Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Другий день виставки Outdoor Show 2018 ми почали із наметового містечка Vaude. Найцікавішими тут є намети із технологією безшовного з’єднання силіконізованого нейлону.

Ідея в тому, щоб уникнути проколювання тканини, адже кожна дірка послаблює її. При цьому такий тип з’єднанння виявився напрочуд міцним – тканина з легкістю витримує штангу, вагою близько 30кг.

А стрічка, яку тягнуть двоє чоловіків у різні сторони розривається де-інде, але не у місці з’єднання.

Як розповів представник бренду, весь секрет в тому, що із рідкого силікону роблять напів-тверду стрічку, що одночасно і просочує, і з’єднує два шари тканини.

На сьогодні тенти за такою технологією можна виготовити лише вручну, тому ціна наметів виходить дуже високою. Та Vaude прагнуть механізувати виробництво і обіцяють розширення колекції вже у 2020 році.

Що це дає користувачеві окрім надійності? Малу вагу. Приміром, намет на двох в моделі Space SUL 2P Seamless важить в повній комплектації лише 1400 грамів при не найменшій товщині тканин.

Наступними були Katadyn Group. Щороку вони удосконалюють технології очищеня і знезараження води, однією з яких є фільтр Katadyn BeFree.

І 2019-ий рік не став винятком. Фільтр BeFree ємністю три літри тепер можна буде придбати одразу із спеціальними стропами для підвішування та метровою трубкою, через яку вода самостійно фільтруватиметься прямо у ємність для води.

Тобто в результаті ви отримаєте гравітаційний фільтр. І в цій системі швидкість потоку води можна буде контролювати пластиквим стопером.

Змінився і літровий варіант фільтру – тепер дно фляги стане овальним, що, як вважають в Katadyn, робить флягу ще надійнішою та запобігає протіканню, яке часом мало місце в попередній версії. Хоча всі випадки дистриб’ютор міняв як гарантійні, але, погодьтесь, відсутність проблеми це краще, ніж витрата часу на її вирішення, навіть якщо воно легке і ефективне.

Окрім модифікованої фляги, BeFree 1.0L у 2019 році з’явиться ще й у темному кольорі. Такий варіант матеріалу не лише темніший, а й трішки товстіший та міцніший за класичний. Тож, якщо раніше фляга видавалась вам занадто ніжною, тепер можете сміливо обирати цей варіант і не хвилюватись за неї. Бо, якщо стандартна версія з лекгістю витримує вагу людини, посилена буде здатна і на більше.

А найменший із сім’ї фільтрів BeFree – об’ємом 0.6L – у 2019 році стане на 5 євро дешевшим, що знижує його ціну майже на 10%.

У SteriPen на 2018 рік теж заплановане поповнення. На базі уже відомого нам знезаражувача Pure+ зявиться крихітка UltraLight.

Ресурс цієї ультрафіолетвої лампи становитиме 8 тисяч циклів (у Pure+ було лише 5 тис.), а вага становитиме всього 140 грамів. При цьому знезаражувач працюватиме від вбудованого акумулятора та фільтруватиме за 1 цикл одразу літр води, а не 0,5 літри, як його попередник Pure+.

На стенді відомих в залізі італійців Climbing Technology, ми зустріли Нікіту Балабанова, відомого українського альпініста, власника нагороди Золотий Льодоруб (як Оскар в кіноіндустрії).

Виявилось, він є одним із атлетів CT, тож у нас з’явилась нагода познайомитись із спорядженням для сходжень трішки ближче. Адже ми часто чуємо запитання про альпіністичне та льодове спорядження та, оскільки не є досвідченими у цьому, не ризикуємо щось радити.

За словами Нікіти, для початківців що планують йти, наприклад, на Казбек або Монблан, серед усіх льодорубів бренду добре підійдуть моделі Alpine Tour+ або Hound+. Перший буде простим, із більш класичним виглядом та сталевим дзьобом з невеликим кутом. Тобто це чудовий варіант для використання на щільному снігу та фірні.

У Hound+ кут дзьобу буде більшим, що робить його придатним для користування на складнішому рельєфі. Це наче покупка з огляду на майбутній прогрес в альпінімі.

Найбільш просунутим з простішої серії варіантом буде Dron+, чий кут дзьобу буде найбільшим і нагадуватиме професійні льодові інструменти.

