Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Минулого року ми опублікували статтю про найдешевший пуховий спальник сімейства Sea To Summit, модель Trek TKII. І, хоча він дійсно був найдешевшим в лінійці австралійського виробника, його ціна в абсолютному значенні не здавалась аж такою малою (понад $300 за варіант на -8°С вагою 980 грамів).

Цієї весни на ринку з’явився новий володар кубку пухової бюджетності в сім’ї австралійців. Це Sea To Summit Treeline TLI, який вартує на 20% менше за Trek (в українських магазинах – 6400 грн).

Важливо! Спальник Sea To Summit Treeline TLI наданий нам дистриб’ютором безкоштовно. Також ми отримуємо гонорар за публікацію цієї статті. Це жодним чином не впливає на зміст огляду, оскільки за автором лишається повний контроль над його наповненням. Детальніше в нашому кодексі публікацій. Надалі спальник Sea To Summit Treeline TL1 переходить в Банк Спорядження і вже зараз доступний для безкоштовного тестування всім читачам ПроПоходи.

В Sea To Summit Treeline TL1 виробник заклав качиний пух пружності 600+ з гідрофобною обробкою. Хоча гідрофобна обробка у STS завжди якісна і дієва, але за пружністю цей пух – найбазовіший. 

Співвідношення пуху до пера 75% до 25%. Такого я давно не зустрічав. З одного боку, більша кількість пір’я забезпечує краще протистояння до змочування (перо, на відміну від пуху, не змінює своєї форми від намокання) і скоріше висихання; а з іншого, це додаткова вага, більший об’єм самого виробу в компресованому стані і менший термін експлуатації утеплювача.

Дивна річ: температурні параметри спальника відсутні. Схоже, щоб зменшити результативну ціну виробу, виробник зекономив на температурних тестах і прописав рекомендовану температуру з власних припущень і вельми чудернацьким методом: “Not far below freezing”. Серйозно, на сайті жодних інших даних по теплоізоляції. Але я припускаю зі змісту, що згадана фраза означає -1…-2°С. Втім, визначити, чоловічий це показник чи жіночий, чи екстремальний – неможливо. Виробник цього не пише.

Наші досліди показали, що комфортною температурою для спання в термобілизні у цьому спальнику є +3°С і вище. Це для чоловіків. Для жінок я б орієнтувався на +8°С і вище. В ті ночі, коли траплявся “not far below freezing”, мені ставали в нагоді флісові штани і пуховий светр.

Показники пуху помітно вплинули і на вагу спальника, і на його об’єм в компресійнику. 980 грамів для температури +3°С сьогодні виглядають вже не “по-пуховому”. Принаймні, за ціну в 6400 грн я б хотів бачити більшу різницю з синтетикою. Те ж стосується і об’єму: відмінність від добрих синтетичних спальників, що коштують вдвічі дешевше, буде мінімальною. На це впливає і відсутність класичного компресійника, замість якого в комплекті лежить мішечок із затяжкою. Останній не дає використати на 100% властивості пуху до стискання.

За що ж можна полюбити новий Sea To Summit Treeline TLI? Він шалено якісно пошитий, виглядає гарно, дорого і користуватись ним – одне задоволення. Під цим “гарно і дорого” я маю на увазі, що Treeline успадкував від своїх значно дорожчих братів (і, з цього сезону, сестер) притаманну Sea To Summit увагу до деталей і відчутну роботу над дизайном. Якість тут буквально в кожному шві і в кожному елементі. Всі настільки рівно, витончено і приємно в роботі, що після кількох хвилин візуального знайомства з новинкою, її ціна починає здаватись адекватною. Якби я не тямив в особливостях пуху, то не відрізнив би його від топових моделей бренду (знання – страшна річ 🙂 ). Або, скажу інакше. В нашому користуванні станом на зараз знаходиться шість спальників Sea To Summit. І Treeline в параметрах якості і комфорту роботи не поступається жодному з них.

Пробіжимось по деталях?

Блискавка – бічна, виробництва YKK, розміру #5, з надзвичайно плавним ковзанням бігунків. Верхній бігунок – двосторонній з подовженим перекидним пулером. Легко знайти і вхопити, швидко відкрити.

Нижній – одинарний без пулера, задуманий з метою вентиляції спальника і його з’єднання з іншими моделями (Treeline існує лише з лівою блискавкою, але YKK #5 стоїть на інших моделях STS та майже на всіх спальниках популярних виробників, що дозволяє комбінувати новинку з ними).

В верхній частині блискавки – оксамитова накладка, яка вміло ховає металевий бігунок ззовні. На тій же накладці – кнопка-запобіжник від випадкових відкривань блискавки вночі.

Зсередини від контакту з бігунком шкіру захищає 7-ми сантиметровий комірець.

Під блискавкою – широкий клапан для запобігання втратам тепла. І на ньому ж, під тканиною (бо так красивіше) ховається стропа, яка стримує апетит бігунка щодо закусування тканини.

Така ж стропа схована і з протилежного боку блискавки, щоб і там бігунок не капризував.

Плюс, зауважте, як колір блискавки підібраний під кольорову гаму спальника. І, дякую STS, що вшили її пласким боком назовні. 

