Є чудовий проект, що зветься #ItsGreatOutThere. Його мета – розворушити людей, надихнути їх вести активний спосіб життя і врятувати людство від смартфонно-комп’ютерного полону. Оскільки зараз в більшості людей час, проведений за поглядом в смартфон, переважає над тим, що виділений для фізичних активностей. Без активностей будь-який організм слабне, хворіє і через те знов валяється перед екраном, “одужуючи”.
Достукатись до людства організатори проекту вирішили найпростішим способом – через ті ж екрани, куди спрямована увага сучасників. Засновники руху ItsGreatOutThere пропонують додавати два теги #ItsGreatOutThere та #BeActive до постів в соцмережах про власні мандрівки чи спортивні досягнення.
Ми з радістю підтримуємо цю ініціативу і закликаємо вас долучитись до неї. Єдиний момент, над яким ми застрягли – це переклад першого хештегу українською. В якості гірського варіанту пропонуємо до двох згаданих хештегів додавати #вГориХодитиПросто.
Важливо! Ця публікація – частина кампанії Outdoor Blogger Network і ми отримуємо гонорар за її написання. Це жодним чином не впливає на зміст статті, адже за нами лишається повний авторський контроль над її наповненням.
Я розповім, чому мені так подобається ходити в гори і, можливо, це допоможе вам аргументувати власним друзям необхідність піти в похід:)
Вимкнення режиму “турбо”. Це перший ефект, який ви відчуєте в горах. Жодних звітів, дедлайнів, важливих зустрічей, годин-пік і презентацій, що потрібні “на вчора”. Замість них спокій, насолода краєвидами, відпочинок, ненав’язливе щире спілкування і неспішні вечері.
Здоров’я. В поході вам доведеться багато рухатись і нести на собі певну вагу. Це чудове тренування м’язів і дихання. Водночас, ваші очі, які перебувають в постійному напруженні від оточуючих екранів в цивілізації, будуть відпочивати. Плюс, свіже гірське повітря.
Навички. Фізична стійкість, тренування рівноваги, терпіння, витривалість, щоденна організація побуту, навігація, прийняття рішень, планування – це далеко не все, що допомагають розвивати гори.
Самостійність. Один з найкрутіших позитивних ефектів від гір. Особливо добре розвивається в соло-мандрівках. Якщо ви не приготуєте собі їсти, будете голодні. Не поставите намет – спатимете на землі. Не виперете речі – йтимете в брудних. Не змусите себе вчасно встати – менше побачите на маршруті. Гори стимулюють до самоконтролю. І в них добре виходить.
Переоцінка необхідного. Ще під час пакування рюкзака ви зрозумієте, від скількох непотрібних речей можна відмовитись. А в горах побачите, що таких речей в вашому рюкзаку ще з десяток. З походів це ставлення перенесеться і на щоденний побут. Зникне гонитва за кількістю і бажання придбати річ заради володіння нею.
Безпека. Як би дивно це не звучало, в горах ви будете в більшій безпеці, ніж в сучасному українському місті. В місті ви так чи інакше залежите від кожного, з ким знаходитесь поруч. Від його настрою, стану, думок і планів. В горах цих невідомих набагато менше. З певним допуском можна сказати, що ваша доля залежить лише від ваших дій. І від дій ваших друзів, якщо ви в поході не самі. Звірі, погода, травми – те, що так лякає початківців – насправді, вимагає лише певних знань і правильної реакції. Та й трапляється все перелічене, крім погоди, вкрай рідко.
Незабутні спогади і емоції. Гори дарують нескінченну кількість захопливих краєвидів. Цілодобово. Після походу в думках ще довго майорить найгарніший захід сонця, світанок, хмари під ногами, щільні тумани, сусідні хребти і полонини. Ягоди, трав’яний чай, відчуття полегшення після скидання рюкзака. Враженнями з походу ви ще довго будете надихатись в місті, а фотографіями і історіями – ділитись з друзями.
Підсумок усього сказаного – гори роблять людей кращими і щасливішими 🙂
Тепер, припустимо, ви захотіли піти в гори, але не знаєте, куди саме. Не хвилюйтесь, ми про все подбали. На ПроПоходи є крутий і безкоштовний путівник Карпатами. Вісім маршрутів довжиною від 18 до 315 км, від одного дня до двох тижнів. Ми доклали багато зусиль, щоб скласти його. Все що вам треба – вибрати один з маршрутів за описом і фото, роздрукувати вказівки, завантажити трек, купити потрібну карту і вирушити в дорогу.

Якщо ви не знаєте, яке спорядження чи одяг варто взяти з собою, ми маємо детальний список, з допомогою якого щоразу складаємо рюкзак, склад нашої аптечки і рекомендації по кращому, на нашу думку, спорядженню.
А наш проект Банк Спорядження дає змогу користуватись найкрутішим спорядженням абсолютно безкоштовно!
Як бачите, варто #BeActive, бо #вГориХодитиПросто і, чесне слово, #ItsGreatOutThere 😉
Важливо! Якщо ви не маєте досвіду походів, краще візьміть з собою досвідчених друзів. Будьте обережними, користуйтесь здоровим глуздом, знайте свої можливості і не ризикуйте.
*Бажаєте підтримати розвиток ПроПоходи? Купуйте спорядження в наших партнерів через посилання нижче. Ми отримаємо невелику комісію з вашої покупки, а ви не витратите жодної додаткової копійки.
- Інтернет-магазин Вершина
- Інтернет-магазин Gorgany
- Також ви можете сказати кодове слово “ПроПоходи” касирові в будь-якому магазині мережі Gorgany і ми теж отримаємо комісію з вашої покупки.
Також велику частину цього спорядження ви можете безкоштовно спробувати в поході завдяки нашому проекту Банк Спорядження.