Ідейний натхненник блогу ПроПоходи. В спорті відколи себе пам’ятає. В горах – трішки менше. Родом з Тернополя, живе і працює в Києві. Обожнює гори, каяки і білу воду, незабутні заходи сонця, і майже завжди просипає світанки.

Мабуть, для вас не секрет, що окрім гірських походів, ми любимо автомобільні мандрівки далекими країнами? Такі мандрівки дають можливість зовсім по іншому споглядати світ. Динамічніше і, водночас, лінивіше, ніж під час походу з рюкзаком.

Ранок в Румунії

Не потрібно нічого нести на собі, можна сміливіше планувати відстані і змінювати плани, можна за одну мандрівку пірнути в кілька культур і країн, можна за день побувати і в горах, і на пляжі, і знову в горах, вже зі свіжими фруктами, овочами і рибкою, що ще вранці плавала далеко в морі, а зараз смажиться на вашій пательні біля намету.

Іонічне море Албанії

Я б не сказала, що це кращий чи цікавіший вид мандрівок, ніж походи пішки, але він не менш захоплюючий. Тим паче, що машину завжди можна залишити на парковці і кілька днів погуляти ближчими стежками з рюкзаком.

Сільвретські Альпи Австрії

В автомандрівках ми вже не так сильно боремось за кожен грам спорядження, однак продовжуємо цінувати ефективність і компактність кожної з обраних речей. Бо, як не крути, машина – це обмежений простір. І, до всього, кожна додаткова річ впливатиме на витрату пального, що в перерахунку на тисячі кілометрів вже відбиватиметься на гаманці.

Перевал на шосе Трансфагараш

Сьогодні я розповім про частинку нашої мандрівної кухні, яка виносить мозок ефективністю використання кожного кубічного сантиметра простору. А її вага настільки мала, що думка про використання в піших походах виглядає більш ніж тверезою.

Отже, мова сьогодні піде про комплект посуду Sea To Summit Alpha Pot Cookset 2.2, який подорожує з нами вже більше року.

Sea To Summit Alpha Pot Cookset 2.2 в упаковці

Вперше я побачила серію посуду Alpha на виставці Outdoor Show 2017 у Німеччині. Тоді стійка з каструлями викликала у мене неабиякий подив. А де ж фірмова STS-івська легкість та компактність? Невже за кілька років і вони, як і Primus, почнуть робити кількакілограмові кемпінгові грилі?

Презентація посуду Sea To Summit Alpha на виставці у 2017 році

Виявилось, паніка була передчасною. Весь набір, про який ми сьогодні говоритимемо, важить 765 грамів(!). І вам стане зрозуміло, чому я поставила знак оклику, якщо ми зазирнемо під кришку цього 2,7 літрового казанка.

Sea To Summit Alpha Pot Cookset 2.2 в спакованому вигляді

В ньому причаїлися дві глибокі пластикові тарілки об’ємом 1 л (бірюзова) і 0,9 л (сіра); ще один казанок з анодованого алюмінію об’ємом 1,2 літра з жорсткою ручкою і кришкою; два пластикових горнятка по 350 мл, дві щільні кришки для горняток з поїлками, ізоляційні чохли для горнят і шматок мікрофібрового рушника з коротким ворсом. І це все тягне лише на три чверті кілограма.

Комплект посуду Sea To Summit Alpha Pot Cookset 2.2
Алгоритм складання Sea To Summit Alpha Pot Cookset 2.2

І Sea To Summit не були б самими собою, якщо б додатково не зарядили кожну складову комплекту власними перевагами і зручними рішеннями.

Кришки казанків

Кришки оснащені силіконовими ручками, що під час транспортування утримують ручки казанків від розкривання, а під час маніпуляцій з гарячим посудом захищають пальці від обпікання.

Захват невеликий, але кришки суперлегкі, тому в роботі все відчувається пречудово.

З середини кришки силіконова ручка перетворюється на тримачку, яка чіпляється за стінку казанка, коли не хочеться класти її додолу або просто немає вільної поверхні.

Кріплення кришки до казанка Alpha Pot

Обидві кришки мають діагональні отвори для дренажу. Якщо запарюватимете в казанку чай, то через дренажні отвори вільний від заварки напій можна наливати в комплектні горнятка.

Маленький отвір навпроти – для вільного проходження повітря під час користування дренажем.

 

Казанки

Ручки казанків виготовлені із нержавіючої сталі. По суті це зігнутий стрижень, з’єднаний силіконовою формою. Силікон відмінно захищає долоні від гарячого металу. За ручки можна сміливо хапатись без прихватки.

У вільному стані ручка обертається на 180 градусів – від позиції, в якій вона нерухомо утримує кришку, до повністю розкладеної.

Щоб зафіксувати ручку в розкладеному положенні, потрібно вставити її короткий загнутий кінець в пази на казанку так, щоб потовщення опинилось якраз між виступами. Тут можна або прикласти силу і почути характерне “клац”, або трішки стиснути кінці ручки і безшумно вставити в їх пази. Наступний крок – закріпити конструкцію “замком”, який блокує випадкове відкриття механізму.

