Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Outdoor Show – це найбільша в Європі виставка туристичного спорядження, що проходить у містечку Фрідріхсхафен в Німеччині. Сотні виробників представляють тут свої інноваційні новинки і технологічні розробки. Ми збираємо для вас інформацію з найцікавіших стендів і щодня протягом події публікуємо цікаві статті.

Ви можете слідкувати за всіма новинами в реальному часі через наш фейсбук.

Довгий і насичений перший день виставки позаду. Неймовірна кількість цікавих зустрічей і новинок.

Першим був Osrpey.

Його найкрутішою новинкою є рюкзак Levity, що у версії на 60 літрів важить лише 850 грам. При цьому має жорсткий металевий каркас та повноцінну вентильовану спинку з сітки, яку ми вже бачили в моделі Exos.

Тканина нового Levitate – нейлон 210D з армуванням з дайніми (синтетичний матеріал, що міцніший за сталь).

Інші особливості новинки, на які ми звернули увагу з першого погляду – це величезні бічні кишені з додатковим горизонтальним входом для пляшки з водою, та величезна передня кишеня. Клапан рюкзака пришитий до спинки, тому незнімний. Кишені на поясі відсутні.

Рекомендоване навантаження – 12 кг. Для всіх, кому 60 літрів забагато – є версія на 45 літрів вагою 810 грам.

Також оновлення зазнала лінійка Exos. Новий матеріал каркасу – полегшений дріт діаметром 3,5 мм, дозволив збільшити корисне навантаження до 18 кг. Сітка спинки відтепер нагадує ту, що має Atmos AG, водночас, вона трохи легша.

Бічні кишені також значно збільшились. А фронтальна отримала підсилення з тканини.

І на додачу – з’явилась жіноча версія моделі, Eja, що буде доступною в об’ємі 38л та 48л.

Exped. Швейцарці, здається, завжди знають щось наперед. В той час, як відомі бренди потроху починають відмовлятися від DWR просочень або міняють їх на ті, що менше шкодять природі, експедівці і не починали з ними працювати. До того ж, вони ніколи не обробляли в спальниках пух водовідштовхуючим просоченням, аргументуючи це тим, що склад обробки тримають в секреті, а вони не бажають тримати так близько до тіла невідому хімію.

Цього року, продовжуючи свою філософію, вони повністю оновили лінійку спальників, і найцікавішим з них, на нашу думку є модель на -3, вагою 860 грам.

Іншою новинкою, що доповнює філософію подвійних килимків, є подвійний пуховий квілт. Один з варіантів його використання – це просто ковдра, яка водночас має кишеню для ніг, щоб не мандрувати килимком і не випускати тепло через зону ніг.

Якщо ж температура сильно впаде, можна розправити капюшони і закріпити квілт до килимка. Тоді втратам тепла можна запобігти по всьому периметру.

Сама серія подвійних килимків доповнилась літньою моделлю AirMat Duo, яка підійде більше для сну в авто і на теплих пляжах. Для гір вона буде захолодною.

І новинка в килимках для любителів комфорту – модель, що замість кольорової ламінації назовні має приємну на дотик тканину. Так би мовити, простирадло, на якому приємно спати в спеку, бо воно абсорбує піт, і, за необхідності, його можна легко зняти і випрати.

До того ж, такий килимок легше ремонтувати, оскільки матеріал надувної частини може утворювати добре з’єднання з більшістю клеючих матеріалів. Навіть, зі скотчем. Якщо ж пошкодження буде занадто сильним, внутрішню частину можна замінити, адже вона буде доступна в продажі окремо.

Ferrino ми помітили зовсім випадково, та вони теж мають цікавинку – рюкзаки з кубена. 90 літрова версія з напівжорстким каркасом важить 930 грам.

Black Diamond цікавий нам в якості виробника трекінгових палиць і ліхтарів.

На осінь 2017 року BD приготував нову бюджетну модель Astro потужністю 150 люмен, захистом IPx4 та ціною $20.

Інша новинка – сигнальний ліхтар для бігунів і велосипедистів – Stride.

