).

спальня намету Big Agnes Copper Spur HV UL 2 Big Agnes Copper Spur HV UL 2 tent body

Сітка спальні зроблена з нитки товщиною 15D і має два кольори – білий на стінках і оранжевий на стелі.

big agnes copper spur mesh

Спальня має форму трапеції: довжина її 224 см, ширина в голові – 132 см, ширина в ногах – 107 см, і висота – 102 см.

ba copper spur спальня

Тобто всередині, звичайно, не «палац» на кшталт Meteor`а чи Tungsten`а, але місця вистачає з головою (а без голови це взагалі апартаменти).

розмір намету big agnes copper spur hv ul2

Принаймні, я, з моїми 179 см зросту, жодного дискомфорту не відчував. А я ночував в Copper Spur і сам, і з різної товщини і висоти людьми. Об’єму достатньо, щоб двоє людей переодягались чи збирали рюкзаки, не заважаючи один одному. Власне, через мізерний внутрішній об’єм формально двомісних наметів і відсіялась чимала кількість подібних моделей від різних виробників, коли я обирав собі похідне житло.

двухместная палатка big agnes copper spur

Всередині є дві бокові кишені в «голові» спальні. Три сторони кишень пришиті до спальні, тому під вагою речей вони не будуть нависати вам на обличчя.

Кишеня намету big agnes copper spur hv ul2

Окрім згаданих двох кишень є ще одна величезна кишеня над головою з 2 отворами для навушників. Також в спальні є ціла купа різних петель, за допомогою яких можна повісити ваші прекрасні похідні гірлянди (що значить ви не берете з собою в похід гірлянди??!) сушитися майже весь ваш гардероб.

Незвичними є двері спальні: вони складаються з двох незалежних блискавок, які мають двосторонні замки із зручними пулерами. Наскільки виправдана така конструкція – мені сказати складно: однією рукою повністю відкрити двері доволі проблематично і невідомо як себе поведуть замки після тривалого користування. Але, будемо подіватися, що BA знають, що роблять.

big agnes copper spur hv dual zipper door

Двері спальні і тамбурів фіксуються за допомогою петлі і фурнітури виробництва Woojin.

Фурнітура Woojin для фіксації дверей спальні намету

Розміщення петлі, що тримає двері спальні відкритими, на мій погляд, є не надто вдалим. Вона знаходиться зверху, в той час як основне навантаження на двері створюється збоку. Через це двері, якщо їх не скрутити ретельно, вислизають з петлі.

двери палатки big agnes copper spur hv

Фіксація половинок тамбуру відбувається краще, але й тут користуватися планкою-фурнітурою не дуже зручно.

фиксация дверей тамбура Copper spur hv ul2

Дуги – найкращі з доступних на ринку – DAC Featherlite NFL Green товщиною 8,5 мм. Намет має 5 дуг: 4 основних, що з’єднані між собою хабом (теж DAC), і коротку поперечну. Особливість останньої в тому, що, на відміну від багатьох інших моделей наметів з хабовою конструкцією, вона встановлюється не над хабом, а ближче до центру намету, як і в Sierra Designs Sweet Suite 2.

дуги DAC Featherlite NFL Green

Таке рішення дозволило BA вбити одним пострілом цілий виводок зайців: збільшити внутрішній об’єм, збільшити вітростійкість намету, спростити активацію режиму «зоряне небо».

Гачки woojin кріплення до дуги намету

Дуги до спальні кріпляться гачками виробництва Woojin, а поперечна дуга, окрім гачка, ще й фурнітурою DAC.

Кріплення короткої дуги copper spur hv ul2

Одна секція на кожній з 4 основних дуг попередньо вигнута виробником, для створення більшого об’єму в спальні.

В питанні кріплення дуг до спальні і спальні до зовнішнього тенту Big Agnes чомусь проявила доволі консервативний підхід: кути спальні мають стропи з фастексами (для з’єднання із зовнішнім тентом) та металевими люверсами (в які вставляються кінці дуг). Чому було б не використати рішення схоже на те, яке є в Meteor’і – для мене загадка. Адже це дозволило б ще більше зменшити вагу намету. Чудні діла твої, BA…

Кріплення дуг до спальні і зовнішнього тенту Big Agnes фастексами

Зовнішній тент також має липучки Velcro в кутах, якими його можна прикріпити до дуг, та спеціальні кишені, в які ховаються кінці поперечної дуги.

