Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Якщо ви пробили свій килимок – не засмучуйтесь. Заклеїти його простіше простого. 

Нижче – детальна інструкція по ремонту проколів і порізів надувного килимка. Якщо у вас виникнуть питання – задавайте їх в коментарях.

Якщо в килимку невеликий отвір (прокол).

Для ремонту нам знадобляться:
– с
пирт ізопропіловий для очищення і знежирення зони накладання клею спирт (якщо немає, можна брати етиловий),
– диск
 ватний для роботи зі спиртом,
– п
аперова серветка, щоб прибрати випадкові протікання клею,
– поліуретановий клей McNett Seam Grip,
– спиртовий м
аркер для позначення місця проколу.

Першим кроком варто знайти місце проколу. Якщо візуально його не вдається визначити, то надуваємо килимок і занурюємо його частинами у ванну або в іншу велику ємність з водою. Прокол буде добре помітним по активному виходу бульбашок з повітрям.

Коли отвір знайдено, позначте його місцезнаходження спиртовим маркером. Звичайний маркер для білих дошок в цій ситуації не допоможе, бо швидко змиється і все доведеться починати з початку.

Далі затисніть знайдений отвір пальцями і занурте килимок ще раз. Завжди є вірогідність, що отвір не один. Тоді, не знайшовши другий одразу, ви витратите на заклеювання килимка вдвічі більше часу.

Після знаходження всіх проколів, даємо килимку висохнути. Тоді здуваємо килимок і розкладаємо на пласкій поверхні.

Важливо! Перед початком роботи переконайтесь, що ви знаходитесь в добре вентильованому приміщенні!

Ватним диском, змоченим етиловим спиртом, протираємо місце навколо отвору з запасом 3 см від країв отвору. На цьому етапі будьте уважні, бо спирт зітре відмітку маркеру. Якщо отвір не один, працюйте з ними по черзі, щоб не загубити.

На знежирену і очищену поверхню килимка наносимо клей McNett Seam Grip суцільним тонким шаром, захоплюючи простір 5-7 мм від отвору.

Чекаємо 15 хвилин і накладаємо зверху першого шару другий, вже товстіший. З мого досвіду, двох шарів достатньо для ремонту проколів. Якщо сумніваєтесь, зачекайте ще чверть години і нанесіть третій шар.

Після нанесення клею залиште килимок на рівній поверхні і через добу він буде готовий до використання.

Якщо пошкодження килимка – це поріз.

В такому випадку варто накласти латку, адже на краях порізу напруження тканини вельми велике і вона може розійтись далі, особливо, коли ви надуєте килимок і сядете зверху.

В якості латки можна використовувати запропоновані виробником латки з комплектації килимка. Якщо ж ви хочете лишити їх для походних умов, то кращим варіантом є самоклеюча стрічка McNett Tenacious Tape. Вона прозора, тому підійде для виробів будь-якого кольору.

Латка за розміром має переважати розріз на 17-20 мм з кожної сторони.

Важливо! Не забудьте заокруглити кути латки. Так вона протримається набагато довше.

Після того, як латка готова, відкладаємо її в бік і наносимо клей на зону пошкодження. Старайтесь, щоб якомога менше клею потрапило всередину отвору. Адже він склеїть утеплювач і може приклеїти верхню тканину килимка до нижньої.

Клей має виходити за поріз на 5-7 мм з кожного боку.

Коли клей нанесено, знімаємо з латки захисну підкладку і накладаємо на поріз. Спершу притискаємо центром до отвору, а далі, створюючи добрий тиск на латку, розгладжуємо її до країв.

Важливо! Латка має виходити за клей на 7-10 мм. Якщо клей опиниться під краєм латки, вона загнеться і тоді доведеться вигадувати, чим її розпрямити.

Загалом, на цьому етапі можна спинитись. Принаймні так вказує сам виробник засобів для ремонту. Але тоді краї латки будуть з часом чіплятись об спальник, одяг, намет і вона почне відставати.

Аби цього уникнути, я раджу тонким шаром того ж клею McNett SeamGrip пройтись по периметру латки. Тоді її краям вже ніщо не зашкодить і вона лишиться на своєму місці довіку.

Після всіх згаданих процедур злегка надуйте килимок, щоб його верхня і нижня тканини роз’єднались. Таким чином ви підстрахуєте себе від наслідків попадання клею всередину порізу.

Через 24 години килимок буде готовим до використання. Якщо в приміщенні низький рівень вологості, час висихання може зрости. Перевірити, чи висох клей дуже просто: спробуйте натиснути пальцем на центр латки. Якщо клей під нею досі рідкий, лишіть килимок недоторканим ще на добу.

Ось і все! І прокол, і поріз на надувному чи самонадувному килимку заклеїти елементарно. Тому завжди ремонтуйте спорядження, а не викидайте його. А зекономлені кошти витрачайте на мандрівки в гори 😉

Інструкція з ремонту килимків доступна також у відео-форматі:

#РемонтуйНеВикидай

*Бажаєте підтримати розвиток ПроПоходи? Купуйте спорядження в наших партнерів через посилання нижче. Ми отримаємо невелику комісію з вашої покупки, а ви не витратите жодної додаткової копійки.

Товари з даного огляду в магазинах-партнерах:

  • Клей McNett Seam Grip 28 грам у Вершині або у Gorgany
  • Стрічка McNett Tenacious Tape 76×500 мм у Вершині або у Gorgany
  • Компактний набір: клей 7 грам + 3 круглі латки McNett Seam Grip Universal Repair Kit у Вершині або у Gorgany