Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Я майже рік приглядався до цього намету і дуже хотів розглянути детальніше, але, через чергу смачніших укриттів на тести, просто забивав на його існування. Цього сезону ситуація на ринку змінилася, і Drifter 2 Alu вже не можна просто так обійти стороною, адже він впевнено тягнеться до звання “Найкраще співвідношення грам до гривень”. Тож, зустрічайте, на ПроПоходи двотамбурний двомісний намет вагою близько двох кг і ціною у $120!

IMG_7933

Зважаючи на збільшення вартості всіх імпортних брендів, намет Travel Extreme Drifter 2 Alu став привабливим варіантом для легкоходів-початківців, зайнявши в цій ніші місце Terra Incognita, легкий намет якої у 2015 році коштує вже більше 6000 грн. Але, як показує досвід, в переліку характеристик ‘якісний-легкий-дешевий’ можна вибрати лише дві опції з трьох. Інакше світ поглинув би апокаліпсис. Тому в цьому огляді я спробую показати вам, чого саме слід очікувати, зупинивши свій вибір на Drifter 2 Alu.

Ідея намету скопійована з успішної моделі Denali німецького виробника Salewa, яка востаннє була оновлена у минулому році. Саме останню версію Denali і взяли за основу для Drifter`а, перенесши на нього і світло-відбивний дах, і вигнуту форму нижніх ребер стінок тенту, і загальну конструкцію намету.

IMG_7941

Різниця полягає у розмірах спальні й тамбурів. Останні були розширені до 70 см, а спальня, навпаки, зменшена до чистої ‘двійки’: ширина 135 см в голові та 125 см у ногах. Розумне рішення.

IMG_7951

В якості основного матеріалу тенту використаний звичайний поліестер з поліуретановою оброкою.. ..чи нейлон? Сайт виробника пише поліестер, на чохлі ж намету написано ‘нейлон’, всередині на лейбі знов поліестер. І мої пальці відчувають, що це таки поліестер. Мабуть, тут ми стикнулися зі знаним китайським підходом до роботи: спочатку шиємо і друкуємо чохли, а далі думаємо, з чого робити намет. Коротше, буум! Мінус один бал наметові вже зі старту.

IMG_7713

Дивимось на чохол далі. Нижче від назви і характеристик бачимо напис: ‘Вага, кг: 1,95’. Супер!

IMG_7701

Кидаємо на зважування і бачимо 2270 грам. …?

Вже на сайті виробника помічаю, що мова на чохлі йшла про мінімальну вагу, мабуть, без кілочків, відтяжок, і полички.. Але ж жодного слова ‘мінімальна’ там немає! Легко уявляю ситуацію в магазині, коли через згадані написи турист обирає Travel Extreme Drifter 2 Alu, бо ж нейлон і вага до двох кг, і, в результаті, приносить додому поліестеровий намет категорії 2+.

Отже, буум! Мінус другий бал наметові! А він ще й досі в упаковці:)

Встановлення намету класичне, починається зі спальні та каркасу. Останній виготовлений зі стандартного для наметів алюмінієвого сплаву 7001.

IMG_7725

Кінці дуг каркасу вставляються в люверси по кутах спальні. В місцях кріплення строп кути спальні посилені додатковим шаром матеріалу.

IMG_7778

До каркасу тканина кріпиться стропами з пластиковими гачками.

IMG_7751

У спальні два виходи, кожен з яких в верхній частині має вставку з протимоскітної сітки, що покращує провітрювання. В той же час, сітки не настільки багато, щоб по намету гуляв протяг.

IMG_7745

Блискавки на входах невизначеного виробника, але працюють непогано. Проте, відкрити одією рукою вхід до спальні вдається дуже рідко. У місцях з’єднання тканини і сітки бігунок застрягає.

Зауваження також виникають до низької якості виробництва намету. Зокрема, до недбалого виконання швів. Наприклад, до таких моментів:

IMG_7789

або таких:

IMG_7795

Всередині спальні розташовані чотири кишені на стінках намету, поличка під стелею та петля для ліхтаря. Це купа місця для всіх можливих дрібниць.

IMG_7800

IMG_7806

Кишені на стінках можна використовувати і для складання дверцят.

IMG_7761

Перед встановленням зовнішнього тенту необхідно змонтувати третю дугу над спальнею…

IMG_7783

..і, в першу чергу, прикріпити тент саме до неї.

IMG_7827

Далі тент має фіксуватися до каркасу липучками Velcro, але правильно зробити це жодним чином не вийде. Довжина застібки замала для того, щоб зручно і надійно охопити дугу, бо проклейка шва проходить зверху липучки, крадучи по сантиметру з кожної її сторони. Недодумали.

IMG_7842 IMG_7848

Аби змусити застібки виконувати свою роботу, треба надрізати проклейку шва, але тоді доведеться промазати шов поліуретановим клеєм, аби запобігти протіканню.