Липучки Velcro в Big Agnes как собрать туристическую палатку big agnes

Саме ці кишені дозволяють скористатися функцією Fast Fly (футпринт + зовнішній тент).

Вентиляція реалізована за допомогою звичної планки і липучки.

вентиляція намету big agnes copper spur hv ul 2

Якщо хочете, щоб негода не завадила вашому сну, то варто подбати про нижні відтяжки в торцях намету.

кріплення відтяжок палатки copper spur hv ul 2

Натяг усіх відтяжок регулюється за допомогою бігунка Line-Lok від Clamcleats.

Регулювання натягу відтяжки намету Big agnes copper spur hv ul 2 Оттяжки для палатки Big Agnes Copper Spur hv ul2

Тамбури в Сopper Spur HV UL 2 одинакові з обох сторін. Блискавка тамбура з такими ж замками як в спальні, прикрита клапаном з двома круглими липучками Velcro.

Тамбур Big Agnes Copper Spur HV UL

Клапан має такий же колір, як і сам намет, що трохи ускладнює його пошуки в темряві. Через ультратонкі матеріали намету, інколи можна закриваючи тамбур, «закусити» тканину. Знаю про випадок, коли таким чином продірявили тканину клапана.

Ультралайт намет Big Agnes Copper Spur HV UL2

В комплекті йдуть вісім 11-грамових алюмінієвих кілочків Y-подібної форми виробництва DAC. Вони без будь-якої фарби, і це, швидше, плюс, бо фарба з часом все-одно злізе. А як показує практика (принаймні моя), в траві однаково складно помітити як пофарбований кілочок, так і безколірний, на кшталт цього. Виходом з ситуації, особисто для мене, стали петлі із шнура яскравого салатового кольору. Тим більше, що з петлями значно легше витягувати кілочки із землі.

Кілочок для намету DAC

Так, рідних петель на кілочках не було і я був змушений купляти шнур і майструвати їх самостійно (питання не в грошах, бо шнур коштує копійки, а в підході Big Agnes). Виробник додає шматок шнура в комплект до намету, але він чорного кольору і його ЗАМАЛО для того, щоб прив’язати петлі на всі кілочки.

Після Sierra Designs, які навіть в бюджетний Meteor поклали кілочки із вже прив’язаними петлями, ситуація із Copper Spur є, м’яко кажучи, дивною. Це виглядає так, ніби ви купили Tesla Model S в топовій комплектації і виявили, що килимки треба докупляти окремо.

Хтось, можливо, скаже, що, мовляв, це BA так турбуються про те, щоб не навантажувати зайвою вагою бідненького туриста. Але я сам хочу вирішувати, чи потрібні мені петлі на кілочках, чи їх краще зняти. Хоча, на захист творіння BA варто сказати, що якість кілочків дуже добра: ніде немає гострих граней чи зачіпок, які могли б подряпати чи пробити тканину – все гарно і гладенько.

Футпринт до Copper Spur HV UL 2 важить 170 грамів (+ 8 грамів чохол) і на фоні загальної ваги намету це доволі багато. До того ж він продається окремо, і платити чи ні додаткових 70 доларів (!), вирішувати вам. І хоча для спальні з тканини товщиною нитки 20D, футпринт, здавалось би, must have, знаходяться туристи, які кажуть що й без нього їм нормально (і це при тому, що футпринт в них вже є).

Footprint Big Agnes Copper Spur HV UL2 with Jetboil MicroMo

Особисто для себе я давно вирішив: з футпринтом мені набагато комфортніше. І справа не тільки в додатковому захисті, а більшою мірою в збереженні чистоти дна намету. Бо, воістину, небагато знайдеться справ, що стосуються догляду за моїм туристичним спорядженням, які б бісили мене більше, ніж чищення дна намету. З футпринтом же це справа декількох хвилин.

