Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Цього року найбільша європейська виставка туристичного спорядження переїхала зі звичного нам затишного містечка Фрідріхсхафен на березі Боденського озера до величного і шумного Мюнхена. Аргументація організаторів була проста: в Мюнхен простіше дістатись, там живе багато людей і, якщо виставку зробити відкритою для всіх (раніше суто для учасників індустрії, просто так не зайти), то народу буде море і всі будуть в виграші, навіть беручи до уваги більшу вартість оренди виставкових площ.

Але з невідомих причин концепція різко помінялась і виставку таки закрили для вільного відвідування. Нам, звісно, це лише на руку, бо менша кількість відвідувачів означає більше спокою і менше галасу, втім виробники точно не були в захваті від напівпорожніх павільйонів.

Мабуть, це сильно відобразиться на масштабі виставки наступного року, бо хоч більшість виробників і погодились приїхати до Мюнхена та спробувати новий виставковий центр, частина все ж вирішила поглянути, як складуться справи цього року, щоб думати про наступний. І тут їх висновки нескладно передбачити.

Як би там не було, ми теж приїхали все роздивитись і розповісти про побачене вам. Цим і займемось.

HumanGear

Отже, першим стендом, який ми відвідали зовсім випадково, став HumanGear. Цей виробник не представлений в Україні, але привернув нашу увагу кількома цікавими рішеннями. Оскільки певними з них нам захотілось заволодіти, ми вирішили, що і вам буде цікаво їх побачити.

Перша дрібничка – довга ложко-виделка, що вміє розділятись на два окремі прибори і компактно пакуватись разом для транспортування. Для субліматів – супер рішення.

На перший погляд, пластик – це недолік, але в HG він якийсь надзвичайно міцний і товстий. Так само і в класичних ложко-виделках: мало того, що він товстіший на кінцях, ніж я звик бачити в аналогічних продуктах, він ще й потовщується до центру. Схоже, зламати такі прибори буде непросто. Хотілося б побачити їх в українських магазинах.

Другий цікавий напрям HumanGear – силіконові ємності для рідких шампуню/мила. Вони оснащені дозатором, блокуванням кришки і випускаються в купі кольорів і розмірів. Для походів будуть заважкі, однак для мандрівок містами і відряджень – відмінно.

Dometic

Ця компанія досягла неабиякого успіху у виробництві надекономних автохолодильників. Після виходу на робочу температуру, споживання енергії таким холодильником падає до 8,8 Вт/год.

Щоб осягнути наскільки це мало, знайте, що це як дві малопотужні світлодіодні лампи точкового освітлення. Або одна сильніша. Тобто, майже ніщо.

Оскільки холодильник – це один з пунктів до вдосконалення наших автомандрівок, то ми тепер маємо, над чим подумати.

Знову таки, в Україні я їх не бачив, але і не вивчав цю тему детально. В будь-якому випадку, хлопці дуже привітні і з ентузіазмом розповідають про свої досягнення.

Fenix

На 2020 рік без новинок в сфері аутдору. Зі свіженького на 2019 рік – ліхтар Fenix HM65R з двома білими діодами сумарною яскравістю 1400 люмен (спрямована лінза на 1000 люмен і розсіяна на 400), вагою 100 грамів, захистом IP68, захистом від перегріву, акумулятором 18650 і можливістю його прямої зарядки через шнурок Type C. Все це запаковано в магнієвий корпус і коштує $100. Як на мене, чудова ціна для зазначених переваг.

З поза аутдорних напрямів є цікавинки серед надпотужних ліхтарів для рятувальних і військових операцій. Наприклад, ліхтар Fenix LR40R яскравістю 12000(!) люмен з дальністю освітлення 1 км.

Або ліхтар Fenix TK72R яскравістю 9000 люмен з монітором і можливістю зміни яскравості з кроком 100 люмен.

NEMO

З новинок – самонадувний килимок NEMO Flyer.

Як завжди, написано, що унікальна конструкція і т.ін., але це класична самонадувайка з відповідним об’ємом і вагою.

З наметів новинок дві: NEMO Aurora i NEMO Kunai.

Перший – класичний хабовий намет на два входи вагою 2,08 кг. Звісно, як і у всіх наметах НЕМО, там добре продуманий простір. Але ціну, яку ми почули від виробника (300+ євро), навряд хтось погодиться платити в Україні, бо в нас є дешевші варіанти схожої чи просунутішої конструкції (Turbat Shanta, Sierra Designs Meteor, etc.). Хіба що він причаїв ще кілька цікавинок, про які змовчав представник виробника.

