Пригадуєте, в нещодавній статті про намет Mousson Delta 2 Alu Антон розповідав, що першочергово для огляду ми хотіли взяти іншу модель цього ж виробника? Найлегший в серії, двотамбурний, із хабовою конструкцією та сучасним дизайном, Mousson Azimut 2? Так от, врешті-решт, він таки потрапив до нас!
Важливо! Намет Mousson Azimut 2 наданий нам виробником безкоштовно. Також, ми отримуємо гонорар за публікацію перших вражень від намету. Це жодним чином не впливає на зміст огляду, оскільки за нами лишається повний контроль над його наповненням. Детальніше в нашому кодексі публікацій. Надалі намет Mousson Azimut 2 переходить в Банк Спорядження і вже зараз доступний для безкоштовного тестування всім читачам ПроПоходи.
Mousson Azimut 2 – це двомісний двотамбурний намет хабової конструкції з мінімальною вагою (без відтяжок і кілочків) 2,1 кг і повною – 2,31 кг. Тобто за своїми просторо-ваговими характеристиками він виглядає вельми цікавим стартом для тих, хто почав цікавитись полегшеним спорядженням.
В Azimut 2, як у багатьох чистих двійок, ширина спальні становить 130 см. З двома надувними килимками розміру Regular в наметі залишається трохи вільного місця, а пара пінних килимків займатиме по ширині майже все дно.
Довжина спальні – 210 см, висота – 105 см. Завдяки хабовій конструкції торцеві стінки спальні підіймаються стрімко вгору і не нависають на обличчя під час сну.
Поперечна дуга каркасу забезпечує підтримку бокових стінок спальні. В результаті маємо з запасом простору для двох туристів. Щоправда, зверніть увагу, що від підлоги до стелі намет звужується. Так само, як і його стеля від центру до торців. Тому зсередини Mousson Azimut 2 видається менш просторим, ніж намети схожої конструкції у інших виробників.
Підлога спальні виготовлена з нейлону товщиною нитки 70D і щільністю плетіння 210Т. Поліуретанове просочення забезпечує водостійкість у 5000 мм водяного стовпа. Такого показника достатньо, аби не хвилюватись через проливні дощі, і бути певним, що вміст намету залишиться сухим, якщо ви поставите його на вогку поверхню.
Для захисту спальні від бризок, які під час рясних злив відбиваються від землі, матеріал підлоги заведений на стінки по всьому периметру спальні. Причому зі сторони тамбурів, де бризкам летіти далеко, цей поріг нижчий, а на торцях, де їх атака відчуватиметься сильніше, поріг підвищений.
Основна частина спальні виконана з москітної сітки. На її торцях вашу голову і ноги від вітру додатково захищають вставки з того ж матеріалу, що використаний у верхньому тенті намету. З двох інших сторін спальню захищатимуть від вітру тамбури і їх вміст.
Частина стелі спальні також виготовлена з тканини зовнішнього тенту. Думаю, це крок в сторону надійності конструкції.
Оскільки намет двотамбурний, то і дверей у спальні дві. Їх можна закріпити у відкритому положенні за допомогою пластикової планки та тканинної петлі. Хотілося б, аби планка була більшого розміру, або петля – коротшою. Адже та комбінація, що встановлена зараз, часом роз’єднується.
Закриваються дверцята за допомогою двосторонньої блискавки YKK#5. На її бігунках – пулери із шнура зі світловідбиваючими вставками. На кожному пулері – пластиковий затискач з фосфоресційним елементом (певний час світиться в темряві). А в місцях закінчення блискавок вшиті тонкі стропи, тримаючись за які суттєво легше закривати і відкривати дверцята.
Всередині спальні по кутах встановлені чотири кишені з сітки. Всі вони доволі місткі, водночас, перевантажувати їх не варто, щоб вночі нічого не звалилось на голову.
Каркас намету встановлюється в люверси в 20 мм стропах, що пришиті до кутів спальні.
На кожній стропі – петля для кілочка і половинка двадцятиміліметрового фастексу UTX Duraflex для кріплення тенту.
