Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Аптечка в поході, без сумніву, потрібна. Разом з тим, формувати її необхідно виходячи з простого правила: якщо я не знаю, як користуватися тим чи іншим медичним знаряддям, я його не беру. Приміром, якщо ви не вмієте робити ін’єкції, не беріть з собою шприці й ін’єкційні препарати. Інакше в стресовій ситуації потерпілому можна сильно нашкодити.

Я не маю спеціалізованої освіти аби добре і аргументовано скласти аптечку. Тому за допомогою звернувся до Павла Бурбана, засновника турклубу Росомаха. Він за фахом медик і з горами знайомий краще за мене.

Вихідні дані були наступні: турист без медичної освіти, без загартованих навичок надання медичної допомоги, ходить в нескладні походи в умовах близької цивілізації.

Plaster

Врешті-решт ми сформували наступний список, який ліг в основу моєї аптечки з невеликими особистими корегуваннями:

Кетанов – сильний чи травматичний біль

Спазмалгон/Но-шпа/Німесил – інші види болю

Перекис водню/йод – антисептик для промивання ран

Стрептоцид – бактерицидна дія в рані або горлі

Вата нестерильна

Бинт нестерильний

Ніфуроксазид – кишковий антисептик

Активоване вугілля – адсорбент

Регідрон – відновлення сольового балансу

Пантенол – опіки

Тера-Флю/Фармацитрон – слабкість, температура, передхворобний стан

Вітамін С

Барбовал – сердцеве, заспокійливе

Ципрофлоксацин – антибіотик широкого спектру (довгий похід)

Еріус – антигістамін

Дексаметазон + шприць – протишокове, протиалергічне; внутрішньом’язове

Еластичний бинт

Пластир – пара одноразових і шматок рулонного. Рулонний також допоможе при ремонті поламаної дуги намету.

Долобене/Диклак гель – розтягнення

Восковані сірники + запал до них

Воскований папір.

До цього списку варто додати особисті ліки, якщо такі є.

Далі, дуже важливий легкохідний момент: не варто брати таблетки цілими пластинками. Виходьте з тривалості походу і кількості туристів, якщо аптечка спільна. Виріжте з пластинки лише потрібну кількість таблеток, але прослідкуйте, щоб на зворотній стороні лишилась назва препарату або щоб пігулки були легко пізнавані.

Якщо не знаєте напам’ять призначення і дозування певних препаратів, скопіюйте його з медичних сайтів в окремий документ разом з назвою препарату. Впорядкуйте препарати за алфавітом і роздрукуйте дрібним шрифтом. Покладіть листок із дозуванням препаратів в аптечку. Це вбереже від можливих помилок при лікуванні і позбавить необхідності носити з собою купу окремих інструкцій і упаковок.

Ходіть в походи і не хворійте!

*Бажаєте підтримати розвиток ПроПоходи? Купуйте спорядження в наших партнерів через посилання нижче. Ми отримаємо невелику комісію з вашої покупки, а ви не витратите жодної додаткової копійки.