Складність: ⚫ ⚪ ⚪ ⚪ ⚪
Тривалість: 2-3 дні; 35,2 км.
Маршрут: селище Ільці – селище Красник – хребет Кринта – селище Стовпні – селище Пробійнівка.
Зміст
[Опис і фото]
[Район походу та приблизний трек]
[Яку карту обрати]
[Базовий графік висот та відстаней]
[Деталізований путівник з GPS-треком]
Важливо! У путівниках українськими Карпатами ми намагаємось надати максимально деталізовану інформацію про маршрут. Однак, через постійну дію природних та антропогенних факторів, ми не гарантуємо її абсолютну достовірність. Ми не несемо відповідальності за успішне або неуспішне проходження вами маршруту та за будь-яку шкоду вашому життю і здоров’ю, що викликана використанням цього путівника. Зважайте на свої сили, досвід, знання та прогноз погоди. Користуйтесь здоровим глуздом. Повідомте своїх друзів чи рідних про маршрут, яким збираєтесь йти. Використовуйте взуття, відповідне до покриття на маршруті та погодних умов. Подбайте про захист від дощу, теплий одяг, головний убір, сонцезахисний крем, їжу та достатній запас води. Пам’ятайте, що джерела часом пересихають. Після опадів на маршруті можуть траплятись ділянки із слизьким ґрунтом, будьте уважними і користуйтесь трекінговими палицями. Подбайте про достатній заряд засобів зв’язку та навігації і способи його відновлення.
Опис маршруту
Побачивши анонс нової карти “Гринявські та Чивчинські гори” я, чесно кажучи, був трохи здивований. Є ж відоміші райони, які досі не мають сучасних карт, тоді чому Гриняви і Чивчини? Що там такого?
Тож, в кінці травня 2016 року ми вирішили дослідити ці гори самостійно, прогулятись по ним червоним маршрутом, продовженням Маршруту #7. Східно-Карпатський Туристичний Шлях.
Попередньо бачили, що перша частина маршруту, Гринявські гори, є дуже простою, адже проходить по невеликим висотам, має лише один довгий підйом з селища Красник і оминає більшість вершин траверсами. А, відтак, навіть початківці без досвіду походів зможуть легко її подолати.
Також, з карти видно, що на маршруті є багато джерел, отже не треба постійно думати про поповнення запасів води. Принаймні, першу половину літа. І, наостанок, карта каже, що цей хребет є відкритим, тобто краєвиди з нього мають бути дивовижними. Але, як виявилось, ми навіть і близько не уявляли міру їх дивовижності.
Транспортне сполучення з початком маршруту елементарне. В Івано-Франківську, з автостанції, що одразу біля залізничного вокзалу, сідаємо на перший автобус до Верховини і вже за три години виходимо в селищі Ільці, на перехресті на Дземброню. Звідти 2,5 км до червоного маршруту можна пробігти пішки, що займе півгодини, або можна намагатись під’їхати попуткою.
За мостом через річку Чорний Черемош маршрут півтора кілометри блукає селом, а далі починається перший і останній довгий підйом на хребет.
Подолавши його, ви наберете вже 500 метрів висоти від початкової точки походу. А загальний набір висоти за весь похід – лише 1170 метрів. Тобто останні 670 метрів розтягнуться мінімум на півтора дні.
Перша ж відкрита полонина дарує неймовірний краєвид.
Надалі насиченість краєвидів тільки зростає. І, аби не перевантажувати вас текстом, просто додам декілька фото, що ми зняли в перший день походу.
Трохи збоку від Східно-Карпатського Туристичного Шляху є місце, яке варто обов’язково відвідати. Це Угорські скелі. Аби дістатись до них, слід повернути праворуч по синьому маршруту, а далі відрогом хребта дістатись жовтого маршруту і пройти ним 10 хвилин. Місце, куди ви, врешті-решт, потрапите надовго закарбується у пам’яті. Чотири величезні кам’яні скелі стирчатимуть вертикально з землі просто посеред лісу. Дуже і дуже захоплююче видовище.
Далі можна повертатись на червоний маршрут і продовжувати подорож хребтом Кринта, відкриваючи все нові і нові дивовижні пейзажі.
Промайнувши декілька невисоких вершин, дорога почне спускатись вниз, в селище Стовпні, звідки ґрунтовою дорогою можна швидко дійти до автобусної зупинки в селищі Пробійнівка. З Пробійнівки ходить автобус до Верховини, а з Верховини рейсовими автобусами можна повернутись до Івано-Франківська.
Район походу та приблизний трек
Яку карту обрати
Для проходження цього маршруту ідеально підходить карта “Гринявські та Чивчинські гори”, що існує в паперовій і ламінованій версіях. Ламінована живе набагато довше. Всі кольорові маршрути, згадані в описі, позначені відповідними кольорами на карті.
Базовий графік висот та відстаней
Деталізований путівник з GPS-треком
Для цього маршруту ми склали надзвичайно деталізований путівник. В його повній версії на вас чекають:
- поради по транспорту;
- повна онлайн-гугл-карта з візуалізацією маршруту і всіма важливими точками;
- покроковий текстовий путівник з порадами по проходженню кожної ділянки;
- детальний графік висот і відстаней з врахуванням важливих точок шляху;
- скажено деталізований GPS-трек з всіма важливими точками у форматах як для смартфонів, так і для навігаторів;
- наша любов до гір і старання зробити вашу мандрівку якомога комфортнішою.
Вартість путівника – 99 грн. 5 грн з вашої оплати ми переведемо в Фонд Добрих Справ для Карпат. Решту коштів використаємо для розвитку проекту ПроПоходи.
ПроПоходи на Патреоні
Долучайтесь до Команди Патреону, підтримуйте розвиток проекту, отримуйте бонуси і ранній доступ до матеріалів!
#ЗапишітьНаПроПоходи
Купуєте в наших партнерів – допомагаєте ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:
- Інтернет-магазин Вершина
- Інтернет-магазин Gorgany
- Інтернет-магазин Кайнозой
- Або скажіть “Запишіть на ПроПоходи” на касі будь-якого магазину Gorgany.
- Інтернет-магазин Команда Екс надає 10% знижки за кодовою фразою “Запишіть На Про Походи” в коментарі до замовлення
- Або скажіть “Запишіть на ПроПоходи” на касі магазинів Команда Екс та Команда Екс Travel
- Liteway надає 5% знижки за промокодом “propohody”
- James Cook надає 5% знижки за промокодом “propohody”
- ЇDLO дає знижку 10% за промокодом “2ProP10“.
Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.