Як бачите, в порівнянні з моделлю Mousson Delta, фурнітура в Азимуті набагато якісніша. І працює вона помітно краще.
Місця прикладання навантаження на кутах спальні посилені додатковим шаром тканини.
Окрім люверсів, спальня кріпиться до каркасу за допомогою шести пластикових гачків – по два в голові і в ногах та ще два – на основній дузі. На кожному гачку є невеликий виступ аби їх було зручно встановлювати та знімати в рукавицях. При першому розкладанні намету гачки в голові і ногах встановити важче, ніж інші. Згодом тканина розтягується і цей процес проходить швидше.
Мені подобається, що всі гачки – дещо більшого діаметру, ніж дуги. Тому вони вільно ковзають вздовж каркасу, і самі знаходять своє місце.
Водночас, кількість точок кріплення, як на мене, замала. Мабуть, це одна з причин, через яку ми спостерігаємо зменшення внутрішнього простору і провисання кишень спальні при навантаженні.
До поперечної дуги спальня кріпиться стропою з люверсом. При чому на одній із сторін люверсів два. Оскільки нейлон з часом розтягується, другий люверс буде добрим способом підтримки натягу стелі.
А для полегшення маніпуляцій з дугою і люверсами в петлях стропи закладені петлі з уже знайомого шнура зі світловідбиваючими вставками. Останні є додатковим плюсом при встановленні намету в темряві.
Центр спальні кріпиться до дуг за допомогою тонкої 10мм стропи і пластикової планки. Це, звісно, кращий варіант, ніж гумка і планка (адже гумка з часом розтягується), але набагато гірший, ніж гачок або липучка. Бо їх елементарно вчепити і в рукавицях. А з цими дрібними деталями в рукавицях працювати неможливо. І дивним є те, що в простішій моделі Delta виробник встановив саме гачок, а в прогресивній Azimut – планку. Якщо про це кріплення маєте інші роздуми – кажіть, що вам було б зручніше.
Хоч намет вважається хабовим, його каркас складається з двох окремих дуг. Обидві – дюралюмінієві, діаметром 8,5мм.
Кольорова анодація дозволяє виокремити основну сіру дугу від поперечної червоної. Виробник каже, що не приєднував хабом поперечну дугу до основної, аби не зростала ціна і вага. Я в додатковому хабі вбачаю більше переваг, аніж недоліків і готова миритись з додатковою ціною і вагою, якщо не доведеться щоразу шукати другу дугу при встановленні намету і зникне вірогідність загубити її при збиранні.
Кінцевики кожної дуги мають потовщення для кращої фіксації в металевих кільцях і кріпляться до дуг різьбою, що втримує їх на місці під час витягання каркасу з люверсів.
Чохол для дуг виконаний з того ж матеріалу, що й дно намету. Його затяжка – 2 мм шнур із світловідбиваючими вставками. На жаль, чохли для складників намету в Азимуті мають той самий недолік, що й в Дельті: на затяжці відсутній фіксатор. Тому щоразу шнур потрібно зав’язувати на вузол.
Тент намету Mousson Azimut 2 виготовлено з нейлону товщиною нитки 20D та щільністю плетіння 400Т. Водовідштовхуючі властивості забезпечують силіконізація ззовні і поліуретанове просочення зсередини. Усе це, разом із ретельно проклеєними швами, забезпечує водостійкість у 3000 мм водяного стовпа.
Часто виникають запитання – для чого давати одразу 2 види просочення, якщо можна обмежитись одним? Відповідь доволі проста – це компроміс між ціною, вагою і перевагами кожного покриття.
Наприклад, силіконізований нейлон легший, міцніший, більш гідрофобний, ніж варіант із поліуретановим покриттям. Водночас, силікон значно дорожчий. Особливо, якщо це не дво-, а тришарова або більше силіконізація. З іншого боку, поліуретанове просочення дозволяє проклеювати шви спеціальною стрічкою напівавтоматичним способом і наносити вогнетривку обробку (вимагають деякі країни, на силікон не нанесеш). При двосторонній силіконізації шви потрібно промащувати герметиком вручну. Інша перевага тканин з PU-покриттям – простіший і практично миттєвий ремонт. Їх можна заклеїти численними латками, клейкими стрічками і т.д., якими комплектується спорядження. А силіконізований нейлон потребує силіконового клею, який в Україні мають лише одиниці туристичних магазинів (його простіше знайти в будівельних).
