Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Я давно мріяв брати гамак в походи. Бо в гамаку зручно їсти, оскільки не перетискається живіт. Можна добре розслабитись, почитати книжку чи подивитись фільм ввечері. Погойдатись, насолоджуючись краєвидом, чи доспати зранку, поки супутник збирає табір. І завжди, коли гарні картинки з уяви скеровували мене в магазин, здоровий глузд вираховував додаткову вагу, яка ляже на плечі і об’єм, що буде вкрадений в рюкзаку… Аж тут своє бачення гамака презентував Sea To Summit.

Sea To Summit Ultralight Hammock на Кіпрі

Австралійська компанія Sea To Summit має настільки широкий асортимент товарів, що він мав би відлякувати розумного користувача, оскільки, не можна бути вдалим у всьому від аксесуарів для каяка до надувних килимків.

Або, зайду з іншої сторони. Я люблю компанії, що зосереджені на чомусь одному. Наприклад, Osprey не робить нічого крім рюкзаків і вони в цьому профі. Чи Jetboil з їх сучасними системами для приготування їжі. Або Komperdell – палиці і нічого іншого.

Тому моя перша покупка товару під брендом Sea To Summit (або STS, як його називають користувачі), була зроблена з великою обережністю. Мені був потрібен пуховий спальник і я ретельно вивчив всі можливі варіанти, доки не прийшов до висновку, що кращий для моїх вимог саме STS Micro MCII. Ось він спакований на фото.

Чи вдалим було перше знайомство, можна судити зі списків спорядження в наші останні подорожі. STS за кількістю згадок впевнено домінує над іншими.

На виставці OutdoorShow влітку 2016го року компанія представила ще два абсолютно нові для себе напрями: самонадувні килимки і гамаки. І, хоча технологія виготовлення самонадувних килимків надзвичайно мене зацікавила, гамаки вибороли першу чергу огляду на ПроПоходи завдяки неймовірному вау-ефекту.

Sea To Summit Ultralight Hammock в бухті Domus Cukuru, Туреччина

Звідки в гамаків візьметься wow-ефект? Погляньте самі. Цей малюк витримує 135 кг навантаження, а важить сам лише 150 грамів!

Важливо! Гамак Sea To Summit Ultralight Hammock наданий нам дистриб’ютором безкоштовно. Також, ми отримуємо гонорар за публікацію цієї статті. Це жодним чином не впливає на зміст огляду, оскільки за автором лишається повний контроль над його наповненням. Детальніше в нашому кодексі публікацій. Надалі гамак Sea To Summit Ultralight Hammock переходить в Банк Спорядження і вже зараз доступний для безкоштовного тестування всім читачам ПроПоходи.

Хоча, давайте послідовно. На 2017 рік STS представила одразу комплекс для гамачного бівака. Ультралегкий гамак, про який йтиме мова в цьому огляді, одномісний і двомісний гамаки з товстіших тканин серії Pro (навантаження до 180 кг), тент від дощу, захисну сітку від комах, підвісну поличку для спорядження і комплекти строп різної ширини для підвіски гамаків.

Оскільки в запланованих подорожах ночувати в гамаку ми не збирались, а брали його лише в якості лаунж-зони, більшість аксесуарів нам були непотрібні. Навантаження в 135 кг, яке витримує ультралегкий гамак, нам з запасом вистачало на двох, тому серію Pro ми оминули. Тим паче, що вага і пакувальний розмір Pro-серії вже не пасували до мого уявлення про гамачний ідеал.

Sea To Summit Ultralight Hammock в горах Троодос, Кіпр

Єдиним аксесуаром, яким я б доповнив комплект, були підвісні стропи швидкого монтажу. Вони мають ширину 15 мм, довжину три метри і оснащені металевими пряжками, що швидко з’єднуються з пряжками гамака. Тому його навіска займає, буквально, менше хвилини.

Та не все так сталося, як хотілося. Зразок підвіски до моїх рук не дійшов, тому я мусив фантазувати.

Репшнур – найпростіший спосіб кріплення гамака. Хоча за характеристиками мало б вистачити трьохміліметрового шнура (193 кг на розрив), я побоявся, що він швидко перетреться. Тому спинився на 4 мм Tendon Accessory Rope, який може витримувати 346 кг. Довжину вирішив зробити на півметра більше, ніж оригінальні стропи, з огляду на вузли. Таким чином гамак був доукомплектований двома відрізками репшнура по 3,5 м. 