Механізм замикання ручки казанків Sea To Summit Alpha Pot

Всі маніпуляції легко засвоюються після першого разу, а якщо забудете – знайдете нагадування на стінці казанка.

У відкритому положенні на ручках спостерігається невеликий люфт. Його особливо не помічаєш, доки не візьмеш до рук казанок з жорстко прикріпленим держаком. Ще один момент, який не помітний в роботі, але стоїть в черзі на вдосконалення – посадка кришок. Діаметр бортика в них менший за діаметр казанка. Тому вони ковзають на кілька міліметрів збоку в бік.

В наборі Sea To Summit Alpha Pot Cookset 2.2 два казанки

Всередині кожного казанка Alpha Pot є мірна шкала. У більшому – із кроком у 0,5 л, у меншому – 0,25 л. Позначки рекомендованого максимального рівня відсутні. З мого досвіду це 1,5-2 см до верхнього краю. Таким чином, корисний об’єм більшої каструлі становить близько 2,4 л, а меншої – 1 літр.

Мірна шкала казанків Sea To Summit Alpha Pot

Дно у каструль текстурне – для кращої стійкості на вузьких ніжках газових пальників.

Дно казанків Sea To Summit Alpha Pot

Вага Alpha Pot об’ємом 1,2 літри – 187 грамів, каструля об’ємом 2,7 літри – 282 грами.

З маленьким казанком є смішний нюанс, який варто враховувати, коли ставити його біля краю столу чи на пальник. Його алюмінієва ємність настільки легка, що без вмісту і кришки її часом перевантажує ручка. Тобто ви хочете набрати в порожній казанок води, ставите його на пальник, а він перекидається в бік ручки, щойно ви випустити її з рук. Вихід – або притримувати його однією рукою, доки всередині не опиняться бодай перші 100 грамів рідини; або вішати з протилежного боку від ручки кришку казанка на її супермодний силіконовий гачок.

Халепа!

Тарілки

Як уже згадувалось вище, тарілки, що входять набору Sea to Summit Alpha Pot Cookset 2.2, мають різний об’єм – 1 літр та 900 мл. Завдяки різному розміру вони легко входять одна в одну, не займаючи тим самим зайвого простору.

Щоб при пакуванні не плутати яку в яку вставляти, привчаємось до правила “бірюзова ззовні”.

Форма тарілок – супер. Їх зручно тримати в руках, вони достатньо глибокі для супів, водночас, за рахунок великої ширини, з них зручно їсти страви, які, зазвичай, їмо з пласких тарілок. Наприклад, яєчню.

Тарілки з набору і ложки від Титанових Витребеньок

Пластик, з якого виготовлені тарілки, армований поліпропіленом. Це плюс і до витривалості, до гнучкості, і до температурного діапазону використання (від -20 до +120С). Матеріал безпечний для здоров’я, не містить Бісфенол А (BPA-free). Ці тарілки можна мити в посудомийній машині та використовувати в мікрохвильовці для нетривалого нагріву. І вони дуже легкі. Літрова тарілка важить 80 грамів, а 900-грамова – всього 70 грамів.

На стінці кожної з тарілок нанесена мірна шкала з кроком 250 мл.

А на денці завбачливо розміщене коло з виступів. Завдяки ним між тарілкою і поверхнею, на якій вона стоїть, утворюється прошарок повітря, що вберігає страви від швидкого вистигання.

Горнятка

Це теж маленькі витвори мистецтва набору Sea to Summit Alpha Pot Cookset 2.2. Їх два і вони виготовлені з того ж матеріалу, що й тарілки, тож мають ідентичні поради з використання та догляду.

Горнятка з набору Sea To Summit Alpha Pot Cookset 2.2

Їх форма – коло з двома висіченими гранями. Ніби дріб’язок, але завдяки тим зрізам їх на йоту зручніше тримати в руці. Але основна мета зрізів – зменшити ширину горняток, щоб вони пакувались всередину меншого казанка.

На денці – вже знайомі виступи для покращення теплоізоляції.

Всередині аж потрійна шкала: у мілілітрах, унціях і чашках. Щоправда цифри дрібні і розгледіти їх в найменших сутінках без ліхтаря вже важко.

Якщо забажаєте пити гарячі напої, вдягайте на горнята неопренові муфти. Так захистите руки від некомфортно-високих температур, лишаючи для шкіри лиш лагідне і приємне тепло. І з муфтами час насолоди високою температурою напою подовжиться.

Муфта доволі щільно прилягає до стінок і потрібно докласти зусиль, аби її одягти. Тому потурбуватись про її встановлення варто до того, як в горнятках опиняться напої.

Неопрен не доходить до рівня верхнього обідка близько 1 см, тож губи не торкаються муфти.