Через зазначені причини багато виробників поєднують ці види просочення: ззовні тканину силіконізують, а зсередини наносять PU-покриття. Таким чином, споживач отримує полегшений виріб з доброю ремонтопридатністю, проклеєними швами і помірною ціною.
*В тему нейлон-vs-поліестер і силікон-vs-поліуретан можна заглибитись доволі сильно. Я навела лише спрощені аргументи.
Тент кріпиться до дуг чотирма липучками Velcro – по дві на кожному розгалуженні основної сірої дуги. До поперечної дуги тент жодним чином не кріпиться.
Аби уникнути негативного впливу на тканину в місцях контакту з кінцевиками поперечної дуги, виробник додав сюди просто супер велике підсилення другим шаром тканини. Його зменшення бодай вдвічі могло б відняти від кінцевої ваги намету кілька грамів. І це без проблем можна зробити, адже, як я не намагалась, мені не вдалось натягнути верхній тент так, щоб дуги торкались бодай середини вставки. Лише нижньої його частини.
По кутах тент кріпиться до спальні фастексами UTX Duraflex, про які вже йшла мова раніше. За потреби, натяг стропи можна відрегулювати.
Як на мене, ці стропи надто широкі і надто великі як для полегшеного намету. Плюс, через їх надмірну ширину і доволі сильну жорсткість, часом виникає проблема з фіксацією намету кілками. Адже стропа не втримується в вирізі кілка і злітає з нього. Тому я б радила виробникові зменшити ширину цих строп до максимально можливої з огляду на люверс і точно використовувати м’якіший матеріал. А прибравши з кінцевиків дуг потовщення, можна зменшити і сам люверс, що в свою чергу додасть ще простору для маневру зі зменшенням ширини стропи.
Тамбури намету Mousson Azimut 2 – по 60 см кожен. З першого погляду така ширина видається доброю, водночас, через гострий кут скату тенту, корисний об’єм тамбуру не такий вже і великий. Для порівняння, фото з Антоновими черевиками 45 розміру і порожнім рюкзаком Sierra Designs Flex Capacitor 40-60.
Двері тамбурів відкриваються за допомогою двосторонньої блискавки YKK#5, пулери якої такі ж, як і на дверцятах спальні.
Бігунків на кожній блискавці – два, як любить Антон. Щоб, можна було легко зробити віконце і визирнути з намету, не граючись в йога і не збираючи з тенту конденсат.
Для захисту блискавки від дощу, зверху її прикриває п’ятисантиметровий комірець на трьох липучках Velcro.
Як і в наметі Delta 2 Alu, тут є мініатюрний клапан, що захищає блискавку від крапель, які можуть задуватись вітром збоку. Але він має ту ж особливість: липучки Velcro в трьох місцях притискають його до тенту. Виробник запевняє, що це не вплине на результат. А ми поки нічого не можемо додати, бо нам не доводилось попадати з цим наметом в вітряно-дощові умови. Можливо, хтось з вас візьме його в нашому Банку Спорядження і протестує це твердження?
Двері тамбурів можна закріпити у відкритому стані за допомогою пластикової планки з тканинною петлею.
До кілків тамбури кріпляться 7 мм стропою. А її натяг можна регулювати завдяки пластиковій фурнітурі DuraFlex. Ця стропа ідеально лягає у вирізи кілків, на відміну від стропи по кутах намету. І з огляду на це в мене виникає питання: чому не пришити таку ж стропу у всіх інших місцях? Ще й зекономити таким чином вагу? Так, доведеться дещо змінити спосіб кріплення дуг до спальні, але на додачу отримаємо можливість незалежного встановлення зовнішнього тенту.