Sea To Summit Ultralight Hammock виготовлений з армованого нейлону товщиною нитки 20 Ден’є. Особливість цього матеріалу в тому, що паралельні нитки, які формують тканину, не торкаються одна одну (monofilament fabric). Вона настільки тонка і прозора, що перше думка у всіх одна: не витримає. Та, як показала практика, жодних проблем.

Ми вдвох без особливої обережності всідалися на гамак та гойдалися на ньому за сніданком чи вечерею. Після місяця в мандрівках натяки на пошкодження поки що відсутні.

Sea To Summit Ultralight Hammock на узбережжі Середземного моря, Кіпр

Найвідчутніша перевага у користуванні Sea To Summit Ultralight Hammock – повна повітропроникність тканини. Тобто, навіть в найспекотніші дні, піт не збирається під тілом, а швидко випаровується. Це надзвичайно сильний аргумент на користь цього гамака. І, одночасно, відповідь на питання “чому не взяти дешевший гамак з силіконки”. Бо в останньому весь ваш піт буде збиратись між гамаком і шкірою, що не можна назвати приємним відчуттям.

У всіх нейлонових тканин є особливість – вони тягнуться. У випадку Sea To Summit Ultralight Hammock слід зважати на це при встановленні гамака і давати відчутний (в межах розумного) натяг. І підвішувати гамак значно вище запланованого рівня використання.

Sea To Summit Ultralight Hammock на узбережжі Егейського моря, Туреччина

Металеві пряжки в ультралегкій серії гамаків виготовлені з алюмінієвого сплаву 6061. В серії Про виробник використовує сталь.

Гамак комплектується добре продуманим і, водночас, легким чохлом з нейлонової нитки 30D і плетінням Cordura. Тканина має водовідштовхуюче покриття, тому захистить гамак від вбирання вологи і бруду.

Зверху чохол закривається стяжкою зі стопером і накривається клапаном, що однією стороною прищитий до чохла.

Останнє рішення STS застосовує у всіх своїх компресійниках, і мені воно дуже подобається, оскільки в такому випадку не потрібно щоразу ловити клапан і шукати правильне його розташування.

Три компресійні стропи шириною 15 см лагідно і вправно стягують гамак з підвіскою до розміру апельсина.

Розмір герміка розрахований і на перевезення фірмової підвісної системи. З моєю системою репшнурів розмір гамака в спакованому стані майже не змінюється.

Наступна продумана деталь чохла – отвір на нижньому торці, завдяки якому він постійно лишається на гамаку. Шансів загубити його – нуль. Та й складати гамак завдяки цьому рішенню простіше і чистіше: відв’язуєте підвіску зі сторони чохла і поступово збираєте гамак в чохол. В цей час він залишається прив’язаним і не торкається землі.

Таким чином елементарний отвір продовжує термін служби основного виробу, адже серйозний ворог ультралегких тканин – це пісок і бруд, які, як абразив, поступово перетирають тонкі нитки. Саме через це за чистотою полегшеного спорядження слід доглядати ретельніше, ніж за класичним.

Sea To Summit Ultralight Hammock в горах Троодос на Кіпрі

Висновки. Я не міг уявити, що колись з’явиться гамак, який можна не помітити в рюкзаку. Чи варто казати, що тепер в нашому списку спорядження Sea To Summit відірвався від решти брендів ще на одну позицію? STS неначе докопався до моєї свідомості і вирішив здійснити давнішню мрію. Мегалегкий, суперкомпактний, детально продуманий гамак з повітропроникної тканини. А колір! Ми в повному захваті.

Переваги: перелічені.

Недоліки: в прототипі, який маємо ми, місцями розійшовся шов на обідку. Цей шов не несе жодних навантажень і не відіграє ролі в комфорті. Тому момент записаний в недоліки суто з естетичної точки зору. Я виправив ситуацію декількома краплями поліуретанового клею McNett SeamGrip.

Відгуки читачів про це спорядження:

Ось що про гамак Sea To Summut Ultralight Hammock пишуть ті, хто ним вже скористався:

Інші статті по темі на ПроПоходи:

Невагомий комфорт. Крісло Sea To Summit Air Chair. Огляд
Компактний і легкий. Похідний душ Sea To Summit Pocket Shower. Огляд
Огляд надлегкого спальника Sea To Summit Micro MCII
Як швидко вмирає ультралегке спорядження? 5 яскравих прикладів

Де купити, вдячність і підтримка

Купуєте в наших партнерів – підтримуєте автора і ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

Товари з даного огляду в магазинах-партнерах:

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.