IMG_7851

По кутах зовнішній тент кріпиться до спальні фастексами.  Вони, як і інша пластикова фурнітура намету, є дуже дешевими і дуже простими, працюють туго. В мене є сумніви щодо їхньої ефективності в холодну пору року, адже дешевий пластик стає крихким в морози.

IMG_7902

Кожен з входів в намет можна відкривати наполовину, або ж, коли хочеться максимального провітрювання, є можливість повністю прибрати бокові стінки, закріпивши їх гачками.

IMG_7855 IMG_7862 IMG_7865 IMG_7868 IMG_7909

Завдяки маленькій поперечній дузі ‘дах’ намету Travel Extreme Drifter 2 Alu нависає над входом, тому під час вертикального дощу вода не затікає до спальні при відкритих дверцятах.

IMG_7885

А невеликий клапан над блискавкою захищає її від протікання. Саме цей клапан став наступною причиною для засмучення: шов на одному з кріплень-Velcro розпустився вже при першому встановленні намету. Усунути такий недолік дуже просто, але ж це новий намет, який жодного походу не бачив.

IMG_7911

До землі намет кріпиться алюмінієвими кілками, що зберігаються в невеликому мішечку. Кілки типові для недорогих наметів, легко гнуться. В комплекті 10 шт.

IMG_7732

На мій подив, не виявилося відтяжок на торцях намету. Склалося враження, що справу копіювання, і ту не довели до логічного завершення. Без тих відтяжок під час дощу навіть з невеликим вітром, тент ‘ляже’ на спальню, і її стінки стануть вологими від конденсату. Якщо ж дощ триватиме довго, конденсат буде стікати всередину спальні. Тому перше, що варто зробити покупцям Travel Extreme Drifter 2 Alu – пришити по одній петлі по центру нижнього ребра кожного з торців і закріпити в них по півметра репшнура для фіксації до кілків.

IMG_7878

У вітряну погоду намет можна додатково зафіксувати штормовими відтяжками, використовуючи чотири спеціальні петлі.

IMG_7893

В Travel Extreme Drifter 2 Alu наявні два вентиляційні вікна, що ховаються під сріблястим дахом. Звісно, їх можна закрити, прибравши стійки. Але вітер відкриє вікно з навітряної сторони вже через секунду.

IMG_7888

За заявою виробника, тканина має витримувати 4000 мм водяного стовпа. Доведеться вірити, бо відповідні умови для перевірки мені не трапились. В теорії, цього більш ніж достатньо для подорожей за несприятливих погодних умов. Але зважайте, що цей показник виміряно для нової свіжої тканини, і він швидко падатиме під впливом зносу та ультрафіолету.

І, на останок, я знов повернусь до бідного чохла, бо його недоліки ще не закінчилися:)

Дуже добре, що на ньому немає блискавок. Дорожчу сюди б не поставили, а дешевша за півроку-рік активного використання вже злетіла б. Але сітка – як основний матеріал карману, який передбачено для каркасу, ще й ззовні чохла – точно неправильний вибір.

IMG_7723

Фастекси зі стяжками та незрозумілий апендикс з тканини – то взагалі стовідсотково зайві елементи на чохлі. Запас ходу у фастексів – 5 см, відповідно, по діаметру вони можуть скомпресувати намет на міліметри, з чого користі – нуль. А ваги всі згадані елементи додають немало. Я б із задоволенням проміняв їх на дві петлі в торцях намету для додаткових відтяжок.

IMG_7972

Підсумки.

Якщо ви легкохід-початківець і шукаєте дешевий легкий намет, який не шкода поставити в першому ліпшому місці, та готові витратити час і сили, щоб власноруч довести його до ладу – Travel Extreme Drifter 2 Alu для вас. Впевнений, покупкою ви не будете розчаровані. Якщо ж ви цінуєте якість і швейцарські годинники, любите приглядатись до паралельності швів і прислуховуватись до м’якого клацання фастексів – не повертайте голови в цю сторону, аби не втрапити до лікарні з інфарктом. Для вас краще підійде MSR. Ті хлопці теж тащуться від перфекціонізму.

Переваги: вага, два входи/тамбури, алюмінієвий каркас, ціна.

Недоліки: брехливий і непродуманий чохол, необхідність самостійно доробити окремі елементи (Velcro фіксатори тенту, петлі для відтяжок на торцях), низька якість виробництва, слабкі кілки.

IMG_7981

Інші статті по темі на ПроПоходи:

Український Муссон. Намет Mousson Delta 2 Alu. Перші враження
Небесний «вогонь». Огляд намету Sierra Designs Meteor 2
Намет Turbat Shanta. Бомба в середньоціновій категорії
Бюджетний і зручний. Тент Travel Extreme Aura. Огляд

Де купити, вдячність і підтримка

Купуєте в наших партнерів – підтримуєте автора і ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.