Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Останній день OutdoorShow 2018 став незрівнянно спокійним. Хоч стенди все ще працюють, відвідувачів на виставці доволі небагато – хто відпочиває після вечірки, що була попереднього дня, а хто вже збирає речі і їде додому. Для нас же цього дня випала чудова нагода відвідати ще кілька стендів.

Дехто з вас цікавився під нашими постами в фейсбуку новинками 2019 року від бренду Marmot. В коментарях ми відповідали, що, начебто, нічого нового не буде, та після зустрічі з офіційним дилером Мармоту в Україні дізнались, що новинка все ж є.

Уже відома поціновувачам бренду модель Tungsten UL у 2019 році вийде в новій модифікації – Tungsten UL Hatchback.

Цей намет зможуть оцінити любителі велопоходів, бо на додачу до конструкції звичайного Тангстену, тут буде величезний тамбур, у який спокійно можна поставити два велосипеди, рюкзаки та інше спорядження.

А якщо речей в тамбурі буде надто багато – до спального місця можна дістатись через інший вхід.

Власне, таке розташування входів добряче спрощує вентиляцію в спеку. Вагу виробник поки не вказував, бо намет ще трішки дороблятимуть.

Не новинка у модельному ряді виробника, але новинка на українському ринку – Tungsten UL 4. Тобто, він розрахований на чотирьох людей.

Логічне питання – нащо брати ультралайт намет аж на таку кількість людей? Відповідь на це запитання дала дизайнер-розробник наметів Marmot. Вона розповіла, що в першу чергу розробила цю модель для себе та своєї сім’ї – адже в походах із двома дітьми і так потрібно брати багато речей, тож тягти на собі ще й важчезний намет для чотирьох осіб зовсім не хочеться. 

Вага двотамбурної четвірки всього 2.715 кг, що становить приблизно по 680 грамів на людину.

По дорозі на стенд Buff помітили вже знайомий бусик компанії Patagonia, який їздить Європою і безкоштовно ремонтує пошкоджений одяг і спорядження.

Ідея в тому, щоб не купувати нові речі, а відновлювати старі. Бо кожна наступна річ на землі витрачає її ресурси і шкодить природі своїми процесами виробництва.

Buff познайомив нас зі своєю новою тканиною для літньої серії, CoolNet UV+. Вона легша, за тестами дає кращий ефект охолодження за Coolmax, забезпечує захист від сонця UV50+ та на 95% виготовлена з перероблених матеріалів.

Розмірна лінійка Баффа тепер буде змінена. Оскільки тканина стала еластичнішою, діаметр пов’язки дещо зменшили. Для тих, кому подобається звисаючий формат, або хто має товстішу шию, в лінійці з’явився розмір XL.

Ще однією цікавинкою від іспанців є пов’язки зі світловідбиваючим малюнком. Раніше це були нудні смужки, а тепер світловідбивні елементи сховані в прінті. Щоб ви краще зрозуміли, про що мова, ми сфотографували одну й ту ж пов’язку із спалахом і без.

І “наймімімішна” новинка – це дитячі головні убори. Виглядають вони так, що хочеться одразу й усі. По дорослому стильно і з дуже добрим підбором кольорів. І, звісно, з гірськими мотивами.

Відкриттям для нас став німецький виробник Mawaii. Два захоплені справою брати, що вирішили вивести окремі продукти на новий рівень.

Безпечна, навіть для дітей, сонцезахисна косметика, креми з UV захистом від 20 до 50+, UV бальзами для губ, засіб від опіків. У всьому максимум природного, мінімум хімії. Завдяки тому, за їх твердженням, косметика не забиває пори шкіри і остання вільно дихає. Мають європейські фармакологічні сертифікати.

Та ж косметика існує і в складі, що продуманий для зимового використання. В ньому більше олійних компонентів, тому він не замерзає на морозі.

Один з продуктів випускається в компактному похідному форматі, де в тюбику – сонцезахисний крем для шкіри, а в ковпачку – сонцезахисний бальзам для губ.

Ходять чутки, що вони мають з’явитись в Україні. Ми були б цьому дуже раді.

Інший продукт братів, що нас позитивно вразив – це окуляри, оправа яких виготовлена з бамбуку. Як то ви вже прокоментували в нашому фейсбуку: “Бамбук не дерево, а трава. Але фраза “окуляри з трави” звучить ще краще.” 🙂

І ці окуляри тримаються на воді! Знахідки для каякерів, серферів, САПерів і всіх, хто дотичний до відпочинку і роботі на воді в сонячну погоду.

Плюс, до кожної пари окулярів в комплекті є подарункова бамбукова коробка і мікрофібровий чохол. Ціна на окуляри – 99 євро. Лінзи поляризовані. Якість відмінна.

Інша новинка, над якою вони попрацювали – сонцезахисні окуляри, що на зовнішній стороні лінзи мають ефект матованого скла. Насправді скло на дотик рівнесеньке, а ефект досягнутий спеціальним напиленням. Як дивитись зсередини – відмінностей зі звичними окулярами не помітно.

Майкл (один з братів) каже, що поляризація має з’явитись і на цій моделі.