Футпринт для Big Agnes Copper Spur HV UL 2

До того ж футпринт має фастекси по краях (які теж беруть участь у кольоровому кодуванні), а це означає, що опція Fast Fly, яка дозволяє встановити верхній тент і футпринт, тут є. Така опція може згодитись, наприклад, влітку, коли надворі дуже спекотно, або ж під час негоди, коли вам потрібно встановити намет, а намочити спальню особливого бажання немає.

Big Agnes Copper Spur HV UL 2 fast fly

Встановлюється Copper Spur HV UL 2  доволі просто і не в останню чергу тому, що BA зробили нормальне кольорове кодування, яке дійсно спрощує встановлення (чуєте, Sierra Designs, спрощує!). Після декількох походів самостійне встановлення намету займатиме у вас 2-3 хвилини. Ось як виглядає кольорове кодування здорової людини: закінчення двох дуг має оранжевий колір, так само як і 2 стропи спальні та фастекси зовнішнього тенту. З іншого боку намету на кутах всі стропи і фурнітура білого кольору.

Кольорове кодування намету Big Agnes Copper Spur HV UL2

Режим «зоряне небо» реалізований дуже зручно: достатньо скрутити будь-яку з половинок тенту в рулон, трошки далі за поперечну дугу.

Зоряне небо stargazing Big Agnes Copper Spur HV UL 2

І все! Ніяких гачків, петель і танців з бубном – розміщення поперечної дуги не над хабом, а ближче до середини намету не дозволить розмотатися скрученій половині тенту. Це поки що найлегший і найпростіший спосіб з усіх, які мені досі попадались (хоча, можливо, мені просто замало попадалось).

star gazing transparency big agnes copper spur

Як і дорогий автомобіль, який впізнають за силуетом або решіткою радіатора, Copper Spur HV UL 2 не потребує величезних логотипів і написів. Ледь помітні емблеми Big Agnes на тенті і на спальні, ім’я дизайнера (!) і напис на «ручці» чохла – єдине місце де згадується назва намету, оце й усі розпізнавальні знаки. Як казали римляни: «sapienti sat».

Дизайнер намету Big Agnes Copper Spur HV UL2

Намет пакується в звичайний чохол із затяжкою. Ні про яку компресію там не йдеться взагалі. Це спочатку мене дико бісило, адже з продуманими стяжками намет можна було б скласти до неймовірно малих розмірів.

Чохол намету Big Agnes Copper Spur HV UL2

Та мій колега по нещастю, Олексій Кузенко, висловив кардинально протилежну думку: мовляв, намет (особливо такий як цей) компресується під вагою речей в рюкзаку, тим паче, якщо скласти його частинами (окремо спальня, тент, дуги і кілочки з футпринтом). На доказ своїх слів він зняв відео, в якому наочно продемонстрував як герой огляду влазить йому в кишені куртки. І це не якась там вулична магія Девіда Блейна, а справжнісінька магія польотів лоукостами))).

Тепер щодо основної задачі намету – захищати ніжну тушку туриста від непогоди. Просочення працює на «відмінно». Тих декількох нещасних міліметрів водяного стовпа абсолютно достатньо.

Краплі дощу на наметі Big Agnes Copper Spur HV UL2

Конденсату утворюється така ж кількість, як і в інших наметах. Однак з ним пов’язаний один специфічний момент: якщо конденсату багато, а надворі сильний дощ, то удари дощових крапель по стелі намету струшують конденсат всередину намету. Він, пролітаючи крізь сітку спальні, розбивається на водяний пил і потрапляє всередину.

Це не означає, що всі ваші речі і спальник будуть мокрі, просто ви де-не-де помітите цей пил на одязі чи спорядженні. За маленьку вагу доводиться чимось жертвувати, і така ситуація виникає через ультратонку тканину тенту.

Ще раз: якщо конденсату мало, а надворі сильний дощ – все ОК; багато конденсату, але дощ помірний – аналогічно. Водяний пил можливий тільки при сильному дощі і сильному конденсаті. Тому якщо за прогнозом вночі передбачаються сильні опади – за можливості, уникайте (або, що реалістичніше, намагайтесь обмежити) вживання алкогольних напоїв напередодні.

