Антон Прохоров
Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Ми багато експериментуємо зі спорядженням, аби зрозуміти для себе і розказати вам чи вартують уваги певні речі, що можна знайти в українських магазинах, або ж повз них можна спокійно проходити і не дивитись в той бік. Саме завдяки таким експериментам ми відкрили, приміром, стільці Sea To Summit Air Chair, які так подобаються і вам.

Цей огляд знову стосуватиметься дрібнички, яка аж ніяк не допомагає економити місце чи вагу в вашому наплічнику, але з точки зору комфорту, особливо влітку, більше ніж на 100% відпрацьовує свої грами. Мова йде про спеціалізовану накидку (чи простирадло) для килимків, Sea To Summit Coolmax Fitted Sheet.

Я одразу згадав про теплий сезон, бо влітку користь від такого доданку відчувається найбільше. В теплі ночі хочеться мати на собі якомога менше одягу і утеплювача. Відповідно, спальником, зазвичай, лише накриваєшся або кладеш його збоку, а з себе знімаєш ледь не весь одяг. Але торкатись голою шкірою поверхні килимка, яка від поту стає ще й слизькою – то неприємно навіть читати. Плюс, якщо це не ваш килимок, або ви давали його в користування друзям… бувай гігієна.

Це ж простирадло синтетичне (пише, що CoolMax), і, з нашого досвіду, швидко вбирає-розподіляє-вивітрює піт і виконує роль бар’єра між вами і залишками виділень інших користувачів килимка.

Плюс, його поверхня дуже м’яка. До неї так і хочеться тулитись. Відчуття – як на домашньому ліжку.

І, як будь-яке простирадло, Sea To Summit Coolmax Fitted Sheet легко випрати в машинці. Що набагато простіше миття килимка. А після прання – знов свіжість і домашній затишок.

Єдине попередження: я раджу прати його в сіточці для делікатної білизни і слідкувати, щоб разом з ним не прались речі з липучками Velcro.

Якщо спати в спальнику, то простирадло стане своєрідним протиковзним шаром і спальник вже не так легко з’їжджатиме з килимка.

А щоб саме простирадло нікуди не поділось, під килимком воно стягується шнуром з фіксаторами.

Причому виходів шнура – два: в ногах і в голові. Це значно спрощує процедуру одягання аксесуару на килимок, бо, потягнувши за перший кінець шнура, ви сформуєте кишеню, яка надійно триматиме один бік килимка. Далі накидаєте простирадло з іншого боку, тягнете за другий шнур і все на місці.

Якщо вам подобається ідея квілта, але ви відкидаєте її саме через те, що не хочеться лягати на голий килимок – простирадло вирішує цю проблему ще комфортніше за спальник. А тут може бути і економія ваги, бо квілти легше спальників на більше грамів, ніж важить Sea To Summit Coolmax Fitted Sheet (185 грамів в розмірі Large і 145 грамів в розмірі Regular).

Щодо додаткового тепла від простирадла – якщо воно і є, то в таких мізерних кількостях, які ви на собі не відчуєте.

Поза походами така іграшка теж може згодитись, в якості.. звичайного простирадла при ночівлях по каучсерфінгу, в підозрілих хостелах і під час подорожей нічними потягами Укрзалізниці.

Якщо фіксатори на шнурках розпустити з обох боків, Sea To Summit Coolmax Fitted Sheet розкладається в плаский шмат тканини.

Для згаданих позапоходних використань добре підійде і вкладиш, але в якості простирадла саме в поході він буде дещо незручним, бо не триматиметься на килимку.

Само собою, Fitted Sheet можна використовувати і з надувними, і з самонадувними килимками будь-яких виробників. Лише варто правильно підібрати розмір.

Для транспортування аксесуару виробник передбачив невеликий чохол з легкого армованого нейлону.

Він закривається шнуром з фіксатором і має невелику ручку зі стропи. Важить чохол 9 грамів.

Пакування простирадла в чохол – швидке і просте. В результаті отримуємо такий мініатюрний циліндр.

Христина зауважила, що в мандрівках це простирадло може стати легкою накидкою на кшталт парео для легкого утеплення чи захисту від бризу або сонця.

Висновки: Sea To Summit Coolmax Fitted Sheet буде добрим рішенням для літніх мандрівок в теплі краї і стане резервним варіантом постільної білизни для каучсерфінгу чи подорожей нічною залізницею, простий і продуманий аксесуар, що відпрацьовує комфортом кожен грам власної ваги.
Переваги: приємна тканина, легко переться, швидко сохне, гігієна і комфорт.
Недоліки: додаткова вага в рюкзаку.

Щоб підтримати розвиток ПроПоходи, купуйте спорядження в наших партнерів через посилання нижче. Ми отримаємо невелику комісію з вашої покупки, а ви не витратите жодної додаткової копійки. Всі дисконтні системи при замовленні через ці посилання працюють, як завжди.

Спорядження з огляду в магазинах-партнерах ПроПоходи:

Щиро цінуємо вашу підтримку!