Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Outdoor Show – це найбільша в Європі виставка туристичного спорядження, що проходить у містечку Фрідріхсхафен в Німеччині. Сотні виробників представляють тут свої інноваційні новинки і технологічні розробки. Ми збираємо для вас інформацію з найцікавіших стендів і щодня протягом події публікуємо цікаві статті.

Ви можете слідкувати за всіма новинами в реальному часі через наші фейсбук.

Другий день виставки – ооо!! Він ще насиченіший і крутіший за вчорашній!

Першою справою ми відвідали стенд Dachstein, на якому помітили незвичні черевики, в’язані, наче шкарпетки.

Виявилось, відтепер є технологія, яка дозволяє одним шматком зв’язати верх черевика з міцних ниток, надаючи тканині різних властивостей в різних частинах. Десь еластичніше, десь м’якіше, десь жорсткіше. Таким чином, зникає потреба у швах, що з’єднують невеликі частинки тканин, і в черевику тепер немає нашарування матеріалів, що могли спричиняти окремі точки тиску на ногу.

До того ж, на тканину одразу наплавляється обрезинка і зникає потреба в клеї, який з часом міг дати збій.

Лишається тільки приєднати підошву Vibram.

А дизайн! Ви тільки погляньте!

Далі ми неодноразово бачили подібну технологію на інших стендах і кожен з виробників стверджував, що вона проривна і черевик на нозі відчувається як зручна шкарпетка. Можливо, побачимо, як вона у використанні.

Vibram вже третій рік виробляє цікаві капці, що складаються з підошви і тонкої тканини, що огортає ногу. Один з варіантів для бівака на заміну кроксам. Бо ці в згорнутому стані займають вкрай мало місця.

Я третій рік облизуюсь на них, але ціна у 99 євро, хм.. як вам?

В них же був шикарний стенд для тестування взуття на мокрому камінні.

Deuter презентував оновлення лінійки Futura.

Але вага в неї досі катастрофічна. І дивне поєднання повністю вентильованої спинки з абсолютно невентильованим стегновим поясом мені особисто не зрозуміле.

Сітка на спинці на дотик досі як резина – не найприємніше відчуття.

Проте презентація новинки – на вищому рівні. Видно, що компанія покладає великі надії на цю модель.

Gregory був одним зі стендів, куди ми завітали по вашому запиту. Один з інженерів, Джон, провів нам детальний екскурс по новинкам компанії.

Одна з них – рюкзак Baltoro – отримав золоту нагороду цьогорічної виставки. Це експедиційний рюкзак вагою 2,25 кг з трьома входами в основне відділення (верхній, нижній, фронтальний), підвіска якого може, буквально, підійти будь-кому. Лямки змінюють кут кріплення до спини, а знімний пояс вільно рухається у вертикальному напрямі. В той же час, деформувати пояс вагою рюкзака не вдасться, оскільки пластина, що тримає його форму, дуже жорстка.

На стенді Грегорі ми зустріли одного з членів жюрі, що присудив рюкзаку золото. Він розповів, що в своїх експедиціях навантажував рюкзак понад 30 кг і його спина не протестувала.

Спеціальні кріплення для пляшки, для окулярів, льодового спорядження і кишені клапану, що здатні змінювати свій об’єм один відносно одного завдяки рухомій перегородці між ними – це все смаколики новинки.

На додачу, кишеня для питної системи – це мініатюрний рюкзачок для радіальних вилазок в гори.

Полегшена модель Optic об’ємом 58 літрів важить 1,14 кг і може комфортно переносити 16 кг ваги.

Спинка – абсолютно вентильована зі вставками з мікрофібри, які швидко забирають вологу зі спини і розподіляють її на наступний шар сітки, звідки вона безперешкодно випаровується.

Пояс і лямки – перфоровані, замкнені в об’ємну сітку, що також сприяє вентиляції.

Знімний клапан, ультралегка компресійна система, що може змінювати товщину рюкзака навіть в районі дна, кріплення для окулярів, трек палиць, льодорубів. Кльова новинка.

SeaToSummit – австралійський бренд, що завоював більшу частину наших топ-списків спорядження.

Окрім вже існуючих сильних позицій в надувних килимках і пухових спальниках, в Україні з’явилася лінійка самонадувних килимків цього виробника.

Їхня система наповнення килимка, що зветься Delta Core, за словами виробника, дозволяє значно подовжити самонадувні властивості килимків і збільшити швидкість надування. Будемо тестувати і перевіряти. Поки що STS нам жодного разу не збрехав.

Клапан килимка не лише не випускає повітря при надуванні килимка, але й не впускає його при здуванні, що для самонадувного килимка надзвичайно зручно.

Серед самонадувних килимків STS є один антиультралайт, який, за інформацією від представника, продається не гірше за лайтові.

Подвійний самонадувний килимок для кемпінгу Comfort Delux S.I. Double. Ось він в спакованому стані:)

Мабуть, кемпніг в Україні розвивається не гірше за рюкзачний аутдор:)

На виставці ми вперше побачили кемпінговий варіант надувного килимка Comfort Deluxe. Його фішка в тому, що замість гладкої ламінаці – м’яке покриття.

Для гамаків з’явилася полегшена підвіска з дайніми вагою 77 грам.

Для автомобілістів – з’ємний багажник на дах авто! Не потрібно жодних рейлінгів чи спеціальних кріплень. Пропускаєте стропу під дахом і маєте кріплення для каяку, борду чи серфінгу.

Для походів – новий алюмінієвий посуд і набори посуду Alpha. Легкий анодований алюміній, ручка, що в складеному стані тримає кришку і антипригарне покриття на пательнях.

Vaude, окрім наметів в наметовому містечку, має стенд в загальному павільйоні, де представлені новинки з дрібного спорядження і одягу зі взуттям. Що помітно – частина нової колекції виготовлена з матеріалів, які містять перероблені пластикові пляшки. Такі речі помічені значком Green Shape.

На намети цього разу ми не встигли забігти, та спробуємо зробити це в наступні дні.

Petzl цього року презентував мініатюрний ліхтар Bindi на 200 люмен, що має лише вбудований акумулятор (як я люблю).

Від повної зарядки до 50 годин на найменшій потужності. Вільно обертається навколо осі кріплення і може блокуватися від випадкового натискання кнопки. Важить 35 грам і має захист IPx7!

Плюс, дитяча забавка, ліхтар Tikkid яскравістю 20 люмен, щоб дитина не зашкодила власним очам, якщо погляне на його світло. Після вимкнення ще довго світиться в темряві.

Jetboil після минулорічного пальника, який, здається, так ніхто і не зацінив, вирішив не бавитись з категоричними рухами і продовжив роботу над інтегрованими системами.

Модель Flash була категорична оновлена. Потужність пальника збільшена до 2,6 кВт, основа пальника тепер виглядає суттєво акуратніше, а металева її частина відтепер зроблена з анодованого алюмінію замість нержавійки.

Як результат – швидкість закипання півлітра води зменшилась до 100 секунд, а вага впала на 30 грамів. На питання про збільшення витрати палива внаслідок збільшення потужності пальника хлопці відповіли, що завдяки зменшенню часу закипання витрата пального майже не змінилась. Ми перевіримо це у власних дослідах восени.

Дещо удосконалили кришку (тепер краще тримається при зміні температури) і чохол. Плюс – нові кольори.

Інша новинка – виносний пальник, MilliJoule, на 3-4 туристів, який вміє працювати на рідкому газі (перевернутий балон) без попереднього прогріву.

Може використовуватись зимою, бо є трубка прогріву.

Спеціальний подарунок для мене – новий кльовий колір системи MicroMo 🙂

І девайс, який я ніколи не думав побачити у Джетбойла! Ваги для вимірювання кількості газу в балоні. Накручуєте адаптер на балон, вибираєте об’єм балоні і на табло бачите, скільки газу у вас лишилось. В грамах або у відсотках.

З допомою кріплення з комплекту ними можна зважувати будь-яке спорядження вагою до 2,5 кг.

Klymit похвалився новим килимком, який неможливо пробити!

Якесь супернове покриття. В якості підтвердження слів, поклали його на бите скло і Христина пройшлась зверху. Дійсно вижив:)

Та вага – 1 кг. Позиціонують як використання без намету, суто з тентом. Будь-де кидаєш і спиш.

Отакий насичений і повний новинок день був в нас сьогодні! Йдемо спати, бо завтра буде ще гарячіше і жвавіше. А ви можете подивитись весь матеріал за день у відео форматі на нашому фейсбук.

До завтра 😉

*Бажаєте підтримати розвиток ПроПоходи? Купуйте спорядження в наших партнерів через посилання нижче. Ми отримаємо невелику комісію з вашої покупки, а ви не витратите жодної додаткової копійки.