Антон Прохоров
Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Особливості і характеристики фільтра Katadyn BeFree, яким ми користувалися під час подорожі Кіпром.

Детальний огляд фільтра можна знайти тут.

*Бажаєте підтримати розвиток ПроПоходи? Купуйте спорядження в наших партнерів через посилання нижче. Ми отримаємо невелику комісію з вашої покупки, а ви не витратите жодної додаткової копійки.

Товари з даного огляду в магазинах-партнерах:

 • Фільтр Katadyn BeFree – головний герой огляду – у Вершині або у Gorgany
 • Пляшка для води Platypus Softbottle 1L ClCap – зручна багаторазова ємність для води – у Вершині або у Gorgany

Також спорядження з огляду можна безкоштовно спробувати в поході, завдяки нашому проекту Банк СпорядженняОсь що про Фільтр Katadyn BeFree пишуть ті, хто ними вже скористався:

 

 • Volodymyr Pavlyuk

  Щось дуже малий ресурс. Sawyer Mini також має пори 0.1 мкм, але в нього ресурс сотні тисяч літрів. А ще сойер повністю закритий, його можна накрутити на звичайну пластикову пляшку, підключається до шлангів, трохи легший в два рази дешевший за цей катадин 🙂

  • Привіт! Дякую за коментар! З Соєром є дві перестороги.
   1. Чудес не буває. Технологія фільтрації там така сама, тому ресурс кардинально різнитись не може. Вони навіть мали проблеми з рекламною кампанією, бо не довели тестами свої слова. А результати своїх лабораторних тестів назвали бізнес-таємницею. Коротше, не дали до них доступу. Думаю, це вони мали на увазі, що фільтр безкінечно промивається (backflush). У Катадина цей показник без backflush, хоча і з ним так можна робити.
   2. Закритість фільтрувального елементу, як на мене, – недолік. Бо його неможливо добре вичистити і швидко просушити. Тому все невичищене живе і розвивається в зручних вологих умовах, збільшуючи ризики надбати це до себе. І, через закритість фільтрувальних волокон, фільтр можна промивати лише чистою водою способом backflush. А Катадин можна калатати в брудній воді і цього буде достатньо.

 • Roman Klyuchnyk

  Доречі його вже можна придбати. Два тижні тому купив цей фільтр у Штатах. Дякую за інформацію у блозі:)

  • Привіт! Дякуємо за довіру! Дійсно, він вже є на ринку. Мабуть, Катадин вирішив підірвати бомбу продажів перед новим роком:)

 • Rulsky

  Щоб мембрана довго жила їй потрібно подавати вже ‘підготовлену воду’, тобто відфільтровану через більш грубший фільтр. Наприклад – вату, чи вугільний фільтр – дуже дешевий варіант.

  • Привіт! Дякую за пораду! Фільтр тоді точно житиме довше. Щоправда, я не певен, що вугілля абсорбує домішки механічні. Здається, тільки хімію і запах?

   • Rulsky

    ну якісь часточки теж забере на себе. Головне позбутися від великих часток – інше – то турбота мембрани. В стаціонарних мембранних фільтрах вугільний фільтр стоїть після накопичувального бачка (який, в совю чергу після мембрани) – такий собі запасний варіант на випадок, якщо воду з фільтру не брали пару тижнів.

    Стосовно вугільного фільтру своїми руками ідея така:
    1) беремо пачок 20 активованого вугілля.
    2) товчемо вугілля.
    3) беремо півлітрову пет-пляшку.
    4) розрізаємо пет-пляшку на сантиметр вище від місця де закінчується звуження горловини.
    5) в тій частині де горловина, за допомогою високої температури(в ідеалі термофен) загинаємо трохи відрізаний край всередину так щоб потім можна було вставити цю частину в іншу – де дно пляшки. З першого чи навіть 5го разу меже і не вийти – головне старатися і не здаватися.
    6) коли зробили верхню частину як треба, у нижньої відрізайте дно – отримуєте просто трубку (муфту). Дно не знадобиться.
    7) вистилайте горловину ватою.
    8) засипайте зверху на вату товчене вугілля. Регулюйте кількість на свій смак, але залише зверху пару міліметрів вільного простору.
    9) зверху вкладіть щільно вату, так щоб вона закрила весь отвір (і вугілля).
    10) Зверху натягуйте декілька шарів харчової плівки. Фіксуйте скотчем по зовнішній частині горловини.
    11) Виделкою чи зубочискою робіть сито з плівки, але старайтеся не дірявити вату наскрізь.
    12) Натягуйте трубку (муфту) раніше зробленої із середньої частини пляшки.

    Проведіть тест і заодне промийте саморобний фільтр чистою водою (1 чи 2 літри).

    Або не заморочуйтесь і купіть готовий вугільний фільтр від ворожої компанії (в плані країни походження), що накручується на пет пляшку.

    Так ви можете отримати підготовлену воду для мембанного фільтра (не важливо якої марки).

 • ОЧЕНЬ ИНТЕРЕСНО.. И ТАКОЕ БЫВАЕТ?

 • А мне нравится, дизайн крутой и видео не плохое

 • Интересное решения для фильтра