Ще одне питання, яке виникає в мене, якщо я розглядаю цей намет, як полегшений: навіщо пришивати петлі на обох дверях тамбура, якщо зазвичай натягується лише одна? Тут знов зайві грами і зайві гривні.
Завдяки великій кількості сітки на спальні і добрій відстані між спальнею і тентом, вентиляція в наметі має бути дуже доброю. Водночас, пам’ятайте, що силіконізовані тканини не пропускають крізь себе воду. А це вже грає на руку конденсату. Щоправда, випадково доторкнутись до вологого тенту з такою відстанню між ним і спальнею у вас навряд вийде.
До розмови про вентиляцію: на торцях тенту розташовані вентиляційні вікна. Кожне з них оснащене упором, що класично встановлюється за допомогою липучки.
Чомусь місцем кріплення відтяжок обрали саме район липучки, до якої кріпиться упор вентиляційного вікна. Виходить, що у вітряну погоду, коли відтяжки як раз потрібні, вікно неможливо буде закрити. Бо липучка навряд втримає натяг відтяжки. А коли ще, як не у вітряну погоду закривати ті вікна? Краще або вже забрати упори і зекономити на вазі, або ж кріпити відтяжку одразу над вентиляційним вікном, в місці, де розгалужується каркас. Таким чином і стійкість намету у вітер покращиться, бо збільшиться кут встановлення відтяжки, і збережеться функція закривання вентиляційного вікна.
Водночас, в вітрових відтяжках намету Mousson Azimut 2 застосоване цікаве рішення: одна і та сама відтяжка і стримує намет в вітер, і натягує нижню частину тенту на торцях намету. Ось як це виглядає:
Результат: економія двох кілків і двох пластикових елементів на відтяжках.
Зверніть увагу, що на нижній точці кріплення відсутнє підсилення тканини. Цікаво перевірити, як цей елемент поведе себе під навантаженням у вітряну погоду.
Відтяжок на наметі – дві. По одній на кожному торці. Особисто мені хотілося мати ще дві в поперечному напрямі, які б кріпилися до намету там, де в тент над тамбурами впирається поперечна дуга. І я радо проміняла б на це стропу на одній з дверцят кожного тамбуру. Адже хабові намети вразливі як раз до поперечного вітру.
До землі намет фіксується Y-подібними кілочками з дюралюмінію.
Червона анодація робить кілочки їх помітними на землі, снігу та поміж травою. А шнурочки з світловідбиваючими вставками підказують місце розташування кілків в світлі ліхтарика і полегшують їх виймання з ґрунту.
Довжина кожного кілка – 18 см, вага – 16 грамів (кілок разом і шнурком).
Для повного встановлення намету достатньо восьми кілочків, та в комплекті їх десять. Очевидно, ще два – або запасні, або виробник мав на увазі, що кожна половина дверей тамбурів кріпиться окремим кілком. Оскільки останній варіант видається мені непотрібним і незручним, я сприйматиму їх запасними. Але, знову ж таки, якщо ми розглядаємо цей намет, як полегшений, то запасні кілочки лише додають грамів і гривень в загальному заліку, а на практиці не використовуються.
Кілки пакуються в чохол, який пошитий з того ж матеріалу, що й дно намету. І знову – без фіксатора, лише шнурочок.
Ремкомплект намету Mousson Azimut 2 складається із трьох клаптиків тканини (по одному зразку кожної, що використана в наметі) та алюмінієвої трубки. Все це запаковано у прозорий пакетик із зіп-локом.
Чохол намету виготовлений з матеріалу зовнішнього тенту і легко вміщає в себе всі комплектуючі. Цей чохол вже оснащений затяжкою з фіксатором.
Компресійні стропи на чохлі для намету – сумнівне рішення. Звісно, якщо ми говоримо про намет з нейлону, то від них є хоч якась користь, адже нейлон компресується краще за поліестер. Але чи вартий виграш у об’ємі зайвої ваги строп і фурнітури? Все ж, в рюкзаку намет і так добре стискається іншим спорядженням.
Одна із строп на чохлі виступає в ролі ручки, за яку можна переносити намет. Та мені видається, що більша потреба є у ручці на торці, аніж збоку. Адже набагато частіше потрібно витягнути намет із наповненого рюкзака, чи витягти з чохла комплектуючі, ніж переносити спакований намет в руках. І ручка на торці для таких потреб була б зручнішою.
Всередині чохла пришита детальна інструкція з встановлення, ремонту та зберігання намету трьома мовами – українською, англійською та російською.
Ззовні на чохлі є інформація про матеріали намету трьома мовами, габарити виробу та схематичний малюнок, який викликав таке бурхливе обговорення в нашому фейсбуці, коли був опублікований огляд Mousson Delta 2 Alu.
Якість швів і, загалом, пошиття намету – позитивно вражає. Як і Delta 2 Alu, цей намет можна вважати еталоном естетики виробництва. Рівнесенькі шви, рівномірні запаси, надзвичайно добра проклейка швів. Дуже і дуже якісна робота. Можна сміливо сказати, що підбір тканин і якість пошиву – найсильніші сторони Mousson Azimut 2.
Висновки. Найбільше, чого бракує намету Mousson Azimut 2 – це послідовності. Окей, ми маємо супер круті тканини та інвестуємо в надзвичайну якість пошиття. Нащо ж розбавляти це простими стропами і відсутністю елементарних затискачів на мішках для спорядження?
Знову ж таки, виробник намагається зменшити вагу, прибравши зайвий хаб і поставивши нейлон замість поліестеру, але нівелює ці переваги зайвими стропами на дверях тамбурів, необґрунтовано широкою стропою на кутах спальні і непотрібною компресійною системою на чохлі.
Те саме з вентиляційними вікнами і відтяжками: зараз я маю обирати, чи закривати у вітряну погоду вікно, чи зафіксувати намет.
І я вдячна виробникові за кольорове кодування дуг (хоча з ще одним хабом воно б і не було потрібне), водночас, була б рада і кодуванню на стропах.
Насправді, такої послідовності бракує багатьом виробникам. Бо є обмеження замовлень, стандартні конструкції на фабриках та їх небажання щось в міняти, і невід’ємне бажання зробити кращий намет для якомога ширшого кола споживачів. Але у випадку з Mousson Azimut 2 є величезна перевага: аби йому стати набагато кращим, не потрібно змінювати основні лекала. Достатньо попрацювати над дрібнішими деталями та комплектуючими. А наразі його ціна виглядає дещо високою, якщо ми оглядаємось на схожі моделі інших виробників.
Переваги: дуже якісні матеріали, якісне виконання та проклейка швів, добра вентиляція, простора спальня, великі кишені, блискавки з фосфоресційними пулерами, петлі на блискавках спальні для полегшення відкривання, кольорове кодування дуг.
Недоліки: відсутність фіксаторів на чохлах для дуг та кілочків, компресійна система на чохлі, ціна, непотрібні стропи на дверцятах тенту, порівняно менший простір спальні.
Відгуки читачів про це спорядження:
Ось що про намет Mousson Azimut 2 пишуть ті, хто ним вже скористався:
- Віктор, блог “XaxatunTravel”, огляд
- Олексій, #нічвнаметі
- Ян, похід по Кіпру
- Максим, похід Карпатами
- Юлія, змагання по спортивному орієнтуванню на байдарках
- Галина, похід Лофотенськими островами, Норвегія
- Mattan, кемпінг під Києвом
Інші статті по темі на ПроПоходи:
Український Муссон. Намет Mousson Delta 2 Alu. Перші враження
Небесний «вогонь». Огляд намету Sierra Designs Meteor 2
Швейцарський підхід. Намет Exped Mira II HL. Детальний огляд
Наш новий улюбленець. Огляд намету Sierra Designs Sweet Suite 2
Де купити, вдячність і підтримка
Купуєте в наших партнерів – підтримуєте автора і ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:
- Інтернет-магазин Вершина
- Інтернет-магазин Gorgany
- Інтернет-магазин Кайнозой
- Або скажіть “ПроПоходи” на касі будь-якого магазину Gorgany.
Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.