Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Якщо ви щойно прочитали мою захоплюючу статтю про намет MSR Hubba Hubba NX, і вже зібралися його замовити, я попрошу вас не поспішати. Справа в тому, що та стаття написана в 2014 році, коли намет лише вийшов на ринок.

Та навесні 2016 сталося дещо, що може кардинально змінити ваше рішення стосовно покупки.

Як виявилося, цього року MSR таємно оновив свій флагман. І далеко не всі зміни, як на мене, стали виграшними для туристів.

Оновлена і попередня модель MSR Hubba Hubba NX
Почнемо?

Вже на упаковці намету можна помітити відсутність поздовжньої стропи, яка дозволяла скомпресувати його у вдвічі менший об’єм. Пам’ятаєте таку картинку?

Тепер все! В новому чохлі цієї можливості немає.

Чохол для намету MSR Hubba Hubba NX

А моя любов до дрібниць, про яку я неодноразово згадував в огляді? Теж пам’ятаєте? Таке відчуття, що МСР-івці прочитали той огляд і вирішили поприбирати з Hubba Hubba NX все, чим я захоплювався.

От вам новий чохол для каркасу. Ані петельки, за яку його було зручно тримати, коли розкривати затяжку, ані стропи з кнопкою, якою можна було фіксувати чохол до компресійної стропи рюкзака, якщо виникала потреба нести його у зовнішній бічній кишені.

Чохол для каркасу

Та навіть з чохла для кілків забрали зручну петельку.

Чохол для кілочків MSR Hubba Hubba NX

Навіщо – не уявляю. Економія ваги? Так намет з вагою 1,7 вже не можна назвати суперлегким і відсутність двадцяти зайвих грамів не перенесе його в категорію “ультралайт”.

Далі футпрінт (він, як і раніше, продається окремо). Попередній варіант мав чудовий, майже невагомий чохол з тієї ж тканини, що і тент намету та сітки. Всередину можна було вкласти патрубок з ремкомплекту, кілочки, додаткові відтяжки і все лежало впорядковано.

Старий і новий чохли для футрінту MSR Hubba Hubba NX

Що ж зараз? Ну, по-перше, ремкомплекту більше немає:) Звісно, це лиш означає, що MSR більше не докладає до намету алюмінієвий патрубок, яким можна було полагодити поламану дугу, та, тим не менше, виникає те саме питання – чому?

Ремкомплект в попередній версії MSR Hubba Hubba NX

По-друге, в оновленій версії чохол намертво пришитий до самого футпрінту і виготовлений з тої ж важчої тканини 70D, що і сам футпрінт.

Футпрінт MSR Hubba Hubba NX

Що ми в результаті маємо:

1. Вага зросла
2. Вдома цей чохол не лишити
3. Щоб акуратно і рівненько скласти всередину футпрінт треба витратити суттєво більше часу і нервів
4. Якщо доведеться ставити намет поза вистриженим газоном, чохол, як і футпріт, лежатиме на брудній вологій поверхні, а потім його складати в рюкзак.

Коротше, вихід один. І називається він “два кільця – два кінця – посередині цвях”.

Тепер кілочки. В первинній версії вони були формату MSR Mini Groundhog. Це Y-подібні кілки з отвором під петельку з мотузки на верхньому кінці. За мотузку було дуже і дуже зручно витягати їх з землі. Тепер це просто брусок алюмінію з виточеним гачком. Виграшу в вазі жодного, в міцності – програш, а от в виробництві такий варіант дешевший. Тільки ціна намету від того не зменшилась.

Кілочки MSR Hubba Hubba NX

А тепер час поговорити про корисні і приємні зміни.

Вітростійкість намету суттєво покращилася завдяки новому розташуванню вітрових відтяжок. Ті, що раніше кріпилися до вентиляційних вікон, переїхали вище, до місця з’єднання дуг. Попередні петлі також лишилися і їх досі можна повноцінно використовувати.

Відтяжки на вітрових вікнах MSR Hubba Hubba NX

Найбільшу користь у протистоянні вітру дадуть відтяжки на довгих сторонах. Раніше точка кріплення відтяжки була на середині вертикального шва дверей. Досвід показав, що цього замало, адже при сильному бічному вітрі намет сильно деформувався. В новій версії відтяжка кріпиться на кінцях поперечної дуги. Кращого місця годі шукати.

Відтяжки на тамбурах MSR Hubba Hubba NX

Самі вітрові відтяжки стали ще легшими. А стопери відтепер мають кольорову анодацію.

Відтяжки і стопери MSR Hubba Hubba NX

І, на завершення, позитивні зміни в футпрінті. Тепер кріплення намету відбувається за допомогою класичної для серії NX фурнітури, а не банальними люверсами.

Футпрінт MSR Hubba Hubba NX

Вимірювання показали, що вага намету трохи впала і тепер становить 1697 грам.

От тепер ви маєте перед очима повну картину і можете приймати зважене рішення щодо купівлі оновленого намету MSR Hubba Hubba NX. Я б сказав, що готовий миритися з усіма змінами в обмін на додаткову вітростійкість, бо ті зміни, насправді, незначні. Але відрізати чохол футпрінта від самого футпрінта – справа номер один після покупки новинки:)

 

Хочете знати, як виглядає MSR Hubba Hubba NX після 250+ днів використання? Читайте у нашій статті “Як швидко вмирає ультралегке спорядження? 5 яскравих прикладів“.

 

Оновлена і попередня модель MSR Hubba Hubba NX

Інші статті по темі на ПроПоходи:

Наш новий улюбленець. Огляд намету Sierra Designs Sweet Suite 2
Sapienti sat. Огляд намету Big Agnes Copper Spur HV UL 2
Швейцарський підхід. Намет Exped Mira II HL. Детальний огляд
Небесний «вогонь». Огляд намету Sierra Designs Meteor 2

Де купити, вдячність і підтримка

Купуєте в наших партнерів – підтримуєте автора і ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

Спорядження з огляду в магазинах-партнерах ПроПоходи:

  • Намет MSR Hubba Hubba NX – головний герой огляду – у Вершині або у Gorgany
  • Футпрінт для намету MSR Hubba Hubba NX – у Вершині або у Gorgany

Дізнатись детальніше про співпрацю ПроПоходи з магазинами спорядження.