Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Це опис нашого другого дня на виставці Outdoor Show 2019 в Мюнхені. За бажанням, ви можете переглянути його у форматі відео. Щоправда, у відео відвіданих стендів менше.

Sea To Summit

У австралійців цього року новинок не багато. Перша – повноцінний гамак для ночівель Sea To Summit Jungle Hammock. Технічно – це поєднання гамаків Sea To Summit Hammock Pro і Sea To Summit Ultralight Hammock.

Причому останній в цій конструкції виконує роль москітної сітки. 150-ти сантиметрова блискавка YKK для входу, система швидкого монтажу і “гараж” для гамака на той період, коли ви ним не користуєтесь: довгий рукав, що закриває весь гамак із сіткою і захищає його від бруду, вологи, вітру і тварин.

Тент для гамака продається окремо. Він виготовлений з нейлону з плетінням Cordura з силіконовим просоченням. Кріпиться до гамака швидким з’єднаням через карабіни. Як і решта продукції STS, все виглядає акуратним і продуманим. Вага гамака – 775 грамів. Вага тенту на сьогодні нам невідома.

Друга новинка, яка особисто мені сподобалась найбільше – це резервуари для води з термополіуретану. Перший з них – Sea To Summit Watercell St – резервуар з вертикальними бічними стінками і внутрішньою перегородкою (для збереження товщини по всій площі). Шестилітровий важить 150 грамів, має різноманітні ручки для маніпуляцій і стандартну різьбу формату Nalgene.

Другий варіант резервуару зветься Sea To Summit Watercell X. Він дещо важчий за перший (6-ти літровий – 195 грамів), однак вже має подовжену ручку для перенесення чи підвішування, яка вміє ставати в кілька різних положень, та багатофункціональну кришку, яка вміє бути душем, умивальником чи дозатором. Причому швидкість витікання води можна плавно регулювати однією рукою.

Зразок справив на нас супер-позитивне враження. Одна така ємність вирішує одразу кілька задач. Причому її вага така, що дозволяє користуватись нею не лише в кемпінгу, а й взяти з собою в гори на невелику компанію. А душ в горах – класна річ. До того ж, колір резервуару темний, тому він має швидко нагріватись на сонці, щоб ви не стукотіли зубами під час водних процедур.

Ємності Sea To Summit Watercell St та Sea To Summit Watercell X будуть наявні в різних об’ємах від 2 до 10 літрів.

А з допомогою додаткового патрубка будь-який з резервуарів Watercell X можна перетворити на питну систему.

Решта товарних новинок стосується кухні: нові набори посуду і прозорий келих для напоїв.

Сильна інформаційна новина – це перехід на новий стандарт вимірювання R-Value для килимків. Якщо коротко, то американський рітейл гігант REI втомився від хаосу на ринку килимків і змусив всіх своїх постачальників використовувати єдиний стандарт. Він дає наближеніші до реальних умови тестування і тепер дозволить сміливо порівнювати теплоізоляційні властивості килимків різних виробників. Наразі новий стандарт запровадили в себе Sea To Summit та Therm-a-Rest. На черзі Exped та Big Agnes. А там підтягнеться і решта.

Щоб зрозуміти, чи використовує виробник новий стандарт, варто дивитись на напис поруч з показником R-Value. Він має містити “ASTM F3340-18”.

Австралійці кажуть, що після перемірювання всіх їхніх килимків значення посунулись не сильно. Цікаво, що за новим стандартом килимки без утеплення стали вдвічі теплішими. З утеплювачам, навпаки, дещо втратили в показниках.

Був 3.8. Став 3.2

Ми ж, користувачі, від нового стандарту тільки виграємо.

Black Diamond

Американці порадували з багатьох сторін. В одязі мені найбільше сподобалась легка тришарова стрейчева мембрана в куртці Highline Strech Shell та штанах Swift Pants, яка на дотик мембраною і не відчувається. Приємний м’який матеріал замість звичного жорсткого.

Плюс, на цій мембранці хитрим чином нанесене DWR (водовідштовхуюче) покриття. Воно не напилене на готову тканину, а ним окремо просочене кожне волокно нитки. В результаті покриття має жити значно довше (до 100 циклів прання за заявою виробника). І, виробник каже, що на його виробництво і нанесення використовується значно менше води, що добре для природи.