Що стосується вітростійкості, то і тут має бути все в порядку, наскільки це можливо в наметі такої конструкції. Якщо раптом хтось не в курсі, то хабові намети «бояться» бокового вітру. Зазвичай ця проблема вирішується завдяки трекінговим палицям, якими підпирається поперечна дуга намету. Та BA пішли далі – завдяки зміщенню поперечної дуги в сторону від хабу, намет на 25% краще протистоїть вітру, ніж попередня версія. Звичайно ж, такі відсотки це повна нісенітниця і чистий маркетинг, бо там ну максимум 23,7%, не більше 🙂

ультралайт палатка Big Agnes Copper Spur HV UL2

Намагаючись зробити декілька фотографій намету біля Пікуя, я несподівано отримав … ні, не те, що ви подумали, а тест на вітростійкість. В результаті були отримані наочні докази того, що пориви вітру намет переносить добре, головне застебнути липучки на дугах і розтягнути всі вітрові відтяжки.

Один з аспектів намету, за який йому хочеться вліпити «жирний» мінус – це його вигляд після того, як він трохи намокне (від дощу чи вечірньої роси). Більшість інших наметів виглядають приблизно так само, як і в суху погоду, а наш герой виглядає як стара ганчірка. І це добряче бісить.

Big Agnes Copper Spur HV UL2 намет під час дощу

За такі гроші там мали б бути блек-джек з … ну ви зрозуміли))). Такий неестетичний факт пояснюється дуже просто: нейлон, з якого зроблений зовнішній тент, вбирає в себе деяку кількість вологи і починає тягнутися та провисати. Лікується це підтягненням строп та відтяжок.

Big Agnes Copper Spur HV UL2 ultralight tent

Висновок: Перед покупкою цього намету я думав, що він буде ідеальний. Реальна картина виявилась не такою райдужною. І, прочитавши огляд, ви можливо скажете, що я дещо перегнув палку, прискіпуючись до дрібниць. А я у відповідь перефразую відомий вислів: «За те, що дозволено бикам, Юпітеру можуть відірвати бороду».

Герой огляду не позбавлений деяких некритичних недоліків, але переваги, які він пропонує натомість, з величезним запасом компенсовують всі його мінуси.

Плюси: шикарна вага; два входи і вільностояча конструкція; великий внутрішній об’єм; матеріали та якість пошиття; кілочки; режими Fast Fly та «зоряне небо»; кольорове кодування і простота встановлення; гарна, як для хабових наметів, вітростійкість.

Недоліки: вигляд після намокання (це моє суб’єктивне враження); фіксація дверей; товщина тканин вимагає дуже ретельного ставлення; недостача кілочків для «повного» комплекту та відсутність петель на них; водяний пил при певних умовах; хрущі.

Big Agnes Copper Spur HV UL2 огляд

P.S. На фото нижче вдалося зафіксувати один з тих випадків, з якими стикається власник Copper Spur HV UL 2 – турист підбирається до намету, щоб ближче помилуватися на 8 чудо світу роздивитися цей рідкісний в наших краях екземпляр.

Big Agnes Copper Spur HV UL2 обзор

Інші статті по темі на ПроПоходи:

Небесний «вогонь». Огляд намету Sierra Designs Meteor 2
Швейцарський підхід. Намет Exped Mira II HL. Детальний огляд
Таємна MSR Hubba Hubba NX 2016
Бюджетний і зручний. Тент Travel Extreme Aura. Огляд

Подяка автору:

Бажаєте віддячити автору за цікаву статтю і підтримати розвиток ПроПоходи? Для цього достатньо купувати спорядження в наших партнерів через посилання нижче. Ми отримаємо невелику комісію з вашої покупки без жодних наслідків для вашого гаманця. Всі дисконтні системи при замовленні через ці посилання працюють, як завжди. Плюс, в наших партнерів безкоштовна доставка абсолютно всіх замовлень, незалежно від суми чеку!

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.