Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Ледь встигла наша стаття про суперкомпактний набір посуду Sea to Summit ALPHA Pot Cookset 2.2 вистигнути від напливу читачів, а ми вже готові доповнити її порівнянням з набором Sea to Summit SIGMA Pot Cookset 2.2, який австралійці випустили навесні 2019 року.

Комплекти Sea to Summit SIGMA Pot Cookset 2.2 та Sea to Summit ALPHA Pot Cookset 2.2

Якщо ви досі не бачили статті про Sea to Summit ALPHA Pot Cookset 2.2, прочитайте її, перш ніж заглибитись в текст цієї. Бо зараз ми будемо розглядати суто відмінності між казанками, як тими елементами, що зазнали змін. Решта ж набору лишилась незмінною і інформацію про неї до цієї публікації ми не дублювали, щоб не закидати одним і тим самим текстом постійних читачів.

Важливо! Комплекти Sea to Summit ALPHA Pot Cookset 2.2 та Sea to Summit SIGMA Pot Cookset 2.2 надані нам дистриб’ютором безкоштовно. Також ми отримуємо гонорар за публікацію цієї статті. Це жодним чином не впливає на зміст огляду, оскільки за автором лишається повний контроль над його наповненням. Детальніше в нашому кодексі публікацій

За формою і комплектацією комплекти Alpha Pot Cookset 2.2 і Sigma Pot Cookset 2.2 – ідентичні. Ті самі тарілки, горнятка, муфти і кришки для горнят. Навіть ручки на казанках повертаються однаково. І за розміром казанки до міліметра близнюки (2,7 л та 1,2 л).

Склад наборів Sea to Summit SIGMA Pot Cookset 2.2 та Sea to Summit ALPHA Pot Cookset 2.2 однаковий

Ціна обох наборів теж однакова: вони коштують по 2565 грн.

Основна, на перший погляд, різниця – в матеріалі казанків. В Alpha Pot Cookset казанки виготовлені з анодованого алюмінію. А в Sigma Pot Cookset – з нержавіючої сталі. Як наслідок, набір з нержавійки важить на 196 грамів більше (Alpha – 756 г, Sigma – 952 г).

Казанки з наборів Sea to Summit SIGMA Pot Cookset 2.2 та Sea to Summit ALPHA Pot Cookset 2.2

Якщо ви, як і ми, розглядаєте їх для кемпінгу та автомандрівок, то ці 200 грамів не зроблять жодної погоди. Куди важливіше, комфорт, який ви відчуватимете, щоразу готуючи сніданок чи вечерю. Тому в порівнянні я роблю наголос саме на ньому.

Хоча, про зростання ваги все ж скажу кілька слів, і, складно повірити, але в доброму сенсі:) Оскільки ємність малого казанка стала важчою, ручка тепер не перевантажує його і, будучи порожнім, він не перекидається від найменшого доторку. От вам і перший плюс до комфорту для набору Sea to Summit Sigma Pot Cookset 2.2.

Вже не халепа 🙂

В конструкції каструль, окрім заміни матеріалу, є лише дві відмінності.

Перша – механізм блокування ручки казанків. Пригадуєте, як це реалізовано в Alpha Pot? Ручка трохи стискається, застрибує в металеві гачки, розміщуючись розширенням між ними, і далі фіксується металевою розпоркою.

В Sigma Pot, навпаки, ручка має дещо розширитись, щоб заскочити на своє місце, бо гачки повернуті вже не всередину кріплення, а назовні. І розпорка, що фіксує ручку, з металевої змінена на пластикову.

Механізми фіксації ручок в наборах Sea to Summit SIGMA Pot Cookset 2.2 (ліворуч) та Sea to Summit ALPHA Pot Cookset 2.2 (праворуч)

Поворот гачків на 180° – відмінна ідея. Бо тепер, якщо ви забули встановити розпорку і схопились за ручку, вона не вистрибує з кріплення, а лиш міцніше чіпляється за нього. Такий додатковий запобіжник проти забудькуватості мені сильно сподобався.