Зазвичай, у сходженнях і мандрівках, де знадобиться льодоруб, будуть потрібні і кішки. Найпростішою в асортименті Climbing Technology і найцікавішою в Україні по співвідношенню ціна-якість для початківців Нікіта називає модель Nevis. Це м’які кішки із 10 зубцями та гнучкою планкою. Тому вони підійдуть для будь-яких трекінгових черевиків, навіть на кшталт м’яких Salewa AlpTrainer. Нікіта каже, що їх можна впевнено брати на окремі 4-5 тисячники.

Якщо хочеться одразу придбати модель, яку в перспективі можна використовувати при більш складних сходженнях, Нікіта рекомендує звернути увагу на модель Nuptse Evo. Вони бувають з м’якими, автоматичним та напіватоматичним кріпленнями, мають 12 зубців, антипідлипи, жорстку сталева планку та 100% вироблені в Італії, як і решта спорядження Climbing Technology.

Серед касок одними із найбюджетніших і, водночас, надійних варіантів радить Galaxy та її жіночий варіант Venus.

Новий напрям у Climbing Technology – це алюмінієві кішки для скітурингу, що можна використовувати на щільному снігу та фірні. Звісно, для Казбеку чи Монблану вони будуть не підійдуть, але для сходжень, де на снігу вже йти некомфортно, але льоду ще немає, вони стануть пречудовим вибором. А це, фактично, наші зимові Карпати.

Для схожих потреб слугуватиме і система Tami, що важить всього 200 грамів. Її ідея в тому, щоб мати можливість одягти цю систему, не знімаючи лижі, кішки чи снігоступи. Тому Tami одягають не через ноги, а з поясу.

Якщо ви хочете детально послухати Нікіту, перегляньте відео з нашого фейсбуку.

У Wildo цього року одразу кілька новинок. Перша – оновлене кресало.

З нього настільки легко добути іскру, що, як запевняють представники, його можна вважати найефективнішим кресалом серед представлених сьогодні на ринку.

Будучи членом EOCA, бренд робить багато змін саме в напрямку екологічних продуктів. До зелених еко-горняток, що ми вперше побачили ще минулого року, додали 2 нові кольори – синій та малиновий. Як і минулорічні, ці на 50% складаються з перероблених матеріалів.

Також екосерія відтепер поповнюється кольоровими тарілками та літровими пляшками, що аж на 78% склалаються з перероблених матеріалів. 

Cascade designs цього року вирішив здивувати ультралайт і функціональними новинками по повній.

MSR у 2018 році презентують абсолютно новий пальник PocketRocket Deluxe. Завдяки використанню металевого обідка та увігнутій конструкції розсікача, полум’я краще захищене від вітру.

PocketRocket Deluxe обладнаний клапаном регулювання тиску, що дозволяє підтримувати рівну силу полум’я незважаючи на кількість газу в балоні і температуру навколишнього середовища. Звісно, в розумних межах. З огляду на конструкцію і цетральний п’єзопідпал, в нас закрадається думка, що цей пальник для MSR виготовляє японський бренд SOTO. Якщо це дійсно так, наступного року український ринок поповниться перевіреним і потужним пальником вагою лише 83 грами. Ми користувались схожим в одному з походів #HikeYourOwnHike і були приємно здивовані його здатністю швидко кип’ятити воду в посуді великого об’єму.

Лінійка наметів MSR також зазнала змін. Виробник забрав модель Hubba Hubba і замість в неї в асортименті з’явиться Zoic.

Вона ширша за попередницю і замість хабової конструкції матиме класичну з двома перехресними алюмінієвими дугами і однією поперечною. Поперечна підіймає бічні стінки у вертикальне положення, чим додає море простору всередині.

Тканина тенту – нейлон 40D, підлога – 70D. Вага двомісного – 2,19 кг. При цьомі всі смаколики MSR у вигляді тенту кольору місячного сяйва і припіднятих бортів спальні – включені 😉

Therm-a-Rest вирішив здивувати одразу кількома продуктами. Відтепер найлегшим килимком бренду є NeoAir UberLite. Із R-value 2.0 та товщиною 6.4см у розмірі Regular він важить лише 250 грамів.

Такої ваги вдалось досягнути завдяки супер тонкому армованому нейлону 15D та утеплюючій системі Trianglular core matrix. Завдяки двом шарам трикутних комірок, що знаходяться одна над одною, холодне повітря від землі не змішується з теплим від тіла. Така ж конструкція використовується в відомих вам X-Lite та X-Therm. Щодо хрусту, який звичний для килимків TAR, Hendrik Morkel, автор Hiking In Finland, зауважив, що новинка шелестить найменше. Ми поки не мали змоги перевірити це твердження, тому покладемось на слово нашого друга.

