Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Складність: ⚫ ⚫ ⚫ ⚫ ⚫
Тривалість:
4 дні; 68,8 км.
Маршрут: село Мислівка – вершина Ґорґан Ілемський – полонина Мшана – траверс хребта Аршиця – озеро Аршиця – озеро Росохан – дорога вздовж ріки Мшана – дорога вздовж ріки Молода – вершина гори Молода – полонина Солотвинка – хребет до вершини Яйко Ілемське – полонина Мшана – стежка вздовж ріки Правич – дорога вздовж ріки Свіча – село Мислівка.

Зміст

[Опис і фото]
[Район походу та приблизний трек]
[Яку карту обрати]
[Базовий графік висот і відстаней]
[Деталізований путівник з GPS-треком]

Важливо! У путівниках українськими Карпатами ми намагаємось надати максимально деталізовану інформацію про маршрут. Однак, через постійну дію природних та антропогенних факторів, ми не гарантуємо її абсолютну достовірність. Ми не несемо відповідальності за успішне або неуспішне проходження вами маршруту та за будь-яку шкоду вашому життю і здоров’ю, що викликана використанням цього путівника. Зважайте на свої сили, досвід, знання та прогноз погоди. Користуйтесь здоровим глуздом. Повідомте своїх друзів чи рідних про маршрут, яким збираєтесь йти. Використовуйте взуття, відповідне до покриття на маршруті та погодних умов. Подбайте про захист від дощу, теплий одяг, головний убір, сонцезахисний крем, їжу та достатній запас води. Пам’ятайте, що джерела часом пересихають. Після опадів на маршруті можуть траплятись ділянки із слизьким ґрунтом, будьте уважними і користуйтесь трекінговими палицями. Подбайте про достатній заряд засобів зв’язку та навігації і способи його відновлення.

Опис маршруту

Чутки про дикість та безлюдність Центральних Ґорґан мали для них негативні наслідки: туди рушив нестримний потік туристів в пошуках відчуття відриву від цивілізації. Тепер у будь-який вихідний на стежці можна зустріти біля десяти груп, а в місцях ночівлі ввечері все складніше знайти затишне і тихе місце для намету. Не зважаючи на це, Ґорґани все ж помітно виграють за безлюдністю у масиву Свидівця і, тим більше, у Чорногори.

Але що ж робити, якщо хочеться зануритись в гори чим глибше та відірватися від цивілізації по максимуму? Йти на Аршицю.

Хребет Аршиця та його околиці – це та ділянка Ґорґан, де зустрічається чи не найменше туристів. При цьому ймовірність побачити різноманітних диких тварин наближається до одиниці.

Маршрут розпочинається в селі Мислівка Долинського району Івано-Франківської області. Півтора кілометри асфальту для того, щоб розім’ятися, та три кілометри першого підйому лісовою стежкою допоможуть залишити далеко позаду всі побутові думки та щоденні дрібниці. А далі розпочнеться казка..

В перший день на вас чекатиме прогулянка в надзвичайно затишному та мальовничому ліcі..

і проходження незвичних кам’янистих вершин з зеленуватого каміння.

Головне – прямуйте за жовтими позначками.

Вночі ви зможете насолодитися симфонією гірського струмка та свисту вітру на затишній полонині Мшана.

Другий день – суцільний релакс. Ніяких підйомів. Все той самий вологий казковий ліс…

..спів гірських потічків…

..та свіжість гірських озер Аршиця та Росохан.

І, звісно, Карпати не залишать вас без смачної вечері.

Ближче до вечора на вас чекає восьмикілометрова прогулянка ґрунтовою дорогою вздовж рік Мшана та Молода. На березі останньої з них ви знайдете чудову галявину для ночівлі.

Ранок третього дня розпочнеться зі сніданку під смерекою на березі річки, а продовжиться різким підйомом на гору Молода.

Дорогою вас будуть супроводжувати краєвиди на безмежні гірські простори.

Якщо ж ви підете в гори в другій половині літа, Карпати вам подарують море смачнющих ягід.

На пообідню пору запланована прогулянка невеликим хребтом до вершини гори Яйко Ілемське.

Обов’язково вдягніть на рюкзак накидку від дощу, щоб зарості гірської сосни (жерепу) не залишили на ньому відмітин з ароматної смоли.

Зі спорядження в нагоді стануть і трекінгові палиці: дві додаткових точки опори на хитких ґорґанських каменях – це саме те, що потрібно.

На ночівлю можна зупинитися на галявині, що розташована на спуску від вершини Яйка Ілемського. Тут ліс та рельєф захистять вас від вітру, а джерело напоїть чистою гірською водою.

Завдання четвертого дня дуже просте: притримуючись синього знакування потрібно спуститися в село Мислівка, де розпочинався маршрут.

Район походу та приблизний трек

Яку карту обрати

Ідеальною для цього маршруту є карта “Західні Горгани” видавництва “Україна. Відпочивай активно”. Всі кольорові маршрути, згадані в описі, позначені відповідними кольорами на карті. Вона також існує в ламінованій версії, яка живе набагато довше.

Базовий графік висот і відстаней

Деталізований путівник з GPS-треком

Для цього маршруту ми склали надзвичайно деталізований путівник. В його повній версії на вас чекають:

  • поради по транспорту;
  • повна онлайн-гугл-карта з візуалізацією маршруту і всіма важливими точками;
  • покроковий текстовий путівник з порадами по проходженню кожної ділянки;
  • детальний графік висот і відстаней з врахуванням важливих точок шляху;
  • скажено деталізований GPS-трек з всіма важливими точками у форматах як для смартфонів, так і для навігаторів;
  • наша любов до гір і старання зробити вашу мандрівку якомога комфортнішою.

Вартість путівника – 99 грн. 5 грн з вашої оплати ми переведемо в Фонд Добрих Справ для Карпат. Решту коштів використаємо для розвитку проекту ПроПоходи.

Важливо! Цей маршрут вельми складний для початківців, оскільки він має довгі переходи і великі перепади висот. Якщо ви новачок, рекомендуємо почати знайомство з горами з простіших маршрутів: #11, #12 або #13.

ПроПоходи на Патреоні

Долучайтесь до Команди Патреону, підтримуйте розвиток проекту, отримуйте бонуси і ранній доступ до матеріалів!

#ЗапишітьНаПроПоходи

Купуєте в наших партнерів – допомагаєте ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.