Капюшон і передній комірець регулюються одним і тим самим шнуром, прокладеним через пластиковий фіксатор. Ніби дрібниця, але зразу помічаєш, який той шнур приємно м’який. Зверніть увагу, як чисто оформлений вихід шнура: індивідуальний металевий люверс для кожного напряму.

Внутрішній комір в Sea To Summit Treeline TL1 відсутній. Що ще раз говорить про призначення цього спальника для позитивних температур.

Всередині маємо кишеню для телефону чи акумуляторів, які хочеться лишити на ніч в теплі. Однак блискавки на тій кишені немає, для економії її замінили на тканинний клапан. Якщо активно крутитись вночі, телефон спробує випасти з кишені в спальник. І випаде.

Ззовні на спальнику чотири петлі: дві в ногах і дві на рівні поясу. Нижні можна використати для провітрювання і досушування спальника, а верхні – для кріплення спальника до килимка. Для цього захопіть з собою метр тоненького шнура.

На диво для бюджетного спальника, Treeline оснащений анатомічним футбоксом. Значить, буде менше перетиснутого утеплювача в ногах і більше тепла. Мій 45-ий розмір почувається в ньому затишно і вільно.

*Футбокс – це розширення спальника в районі стоп, що забезпечує вільне їх розміщення в природному положенні. Це і в комфорті значно додає, і про стан утеплювача дбає, аби не було його зайвого перетискання. Бо перетискання утеплювача – це нівелювання його теплоізоляційних властивостей.

Випускається Sea To Summit Treeline TL1 в двох розмірах: regular і large. Перший з них виробник радить мандрівникам зростом до 183 см, другий – до 198. Я пречудово користуюсь і першим, незважаючи на свої 188 см висоти.

В ширину розміри Sea To Summit Treeline TL1 більші за моделі Spark i Micro, але менші за гіганта Trek. Виробник називає такий тип “loose mummy” і це словосполучення добре його описує. Ніби і мумія, яка є теплішою, ніж ковдра, разом з тим можна вільніше крутитись уві сні і не відчувати тиску тканини.

Зовнішня і внутрішні тканини спальника підібрані надзвичайно вдало і по характеристикам, і по вигляду, і по ціні. Щоб спростити собі справу і здешевити конструкцію, виробник для обох варіантів використав нейлон з нитки 50D без армування. Але щільність плетіння тканин така висока, що жодної пір’їнки за весь час користування спальником я не бачив. Ані однісінької. А пір’я в тій суміші 25%, пригадуєте? І важлива перевага сірого кольору – на ньому непомітні пил і дрібні забруднення. Хоча спальником ми вже встигли покористуватись, виглядає він як новий.

Компресується тканина суперово. Могла б ще краще, але справа за пухом. І до шкіри лагідна і приємна.

В ногах спальника гарний геометричний малюнок, що влучно доповнює дизайн. Такого навіть на найкрутіших моделях раніше не було:)

В комплекті до Sea To Summit Treeline TLI ви отримуєте чохол для транспортування і мішок для зберігання. Перший виконаний з тих самих тканин, що й спальник. І в нашому семплі він пришитий до спальника в ногах.

На одному торці вхід зі шнурком і фіксатором, на іншому – ручка-клапан і крихти інформації про модель.

Мішок для зберігання – форми прямого паралелепіпеда, виготовлений з жорсткуватої чорної тканини і з безіменною блискавкою довкола однієї з граней.

В користування, як я вже зауважив вище, Sea To Summit Treeline TLI фантастично зручний і приємний. Своєю суттю він мені нагадує дорогу автівку з доброю комплектацією але найпростішим в лінійці двигуном: максимум комфорту в щоденному використанні, водночас спраглий до швидкості пілот не зможе засмалити так, щоб втисло в сидіння.

Висновки. Якщо ви знаєтесь на сучасних віяннях, активно мандруєте і шукаєте в пуховому спальнику малу вагу і об’єм – Sea To Summit Treeline TLI не для вас. Початківцям з обмеженим бюджетом, які обирають собі перший спальник, я б теж радив пропустити Treeline і обрати дешевшу синтетику з розряду Trimm чи Grifone. Різниця у вазі і об’ємі буде, але не такою, щоб викладати за неї вдвічі більше грошей.

Гарна причина для придбання новинки – це подарунок для мандрівника-початківця, мисливця чи риболова, який цінує брендовість і якість, але не заморочується з детальними характеристиками. Тобто для тих, хто отримає більше захоплення від “Вау! Це спальник Sea To Summit!!!”, ніж від меншого об’єму і ваги його конкурентів. 

Переваги: висока якість матеріалів, фурнітури і пошиття, зручність в роботі, гарний вигляд.

Недоліки: як для такої ціни, надто простий пух, з наслідками в вазі і об’ємі; відсутня блискавка на кишені.

Відгуки читачів про це спорядження:

Ось що про спальник Sea To Summit Treeline TLI  пишуть ті, хто ним вже скористався:

ПроПоходи на Патреоні

Долучайтесь до Команди Патреону, підтримуйте розвиток проекту, отримуйте бонуси і ранній доступ до матеріалів!

#ЗапишітьНаПроПоходи

Купуєте в наших партнерів – допомагаєте ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

Чарівні посилання на спорядження з огляду:

  • Sea To Summit Treeline TLI Regular у Вершині та у Gorgany (скоро).
  • Sea To Summit Treeline TLI Long у Вершині та у Gorgany (скоро).

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.