Ідейний натхненник блогу ПроПоходи. В спорті відколи себе пам’ятає. В горах – трішки менше. Родом з Тернополя, живе і працює в Києві. Обожнює гори, каяки і білу воду, незабутні заходи сонця, і майже завжди просипає світанки.

Слідкуючи за нашими мандрівками ви могли помітити, що в кожну подорож, на додачу до основних рюкзаків, ми беремо один-два ультралайтових і компактних наплічники, на кшталт Osprey Ultralight Stuff Pack або Sea to Summit Ultra-Sil Daypack.

На перший погляд, возити з собою додатковий рюкзак, навіть ультра-супер-легкий, не дуже легкохідна стратегія. Однак, за нашим досвідом, свою вагу такі малюки відпрацьовують на всі 100.

Osprey Ultralight Stuff Pack їздить з нами, коли в планах багато радіальних виходів. Завдяки сітчастим лямкам його зручніше і приємніше носити, ніж інші знайомі нам моделі. А дві додаткові кишені (внутрішня на блискавці і еластична бічна) сильно допомагають з організацією дрібниць і значно підвищують комфорт користування.

Старенький STS Ultra-Sil Daypack завдяки своїм крихітним розмірам в спакованому стані та мінімальній вазі (72 грами) – вибір для мандрівок, де додаткова ємність потрібна суто для проходження контролю в аеропорті, як мала одиниця ручної поклажі, або як резервний об’єм під час набігів на локальні магазини з фруктами і овочами. STS менш комфортний, однак він легший, компактніший і коштує дешевше.

Однак обидва згадані наплічники мають спільний недолік: вони не розраховані на протистояння волозі. Їх шви не проклеєні, і блискавки жодним чином не захищені від проникнення води.

Якщо курс прокладено на теплі країни в бездощовий період, про це можна забути і насолоджуватись відпочинком.

А от в інших умовах варто задуматись над захистом цінних речей і електроніки від вологи. Це може звучати параноїдально, але наш досвід і досвід нашого оточення має достатньо прикладів діставання вщент мокрих речей з таких рюкзачків після більш-менш сильного дощу. І тоді добре, якщо всередину ви поклали суто перекус, водичку і ключі від готельного номеру. Але якщо там були книги, документи, гроші, техніка чи ключі від автівки, то експеримент на водостійкість може видатись доволі коштовним.

Тому, як мінімум, на час опадів я раджу сховати такий рюкзак під мембранку (якщо дозволяє її розмір), а ще краще – запакувати всі речі, що бояться води, додатково в гермомішки або пакети.

Навчені гірким досвідом, тепер ми наперед аналізуємо погоду і вирішуємо, чи заморочуватись з пакуванням цінностей. Ви ж краще робіть висновки з наших фейлів і економте власні кошти і нерви.

В магазинах ви можете зустріти ще один варіант ультралайтового денного рюкзака, що навчений протистояти природним капризам. Він зветься Sea to Summit Ultra-Sil DRY Daypack. Завдяки своїй водостійкості та ще ряду причин він, час від часу, також мандрує разом з нами. В цьому огляді я детально розповім про всі його переваги і недоліки, а ви оціните, чи така модель є для вас найкращим варіантом.

Отже, Sea to Summit Ultra-Sil DRY Daypack виконаний у форматі гермомішка з лямками. Буквально. 

Він має об’єм 22 літри і важить 110 грамів. Порівняно з іншими моделями, згаданими в цій статті (STS – 72 грами, Osprey – 90 грамів), це помітний приріст в вазі. Втім, в абсолютному значенні, додаткові 38 чи 20 грамів можуть бути невеликою ціною за спокій.

Ultra-Sil Dry Daypack виготовлений із силіконізованого нейлону з товщиною нитки 30D і плетінням Cordura.

Зсередини – поліуретанове покриття, що забезпечує водостійкість матеріалу до 2000мм. Саме це покриття дозволило проклеїти шви і герметизувати їх.