В самонадувних килимках Therm-a-Rest також хвалиться новинкою, що важить 630 грамів, має товщину 5 см і R-value 4.0. Зветься вона ProLite Apex.

В спальниках і квілтах американці вирішили не заморочуватись і йти семимильними кроками. Вони зразу зробили стрибок до пуху з 900FP і водостійкою обробкою Nikwax. Додаємо до цього тканину нейлон 10D і маємо казкові показники ваги і об’єму.

Новий спальник Hyperion на 0 градусів важить лише 454 грами. Його версія на -6 важить 567. Причому новинка, як і інші моделі TAR має систему кріплення до килимка і блискавку до половини довжини.

Внутрішня тканина – за технологією Therma Capture, тобто вона з допомогою металізованого покриття ниток (*якщо ми правильно зрозуміли) віддзеркалює частину тепла тіла.

Квілт хвалиться ще більш вражаючими характеристиками. Його версія на 0 градусів важить 425 грамів, на -6 важить 539 грамів. Жодних блискавок в нижній частині і та ж система кріплення до килимка. Що ми зауважили ще – то правильне розташування верхньої затяжки (10 см від краю). Таким чином вона не тиснутиме на обличчя чи шию, водночас добре виконуватиме свою функцію.

Ще один продукт з 900-го пуху і ультралегких тканин – спальник без капюшону, що розкладається в ковдру. Тобто його блискавка йде по двох сторонах (збоку і знизу). Розстібаємо і маємо чудове і надлегке рішення для літа. Випускається лише для 0 градусів і важить 510 грамів.  

Primus ось уже кілька років поспіль зосереджує свою увагу на кемпінгу. 2018 рік не став винятком, тож відтепер в асортименті бренду можна буде знайти два варіанти грилю для готування на відкритому вогні.

Як менший, так і більший варіанти матимуть три позиції регулювання висоти. Грилі виготовлені із нержавіючої сталі, тож матимуть шалену вагу – менший важитиме 1,2кг, а більший – 2,3кг. При цьому, останні тестування показують, що менший гриль витримує вагу 15 кілограмів, що робить його чудовою підставкою для приготування їжі у великих казанах.

Якщо вірити словам представника Primus, наступні кілька років бренд планує присвятити свою увагу трекінговому напрямку, чого ми з нетерпінням чекаємо.

На стенді Black Diamond було, як завжди, гаряче. Цього року виробник презентував полегшений двомісний одношаровий намет Distance Tent.

Його конструкція передбачає використання двох трекінгових палиць BD Distance Carbon AR, що з’єднуються маленькою трубкою DAC і утворюють каркас для намету.

Ще чотири точки кріплення – і намет встановлено. Якщо у вас вже є палиці, то можна придбати намет із спеціальними адаптерами, що кріпитимуться на руків’я будь-яких палиць та дозволятимуть кріпити до них згадану трубку.

При цьому вага намету в комплекті з палицями BD Distance Carbon AR становить 1030 грамів, а лише з накладками – 725 грамів. Власне сам намет важить лише 650 грамів.

Основним матеріалом для Distance Tent обрали 30D Polyester. Тож, незважаючи на невелику вагу, його пакувальні розміри могли б бути кращими, якщо б виробник використав нейлон. Але тоді довелося б боротися з просіданням тканини після встановлення укриття.

В наметі передбачене величезне вікно для вентиляції. Якщо цього виявиться замало, вхід намету можна відкрити в верхній частині і дати волозі ще один шлях до виходу.

Серія трекінгових палиць Black Diamond Trail Pro зазнала змін. Систему замків FlickLock Pro замінили на легшу, міцнішу та простішу, що назвали SmashLock.

Принцип її роботи чимось нагадує той, що використовується у парасолях. Для розкладання палиці достатньо витягнути нижнє коліно до клацання, а висоту регулювати лише верхнім.  Процес складання цих палиць виглядає ще швидшим, ніж це було у фіксованих: достатньо просто відкрити верхній замок і стукнути палицею об землю або навіть руку – вона з легкістю складеться.

Також в моделі замінили гуму, з якої виготовлене руків’я, на більш м’яку, а темляки – на більш щільні. Вага цих палиць у версії Unisex становитиме 530 грамів, а у коротшій жіночій – 478 грамів.

Багато моделей ліхтариків Black Diamond змінили свій дизайн – стали вужчими, акуратнішими та отримали дві кнопки регулювання замість однієї.

До того ж, Storm, Spot, Cosmo та Astro збільшили потужність світла на 25 люмен кожен, тож їх показники тепер 375, 325, 225 та 175 люмен відповідно.

