Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Складність: ⚫ ⚪ ⚪ ⚪ ⚪
Тривалість: 1-2 дні; 18 км.
Маршрут: Кривопільський перевал – полонина Веснарка – хребет Кострича – селище Красник.

Зміст

[Опис і фото]
[Район походу та приблизний трек]
[Яку карту обрати]
[Базовий графік висот і відстаней]
[Деталізований путівник з GPS-треком]

Важливо! У путівниках українськими Карпатами ми намагаємось надати максимально деталізовану інформацію про маршрут. Однак, через постійну дію природних та антропогенних факторів, ми не гарантуємо її абсолютну достовірність. Ми не несемо відповідальності за успішне або неуспішне проходження вами маршруту та за будь-яку шкоду вашому життю і здоров’ю, що викликана використанням цього путівника. Зважайте на свої сили, досвід, знання та прогноз погоди. Користуйтесь здоровим глуздом. Повідомте своїх друзів чи рідних про маршрут, яким збираєтесь йти. Використовуйте взуття, відповідне до покриття на маршруті та погодних умов. Подбайте про захист від дощу, теплий одяг, головний убір, сонцезахисний крем, їжу та достатній запас води. Пам’ятайте, що джерела часом пересихають. Після опадів на маршруті можуть траплятись ділянки із слизьким ґрунтом, будьте уважними і користуйтесь трекінговими палицями. Подбайте про достатній заряд засобів зв’язку та навігації і способи його відновлення.

Опис маршруту

В мережі дедалі популярнішим стає слово #MicroAdventure або #МікроПригода. Це коротка мандрівка, яка не вимагає великих часових і матеріальних ресурсів, водночас, дарує цінний відпочинок, розслаблення і тимчасове перемикання з турбо-режиму сучасного життя. Ми не можемо брати щотижневу відпустку, але хоч щодня можемо створювати яскраві мікропригоди. Зустріти світанок на найближчому пагорбі з гарним краєвидом чи проїхатись велосипедом до першого озера за містом. Рахується все. Головне – діяти.

Ця стаття – приклад мікропригоди, яку ми влаштували для себе. Ви можете повторити її, або ж надихнутися нею і вигадати свою. Адже, #ItsGreatOutThere 😉

В класичному робочому графіку щотижня ми маємо 63 нон-стоп години без роботи. Це час від 18:00 п’ятниці до 9:00 понеділка. 63 години – це величезна кількість часу, три доби без дев’яти годин. В минулому році Кірк Міллер і Джон Бьорнхам відвідали 6 континентів (за виключенням Антарктиди) і повернулись у стартову точку лише за 63 години 46 хвилин. Тобто, зробили навколосвітню подорож за один уікенд.

Звісно, трансконтинентальні перельоти влетіли хлопцям в копієчку, водночас, я навів цей рекорд лише як приклад використання часу, який, зазвичай, скажено недооцінений.

Що ж можна зробити за вихідні, якщо ви перебуваєте, скажімо, в Києві? Наприклад, це:

В Україні нам пощастило мати гори і дешеву залізницю з нічними потягами. Менш ніж за 20 євро ви долаєте за ніч 700 км і прокидаєтесь в неймовірно гарних місцях, де за щохвилинне споглядання краси не потрібно платити ані копійки.

Свіже повітря, смачні ягоди, легкі фізичні навантаження – в кожній мандрівці. Далі – на ваш смак: вишукані страви, приготовані власноруч, читання улюбленої книжки на заході сонця чи створення фотошедеврів з чумацьким шляхом.

І для цього не потрібно витрачати скажені гроші чи бронювати відпустку. В Карпатах достатньо варіантів для незабутніх мандрівок на вихідні.

В кінці липня ми запросили наших читачів на суботню зустріч під вершиною Кострич у Верховинському районі Івано-Франківської області. Так би мовити, надали привід для мікропригоди всім, хто засидівся в місті. Неймовірно, але на заклик відгукнулись майже 40 мандрівників, які власним прикладом підтвердили, що гори на вихідні – пречудова ідея.

Чому ми обрали для цієї мікро-пригоди хребет Кострича? Бо це один з тих маршрутів, де поєднуються красиві краєвиди, легкість добирання до початку та з кінця маршруту, велика кількість джерел і місць для ночівлі, навіть якщо на в похід збереться велика група, як наша; та невелика загальна відстань, що буде перевагою для новачків та туристів з дітьми.

Довжина пробіжки настільки мала, що за бажанням, хребет Кострича можна подолати за один день. При 18 горизонтальних км загальний набір висоти складає 800 м, а спуск – 1100 м. Якщо ж запланувати проходження маршруту на вихідні – отримаємо час на відпочинок, збирання ягід і решту захопливих справ, про які вже йшла мова.