Ручка закрита в силіконову форму

Зміна матеріалу розпорки з металу на пластик відгукнулась приємною м’якістю і простотою в роботі: лагідне клацання і жодного напруження для пальців.

Пластиковий фіксатор ручки в наборі Sea to Summit SIGMA Pot Cookset 2.2

Плюс, судячи з розрізу на тому кінці, що кріпиться до казанка, в разі пошкодження цієї деталі її можна легко замінити.

Розріз на фіксаторі каже про те, що його можна легко зняти

На противагу, тепер потрібно слідкувати, щоб полум’я з пальника не виходило за казанок. Бо результат контакту надмірного тепла з пластиком всім відомий.

На додачу, кріплення ручки в наборі Sea to Summit SIGMA Pot Cookset виконане з більшою точністю. Той шат, про який Христина писала в огляді ALPHA Pot Cookset, в Сігмі вже відсутній.

На алюмінієвому наборі (ліворуч) видно, що фіксатор прилягає не повністю. Звідси шат. На наборі з нержавійки (праворуч) зазори відсутні

І щодо кришок я маю аналогічне спостереження: в наборі з нержавійки вони виконані значно точніше, ніж в алюмінієвому. Жодних відхилень від площини та ідеальна посадка в казанок, без півміліметра вільності.

Кришка з великого казанка набору Sea to Summit SIGMA Pot Cookset 2.2

В результаті, якщо користуєшся суто алюмінієвими казанками, то ніби все ОК. Але щойно береш до рук казанки з нержавійки, розумієш, наскільки алюмінієві в таких дрібницях не досконалі.

Кріплення кришки ідентичне тому, що в алюмінієвих казанках

Друга конструктивна відмінність – це чорне напилення на дні казанків Sigma Pot. За задумом виробника воно має позитивно впливати на розподілення тепла на супертонкостінному казанку. І, можливо, так і є, але діє воно в такій малій кількості, що на практиці цього не помічаєш.

Інша справа, що це покриття має відчутну шорсткість і значно краще чіпляється до лапок пальників і різних поверхонь, ніж алюмінієві Alpha Pot. Тут вже різниця настільки помітна, наскільки чорний колір відрізняється від білого. Дуже дієва штука.

Зауваження до цього напилення – зовнішній вигляд. Воно неначе притягує на себе дрібний пил і пісок, які на чорному фоні помітні як яскрава гірлянда на новорічній ялинці.

Дно меншого казанка з набору Sea to Summit SIGMA Pot Cookset 2.2 після приготування в ньому трьох страв

І, якщо вже мова зайшла про зовнішній вигляд, то полірована нержавійка – це справжнє пекло для максималістів чистоти. На ній видно кожен відбиток пальця, і простим протиранням їх не забрати.

Відбитки всюди!

Плюс, якщо бодай щось у тих казанках пригорить, або ви, від нестачі досвіду, перегрієте їх на пальнику, початковий блискучий стан побутовими знаряддями повернути вже не вдасться.

Тому у випадку з Sea To Summit Sigma Pot Cookset потрібно просто розслабитись і змиритись, що такими гарними, як ті казанки були при покупці, вони перестануть бути вже після першого розпакування.

В процесі приготування їжі Христині більше сподобався алюміній, бо на ньому їжа менше пригорала. Тонка нержавійка вимагає більшої уваги від кухаря, бо надто швидко реагує на зміну сили полум’я і на відволікання. Секунду недогледів засмажку – і її вже потрібно зішкрябувати від денця. Пропустив на мить википання води з гречки – маєш забавку з миттям.

Готуємо обід в казанках з наборів Sea to Summit SIGMA Pot Cookset 2.2 та Sea to Summit ALPHA Pot Cookset 2.2
Ще не миті, лише злиті водою

Втім і тут слід уточнити, що з точки зору очищення пригорілої їжі, нержавійка з наборів Сігма попереду, бо її можна чистити якими завгодно методами (металеві губки, пісок). Анодований алюміній не можна дряпати, щоб не пошкодити анодацію, а м’які губки не завжди дають аналогічно швидкий і дієвий результат.

Після миття

Що стосується страв, які мають в складі достатньо рідини (супи, какао і т.ін.), то різниця між Альфою і Сігмою не помітна.

Кому какао?

Для мандрівників, які полюбляють простоту і невимушеність, я б радив дивитись в бік нержавійки, бо вона настільки проста в користуванні, наскільки це можливо. Її можна шкрябати, кидати, гнути і жодних наслідків для здоров’я.

Казанки з наборів Sea to Summit SIGMA Pot Cookset 2.2 та Sea to Summit ALPHA Pot Cookset 2.2

Анодований алюміній вимагає уважнішого і обережнішого поводження, бо анодація, хоч і міцна, та все ж має свої межі витривалості. Посудом з пошкодженою анодацією користуватись не варто, бо алюміній не такий дружній до здоров’я метал, як титан чи нержавіюча сталь. Плюс, пошкоджена анодація може в будь-який момент почати кришитись. І якщо пропустити цю мить, можна добряче приправити власні страви неїстівним доданком.

Про всяк випадок, я провів досліди на швидкість закипання води, але, як і можна було передбачити, різниця коливається в межах допуску точності вимірювань: літр води в меншому алюмінієвому казанку з пальником Kovea Flame Tornado закипів за 5:07 а в аналогічному з нержавійки за 5:05.

Остання незначна відмінність в казанках з нержавійки і алюмінію – це метод нанесення розмітки об’єму. В алюмінієвій Альфі числа випресовані, а на нержавійці – гравійовані. Схоже, глибина гравіювання зовсім невелика, бо я вже бачив скаргу одного з користувачів на їх зникнення після активного чищення казанка.

Мірна шкала на меншому казанку з набору Sea to Summit SIGMA Pot Cookset 2.2

Висновки. Стосовно звання “кращий” наші думки з Христиною розділились. Для неї важливішою є простота процесу готування їжі. І з цієї точки зору алюмінієвий комплект Sea to Summit ALPHA Pot Cookset 2.2 виграє, бо до анодованого алюмінію менше пристає їжа, він краще справляється з розподіленням тепла, ніж тонка нержавійка Sea to Summit SIGMA Pot Cookset 2.2, яка не пробачає і найменших завтиків та відволікань.

В мені ж грає інженерний перфекціонізм і банальне прагнення до простоти. Перший фанатіє від точності виконання казанків з нержавійки, відсутності шатів, деформацій, продуманість механізму блокування ручок і простота роботи з ним. А друге в захваті від самої суті нержавійки, яка не вимагає уважного і обережного ставлення. Ну, пригоріла каша, бо в цей час фоткав квіточку, то візьму піску і відшкрябаю її за півхвилини. Ну, впав казанок на бетонне покриття парковки, то не треба його оглядати і схрещувати пальці, аби та анодація не відлетіла. Так би мовити, менше нервів, кращий настрій. Тому я б для себе обрав набір з нержавійки, навіть враховуючи його додаткові 200 грамів ваги. Тим паче, що в мандрах автомобілем не мені нести їх на плечах.

Малий і великий казанки з набору Sea to Summit SIGMA Pot Cookset 2.2

ПроПоходи на Патреоні

Долучайтесь до Команди Патреону, підтримуйте розвиток проекту, отримуйте бонуси і ранній доступ до матеріалів!

#ЗапишітьНаПроПоходи

Купуєте в наших партнерів – допомагаєте ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

Чарівні посилання на спорядження з огляду:

  • Sea To Summit Sigma Pot Cookset 2.2 у Вершині та у Gorgany (скоро)
  • Sea To Summit Alpha Pot Cookset 2.2 у Вершині та у Gorgany (скоро).

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.