Kunai – чотирисезонна черепашка з торцевим входом, дугою-аркою над ним, чотирикутним тамбуром та бічними вентиляційними вікнами. Вага 1,7 кг.

Nitecore

На цьому стенді найбільше запам’ятались акумулятори на базі елементів 18650 з вбудованим магнітом і перенесеним контактом, до яких легким рухом чіпляються різноманітні аксесуари, на кшталт лампи з розсіяним світлом чи адаптера з USB портом.

Процес чіпляння схожий з процесом кріплення патрубка питної системи до магніту на нагрудній стяжці рюкзака: просто кидаєш аксесуар в бік акумулятора, а магніт робить решту справи.

З ліхтарного напряму, яким відомий Nitecore, для нас цікава новинка одна: компактний ліхтар Nitecore NU17 яскравістю 130 люмен, що працює від вбудованого акумулятора ємністю 580mAh і, на додачу до білого концетрованого і білого розсіяного, має ще й червоне світло. Заряджається ліхтар від будь-чого з USB портом і важить 46 грамів.

Helinox

В цих хлопців і дівчат на 2020 рік плани дуже яскраві: додати в колекцію купу нових кольорових рішень.

Настав кінець епохи чорно-синії меблів. Ура!

Що не “ура” – це політика збуту компанії, яка аж ніяк не пасує українському ринку: “Є представник в Росії, беріть там”. Тому поки невідомо, коли цей бренд з’явиться в Українських магазинах. А ми його дуже чекаємо, бо він може похвалитись унікальними надлегкими меблевими рішеннями, яких немає більше ні в кого. Стіл, що важить менше 300 грамів – легко.

Hydrapak

Дві новинки. Перша – ємність Hydrapak Flux об’ємом 1л (77 грамів) і 1,5л (97 грамів) зі структурованою поверхнею і кришкою-поїлкою.

І терморукави Hydrapak Hydrasleeve Reservoir з питною системою на 3 літри (306 грамів) та Hydrapak Hydrasleeve Seeker з трилітровим резервуаром Hydrapak Seeker (229 грамів).

Плюс, нові кольори пляшок Hydrapak Stow.

І, схоже, такі колори будуть трендом наступного року, бо вони з’являються на 2020 рік у багатьох виробників спорядження. Приміром, той самий Helinox, про який ми говорили вище.

Osprey

Ух, тут є де розігнатись. Спершу – про звичну для Оспрея технологічну лінійку.

В Україну нарешті приїде рюкзак Osprey Aether Pro 70 та його жіноча версія Ariel Pro 65.

Вони можуть комфортно для користувача переносити шалено велику вагу, понад 25 кг, завдяки потужному каркасу і підвісній системі.

Водночас, важать Езер і Аріель від 1,49 до 1,79 кг. “Від і до” означає, що за потреби рюкзак можна полегшити, знявши з нього клапан, кишені на поясі, компресійні стропи і стропи підвіски.

Після “роздягання” виглядатиме він простіше і лаконічніше. Я вже сумую за еластичною передньою кишенею, але Оспрей каже, що в експедиційних рюкзаках така кишеня є надто слабким місцем.

Ще зверніть увагу на поясні кишені: одна з низ закривається на блискавку, інша має напіввільний доступ на стяжці.

Наступна технологічна новина – оновлення рюкзаків Osprey Manta i Osprey Mira. Нова вентильована підвісна система з регулюванням висоти, в комплекті рейнкавер і питна система на 2,5 літри.

Дитячі рюкзаки Osprey Ace також повністю оновились.

Вентильована підвісна система на зразок тієї, що ми бачили в новому Osprey Rook, регулювання висоти посадки і охоплення поясу, бічний вхід в основне відділення, еластична фронтальна кишеня (дякую, що хоч дітям лишили:) ) і новий об’єм на 75(!) літрів.

Звісно, нас трохи вразило поєднання дитячої моделі і такого об’єму, але представник Оспрею розповів, що це було замовлення американських скаутів. Якщо пригадати, що беруть з собою наші пластуни, то дитяча сімдесятка починає виглядати аргументованою.

Нагадаю, що серію Osprey Ace можуть використовувати не лише діти, а й невеликі дівчата. Підвіска для цього в самий раз.

І гарненьке доповнення дитячої серії – недорогий рюкзак Daylite з гарним принтом. Я вже не стримався і викупив прототип для доньки.

В дитячих переносках також помінялася підвісна система і зник великий багажник під сидінням. Дашок від сонця тепер має захист від УФ 50+ і відтепер кожна переноска комплектується рейнкавером.

