Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Outdoor Show – це найбільша в Європі виставка туристичного спорядження, що проходить у містечку Фрідріхсхафен в Німеччині. Сотні виробників представляють тут свої інноваційні новинки і технологічні розробки. Ми збираємо для вас інформацію з найцікавіших стендів і щодня протягом події публікуємо цікаві статті.

Ви можете слідкувати за всіма новинами в реальному часі через наші фейсбук та інстаграм.

 

Останній день виставки пройшов на найвищій швидкості, оскільки з обіду всі потроху починають розбирати свої стенди, а ми ще прагнули побачити якнайбільше.

Доги ми чекали головного інженера Mountain Equipment, забігли на Kovea.

Корейці цього року показали продукт, який вони удосконалювали декілька років поспіль. Це пальник одразу з ємністю для палива.

Ідея – зливати туди залишки палива з балонів, щоб не викидати гроші на вітер. Резервуар вміщує лише 27 грамів палива, що достатньо для п’ятиразового кип’ятіння 0,5 л води. Це дводенна мандрівка в гори.

Пальник має підігрів палива і комплектується адаптером для зливання палива з різьбових балонів.

Плюс пластикова чашка, щоб пальник не гуляв по казанку під час транспортування. А щоб нерухомою лишалась і кришка, на казанку передбачили силіконові фіксатори.

При перевезенні перемикач подачі газу блокується, аби випадково не випустити паливо ще в рюкзаку.

Звісно, ця розробка не є ідеальною, але круто, що аутдор йде до використання багаторазових ємностей для палива. Можливо, скоро можна буде заправляти газові пальники безпечно і в домашніх умовах.

Інша цікавинка Kovea – індукційний пальник.

На фото – лише прототип, що поки нагріває посуд інфрачервоним випромінюванням. Та робота над моделлю ведеться дуже активно.

Можливо, через пару років матимемо змогу заряджати пальники від пауербанків:)

Жодної інформації про тривалість роботи чи ємність акумулятора поки немає.

На Mountain Equipment ми зустрілися з головним інженером, Річардом, який розповів купу цікавого не лише про колекцію пухових спальників, які вони виготовляють з 1961 року, а й про недоліки температурного стандарту EN.

На тему EN ми зняли з Річардом окреме інтерв’ю, яке невдовзі опублікуємо.

Якщо коротко – стандарт можна легко обхитрити. Саме тому вони дають додатково свою температуру комфорту, Good Night Sleep, за якою радять вибирати собі спальники їх виробництва.

В спальниках у ME я відмітив для себе наступні моделі.

Extreme Expedition Redline, що при температурі комфортного сну -45°С важить лише 1980 грам. Він оснащений водовідштовхуючою зовнішньою тканиною Gore Thermium 10D, магнітною зачіпкою, що утримує спальник від раптового розстібання і запасом по довжині на куртку і черевики. А також, надзвичайно м’якою внутрішньою тканиною.

Пух – гусячий 800FP 90/10. Пишуть в каталозі, що Russian. В розмові вияснили, що, насправді, український. Тепер очікуємо заміни каталогів:)

Обробки пуху немає, оскільки Mountain Equipment, так само, як і Exped, не вважають потрібним обробляти пух, бо випаровування тіла занадто малі, щоб нашкодити йому, а ззовні від вологи його захищає тканина.

В тій же топовій ME з’явилася лінійка Extreme Ultralight. Найцікавіший, FireFly, на температуру -1°С важить 560 грам.

З простішої серії, з качиним пухом 700FP 90/10, найцікавішою для України мені видається лінійка Helium.

Тканина 20D, просторе відділення для стоп, і вага 855 грам для моделі на -3°С (Helium 400).

Жіноча версія Helium Women’s має ширшу форму, більше утеплювача на торсі, ще більше в ногах, еластичні шви зсередини (ніжно обіймає) і коштує так само, як і чоловіча, в районі 6800 грн.

Для любителів поспати поза наметом ME пропонує аналогічну по бюджету серію, Classic, що оснащена тканиною 40D (менше пропускає вітер). Classic 300 на температуру 0°С важить 855 грам.