2000 мм для задач цього рюкзака – достатня величина водостійкості. Водночас, пам’ятайте, що для занурення з головою під воду цього не вистачить.

Система закривання – roll top – як і в будь-якому гермомішку: загортаємо кілька разів тканину навколо гнучкої вставки з гіпалону (синтетичний каучук) і фіксуємо її фастексом.

Щоб герметично закрити Ultra-Sil Dry Daypack, виробник рекомендує скручувати тканину чотири рази. І, аби ви не забували про це, на одній із сторін обідка розміщене відповідне нагадування.

Плечові лямки виготовлені з того ж силіконізованого нейлону, що й основа рюкзака. Їх відмінність від інших моделей – збільшена ширина, що мала б позитивно впливати на комфорт перенесення вантажів. З ними дійсно зручніше, але лиш перші хвилини. Бо в русі лямки все одно збираються по ширині і, щоб зберегти початковий комфорт за відносно великого вантажу, їх потрібно повсякчас розправляти.

Що стосується рекомендованого навантаження, то з цією величиною визначитись складно. Справа в тому, що в наплічниках такого плану більше грає роль не вага, а форма. Тобто, якщо під спину ви поклали якийсь предмет з твердими краями, він неприємно тиснутиме і при двох кілограмах в наплічнику.

За грамотного розподілення ваги, якщо мова йде про довготривале перенесення на власних плечах (денна радіалка), я б радила обмежитись максимум чотирма кілограмами вантажу. Коли ж цей рюкзак був потрібен нам лиш для тимчасової допомоги (аеропорт, прогулянка в магазин за продуктами, ємність, що кріпиться до основного рюкзака), то ми сміливо складали в нього і понад 10 кг.

Довжина його лямок регулюється ультралегкими 7-міліметровими трищілинними пряжками від Duraflex.

Між лямками – маленька петля для підвішування. Але через свій розмір вона не призначена для підйому навантаженого рюкзака. Скоріше для карабіну, яким цей рюкзак можна приєднати до іншого.

Ще одна перевага Sea to Summit Ultra-Sil Dry Daypack – фронтальна компресійна система: 6 точок кріплення, що з’єднані мотузкою товщиною 2 мм та крихітним стопером.

Ми ніколи не використовували її для компресування, але регулярно навішували туди одяг (пухові светри, мембранки), який хотілось зберегти в швидкому доступі.

Маленький бонус – у шнурі є світловідбиваючі вставки, що допоможуть вам бути помітними у темряві.

Якщо сутність, яку ви задумали для Ultra-Sil Dry Daypack – це пляжний рюкзак (пляж, термальні джерела, душ біля гірського потічка), то після водних процедур на мотузку можна причепити вологий рушник, аби він і підсихав, і не мочив речі в рюкзаку.

Всередині рюкзака немає додаткових кишень. Але, якщо бажаєте, до кнопки, що знаходиться в основному відділенні на рівні петлі для підвішування, можна причепити чохол рюкзака. Тоді у вас буде супер легка знімна кишеня для ключів, карток та інших важливих дрібниць.

Сам чохол також пошитий із силіконізованого нейлону. На його нижньому торці – назва рюкзака, а верхня частина стягується шнуром із фіксатором.

З’єднавши кнопки на стропі з гіпалону отримаємо петлю, за яку, в теорії, рюкзак можна причепити до зв’язки ключів. Принаймні, так каже реклама. Однак досвід показує, що це, по-перше, незручно (він великий), а по-друге, небезпечно для самого рюкзака (постійне тертя і контакт з металевими предметами).

Запхати рюкзак в цей чохол – це серйозне випробування терпіння. Потрібно ну дуже ретельно скручувати його, щоб вдало завершити цю місію. А все для того, на прилавку в магазині він виглядав якомога меншим в спакованому стані. Я таких рекламних трюків не люблю.