Велосипедисти можуть радіти новим поясним сумкам Osprey Seral i Osprey Savu. Перша об’ємом 6 літрів і має в комплекті питну систему на півтора літра спеціальної форми, а друга об’ємом 4 літри і замість питної системи оснащена кишенями для пляшок з водою.

Дівчата-трейлранеки, для вас Оспрей випустив жіночий рюкзак Osprey Dyna в тих самих кольорах, популярність яких на 2020 рік ми вже обговорювали.

А тепер про абсолютно новий Osprey. Той, яким я його ніколи не уявляв, що побачу. Тканини 1800 Деньє, металева фурнітура, мінімалістичний дизайн.

Це нові серії Archeon та Arcane, якими виробник виходить на ринок новомодних трендів. Звісно, виглядають такі рюкзаки шалено привабливо.

І трекінгові, і міські. І в роботі відчуваються приємнішими з точки зору дотику. Разом з тим, тут вже не йде мова про технологічні досягнення і вагу. Це скоріше елемент доповнення стильного образу, де на першому місці – зовнішній вигляд.

Хоча, треба віддати Осрпею належне: вони по максимуму зробили ці рюкзаки функціональними. Єдине велике “але” стосовно трекінгової серії – ціна. Понад 300 євро в Україні. Поглянемо, як на цю пропозицію відгукнеться ринок.

Майк Фотенхауер, засновник Osprey, зізнався нам, що його син сказав про нову колекцію, що “Нарешті тато створив щось таке, що я можу носити”.

Lifeventure i Lifesystems

Це той виробник, продукти якого ми весь час радимо вам в приватних розмовах, але чогось ніколи справа не доходила до повноцінних оглядів. Тому цей опис – спроба бодай частково надолужити втрачений час.

Отже, найсильніший і найвідоміший продукт Lifesystems – це лінійка засобів захисту від комах Expedition Mosquito Repellent.

Вони продаються в зручних металевих ємностях з розпилювачем і з наступного року називатимуться 100Pro та 50 Pro в залежності від сили дії.

П’ятидесятку можна наносити кожні 6-7 годин двічі на добу, а сотку – кожні 7-8 годин тричі на добу. Ефективність цих засобів найкраща з усіх, які нам траплялись за життя. І багато хто з вас це підтвердив власним досвідом.

Ці репеленти підходять для дітей (50-ка від 6 років, 100-ка від 2 років) і відповідають всім найсучаснішим нормативам і вимогам ЄС. До того ж, до складу репеленту входить засіб DermaLoc, що перешкоджає потраплянню хімії через шкіру до крові.

Коротше кажучи, коли наступного разу обиратимете засіб від комах – маєте спробувати Lifesystems. Особливо у випадках, коли збираєтесь в місця з найдикішими і найнадокучливішими комарами.

Окремо ще виділю бальзам, що заспокоює вже покусані місця. Наноситься неначе кульковою ручкою, легкий, компактний і дієвий. І почервоніння забирає, і відбиває бажання розчухати шкіру до кісток.

Для захисту від ультрафіолету Lifesystems випускає два чудові продукти що спеціалізовані під сферу використання. Sport – для пляжу і водних забавок, бо гарно тримається у воді, частково захищає від неприємного контакту з медузами і одночасно не шкодить водним жителям і рослинам. Mountain – для гірських мандрівок, бо додатково зволожує шкіру і не так швидко змивається потом.

З інших цікавинок маю згадати дзеркало з нержавійки, що неможливо розбити в поході чи мандрівці. Важить 22 грами, комплектується чохлом і допомагає витягати нерідні часточки з очей та шукати кліщів там, куди не досягає поле зору.

В напрямку гігієни Lifeventure може похвалитись спеціалізованими засобами для миття себе і посуду, що менше шкодять природі. Як рідкими, так і сухими їх варіантами.

А для мандрівок – пречудові комплекти з силіконових або пластикових контейнерів під всі види косметичних засобів, одразу запаковані в прозорі мішки для проходження контролю в аеропорті. Зверніть увагу, що в пластикових є навіть ємності для спреїв і кремів, а силіконові мають присоски, щоб кріпити їх у ванній чи душовій.

Екзотика – мікрофіброві рушники з принтами для тих, хто втомився від монотонності. Той бік, що з принтом, не такий приємний на дотик, тому витиратись варто іншим.

І новинка компанії – пластикова фляга для води з вбудованою соломинкою і елементарним закриванням-відкриванням. Одну таку ми розіграли серед тих, хто стежив за нашими репортажами з виставки.