Wild Country похвалилися новим наметом Foehn 2, що суміщує переваги тунельної і хабової конструкції. Дві повздовжні арки з’єднані перекладиною. Це забезпечує намету абсолютно вільне стояння.

Як і хабові намети, Foehn має слабку бокову вітростійкість, тому виробник передбачив дві вітрові відтяжки на вентиляційних вікнах над дверима.

Світло-зелений колір мені імпонує більше темного. Водночас, спальня, як і раніше, виготовлена з білої тканини. На наше запитання “Чому б її не поміняти на менш вразливу до забруднень?” інженер Terra Nova відповів, що ніхто раніше на білу не жалівся (ось чому завжди варто доносити побажання до виробника). Інший аргумент – біла тканина дає більше світла, не перешкоджає йому. А з темним верхом – це важливо.

Source коротко – нові симпатичні сандалі.

Sierra Designs була для нас величезним сюрпризом. Виявляється, в компанії працює виходець з Тернополя, Роман Лопух, який українською розповів нам про нову колекцію спальників без замків.

Нашарування тканини вирішує проблему втрати тепла.

Щоб спальник не набирав зайвої ваги, пух з-під спини в зоні торсу забрали.

А щоб при крутінні вночі він не тікав з килимка – додали рукав, яким ліжко фіксується в єдину одиницю.

Якщо ніч видасться спекотною, ноги можна висунути з кишені в нижній частині спальника.

Ще крутіший підхід в іншій моделі. Її передня частина може відкидатись наперед, якщо ніч спекотна. Ноги так само можна висунути в нижній частині.

А якщо любите спати на животі – вставляйте руки в спеціальні кишені і кладіть під голову:)

Рюкзак Flex Capacitor, який розробляв відомий Andrew Skurka, – це витвір мистецтва, який, доречі, здобув нагороду Gear Junkie.

Його ємність, за рахунок фронтальних і бічних компресійних строп, змінюється від 60 до 40 літрів. Як наслідок, під кінець походу ви матимете наплічник акуратної форми, а не незрозумілу гулю в нижній частині рюкзака. І, звісно, центр ваги системи турист-рюкзак буде в зручнішому місці.

Каркас рюкзака – дуги DAC і один хаб, які використовуються в наметах. Рюкзак розрахований на серйозну вагу, більше 30 кг за словами виробника. А його власна вага – 1140 грам.

Всередині – з’ємна кишеня для питної системи. І, нарешті, велика кишеня для мобільного чи пляшки з водою на одній з плечових лямок.

Намети SD – окрема історія. Подивіться на кольори колекції 2018!:)

Всі моделі замінені на нові. З найцікавіших, що мають тканину тенту 20D і дна 30D:

  1. Sweet Suite – два входи, два тамбури, хабова конструкція, вага 1,67 кг (це з купою кілків і відтяжок, половину можна лишити вдома, без них – 1,39 кг).

2. Studio – торцевий вхід, дві перекладини, дощ не заливає навіть при відкритому вході, вага 1,45 кг (теж з купою відтяжок і кілків, без них – 1,24 кг).

3. High Side – одиничка з бічним входом повною вагою 1,05 кг, без кілочків і відтяжок – 0,85 кг.

Primus виграв нагороду за компактну кухню і замінив кольори горняток.

Big Agnes порадував новим наметом Tiger Wall UL 2P з двома входами і двома тамбурами вагою 1190 грам.

Vaude презентували безшовний намет. Всі шматки тканини склеєні один з одним. Взяли нагороду виставки, та ми приділили йому дуже мало уваги, тому не зрозуміли, за що саме:)

Таким був останній день виставки Outdoor Show 2017. Завтра на вас очікує ще один сюрприз. Адже нас запросили на завод фільтрів Katadyn в Цюріх. Будемо вести репортаж з місця, де з’являються одні з кращих фільтрів в світі!

*Бажаєте підтримати розвиток ПроПоходи? Купуйте спорядження в наших партнерів через посилання нижче. Ми отримаємо невелику комісію з вашої покупки, а ви не витратите жодної додаткової копійки.