Усі моделі, що раніше мали захист IPX7, тепер матимуть IPX8.

Цікавою новинкою на 2019 рік є модель Spot Lite. Вона має яскравість 160 люмен і важить лише 54 грами. І що сподобалось нам – працюватиме вона лише від двох батарейок ААА. Це, звісно не акумулятори, але комплект з чотирьох батарейок тепер добре ділитиметься на дві частини. Бо якщо в вашому ліхтарі три елементи живлення, той один з упаковки, що залишається, зазвичай губиться до наступної зміни батарейок.

Серед рюкзаків Black Diamond цікавою є новинка Distance 15. Мультифункціональний, добре підходить як для трейлраннерів, альпіністів, так і для тих, хто йде в одноденний похід, рюкзак важить всього 394 грами у розмірі М. Такі характеристики досягаються завдяки армуванню нейлону Dyneema – матеріалом, що за різними джерелами витримує навантаження у 10-13 разів більше, ніж сталь.

І ще однією ВАУ забавкою на стенді Black Diamond стала вітрівка, що важить 150 грамів і пакується в розмір пари абрикосів 🙂

Тканина 7D і мінімум зайвого. Думаю, цим виробом BD спробував показати, чого можна досягти з сучасними тканинами в світі аутдор.

На стенді Hydrapak, послугами якого користуються добре відомі вам бренди, новинок теж було предостатньо.

Мабуть, найкрутіша з них – це термоізольована питна система Velocity. Ідея в тому, що при короткотривалих але інтенсивних навантаженнях, як то катання на велосипеді, вода в питній системі, зазвичай, швидко нагріватиметься, бо всі питні системи в рюкзаках знаходяться близько до спини, яка видає багато тепла.

Однак, якщо між двома шарами термополіуретану вставити пружню піну, нагрівання можна відтягнути на півтори-дві години. Цього цілком достатньо для тренування і вам не доведеться пити теплу воду вже через 15-20 хвилин від початку поїздки.

Може здатись, що такий апгрейд призведе до значного збільшення ваги, але, насправді, різниця між звичайною і ізольованою питними системами становить лише 20 грамів. А це вже дуже добра ціна за приємну прохолоду води.

До того ж, завдяки збільшенню діаметру фітингів потік води став більшим. Ніби на 20%, а це вже має бути відчутним показником.

Ще одне вдосконалення питних систем – це верхня частина. Пластикова планка тепер має зніматись простіше, через те, що виробник забрав зайві шари термополіуретану в місцях згину. А відкривати і наповнювати систему стане простіше, бо по боках з’явились невеликі пластикові ручки.

В дусі термоізоляції виготовлена і нова пляшка UltraFlask IT. Тепер бігуни з мінімальними вкладеннями у вагу зможуть пити прохолоднішу воду під час тренувань.

Системи FullForce та TrekKit полишили асортимент виробника. Водночас, в ньому з’явились купа комплектів, які дозволяють з базових систем Force та ShapeShift скласти будь-який варіант резервуару чи гідратора. Чи то для кемпінгу, чи для душу, чи зробити з ємності Seeker повноцінну питну систему.

SoftFlask відтепер випускатиметься і в об’ємі 750 мл і матиме овальну основу. Hydrapak каже, що цей варіант має бути цікавим для альпіністів, бо його можна легко вставити у  кишеню внутрішню кишеню куртки і вберегти воду від замерзання на висоті.

Останнім брендом, куди ми зайшли, був Nordic Pocket Saw. Це звична ручна ланцюгова пилка, але, так би мовити, в лакшері форматі. Блискучі зубці, шкіряний кейс, ручки зі стропи. Працювати нею приємно, але ціну я вам не скажу, бо той самий Turbat все одно за своїм співвідношенням ціни до можливостей сподобається вам більше 😉

Це був другий день виставки Outdoor Show 2018. Біжимо спати, щоб завтра надати вам ще більше цікавої інформації про гарячі новинки спорядження з майбутнього, 2019-го року.

А завтра – нові відео на нашому фейсбуку і нова стаття ввечері на propohody.com 😉

Хештег #PropohodyOutdoorShow2018 в фейсбуку і інстаграмі – то добрий спосіб слідкувати за останніми новинами з виставки!

Нагадуємо, що ви можете легко підтримати розвиток ПроПоходи. Просто купуйте спорядження в наших партнерів через посилання нижче. Ми отримаємо невелику комісію з вашої покупки, а ви не витратите жодної додаткової копійки. Всі дисконтні системи при замовленні через ці посилання працюють, як завжди.

Щиро дякуємо за вашу підтримку!