Зовсім новим напрямом для Black Diamond є кросівки. Виробник анонсував кілька моделей, призначення яких або місто, або підходи до скельних маршрутів.

Хоча мені видається, що одну з моделей можна попробувати і для гірських мандрівок. Захист носка, тонка в’язка з гарною вентиляцією, легеньке захисне напилення по периметру і достатньо жорстка підошва. Єдине, в чому я не впевнений як для використання цих кросівок в горах – то це протектор, який видається замало агресивним.

Міська модель видає своє гірське походження гумовим обідком спереду. Вельми проста і приваблива.

Модель із м’якою п’ятою – те що треба для тих, хто не любить шнурувати кросівок, якщо в ньому необхідно пройти лиш кілька десятків метрів по табору.

Для трейлранерів дві новинки. Перша – рюкзак, в якому можна закріпити складені палиці на ходу і закинути їх на спину не спиняючись.

Друга – надлегкі карбонові палиці фіксованої довжини Black Diamond Distance Carbon. Вага палиці 95 грамів, що зовсім не відчувається в руках. Але вони фікси в 100% значенні цього слова. Не складаються ні на самнтиметр. Кільце посередині вказує на розташування центру ваги, щоб було зручніше і швидше хапати палиці в руки на тих ділянках, де спиратись на них не потрібно.

Палиці Black Diamond Trail Back тепер мають подовжене руків’я. Подовження – з піни EVA. Trail Sport так само з подовженим руків’ям, але тут воно з гуми і коротше. Палиці First Strike тепер мають нові кольори, які ми вже обговорювали в статті про перший день виставки.

Найбільше оновлень в ліхтарях. І найкрутіше з них – це змінний акумуляторний блок, який ставиться в ліхтарі замість трьох ААА батарейок. Його ємність 1800 mAh і заряджається він з допомогою спеціального адаптера від USB. Тобто, якщо ви маєте ліхтарик Spot чи Revolt, з 2020-го року його можна буде прокачати таким акумулятором І забути про витрати на батарейки.

Сам Revolt в 2020-му році буде змінений і вже одразу комплектуватиметься новим акумулятором. Втім, в ліхтарику лишається можливість поставити батарейки.

Зі змін в Револті – яскравість тепер до 350 люмен і індикатори заряду і стану ліхтаря перебігли на інший бік корпусу і змінили вигляд на три світлодіоди з одного.

Ліхтар Iota зазнав аналогічних змін. Його яскравість зросла до 225 люмен і індикатори повторили маршрут за Револтом. І тепер він називатиметься Black Diamond Sprint.

І не сплутайте новий Sprint зі Sprinter! Останній має яскравість 275 люмен, новий акумулятор (про який говорили вище), що розміщується позаду голови і заднє червоне світло, що можна регулювати незалежно від переднього. До речі, вмикається воно автоматично з переднім, щоб ви не забули про безпеку. А от вимкнути його можна окремо.

В кемпінговому освітленні нові моделі підвісних світильників. Перший, Black Diamond Volt, має вбудований акумулятор 18650, може заряджатись від USB, вміє видавати заряд на інші прилади. І, до всього, Volt може живитись від батарейок, якщо акумулятор вмер.

Другий, Black Diamond Zip, це спрощена версія Вольта. Суто робота від батарейок, але два джерела світла: зі зворотного боку невеликий напрямний ліхтар.

Остання новинка в ліхтарях – мініатюрний брелок Black Diamond Ion Keychain Light. Живиться від CR2032 і може механічно блокувати кнопку живлення, завдяки чому ніколи не включиться в кишені чи десь ще без вашого бажання.

Petzl

Тут нашу увагу забрали дві новинки. Перша – суперкомпактна і суперлегка нижня обв’язка вагою 100 грамів. Вона не має металевих елементів і може швидко одягатись мандрівником без знімання лиж чи кішок.

Друга – ліхтар Petzl Swift RL з технологією Reactive Lightning вагою 100 грамів і яскравістю 900 люмен. Окремі діоди для розсіяного і спрямованого світла. Червоного немає. Третя лінза – це люксометр, який і визначає потрібну на даний час яскравість променя.

Живиться ліхтар від акумулятора, має радіатор для охолодження діода і покажчик заряду одразу над люксометром.

