Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Москітна сітка в наметі страждає набагато рідше, ніж тент чи дно. Та з нею виникає найбільше питань щодо ремонту. Шити? Клеїти? Як? Чим?

Я покажу найпростіший і найшвидший спосіб ремонту москітної сітки, який можна застосувати і в поході, і вдома. Дві речі, які знадобляться для цього – ножиці і стрічка McNett Tenacious Tape.

Важливо! Ця стаття є частиною проекту #РемонтуйНеВикидай, який спонсорується дистриб’ютором McNett в Україні. Це жодним чином не впливає на зміст публікації, оскільки за нами лишається повний контроль над її наповненням. Детальніше – в нашому кодексі публікацій

Ми любимо стрічку McNett Tenacious Tape за її універсальність. Нею можна ремонтувати намети, рюкзаки, гермомішки, килимки, куртки, штани, пуховки і підсилювати місця на одязі та спорядженні, що потерпають від інтенсивного зносу. Вона прозора, тому не шкодить зовнішньому вигляду речей і підходить до всіх кольорів. Стрічка Tenacious Tape може витримати сильні навантаження, водночас лишається еластичною навіть на морозі. Не боїться води і може витримувати прання. Коротше кажучи, магія. Постачається McNett Tenacious Tape в компактному і легкому пластиковому тубусі, куди ми докидаємо наші голки-нитки, маленький тюбик клею McNett SeamGrip і беремо з собою в мандрівки в якості універсального ремнабору, замість того, щоб носити купу окремих комплектів, що постачаються зі спорядженням.

Для ремонту москітної сітки ця стрічка – справжня знахідка. Я продемонструю це на нашому наметі GoLite Imogene UL2, сітчасті дверцята якого в останній мандрівці дещо постраждали від черевику.

Першим кроком, якщо сітка забруднена – очищуємо її. В поході промиваємо водою з пляшки, вдома – під струменем води в ванній. І даємо висохнути.

Далі вирізаємо латку таким чином, щоб стрічка на 7-10 мм заходила на непошкоджену частину сітки навколо отвору. Обов’язково скруглюємо кути на латці.

Наступним кроком вирізаємо другу латку, ідентичну віддзеркаленню першої. 

Розміщуємо пошкоджену сітку на пласкій поверхні, знімаємо захисний шар з першої латки і накладаємо її на пошкодження. Пам’ятаємо, що латка має на 7-10 мм заходити за отвори.

Важливо! На цьому етапі НЕ притискаємо латку силою, а накладаємо так, щоб вона просто трималась на місці.

Після чого перевертаємо сітку і накладаємо другу латку з протилежної сторони рівно по контурам першої. 

Тепер час для сили. Притискаємо латки в центрі і ретельно розгладжуємо їх до країв, слідкуючи, щоб між двома латками не лишилось повітря.

От і все! Обидві латки склеюються між собою, створюючи еластичний і міцний шар разом з сіткою.

Наметом можна користуватись одразу після ремонту. Водночас, клей на латках повністю висохне і набере максимальної міцності за 24 години.

Ця інструкція доступна також у відео форматі:

#РемонтуйНеВикидай

*Бажаєте підтримати розвиток ПроПоходи? Купуйте спорядження в наших партнерів через посилання нижче. Ми отримаємо невелику комісію з вашої покупки, а ви не витратите жодної додаткової копійки.

Товари з даного огляду в магазинах-партнерах: