Ідейний натхненник блогу ПроПоходи. В спорті відколи себе пам’ятає. В горах – трішки менше. Родом з Тернополя, живе і працює в Києві. Обожнює гори, каяки і білу воду, незабутні заходи сонця, і майже завжди просипає світанки.

Третій день виставки Outdoor Show 2018 для нас почався ще задовго до офіційного відкриття стендів. Ще звечора Роман Лопух, менеджер американських брендів Kelty та Sierra Designs, дав нам прототипи наметів Kelty колекції 2019 року, аби ми розставили їх у своєму наметовому містечку та оглянули детальніше.

Отже, наступного року замість намету Salida на ринок вийде модель Late Start.

Як і попередниця, вона матиме один вхід, невеликий тамбур, алюмінієві дуги класичної перехресної конструкції та нову систему кріплення дуг до куточків намету – Quick Corners.

Тобто, ви вставляєте дуги не в металеву чи пластикову фурнітуру, а в кишеньки з тканини, що значно пришвидшує процес встановлення намету, особливо, якщо це робить одна людина. Більше того в такому положенні дуги без підтримки гачків стоятимуть вертикально. Тобто встановлення намету спрощується ще більше.

Вага двомісного намету буде 2,04 кг. А випускатимуть Late Start у версіях для однієї, двох та чотирьох людей.

Новий Night Owl має найбільші розміри у колекції. Як і в попередника, намету Trail Ridge, його довжина становить 229 сантиметрів, що ідеально для високих людей. За шириною новинка теж не класична двійка, а намет типу 2+1. А два великі тамбури дозволять розмістити все спорядження.

Окрім ширини, внутрішній простір теж збільшений завдяки третій дузі, що робить вертикальними і бічні стінки. При цьому третя дуга проходить не по середині намету, а дещо зміщена від центру.

Також конструкція дозволяє скручувати частину тенту над спальнею так, що можна лежати і, наприклад, дивитись на зорі. Ця функція називається StarGazing. 

Як і в Late Start, Night Owl матиме систему кріплення дуг Quick Corners із кольоровим кодуванням.

З цікавинок, у наметі є внутрішні кишені, що розсіюють світло – тож для доброго і приємного освітлення вночі, достатньо покласти в одну з них ліхтарик налобний ліхтарик.

У намету Night Owl два входи та два повноцінні тамбури. Вага двомісного варіанту 2,68 кг.

В обох наметах – Late Start та Night Owl – вітрові відтяжки ховатимуться у спеціальні кишеньки.

Наступний намет – Dirt Motel – це модифікований TN. Це вільностоячий двотамбурний намет із двома входами. Основною тканиною у Dirt Motel є нейлон. Дно має просочення поліуретанове, а тент виготовлений із силіконізованого нейлону 40D.

Каркас намету – предформовані дуги DAC Pressfit з кольоровим кодуванням, а фурнітура така ж, як і у нашого намету Sierra Designs Sweet Suite.

Порівняно з попередньою моделлю, Dirt Motel став ширшим, водночас, залишився таким же легким. У двомісному варіанті його вага становить 2,2 кг. І у ньому, як і в моделі Night Owl, можна відкрити тент, аби вночі споглядати зорі.

Намет All In є абсолютною новинкою серед наметів Kelty. Чомусь компанія не вважає його вільностоячим, проте, як на мене, він добре виглядає навіть без розтягнутих кутів.

І тент, і дно намету виготовлені із силіконізованого нейлону 40D. Каркас – DAC Pressfit, із кольоровим кодуванням. Фурнітура теж від DAC.

Основною особливістю, що вирізняє цей намет серед інших в колекції, є кількість та тип входів у намет. У двомісному варіанті один із входів знаходиться збоку, а другий – з переднього торця.

Якщо це буде тримісний варіант, то входів буде вже три – 2 бічних та один з торця. Тобто в тримісному наметі кожен турист може виходити з “своїх” дверей.

При цьому тамбури є лише біля бічних входів. Тобто, у двомісному наметі тамбур буде лише один. З іншого боку намету тент також відходитиме вбік і його можна буде використати як навіс для спорядження.

Бонусом є вентиляційне вікно на тих дверях, що в торці. Завдяки йому можна влаштувати додатковий доступ для повітря або ж просто поглянути яка погода надворі, не відкриваючи дверей.

Над цим входом є спеціально сконструйований дашок, тож, якщо в дощовий день ви захочете відкрити вентиляційне вікно і дивитись назовні, краплі не падатимуть в середину намету.

Виробник каже, що дашок сконструйований таким чином, щоб якомога більше повітря заходило між тентом і спальнею, відповідно, має бути менше конденсату. Але цей момент варто буде перевірити на практиці.

Двомісний Kelty All In важить 1,76 кг.

Мішки для всіх наметів також змінили. Тепер вони конусоподібної форми, що розширюється у верхній частині. Це зробили для того, аби було простіше пакувати намет, особливо у тих випадках, коли немає можливості ретельно його скласти. Верхній зріз має скошену форму, з невеликим підйомом в тій частині, де виходить стягуючий шнурок. 

В складеному стані дуги усіх наметів мають невелику довжину – лише 14 дюймів. Тож вони компактно складаються і можуть бути впаковані навіть впоперек рюкзака. 

Klean Kanteen потішив цього року новим термосом. Компанія відома тим, що до кожного етапу виробництва та до розробки кожної деталі своїх виробів намагається підійти з точки зору екологічності.

Новинка теж розроблялась за цими стандартами. Тож термос TK Pro є на 100% без пластику. Лише нержавіюча сталь та силікон. Тож у нього немає чому ламатись.

Термос виробляють у літражах 1 літр, 750мл та 500мл.

Як запевняє виробник, у цього термоса термоізоляція чи найкраща з усіх і може позмагатись навіть із термосами Stanley Pro. Літровий термос зберігає рідину гарячою протягом 38 годин, а холодною – 100 годин. Щоправда, яку температуру Klean Kanteen вважає гарячою чи холодною, ми не знаємо.

Виробник каже, що таких показників термоізоляції вдалось досягнути завдяки тому, що рівень, на якому кришка герметизує термос знаходиться помітно нижче верху вакуумізованої колби. А основні тепловтрати усіх термосів йдуть через горлечко, як раз через верхню частину і корок. То ж, тут вони мали б буди мінімальними. 

На додачу, кришка, що закриває термос – це повноцінне термогорнятко із вакуумом між стінками.

Ще однією особливістю є спосіб закручування корку – замість звичних пазів, на ньому є спеціальні металеві “бульбашки”.

Окрім вражаючого дизайну, вони мають і функціональне призначення – якщо у звичайних термосів з глухими корками завжди треба було дивитись, де є той паз, через який виливаметься рідина з термосу, то в цьому ви можете діяти хоч наосліп. Просто привідкрийте корок і нахиляйте термос до горнятка будь-яким боком. 

Як і в інших продуктів Klean Kanteen, термос TK Pro має екологічно безпечне покриття, що в 4 рази міцніше, ніж звичайна фарба. Воно шорстке на дотик, тож ємність вельми приємно тримати в руках.

Таке еко-покриття є не лише в чорному варіанті, а й в інших кольорах, як у матовому, так і в глянцевому форматах.

А якщо вам захочеться мати гарну пляшку з вашим логотипом – немає проблем. Ми такі маємо вже більше року і сильно тішимось ними.

Mora цього року презентувала новий ультралегкий ніж – Floating Rope Knife. Довжина його леза 96 міліметрів, а загальна – 23,5 см. Ручка виготовлена з корку, і це дозволило знизити вагу ножа до 87,5 грамів. Він зовсім не відчутний у руці!

Напевно, саме тому, що практично не відчутно, чи є ніж у вас в кишені, чи ні, початок та кінець його руківя, а також пластиковий чохол, виготовлені в яскраво-помаранчевому кольорі. Тож, якщо загубите його в траві чи воді – легко буде знайти.

До речі, про воду – Floating Rope Knife спокійно плаває у воді. І сам, і разом із чохлом. А для безпечного використання ножа при заняттях водними видами спорту, аби випадково не проколоти надувний човен чи байдарку, його лезо заокруглене.

Орієнтовно ціна цього чуда складатиме 25 євро, а на ринку він з’явиться уже в вересні цього року.

Ще один тип ножів, якими пишається Mora – кухонні. У преміум серії використовується надзвичайно гнучке лезо, зламати яке, здається, можливо тільки якщо захотіти. Ці ножі роблять лише вручну, тому, зрозуміло, ціна на них доволі висока.

В найпростішій серії ножів – Basic – зявився новий колір. Оскільки це лімітована серія, він буде у продажу лише рік. А потім Mora замінить його на інший колір.

Grangers презентували цього року кілька нових продуктів. Раніше, як і будь який виробник засобів по догляду за одягом та спорядженням, вони мали окремо засоби для прання та чищення, і окремо для надання водовідштовхуючих властивостей.

Не так давно у їх лінійці з’явився засіб Wash + Repel для одягу, який дозволяв за один цикл прання і вичистити одяг, і надати йому водовідштовхуючих властивостей.

Цього року такий же продукт вони зробили і для пуху – тепер в одному флаконі Down Wash i Down Repel.

Чим ще нам подобається Grangers, багато своїх продуктів вони продають у наборах – наприклад, можна придбати набір із засобу для прання пухових речей разом із спеціальними кульками для сушіння. Новий засіб по догляду за пухом теж продаватиметься у такому наборі.

Проте мушу вас застерегти – кульки при пранні пухових виробів абсолютно не потрібні. Вони призначені для розбивання грудок пуху під час сушіння в сушильних машинах. Тож якщо ваша пральна машинка має режим сушки, або ж ви маєте окрему сушильну машину, сміливо користуйтесь кульками.

Ще один новий набір складатиметься із засобів по догляду за термобілизною. Один із них – засіб для прання Active Wash, що призначений для прання базового шару. Як запевняє виробник, цей засіб має не лише очищуючий ефект, а й покращує відвід вологи тканиною. Тобто, випрана цим засобом синтетична тканина швидше забиратиме вологу від тіла, розподілятиме її по більшій площі і, відповідно, швидше випаровуватиме.

Інший – це антибактеріальний засіб для тих взуття та аксесуарів, що не варто запихати у пральну машинку. Наприклад, велошолому. І третя одиниця в наборі – сітка для прання чи зберігання речей.

Важливо пам’ятати, що ідея всіх засобів, що позбавляють неприємного запаху – позбутись бактерій, що його викликають. Але коли їх вже стільки, що запах став нестерпним, зробити це набагато важче. Набагато простіше уникати проблеми випереджаючи її появу. Тобто обробляйте ваше взуття також і до походу. Тоді результат буде суттєво ефективнішим.  

Коротко встигли забігти на стенд Light My Fire. У них з новинок – новий колір компактного горнятка, що виготовлене на половину з перероблених матеріалів, миска непроливайка і нові кольори посуду.

Одразу поруч розташувались Nemo. І перш ніж я розповім вам про їх новинки, хочеться поділитись радісною новиною – Nemo зявляється в Україні! Ура 🙂

Одна із найвідоміших ультралайт моделей – Hornet – у 2019 році трішки оновиться. Тепер до верхньої дуги кріпитимуться 2 пластикові розширювачі унікальної конструкції, які на замовлення Nemo розробила компанія DAC.

Завдяки цим розширювачам, об’єм простору в зоні голови збільшується на 40%, а загальний простір спальні – на 10%. При повній вазі 1,03кг намет Hornet має двоє дверей, два повноцінні тамбури та розрахований на двох людей.

Ще один крок в сторону збільшення внутрішнього простору – використання карбонових стійок по кутах намету.

Зміни торкнулись і дуг DAC Featherline NFL. Тепер вони предформовані для збільшення внутрішного простору та мають кольорове кодування.

Із приємних дрібниць – в наметі є спеціальна кишеня для ліхтариків, виготовлена з матеріалу, що розсіює світло. Дві внутрішні кишені розташовані в чудовій зоні для доступу рук – одразу за дверцятами, по середині намету.

Для зменшення провисання сітки, біля дверцят спальні є спеціальний шнурочок, який прикріплюється до зовнішнього тенту.

І ті, хто не наважувався купувати полегшені намети через те, що крізь сітку відчували потік холодого повітря, радійте. У Hornet дизайн розроблений так, що тканинна вставка поступово збільшується від ніг до голови, повністю прикриваючи обличчя того, хто лежить в наметі.

У цього намету є ще легший варіант – Hornet Elite. У нього вагу знизили за рахунок зменшення товщини тканин – 7D у тенту і 10D у дна замість 10D і 15D, які у звичайної моделі Hornet. Також забрали один розширювач та тканину на спальні, що прикривала обличчя від вітру. Тим не менш, хоч мінімальна вага й відрізняється майже на 60 грамів, повна (з кілочками, відтяжками і шнурочками) – лише на 30 грамів. Вага двомісного Hornet Elite рівно 1 кілограм. Тож цей намет швидше про те, що може зробити компанія, аніж продукт для великої кількості покупців.

Ще один намет, який зазнав оновлення – Dagger. Основні зміни у ньому теж були спрямовані на збільшення внутрішнього простору. Тепер у наметі будуть предформовані дуги із кольоровим кодуванням.

