Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Ми багато експериментуємо зі спорядженням, аби зрозуміти для себе і розказати вам чи вартують уваги певні речі, що можна знайти в українських магазинах, або ж повз них можна спокійно проходити і не дивитись в той бік. Саме завдяки таким експериментам ми відкрили, приміром, стільці Sea To Summit Air Chair, які так подобаються і вам.

Цей огляд знову стосуватиметься дрібнички, яка аж ніяк не допомагає економити місце чи вагу в вашому наплічнику, але з точки зору комфорту, особливо влітку, більше ніж на 100% відпрацьовує свої грами. Мова йде про спеціалізовану накидку (чи простирадло) для килимків, Sea To Summit Coolmax Fitted Sheet.

Я одразу згадав про теплий сезон, бо влітку користь від такого доданку відчувається найбільше. В теплі ночі хочеться мати на собі якомога менше одягу і утеплювача. Відповідно, спальником, зазвичай, лише накриваєшся або кладеш його збоку, а з себе знімаєш ледь не весь одяг. Але торкатись голою шкірою поверхні килимка, яка від поту стає ще й слизькою – то неприємно навіть читати. Плюс, якщо це не ваш килимок, або ви давали його в користування друзям… бувай гігієна.

Це ж простирадло синтетичне (пише, що CoolMax), і, з нашого досвіду, швидко вбирає-розподіляє-вивітрює піт і виконує роль бар’єра між вами і залишками виділень інших користувачів килимка.

Плюс, його поверхня дуже м’яка. До неї так і хочеться тулитись. Відчуття – як на домашньому ліжку.

І, як будь-яке простирадло, Sea To Summit Coolmax Fitted Sheet легко випрати в машинці. Що набагато простіше миття килимка. А після прання – знов свіжість і домашній затишок.

Єдине попередження: я раджу прати його в сіточці для делікатної білизни і слідкувати, щоб разом з ним не прались речі з липучками Velcro.

Якщо спати в спальнику, то простирадло стане своєрідним протиковзним шаром і спальник вже не так легко з’їжджатиме з килимка.

А щоб саме простирадло нікуди не поділось, під килимком воно стягується шнуром з фіксаторами.

Причому виходів шнура – два: в ногах і в голові. Це значно спрощує процедуру одягання аксесуару на килимок, бо, потягнувши за перший кінець шнура, ви сформуєте кишеню, яка надійно триматиме один бік килимка. Далі накидаєте простирадло з іншого боку, тягнете за другий шнур і все на місці.

Якщо вам подобається ідея квілта, але ви відкидаєте її саме через те, що не хочеться лягати на голий килимок – простирадло вирішує цю проблему ще комфортніше за спальник. А тут може бути і економія ваги, бо квілти легше спальників на більше грамів, ніж важить Sea To Summit Coolmax Fitted Sheet (185 грамів в розмірі Large і 145 грамів в розмірі Regular).

Щодо додаткового тепла від простирадла – якщо воно і є, то в таких мізерних кількостях, які ви на собі не відчуєте.

Поза походами така іграшка теж може згодитись, в якості.. звичайного простирадла при ночівлях по каучсерфінгу, в підозрілих хостелах і під час подорожей нічними потягами Укрзалізниці.

Якщо фіксатори на шнурках розпустити з обох боків, Sea To Summit Coolmax Fitted Sheet розкладається в плаский шмат тканини.

Для згаданих позапоходних використань добре підійде і вкладиш, але в якості простирадла саме в поході він буде дещо незручним, бо не триматиметься на килимку.

Само собою, Fitted Sheet можна використовувати і з надувними, і з самонадувними килимками будь-яких виробників. Лише варто правильно підібрати розмір.

Для транспортування аксесуару виробник передбачив невеликий чохол з легкого армованого нейлону.

Він закривається шнуром з фіксатором і має невелику ручку зі стропи. Важить чохол 9 грамів.

Пакування простирадла в чохол – швидке і просте. В результаті отримуємо такий мініатюрний циліндр.

Христина зауважила, що в мандрівках це простирадло може стати легкою накидкою на кшталт парео для легкого утеплення чи захисту від бризу або сонця.

Висновки: Sea To Summit Coolmax Fitted Sheet буде добрим рішенням для літніх мандрівок в теплі краї і стане резервним варіантом постільної білизни для каучсерфінгу чи подорожей нічною залізницею, простий і продуманий аксесуар, що відпрацьовує комфортом кожен грам власної ваги.
Переваги: приємна тканина, легко переться, швидко сохне, гігієна і комфорт.
Недоліки: додаткова вага в рюкзаку.

Інші статті по темі на ПроПоходи:

#ВпершеВГори. Трішки про квілти
В пошуках найкращої подушки. Огляд Sea To Summit Air Seat Insulated
Утеплення для дівчат. Вкладиш Sea to Summit Thermolite Reactor Compact Plus Liner
Невагомий комфорт. Крісло Sea To Summit Air Chair. Огляд

Де купити, вдячність і підтримка

Щоб підтримати розвиток ПроПоходи, купуйте спорядження в наших партнерів через посилання нижче. Ми отримаємо невелику комісію з вашої покупки, а ви не витратите жодної додаткової копійки. Всі дисконтні системи при замовленні через ці посилання працюють, як завжди.

Спорядження з огляду в магазинах-партнерах ПроПоходи:

Щиро цінуємо вашу підтримку!