*Більше того, завдяки великій кількості джерел та просторих галявин для стоянки, хребет можна проходити навіть три дні – що більш актуально для походів з дітьми, де малеча вже самостійно долає перші гірські кілометри.

Поруч з Кривопільським перевалом, де бере початок маршрут, знаходиться величезна зона для відпочинку з десятками столів під навісами. Це прекрасне місце, щоб зустрітися, перекусити і скласти рюкзак. Далі стежка повільно забирає вгору і веде між поодиноких хат.

Остання хата перед лісом – це сироварня, де можна і спробувати і купити смачної бринзи.

І, звісно, вже з перших підйомів відкриваються чудові краєвиди на сусідні хребти.

Далі стежка заводить до затишного лісу і пропонує два варіанти маршруту на вибір. Стежку з жовтими маркерами я б радив вибирати, якщо до цього були опади, або якщо ви хочете скоротити шлях. Червоний маркер веде довшою стежкою, яку регулярно перетинають струмки. Тому після дощів пройти цю ділянку не замочивши ноги – справжнє мистецтво.

Підйом по червоному маршруту на полонину Веснарка вельми крутий. Трекінгові палиці – дуже бажана одиниця спорядження. А з самої полонини відкривається запаморочливий краєвид на Чорногірський хребет.

Тут ідеальне місце для перекусу і відпочинку після підйому.

Далі стежка знов йде вгору, проте вже плавніше. І на шляху зустрічаються перші чорниці і брусниці. А краєвиди з кожною сотнею метрів все більше захоплюють увагу. Лісу зверху майже немає, тому більшість шляху можна милуватись горами по обидва боки хребта.

Дорогою стежка заходить лише на одну нескладну вершину, тому, повторю, на цей маршрут можна сміливо йти початківцям.

З галявини, де передбачена ночівля, весь Чорногірський хребет із Говерлою – як на долоні. А милуватись ним з гамака – ох, яке це задоволення.

Якщо ви йдете в другій половині липня і пізніше, то розклавши табір, можна сходити на сусідні пагорби поласувати чорницями. 

А зранку можна насолодитись ще одною перевагою обраного місця ночівлі: в 50-ти метрах від нього ідеальне місце для спостереження за неймовірними світанками.

Дорога до села від місця ночівлі займає лише 3-4 години. Тобто вранці є море часу для сніданку і посиденьок за горнятком кави або чаю з карпатських трав.

Перша частина маршруту другого дня – занедбана грунтовка майже без перепадів висот. Часом на дорозі трапляються паркани, які варто обов’язково закривати за собою. Вони облаштовані для того, щоб худоба не втікла з пасовища.

Чорногора постійно даруватиме нові і нові приводи зупинитись і зробити фото.

Біля хати, яка є сироварнею, стежка круто повертає ліворуч і починається стрімкий спуск, де трекінгові палиці аж ніяк не будуть зайвими.

На завершення, якщо є час, можна влаштувати пікнік на березі Чорного Черемошу або ж зануритись в його прохолодну воду.

А далі – прогулянка до траси, дві з половиною години маршруткою до Франківська і вечірній потяг додому, в якому у вас буде час і перебрати новий фотоархів? і відпочити перед початком робочого тижня.

Отак, лише за 63 години можна побувати в Карпатах і пройти один з наймальовничніших хребтів, перетворивши звичайні вихідні на незабутню мікро-пригоду. 

Район походу та приблизний трек

Яку карту обрати

Для проходження цього маршруту ідеально підходить карта “Чорногора”. Всі кольорові маршрути, згадані в описі, позначені відповідними кольорами на карті. Вона існує в паперовій і ламінованій версіях. Ламінована живе набагато довше.

*Якщо ви купите карту за згаданими посиланнями, ми отримаємо невелику комісію без додаткових витрат з вашого боку.

Базовий графік висот і відстаней

Деталізований путівник з GPS-треком

Для цього маршруту ми склали надзвичайно деталізований путівник. В його повній версії на вас чекають:

  • поради по транспорту;
  • повна онлайн-гугл-карта з візуалізацією маршруту і всіма важливими точками;
  • покроковий текстовий путівник з порадами по проходженню кожної ділянки;
  • детальний графік висот і відстаней з врахуванням важливих точок шляху;
  • скажено деталізований GPS-трек з всіма важливими точками у форматах як для смартфонів, так і для навігаторів;
  • наша любов до гір і старання зробити вашу мандрівку якомога комфортнішою.

Вартість путівника – 99 грн. 5 грн з вашої оплати ми переведемо в Фонд Добрих Справ для Карпат. Решту коштів використаємо для розвитку проекту ПроПоходи.

ПроПоходи на Патреоні

Долучайтесь до Команди Патреону, підтримуйте розвиток проекту, отримуйте бонуси і ранній доступ до матеріалів!

#ЗапишітьНаПроПоходи

Купуєте в наших партнерів – допомагаєте ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.