Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Складність: ⚫ ⚫ ⚫ ⚪ ⚪
Тривалість:
 2 дні; 25 км.
Маршрут: село Стара Гута – водоспад Кузьминець – гора Ігровець (1804 м) – полонина Середня – село Стара Гута.

Зміст

[Опис і фото]
[Район походу та приблизний трек]
[Яку карту обрати]
[Базовий графік висот і відстаней]
[Деталізований путівник з GPS-треком]

Важливо! У путівниках українськими Карпатами ми намагаємось надати максимально деталізовану інформацію про маршрут. Однак, через постійну дію природних та антропогенних факторів, ми не гарантуємо її абсолютну достовірність. Ми не несемо відповідальності за успішне або неуспішне проходження вами маршруту та за будь-яку шкоду вашому життю і здоров’ю, що викликана використанням цього путівника. Зважайте на свої сили, досвід, знання та прогноз погоди. Користуйтесь здоровим глуздом. Повідомте своїх друзів чи рідних про маршрут, яким збираєтесь йти. Використовуйте взуття, відповідне до покриття на маршруті та погодних умов. Подбайте про захист від дощу, теплий одяг, головний убір, сонцезахисний крем, їжу та достатній запас води. Пам’ятайте, що джерела часом пересихають. Після опадів на маршруті можуть траплятись ділянки із слизьким ґрунтом, будьте уважними і користуйтесь трекінговими палицями. Подбайте про достатній заряд засобів зв’язку та навігації і способи його відновлення.

Увага! Частина цього маршруту, від вершини Висока до полонини Середня проходить крутим північним схилом, порослим чагарником. В сніжний період долати цю ділянку важко і небезпечно. Радимо цей маршрут для проходження вже влітку, бо в травні на північному схилі досі може бути багато снігу.

Опис маршруту

Я добре розумію, що в сучасному світі похід в гори багатьма сприймається як подія, на яку завчасно береться відпустка чи переносяться вихідні. Водночас, з мого досвіду, для гарної перезарядки, споглядання незрівнянних краєвидів Карпат і відпочинку від цивілізації вам буде достатньо і вихідних. Навіть, якщо ви живете в Києві.

А для того, щоб ви менше зусиль витрачали на підготовку такої мандрівки, а більше на переконання друзів приєднатись до вас, ми знову підготували для вас цікавий маршрут з путівником і порадами.

Більше того, ми детально перевірили його разом з 50-ма читачами, яких запросили з собою в гори на похід в HikeYourOwnHike форматі.

Для мандрівки ми вибрали мою улюблену частину Українських Карпат – масив Ґорґани. Він не такий багатолюдний, як Чорногора чи Свидовець. Його пейзажі з різноманітного за розміром і формою каміння, яке захопили лишайники – унікальна картина, що в Карпатах більше не зустрічається. А пересуватись по цьому камінню – окрема цікава пригода. На додачу, масивні та свіжі смерекові ліси і пречудова галявина для ночівлі.

Добирання до маршруту від Івано-Франківська займає менше двох годин автобусом. Хоча ви без проблем можете їхати машиною, бо маршрут кільцевий і вам не потрібно буде шукати способи повернутись до власної автівки.

Оскільки 50 людей розмістити по машинам вельми проблематично, з допомогою одного з учасників походу ми винайняли автобус, який довіз нас до селища Стара Гута, Богородчанського району, Івано-Франківської області. Вже дорогою до старту ми вирішили, що підійматись будемо шляхом позначеним чорними мітками, щоб в перший день подолати складнішу частину маршруту, яка, водночас, є і видовищнішою. А для спуску на другий день обрали синій маршрут, простіший і коротший за інші.

Перш ніж повернути з сільської грунтовки в гори, ми відхилились від стежки на 200 метрів і поглянули на невеликий водоспад Кузьминець, де набрали води для денного переходу.

І, після повернення на маршрут, почали підйом по затишному буковому лісу.

Оскільки ми рухались незалежно, кожен в своєму темпі, було приємно час від часу пересікатись і спілкуватись з різними мандрівниками нашої компанії.