Кріпиться до будь-якої резинки на бейсболці чи спеціалізованому кріпленні на рюкзаку. Має 2 режими: постійне освітлення і стробоскоп. Лише червоний колір.

І, звісно, не можемо не нагадати про наш улюблений ліхтар, що з’явився в продажу цієї весни, – Iota. 150 люмен, вбудований акумулятор і вага 56 грам.

Зміни в колекції палиць обережні і спрямовані на подовження строку служби моделей.

В карбонових Distance, в місці розташування кнопки-фіксатора, зсередини додано металевий патрубок, який оберігає карбон від тиску металевої кнопки.

В алюмінієвій моделі кнопку замінили на рухомий циліндр, зсуванням якого розблоковується система складання палиці. Аргументація – кнопку часом забували фіксувати і, як результат, палиці страждали від неправильного використання.

Скоріше за все, аналогічна система з’явиться і наступного року на карбонових палицях, водночас, вона буде легшою (зараз 10 грам), оскільки покупці карбону більше дбають про вагу.

На сьогодні колекція палиць Black Diamond зі схемою складання Z-poles за кількістю моделей вже зрівнялась з телескопічними. Схоже телескопи таки поступаються потроху фіксам і напівфіксам та будуть відходити у минуле.

І абсолютною новинкою для BD на 2018 рік є скельники.

Нова тканина, що в’яжеться змінною в’язкою, має різні характеристики в різних частинах. Відповідно, без жодного шва можна досягти більшої вентиляції чи еластичності, чи фіксації в тих місцях, де це потрібно.

Наступна інновація – відливання резинових частин скельника замість виточування. Як результат – абсолютна ідентичність виробів і можливість досягти різної жорсткості на різних ділянках підошви.

І на додачу – розміри скельників BD відповідатимуть актуальним розмірам взуття. Тепер не доведеться думати, на скільки розмірів менші скельники потрібно брати. Береш свій розмір – і на скелі.

Nemo відзначився трьома новинками. Перша з них – ультралегкий одномісний намет на трекінгових палицям Spike Storm. Аналогічний тент вже був представлений минулого року, та новинка вже є повноцінним одношаровим наметом. Вага – 520 грам.

Тканина силіконізована з обох сторін, тому стійкіша до ультрафіолету. Жодного проклеєного шва. Замість цього – нитки, що збільшуються від вологи та спеціальні шви, що в комбінації перекривають воді шлях всередину.

Цікаво – в Nemo майже не залишилось наметів з проклеєними швами, адже за їх спостереженням, ідея з нитками і швами працює пречудово.

Інший новий намет, який ми точно не зможемо протестувати, бо не ходимо в високі гори. Та, можливо, комусь з вас він стане в нагоді. Тримісний Chogori 3P. Вага 3 кг, тканина 30D sil/sil. Особливості конструкції – всі дуги, що формують сферу – однакової довжини, тому менше часу треба витрачати на визначення місця для монтажу дуг.

Внутрішня спальня закріплена до тенту і не від’єднується. Не знаю, чи це важливо в високогірному наметі, може, ви підкажете;)

Купа кишень і можливість замість одного з тамбурів приєднати ще один такий самий намет за допомогою блискавки, входом до входу, як частини космічної станції. Тоді забиратись в намет – з іншого боку.

Надувачці для килимків Nemo знайшли нове чудове використання. Окрім того, що це гермомішок, з однієї з сторін він має тактильно приємну мікрофібру, тому може використовуватись як надувна подушка.

Wildo порадував кроком в сторону ЕКО.

В них з’явилось горня Fold-a-cup, що на 50% зроблено з цукрової тростини. Ціна має бути на 1 євро більше. На дотик таке горня приємніше, ніж пластикове. Тривалість його життя, як запевняє виробник, не поступається пластиковому аналогу.

Це всі новини на сьогодні. Завтра ще більше цікавої інформації і новинок від провідних виробників аутдор індустрії.

*Бажаєте підтримати розвиток ПроПоходи? Купуйте спорядження в наших партнерів через посилання нижче. Ми отримаємо невелику комісію з вашої покупки, а ви не витратите жодної додаткової копійки.