Tatonka цього року випустила серію нових рюкзаків Kings Peak із вбудованим рефлектором Recco.

Для тих, хто не знає, Recco є сучасною системою пошуку, що використовується у віддалених точках або складних ділянках, наприклад, лавинонебезпечних.

Наразі з’явився і великий радар, що, прикріплений до гелікоптера, може сканувати територію площею 400х400 метрів, що пришвидшує пошук постраждалих. 

Раніше рефлектори вшивались у взуття, шоломи, куртки – тобто все те, що при заняттях зимовими активностями людина навряд загубить і залишиться з нею навіть після попадання в лавину. В рюкзаки для зимових видів спорту рефлектори не вставляють, бо якщо в лавині рюкзак злетить, то замість постраждалого врятують спорядження.

В теплу пору ж року гонки на секунди немає, тому тут і рюкзак може вказати на місце події і допомогти знайти постраждалого. Але пам’ятайте, що в Україні гелікоптерів з такою системою не існує.

Не зважаючи на це, цей рюкзак може бути цікавим для туристів, бо він має порівняно невелику вагу і вентильовану спинку.

Точні дані ваги виробник озвучувати відмовився, водночас зауважив, що вони прагнуть зробити 30-ти літровий вагою 700 грамів, 45-ти – 1100 грамів і 60-ти – 1400 грамів. 

Для цього задіяли полегшену тканину, армовану дайнімою (матеріал, що на розрив міцніший за сталь).

На стенді Goal Zero нас очікували ще дві гарні новинки. Перша – кемпінгові ліхтарики Crash Light із сонячною та USB-зарядкою, що мають гнучкі стінки для кращого підбору кута для заряджання від сонця. В асортименті буде як звичайна модель з білим світлом, так і варіант із 8 кольорами світіння. Потужність лампи 60 люмен, а час роботи від 3 до 30 годин, залежно від яскравості роботи.

Другою новиною стала нова лінійка павербанків Sherpa. Найменшою є модель Sherpa 15, що має ємність 3870 mAh та важить 130 грамів.

Трішки більша Sherpa 40 важитиме вже 380 грамів при ємності 12000mAh. Обидва павербанки є ультратонкими і постачаються одразу з двома кабелями – для microUSB та USB-C. Також є й версія для техніки Apple із кабелями, призначеними для неї. Ці показники ваги не є сенсаційними, але, можливо, комусь припаде до смаку тонкий дизайн виробу.

Та найкрутішою новинкою Goal Zero, такою, що Антон одразу почав пускати слину, є павербанк Sherpa 100 AC, від якого можна заряджати не лише звичну дрібну техніку, як то телефони, ліхтарики, планшети, а й ноутбуки. Бо цей павербанк обладнаний інвертором.

Варто зауважити, що заряджати від нього вдасться лише техніку, що має потужність до 100 Вт. На торці два порти USB, два порти USB-C і класичний вихід для адаптерів Goal Zero, до якого можна підключати інші продукти компанії. В комплекті є одразу три кабелі – USB, microUSB та USB-C. Звісно, буде і варіант для техніки Apple. А невеликий екран сповіщає про стан заряду і увімкнені опції.

Аби уникнути перегрівання, у павербанку є кулер, а для додаткової безпеки в комплект додали неопреновий чохол.

Цей павербанк підтримує і безпровідну зарядку телефонів! Просто покладіть свій телефон на квадратне лого і він починає заряджатись.

Ємність Sherpa 100 AC 25600 mAh, а вага – 898 грамів.

Kupilka – це фінський бренд, що виготовляє посуд із композиту, де 50% – пластик, а ще 50% – деревина. Вони вже давно відомі українцям.

Стильний посуд гарних кольорів. Щоправда, дивний запах до першого миття.

З нових продуктів – кресало з ергономічним руків’ям.

Тримати, справді зручно, бо є ще й упор. І воно має от-от з’явитись в продажі.

А стенд в них чи не найзатишніший на виставці.

Космічною новинкою став намет Big Agnes, що виготовлений з кубену і оснащений карбоновим каркасом.

Вага повного комплекту – 650 грамів. Це двомісний намет з двома входами і двома тамбурами. Щоправда, цінник на нього у $1000 в Штатах… Хто б з вас 100% купив би такий собі?

Це був наш останній день виставки Outdoor Show 2018. Пам’ятайте, що кожного дня ми викладали по одній статті, тож не забудьне переглянути і їх.

Всі прямі репортажі і відео доступні на нашому фейсбуку, а хештег #PropohodyOutdoorShow2018 допоможе їх по максимуму відслідкувати.

Зараз ми стартуємо додому, а дорогою в Україну заїдемо погуляти в Альпи. Бо ж треба відпочити після скаженого 5-ти денного інтенсиву.

Цьомки, друзі, і до зустрічі в нових публікаціях і від ПроПоходи 😉

Нагадуємо, що ви можете легко підтримати розвиток ПроПоходи. Просто купуйте спорядження в наших партнерів через посилання нижче. Ми отримаємо невелику комісію з вашої покупки, а ви не витратите жодної додаткової копійки. Всі дисконтні системи при замовленні через ці посилання працюють, як завжди.

Щиро дякуємо за вашу підтримку!