Sierra Designs i Kelty

Тут новинок також море! Перша і найгучніша – нові об’єми і нові кольори рюкзака Sierra Designs Flex Capacitor. Вся лінійка відтепер випускатиметься в білому і чорному кольорі. З сірим прощаємось.

До літражу 40-60 вагою 1,19 кг додаються ще два: 25-40 вагою 1,13 та 60-75 літрів вагою 1,21 кг. Конструкція у всіх залишається однаковою, як і пояси. Щоправда, поясів відтепер буде лише два розміри, S/M та M/L. Найменший і найбільший забираються. І, як і було раніше, можна комбінувати будь-який розмір спинки рюкзака з будь-яким поясом, обираючи ідеальний для себе варіант.

Серед додаткових вдосконалень Sierra Designs Flex Capacitor: друга кишеня на лямці рюкзака (дуже і дуже класна), утримувачі кінців строп і нова конструкція кишені для питної системи, яка відтепер може кріпитись до фронтальної частини рюкзака і виконувати роль сітчастої кишені швидкого доступу.

Виробник повністю змінив просочення тканини, що має краще триматись на ній, давати сильніший захист від промокання і на дотик тканина тепер стала набагато м’якшою. Причому сама тканина лишилась такою, як і була, всі наслідки приємного пом’якшення – завдяки зміні покриття.

Загалом, вдосконалення цього рюкзака і його нові розміри – гарний приклад того, як виробник дослухається до свого споживача, а не намагається переманити його у новомодні тенденції ринку. За це Sierra Designs від мене величезне “Дякую!”.

З аналогічною до рюкзака Flex Capacitor ідеєю сієрівці випустили велосипедні поясні сумки Flex Pack. Більша вміє змінювати об’єм від 7 до 10 літрів, менша – від 3 до 6 літрів. Виготовлені з тих самих тканин, як і рюкзаки.

Серед інших новинок SD – надувні килимки. Я б сказав, що нічим особливим вони не виділяються і скоріше їх призначення – заповнити нішу в асортименті. Бо і вага (570 грамів – з теплоізоляцією і 410 без теплоізоляції), і дані R-value (2,1 – з теплоізоляцією і 1,3 без теплоізоляції) в них посередні.

Клапан, як і у найзручніших килимках, один на здування і на надування. Плаский, в куточку. Упаковка килимків – як і в наметах SD – широкий вхід на поздовжньому боці.

У Kelty найбільше змін в рюкзаках. Повністю оновлена підвісна система Coyote, відтепер з можливістю регулювання. Гарна кишеня на поясі для телефону і просто гігантські бічні еластичні кишені. І, само собою, для великих об’ємів – бічний вхід в основне відділення.

Redwing – тотальний редизайн лінійки з новими кольорами.

Новинка в спальниках – популярна пухова модель Cosmic тепер випускатиметься і у варіанті з синтетичним утеплювачем. Варіант на -6С важитиме 1,6 кг та коштуватиме $119, а на +4С важитиме 1,1 кг та коштуватиме $109.

І найкрутіша новина про ці спальники – вони комплектуватимуться компресійником, а не простим мішком, як пухові Космікі. Може, Келті і до їх комплектації додасть компресійник? Ринок вимагає, чесне слово!

І ще одна новинка, яку ми самі чекаємо в Україні – це подвійний диван для кемпінгу з низькою посадкою Kelty Low-Loveseat. Ми вже маємо високий Loveseat і він пречудовий для роботи і трапез за столом, але для вечірнього релаксу мріємо ще й про низенький.

Таким був перший день виставки Outdoor Show 2019 в Мюнхені. Що вам сподобалось найбільше? А що хочеться найбільше покритикувати?

ПроПоходи на Патреоні

Долучайтесь до Команди Патреону, підтримуйте розвиток проекту, отримуйте бонуси і ранній доступ до матеріалів!

#ЗапишітьНаПроПоходи

Купуєте в наших партнерів – допомагаєте ПроПоходи і автору статті. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

  • Інтернет-магазин Вершина
    Інтернет-магазин Gorgany
  • Або скажіть “Запишіть на ПроПоходи” на касі будь-якого магазину Gorgany.
  • Інтернет-магазин Команда Екс надає 10% знижки за кодовою фразою “Запишіть На ПроПоходи” в коментарі до замовлення
  • Або скажіть “Запишіть на ПроПоходи” на касі магазинів Команда Екс та Команда Екс Travel
  • Liteway надає 5% знижки за промокодом “propohody”
  • James Cook надає 5% знижки за промокодом “propohody”
  • ЇDLO дає знижку 10% за промокодом “2ProP10“.

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.