Дуже швидко картина лісу змінилася, і з-під буків стежка втекла до височенних смерек.

Дорога згодом вивела нас на полонину Плайок з прохолодним джерелом (в серпні пересихає) і захоплюючими краєвидами на сусідні хребти. Це відмінне місце для перепочинку і перекусу.

Далі нас чекав крутий підйом серпантином лісової стежки, що вивела до першого ґорґанівського каміння, а потім, поміж жерепом, побігла до Ігровця.

Пласка вершина Ігровця – місце постійних вітрів і казкових краєвидів. В добру погоду звідси видно всі Західні Ґорґани, а з іншої сторони – Східні Ґорґани аж до вершини Хом’як.

Дві гострі вершини на півдні – це Велика і Мала Сивулі, найвищі вершини масиву Ґорґани.

Наступну гору на маршруті, Висока, ми обійшли траверсом, щоб за нею повернути на стежку, яка веде до полонини Середня.

Діставшись полонини, ми розклали на ній свій яскравий табір і поринули у обговорення найрізноманітніших тем: гори, спорядження, мандрівки, бізнес.

А природа в той час продовжувала дарувати нам все нові і нові можливості для гарних фото.

В якийсь момент нам довелось повернутись по дівчат, які збились з дороги і заблукали в жерепі на схилі Високої. А по поверненні в табір ми ще довго спілкувались в затишному колі, доки всі, по одному, не розбіглись по власним наметам в пошуках сну і відпочинку.

Зранку ті, хто мав бажання і сили, збігали на гору Середня. А ми з Христиною присвятили вільний час збору брусниці, якої на схилах тамтешніх гір просто безмежна кількість.

Пообіді склали своє житло і рушили вниз, до цивілізації.

Зворотня дорога до села синім маршрутом поділяється на два етапи. Перший – крутий спуск по лісу, без особливих перешкод. Другий – полога ґрунтова дорога з п’ятьма-шістьма бродами, на яких варто бути вкрай уважними, перебираючись через річку по вологому камінню чи по перекинутих через русло стовбурах дерев.

Після швидкоплинного спуску ми дочекались автобуса на травичці в затінку дерев і рушили до Франківська, звідки всі знову порозбігалися по своїм містам і роботам.

Отаку кількість прекрасного можна побачити лише за два вихідні дні. І аж таку кількість мандрівників можна витягти в гори, надавши нічого більше крім елементарного приводу вибратись з дому.

Запрошуйте друзів в гори. Даруйте друзям гори. І вчить друзів відпочивати в горах. 

І обов’язково розкажіть їм про культуру поводження в горах #LeaveNoTrace. Пам’ятайте, після вас в горах має лишитись ще менше сміття, ніж було до того, як ви розпочали власний похід.

Район походу і приблизний трек

Яку карту обрати

Для проходження цього маршруту ідеально підходить карта “Центральні Горгани”, що існує в паперовій і ламінованій версіях. Ламінована живе набагато довше. Всі кольорові маршрути, згадані в описі, позначені відповідними кольорами на карті.

Базовий графік висот і відстаней

Деталізований путівник з GPS-треком

Для цього маршруту ми склали надзвичайно деталізований путівник. В його повній версії на вас чекають:

  • поради по транспорту;
  • повна онлайн-гугл-карта з візуалізацією маршруту і всіма важливими точками;
  • покроковий текстовий путівник з порадами по проходженню кожної ділянки;
  • детальний графік висот і відстаней з врахуванням важливих точок шляху;
  • скажено деталізований GPS-трек з всіма важливими точками у форматах як для смартфонів, так і для навігаторів;
  • наша любов до гір і старання зробити вашу мандрівку якомога комфортнішою.

Вартість путівника – 99 грн. 5 грн з вашої оплати ми переведемо в Фонд Добрих Справ для Карпат. Решту коштів використаємо для розвитку проекту ПроПоходи.

ПроПоходи на Патреоні

Долучайтесь до Команди Патреону, підтримуйте розвиток проекту, отримуйте бонуси і ранній доступ до матеріалів!

#ЗапишітьНаПроПоходи

Купуєте в наших партнерів – допомагаєте ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.