Місткість і форма Sea to Summit Ultra-Sil Dry Daypack – це ті параметри, з якими він помітно виграє у однокласників. В заповненому стані його форма нагадує чіткий паралелепіпед. Відповідно, якщо розглядати Ultra-Sil Dry Daypack як елемент малої ручної поклажі (а він ідеально підходить під її розміри), ви отримаєте більше корисного простору. Навіть стінки рюкзака не вкрадуть у вас зайвого літра об’єму.

Щодо розміру, то цього наплічника нам вистачає для кількаденної мандрівки в іншу країну (в міському, а не гірському форматі). Туди легко поміщається 13″ ноутбук, пауербанк, пара книжок, термос з чаєм, базовий змінний одяг (білизна, футболки, шкарпетки), перекус і косметичка.

За великого бажання і компактного спорядження його можна використати і для короткого походу, як Антон робив з Osprey Ultralight Stuff Pack. Причому, тут ви отримаєте ще більше місця і можливість регулювати об’єм з допомогою рол-топу. Але пам’ятайте про грамотне розподілення ваги, твердих предметів і добре подумайте, чи ви не втратите в комфорті в порівнянні з більш вдалими для таких задач, водночас, дещо важчими рюкзаками Simple Gear і Liteway.

Останнє, на чому зауважу – це тимчасовий огляд рюкзака. Якщо ми вже розглядаємо його як вологозахищену ємність, то варто регулярно перевіряти її на наявність отворів (тканина лише 30D, пам’ятаєте?). А щоб звести до мінімуму вірогідність їх появи на цій тонкій тканині, уважніше слідкуйте, що ви складаєте всередину, і не кидайте наплічник де-не-де в транспорті, кафешках чи на природі. Якщо будете лінуватись, матимете результат, як ми на Оспреї. І тоді бувай герметичність.

*Такі пошкодження можна легко виправити, головне вчасно їх помітити.

Висновки. Якщо Osprey Ultralight Stuff Pack я б без сумнівів назвала найзручнішим серед подібних рюкзаків (додаткові кишені, м’які вентильовані лямки, пулери на бігунках, дієва ручка), то Sea to Summit Ultra-Sil Dry Daypack займає першу сходинку по максимально можливій широті застосування. З ним можна не боятись дощів, можна брати його на сплав чи на прогулянку на SUP-ах, він ідеально сідає в розміри малої ручної поклажі, має можливість регулювання об’єму рол-топом для походів в магазин, де розбігаються очі, і дозволяє надійно і швидко причепити ззовні верхній одяг, що виявився тимчасово непотрібним на тілі. Тобто йому знаходиться застосування від вікендової мандрівки до дощового Відня, до блукань хто-зна-де поза цивілізацією. І саме тому я зараз пакуватиму його як друге місце багажу в нашу найближчу пригоду, що розпочнеться вже цієї неділі.

Плюси: вологозахищений, місткий, легкий, зручна стяжка на фронтальній стороні, кишеня-чохол, ідеальний під розміри малої ручної поклажі.

Мінуси: потрібно слідкувати за ним і регулярно перевіряти на наявність отворів і порізів (якщо вологостійкість важлива); запхати наплічник назад у чохол – місія ледь можлива.

Інші статті по темі на ПроПоходи:

Невагомий комфорт. Крісло Sea To Summit Air Chair. Огляд
Компактний і легкий. Похідний душ Sea To Summit Pocket Shower. Огляд
Комфортна дрібничка для літа. Sea To Summit Coolmax Fitted Sheet. Огляд
В пошуках найкращої подушки. Огляд Sea To Summit Air Seat Insulated

ПроПоходи на Патреоні

Долучайтесь до Команди Патреону, підтримуйте розвиток проекту, отримуйте бонуси і ранній доступ до матеріалів!

#ЗапишітьНаПроПоходи

Купуєте в наших партнерів – допомагаєте ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

Чарівні посилання на спорядження з огляду:

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.