Ще один фактор, що позитивно впливає на збільшення внутрішнього простору намету – точка перетину дуг розташована доволі високо.

Інші особливості намету Dagger – тамбури (а їх в намету 2) мають форму трапеції та великий центральний вхід. Завдяки такій конструкції тамбури доволі просторі.

Вага двомісного намету Dagger 1,75 кг.

На виставці ми побачили, що існує ще один варіант цього намету. В ньому замість сітки у спальні використовується тонка тканина. Ця модель має назву Dagger Storm і має менше продуватись, але, як наслідок і гірше вентилюватись. Цікаво, який варіант вам подобається більше?

Найлегшою серед новинок у виробника є модель Rocket. Це одношаровий двомісний намет, що у повній комплектації важить всього 777 грамів.

Він виготовлений із силіконізованого нейлону товщиною 7D у зоні тенту та 10D у зоні підлоги. На кутах можна побачити ультралегкі карбонові стійки, що припіднімають стінки намету, а стеля підтримується Т-подібною стійкою DAC Featherlite NSL.

Стійка впирається не в тканину підлоги, а напряму в землю, проходячи у спеціальний отвір, що міцно стягується мотузкою фіксатором.

Якщо ви ходите з трекінговими палицями, Намет можна встановити з їх допомогою. В такому випадку Т-подібну стійку можна буде залишити вдома.

Цікаво, що верхня дуга проходить не під прямим кутом відносно бічних стінок, а трішки під кутом. Відповідно, двоє людей, що сидять в Rocket, можуть одночасно розміститись під найвищими точками намету.

Ще одна новинка – намет Dragonfly. Як розповідали виробники, вони проектували його “зсередини”. Тобто таким чином, або всередині нього було комфортно не лише спати, а й, наприклад, перечікувати грозу, читаючи книгу.

Намет має просто величезні тамбури, у яких, мені здається, можна спокійно ночувати. Вони мають 2 точки кріплення, що дозволяє вибирати ширину, на яку ви хочете відкрити тамбур.

Намет є повністю вільностоячим, із предформованими дугами з кольоровим кодуванням,має 2 тамбури та 2 входи.

Всередині – дві кишеньки для ліхтариків, та практично непомітна поличка із сітки під стелею.

А вентиляція організовується невеликою планкою, що ставиться в поперек верхньої частини блискавки тамбура.

Двомісний варіант намету важить 1,64 кг, а одномісний варіант потягну на 1,28 кг.

В килимках Nemo наступного року буде змінено клапан. Раніше вони мали схожий на Термарест, а новий буде аналогічним до SeaToSummit. То ж надувати і здувати килимки стане простіше.

Надувачка для килимків відтепер також буде в комплекті.

Американці спробували перевинайти відомий килимок Z-Lite, зробивши його товстішим і теплішим, але це поки лише їх слова. Результат варто буде перевірити в горах.

Найвідоміша лінійка спальників Nemo має по дві блискавки на торсі, за допомогою яких можна скидати з середини зайве тепло. Але чи будуть вони цікаві українцям?

Нам дуже сподобався двомісний квілт, що має кишені для надувних килимків, широкий комір і важить лише 1190 грамів з температурою ліміту -1.

Ще одна фірмова фішка компанії – кемпінговий душ. Набираєте води, нагнітаєте помпою повітря і маєте дійсно душ, який видає воду під тиском. Для подорожей машиною дуже і дуже класне рішення.

Ще одна новинка – кілочки, що не потребують фурнітури на відтяжках для регулювання їх натягу. Огортаєте шнуром верхню частину і вона надійно фіксує відтяжку.

Таким був наш третій день виставки Outdoor Show 2018. Завтра – останній, тож будемо відпочивати, що встигнути побачити якнайбільше.

А це, можливо, стане нашим пересувним офісом? =)

Пам’ятайте, що ви ведемо ледь не прямі репортажі на нашому фейсбуку, а щовечора викладаємо свіжу статтю з оглядом новинок 2019 на propohody.com 😉

Хештег #PropohodyOutdoorShow2018 в фейсбуку і інстаграмі – то добрий спосіб слідкувати за останніми новинами з виставки!

Нагадуємо, що ви можете легко підтримати розвиток ПроПоходи. Просто купуйте спорядження в наших партнерів через посилання нижче. Ми отримаємо невелику комісію з вашої покупки, а ви не витратите жодної додаткової копійки. Всі дисконтні системи при замовленні через ці посилання працюють, як завжди.

Щиро дякуємо за вашу підтримку!