І зверніть увагу на ще один крок в напрямку термоізоляції – ребристе рифлення на стінках горнят. Коли ви одягаєте муфту, повітря, що знаходиться в заглибленнях, знерухомлюється. А, як всім відомо, повітря – крутий теплоізолятор.

Силіконова кришка – ще одне доповнення, що дозволяє запарити напій в горнятку та допомагає зберігати сталу температуру всередині.

Для автомандрівок кришка просто знахідка. Ставиш горня в підстаканник і не переживаєш, що твоя кава вихлюпається по салону. А коли хочеш пити – отвір-поїлка до твоїх послуг. Власне, ми ходили на заправки за кавою одразу з цими горнятами, щоб не користуватись одноразовим посудом.

Силіконові кришки теж можна використовувати в мікрохвильовці та мити в посудомийній машині.

І горнятка, і муфти, і силіконові кришки виконані в бірюзовому та сірому кольорах. Тож з них можна зробити комплекти, щоб не плутатись де чий напій і страва. Для дітей це особливо важливий момент 🙂

А вам який колір?

Об’єм горнят – 350мл. Якщо на вашому домашньому мірному посуді відсутня шкала “у чашках”, ці горнята прийдуть на виручку. Вага кожного горнятка – 41 грам, кришки – 24 грами, муфти – 12 грамів.

 

Мікрофібра

І завершальна складова набору Alpha Pot Cookset 2.2 – мікрофібровий рушник.

Ніби елементарна деталь, але навіть тут є петелька, за яку її можна підвіcити для сушки на гілку чи гачок з gear-tie. Вага ганчірки 17 грамів.

Приємні дрібнички

А тепер повернемось до того моменту, з якого я почала вихваляти цей комплект посуду: до його суперкомпактності. Вона, насправді, ще крутіша, ніж може здатись на перший погляд. Бо разом з усім перерахованим можна запакувати всередину два пальники (Kovea Flame Tornado + Kovea Spider або MSR Pocket Rocket + Kovea Spider), запальничку чи кресало, пару вкорочених + пару стандартних ложок, спеції, губку для миття посуду і миючий засіб.

От що значить “Геній Компактності”

І все це буде їхати акуратним і тихим циліндром, розміром 12х18 см. Лишається докупити пательню, яка б вправно підійшла по розміру до цього набору (ми вже натреновані, знаємо), і повноцінна кухня для мандрів готова. Причому казанка 2,7 літра вистачає, щоб готувати одразу на 5-6 мандрівників.

Sea To Summit Alpha Pot Cookset 2.2 і пательня Jetboil

Наостанок маю попередження для тих, хто звик готувати вдома на посуді з литим дном чи чавуні. Казанки в наборі Sea to Summit Alpha Pot Cookset 2.2 виготовлені з тонкого алюмінію. Вони дуже чутливі до наявності в страві достатньої кількості рідини і до сили полум’я. Від повороту вентиля до відповідної реакції в казанку минає доля секунди. Пам’ятайте про це і обирайте пальники з добрим регулюванням і достатньою шириною полум’я. І завжди слідкуйте, щоб у страві була рідина. На щастя, ці казанки не складно почистити від спаленої їжі (теж навчені), але навіщо витрачати на це час?

Готуємо сніданок в Румунії

Ах, звісно. Ціна! Цей набір коштує до $100. На даний момент його можна купити в українських магазинах за 2565 грн. Залишиться додати пальник, газовий балон, продукти і вирушити у наступну мандрівку.

*Посуд з анодованого алюмінію не можна дряпати, кидати і мити піском. Ці дії можуть пошкодити анодацію. В разі пошкодження анодації користуватись алюмінієвим посудом небезпечно!

Обідаємо десь в Австрійських Альпах

Висновки. Якщо цього року ми візьмемось скласти список найкращого спорядження, цей набір посуду стовідсотково туди потрапить. Для когось, як для нас, він стрибне в розряд кемпінгу і автомандрів, а для когось може стати легкою і компактною знахідкою для піших мандрівок.

Переваги: супер ефективне використання простору (шаленію від цього), вага, надійне кріплення ручки, надзвичайно прискіплива продуманість кожного елементу, термоізоляція горняток, кольорове “кодування” тарілок і чашок та аксесуарів до них.

Недоліки: малий казанок часом потребує притримування, якщо стоїть порожнім і без кришки; невеликий люфт в кріпленні ручок казанків і надто вільна посадка кришок.

Ранок в Болгарії

Бажаєте відео огляд? Будь ласка:

ПроПоходи на Патреоні

Долучайтесь до Команди Патреону, підтримуйте розвиток проекту, отримуйте бонуси і ранній доступ до матеріалів!

#ЗапишітьНаПроПоходи

Купуєте в наших партнерів – допомагаєте ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

Чарівні посилання на спорядження з огляду:

  • Sea To Summit Alpha Pot Cookset 2.2 у Вершині та у Gorgany (скоро).

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.