Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Часом, мою увагу привертає спорядження, що, на перший погляд, є зовсім не обов’язковим в поході та не вписується в прийняту концепцію “Do more with less”. Водночас, якщо воно пропонує значні вигоди взамін на невелику вагу, то чому не спробувати?

На картинці в каталозі Sea To Summit Air Chair аж ніяк не виглядає легкохідним. Та коли вкладка специфікацій сповіщає про вагу 230 грамів, мозок усвідомлює доволі легке рішення одвічної проблеми зігнутого живота за сніданком і вечерею, а фантазія домальовує приємне відчуття розслабленої спини після довгого денного переходу.

Фінальне рішення було наступним: беру і дивлюсь, чи поміщається він в ручну поклажу разом з усім іншим спорядженням. Якщо так – летить з нами.

Як виявилось, там майже немає чому поміщатись. Без упаковки Air Chair займає вкрай мало місця і одразу два крісла чудово розміщуються разом з каркасом намету у бічній кишені рюкзака.

Важливо! Крісло Sea To Summit Air Chair надане нам дистриб’ютором безкоштовно. Також, ми отримуємо гонорар за публікацію цієї статті. Це жодним чином не впливає на зміст огляду, оскільки за автором лишається повний контроль над його наповненням. Детальніше в нашому кодексі публікацій. Надалі крісло Sea To Summit Air Chair переходить в Банк Спорядження і вже зараз доступний для безкоштовного тестування всім читачам ПроПоходи.

Хоча, щоб зовсім не заплутати вас словом “крісло”, варто розказати, що Sea To Summit Air Chair – це аксесуар, що перетворює на комфортне крісло будь-який надувний килимок. Тобто, чи у вас килимки Sea To Summit, чи Exped, чи Therm-a-rest – не має ніякої різниці. З Air Chair, окрім зручного ліжка, ви матимете ще й пречудові м’які меблі для вечірніх посиденьок.

Алгоритм складання крісла наступний:

1. Розкласти Sea To Summit Air Chair

2. Надути килимок на 70-80% і покласти його на Sea To Summit Air Chair ширшим краєм до чорної сторони;

3. Закріпити килимок посередині тонкою стропою з мінімалістичним фастексом;

4. Підгорнути ширшу частину килимка і вставити її у велику сіру кишеню;

5. Защепити на фастекси бічні стропи;

6. Підгорнути і вставити між стропою і спинкою вужчий кінець килимка;

7. Сісти і відрегулювати нахил спинки за власним уподобанням.

Оригінальна інструкція вказує дещо іншу послідовність дій, але, з нашого досвіду, цей алгоритм вдаліший.

Конструкція виробу дуже проста, водночас дуже добре продумана. Вертикальна частина виготовлена з легкого армованого нейлону 15D, щоб забрати зайву вагу. Горизонтальна частина, яка має витримувати контакти з різними поверхнями, виготовлена з дуже міцного нейлону з товщиною нитки аж 70D. До того ж, нижня тканина має водостійке просочення з поліуретану, що витримує 2000мм водяного стовпа. З огляду на те, що килимок передає навантаження від тіла на тканину рівномірно, 2000 мм буде достатньо для стримування вологи, якщо доведеться ставити крісло на мокрі поверхні.

Аби перевірити витривалість тканини, ми клали ці крісла всюди: на хвою, каміння різних порід, затверділу лаву, пемзу, вологу траву, ґрунт, деревину. Єдиний наслідок – від гострої лави частково злізла обрезинка на згинах (про неї далі). Решта тканин і килимки досі почувають себе пречудово. Звісно, перш ніж кинути крісло деінде, ми візуально перевіряли відсутність скла і небезпечно гострого каміння.

Пластиковий каркас крісла ховається за міцною 25 міліметровою стропою.

На згині крісла, де сходяться секції каркасу, кути посилені подвійною товщиною стропи з обрезинкою. Обрезинка стримує крісла від ковзання на гладких поверхнях, але страждає від контакту з гострим лавовим камінням.

Вся пластикова фурнітура крісла – полегшена, виробництва Nifco. Фастекси, що не несуть навантаження мають ширину 10 мм. Робочі фастекси – 15 мм.

Аби плавніше розподілити навантаження від стропи на тканину, виробник поставив широкі фланці з того ж армованого нейлону 15D, з якого виконана спинка.

Нахил спинки надзвичайно просто регулювати. Достатньо сісти в крісло, знайти руками бічні стропи і потягнути за них. Впевнений, ви швидко призвичаїтесь до налаштувань, та на перший раз порада: підтягуйте спинку до невеликого ухилу всередину, тоді, як сядете на килимок, крісло витягнеться в найзручніше положення.

Випускається Air Chair в двох варіантах для килимків різного розміру: Regular та Large. Не забудьте про це, коли будете робити замовлення.

Для транспортування крісла виймайте килимок, скидайте всередину всі стропи, складайте Air Chair вдвоє і cкручуйте в рулон. Для фіксації отриманого результату використайте дві сірі резинові петлі, які виробник передбачив на одній зі сторін.

Для ще одного “ого!” подивіться на транспортний об’єм усіх складових м’якого похідного крісла у порівнянні з інтегрованою системою. Воно супер компактне.

Важливо! В Sea To Summit Air Chair можна вставляти і самонадувні килимки, і пінки! Ось, приміром, воно ж з пінкою, що обрізана під розмір Regular та килимком Therm-a-rest ProLite Plus товщиною 3,8 см. Щоправда, м’якості від пінки очікувати не варто, лише підтримку спини.

Висновки. Ми лишилися в неймовірному захваті від Sea To Summit Air Chair! Мабуть, жодна інша річ не давала таку кількість комфорту лише за 230 грамів ваги. Причому, вона не тільки надає нової сутності вже існуючому у вас спорядженню, а й захищає його від пошкоджень під час використання задуманим чином. Наші сніданки і вечері значно розтягнулись, адже вилазити з м’яких крісел бажання не виникає. Навпаки, хочеться долити собі в горня ще запашного чаю і продовжити бесіду про пережиті за день пригоди і побачені краєвиди.

Переваги: мізерна вага, продумана конструкція, малий пакувальний розмір, надзвичайний комфорт у використанні.

Недоліки: скоріше особливість – варто потренуватися зі складанням крісла вдома, аби не витрачати час на спроби в поході.

 

Хочете знати, як виглядає Sea To Summit Air Chair після 110+ днів використання? Читайте у нашій статті “Як швидко вмирає ультралегке спорядження? 5 яскравих прикладів“.

 

Відгуки читачів про це спорядження:

Ось що про крісло Sea To Summit Air Chair пишуть ті, хто ними вже скористався:

Інші статті по темі на ПроПоходи:

В пошуках найкращої подушки. Огляд Sea To Summit Air Seat Insulated
Ультралегкий гамак Sea To Summut Ultralight Hammock. Крихітка, що вражає
Баланс ваги і вигод. Надувний килимок Sea To Summit Ultralight Insulated

Де купити, вдячність і підтримка

Купуєте в наших партнерів – підтримуєте автора і ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

Товари з даного огляду в магазинах-партнерах: