Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Після нашої подорожі на Кіпр ми виклали відео, в якому розповіли про свій підхід до одягу на теплі краї. Зокрема, говорили там про сорочки і футболки, якими користуємось в спекотну погоду. Для мене фаворитами за цих умов є вовна і льон.

Вовну можна подовгу не прати в поході, адже вона менше за інші матеріали набирає запах, захищає від ультрафіолету і створює над шкірою ізоляційний шар, який захищає від спеки в безвітряну погоду. Тому вовняна футболка завжди є в моєму рюкзаку.

Мій улюблений одяг для спекотної погоди

Льон мені подобається за його міцність і шалену повітропроникність. Він пропускає найменший вітерець, водночас створює приємний затінок на тілі. Як і шерсть, льон – натуральний матеріал. Відповідно, дуже приємний до шкіри.

Завдяки його здатності добре вбирати вологу, в найспекотніші моменти я роблю наступний фокус. В джерелі з водою або морі змочую лляну сорочку і мокру вдягаю на себе. Вода потроху випаровується з неї і створює пречудовий охолоджувальний ефект.

З коттоном можна робити так само, але він з часом протрухне і одяг порветься. На жаль, цей висновок я зробив після тесту над однією з улюблених футболок.

Льон же, навпаки, від намочування стає лише міцнішим і добре протистоїть гниттю. Тому з ним можна бавитись таким чином дуже довго.

Увага! Вдягати на себе мокрі речі я можу радити лише тим, кому добре сидить рюкзак і сам рюкзак не важкий. Інакше це може призвести до сильних посічень шкіри в місцях прилягання підвіски рюкзака.

Моя попередня лляна сорочка, як раз та, що є в відео про одяг на Кіпр, приїхала в Україну з Тайланду ще 7 років тому. Досі вона виглядає як нова і немає жодних ознак свого віку.

І я вважав її ідеальною, допоки Turbat не запропонував нам свої нові лляні вироби, спеціалізовані під походи і мандрівки, сорочки Turbat Bangkok і Turbat Lima.

Йдемо карійською стежкою вдягнені у Turbat Bangkok і Turbat Lima

Виготовлені вони дещо з тоншого льону, ніж моя попередня, тому легші і компактніші. Їх міцність, судячи з нашої останньої мандрівки, надзвичайно висока як для сорочок. Бо, Карійська стежка вміє перевіряти одяг своїми тунелями зі скажено колючих рослин. Я думаю, після Карії, навіть жереп для них буде здаватись лагідним погладжуванням.

Звісно, без декількох затяжок не обійшлось, але будь то шерсть чи синтетика, їх зовнішній вигляд постраждав би значно сильніше.

Подовжені рукави – ще одна перевага для літніх мандрівок під спекотним сонцем. За бажанням, якщо ви їдете транспортом чи сидите в затінку, їх можна підібрати і закріпити смужкою тканини і ґудзиком.

Лляний капюшон – це найкрутіша ідея, яку я тільки зустрічав в літньому одязі. Він абсолютно вільного покрою, тому не прилипає до шкіри, і повітря крізь нього ходить на ура. Водночас, вуха та шия повністю захищені від сонця. Для охочих до ще більшого простору, капюшон має достатньо місця навіть для вдягання капелюшка з невеликими полями, які будуть утримувати тканину далі від голови і шиї.

В вітряну погоду капюшон можна стягнути шнуром, щоб він не злітав з голови.

Завдяки цьому капюшону моя шия вперше за весь час подорожей не обгоріла за два тижні мандрівки.

Кишені на Turbat Bangkok і Turbat Lima – теж віднесу для переваг, які не мала моя попередня сорочка. Але користуватися ними можна лише в мандрах містами, адже в поході стегновий пояс рюкзака притискає їх, та унеможливлює доступ.

Для ідеально простого користування, я б бажав замість ґудзика мати магнітну защіпку. Бо возитись з ґудзиком часом немає бажання.

Ну і, якщо говорити про ідеальний ідеал, було б круто подовжити кишені на два сантиметри. Адже зараз мій телефон Samsung S7 Edge ледве дозволяє застібнути ґудзик.

Щодо дизайну новинок, то я від нього в захваті. В жіночому виконанні мені подобаються обидва кольорові рішення, а в чоловічому я фанатію від того варіанту, що обрав для себе, сіро-фіолетового.

Мандруємо Карією

Приємний бонус. До кожної сорочки в комплекті є симпатична лляна сумка для пляжу, продуктів, чи, як було в нашому випадку, для уламків античного посуду, які ми відшукали на Карійській стежці.

І останнє, водночас, не менш важливе – сорочки Turbat Bangkok i Turbat Lima розробляються і виготовляються в Україні.

Коли ви зберетесь в мандри спекотними краями, подумайте про лляну сорочку. В Україні льон досі значно дешевший відносно європейського ринку. В той час, як інші туристичні товари є в рівну ціну або дорожчими. І пам’ятайте, що купуючи сорочки Turbat, ви платите зарплатню українським дизайнерам, кравчиням і швачкам, а не виганяєте гроші за кордон.

Узбережжя Егейського моря

Висновки. Льон, з мого досвіду, одне з найвдаліших рішень для жаркої погоди. Міцний, повітропроникний і стійкий до гниття. Turbat своїми сорочками Bangkok і Lima – вдало розвинув ряд переваг лляного одягу для тривалих мандрівок під гарячим сонцем чи прогулянок містом в спекотну пору року.

Переваги: українське виробництво, льон, вільний крій, капюшон, регулювання рукавів, дизайн.

Недоліки: ґудзик на кишенях і їх замала глибина для великих смартфонів.

Інші статті по темі на ПроПоходи:

Мембранна куртка Turbat Vulkan 3L Pro. Перші враження
Випробування Ісландією. Огляд українських пухових светрів Turbat Kostrych Kap i Turbat Gemba Kap
Одяг та взуття для походу по Jordan Trail в Йорданії. Висновки після мандрівки
Трейлові кросівки – для походу? Огляд Dynafit Trailbreaker

Де купити, вдячність і підтримка

Купуєте в наших партнерів – підтримуєте ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

Чарівні посилання на спорядження з огляду:

  • Лляна сорочка Turbat Bangkok у Вершині або у Gorgany
  • Лляна сорочка Turbat Lima у Вершині або у Gorgany

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.