Teva

Тут я закидаю вас фотками. Купа нових кольорів, нові легкі сандалі з матеріалу, як в кроксах і навіть міські босоніжки.

Gregory

Цей бренд сам по собі є новинкою для українського ринку, бо з’явився в нас зовсім нещодавно. Тому я пробіжусь по його лінійці і особливостям, щоб ви зрозуміли, чи пасує він вам.

Отже, гігант Gregory Baltoro – експедиційна модель, розрахована на великі навантаження.

Серйозна підвісна система з вільним кріпленням плечових лямок і вушок поясу.

Ідея в тому, що підвіска рюкзака не має забирати додаткову енергію тіла на спротив її жорсткості. Тому тут пояс безперешкодно рухається разом з вашими стегнами, а лямки можуть зміщуватись по всій ширині плечей.

Водночас, і пояс і лямка мають жорсткий шарнір кріплення, яких вміє правильно передавати навантаження.

Кишень море: в клапані, одна на поясі водостійка, друга з сіточки, одна бічна еластична, друга бічна під пляшку, дві фронтальні кишені на блискавках і велика фронтальна еластична.

На додачу, підвісна кишеня для питної системи, що перетворюється в окремий рюкзачок для радіалок, прогулянок до джерела чи магазину. І море строп для доадткової навіски спорядження.

Рюкзак, що найбільше пасує до нашого способу мандрівок Fast&Light – Gregory Optic. Вага 1,12 кг для 48 літрів об’єму, вентильована підвісна система і всі необхідні кишені. І на вигляд – красень.

І Baltoro і Optic мають жіночі версії Deva та Octal з відповідними змінами у підвісці.

Моделі Paragon i Maven в новому виконанні можуть похвалитись полегшеною підвісною системою з безшовним поясом, морем кишень і доброю вагою як для їх витривалості і вантажопідйомності: до 1,5 кг в версії на 48 літрів.

Рюкзаки Stout i Amber – на наступний рік будуть повністю оновлені. Вони візьмуть на себе серію Backpaking, і будуть оснащені потужною підвісною системою, що регулюється як по висоті, так і по ширині поясу.

Zulu i Jade виділяються вентильованою підвіскою з можливістю регулювання і безшовним поясом.

В Gregory є окрема серія з дитячими рюкзаками, рюкзаками для альпінізму і скутуру, рюкзаками з натяжними і класичними спинками для денних прогулянок і окрема міська серія з купою цікавих моделей наплічників.

Я розташую тут фото, що ми зробили на стенді, а окремо про кожен рюкзак поговоримо у відповідних оглядах. Бо виробник цікавий, інформації багато і в частинку однієї статті її просто не вмістити.

Big Agnes

Ми забігли до них суто заради тих наметів, що вони показували ще минулого року, але не дозволяли фотографувати. Це намети з карбоновими дугами і тканиною DCF, раніше відомої як кубен. Скажено мала вага і скажено велика ціна.

Двомісний двотамбурний Big Agnes Tiger Wall Carbon важить 624 грами і коштує $1000 ще в Штатах.

Одновходовий Big Agnes Fly Creek HV Carbon важить 510 грамів і коштує 850 доларів.Досі не знаю, чи пройшли ці намети повноцінні випробування, але купити і спробувати самому вже можна.

Таким був третій день на виставці Outdoor Show 2019. І, за бажанням, ви можете переглянути його і на відео:

На цьому все! Рушаймо до наступного дня!

ПроПоходи на Патреоні

Долучайтесь до Команди Патреону, підтримуйте розвиток проекту, отримуйте бонуси і ранній доступ до матеріалів!

#ЗапишітьНаПроПоходи

Купуєте в наших партнерів – допомагаєте ПроПоходи і автору статті. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

  • Інтернет-магазин Вершина
    Інтернет-магазин Gorgany
  • Або скажіть “Запишіть на ПроПоходи” на касі будь-якого магазину Gorgany.
  • Інтернет-магазин Команда Екс надає 10% знижки за кодовою фразою “Запишіть На ПроПоходи” в коментарі до замовлення
  • Або скажіть “Запишіть на ПроПоходи” на касі магазинів Команда Екс та Команда Екс Travel
  • Liteway надає 5% знижки за промокодом “propohody”
  • James Cook надає 5% знижки за промокодом “propohody”
  • ЇDLO дає знижку 10% за промокодом “2ProP10“.

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.