В Новій Зеландії в нас були великі плани на одноденні походи від пари годин до 25 км, тому я шукала якийсь зручний рюкзак, в який влізуть вода, їжа та речі на день походу в країні із мінливою погодою. І два ноутбуки, які ми боялися лишати в машині. Антон і Христина запропонували взяти на тест 26-літрову версію Osprey Hikelite, і це виявилося якраз те, що потрібно.
З першого знайомства Osprey Hikelite вразив своєю вагою. Лише 719 грамів при тому, що це не “мішок з лямками”, а нормальний рюкзак з вентильованою спинкою, кишенями та рейнкавером.
Відгук написано на основі використання Osprey Hikelite в подорожі тривалістю один місяць з навантаженнями від 2 до 9 кг в різну погоду. За цей час я досконало вивчила всі його переваги та недоліки.
Характеристики Osprey Hikelite
Як я писала вище, я отримала 26-літрову версію, але ще існує 18 л. Як на мене, 26 літрів – це якраз достатньо для спорядження і їжі з водою на денну мандрівку, і, водночас, рюкзак все ще лишається компактним і гармонійно виглядає на спині. А от 18 літрів – якось малувато. Розміри 26-ти літрового Hikelite – 48х28х28 см. Тобто він з запасом влізе в ручну поклажу літака або зручно розміститься на колінах в автобусі.
Довжина спинки тільки одна – 38 см, і вона не регулюється. На мої 170 см росту цей розмір підходить чудово, але чоловіку (187 см) спинка виявилась занадто короткою.
Виробник вказує вагу 730 г, та мої домашні кухонні ваги показали навіть 719 г.
Тканина рюкзака – нейлон 100D Mini Diamond Shadow. Гадаю, що “Mini Diamond Shadow” для пересічного українця – це просто набір слів, тому додам, що на дотик вона приємно-м’яка і гладенька, і, разом з тим, достатньо міцна, щоб не боятися її порвати.
Я його і на камінь з купою дрібних мідій ставила, і взагалі де він за місяць тільки не валявся – все ще виглядає як новий.
Osprey HikeLite випускають в п’яти кольорах. У нас був м’ятний, а ще є яскравий червоний, чорний, темно-синій, і сірий з жовтими стропами. Оспрей часом робить на своїх рюкзаках непрактичне світле дно, але тут одумалися, і зробили чорне. Ура-ура!
Здавалось би, ну що там описувати в рюкзаку, але тут багато різних продуманих дрібниць.
1. Вентильована спинка AirSpeed з жорстким каркасом. Так, вона не прилягає до спини, окрім попереку. На попереку щось на кшталт тонкої м’якої подушки. Ми лазили в Новій Зеландії в шалену спеку, і моя спина весь час була суха. Дуже приємне відчуття. Лямки теж з вентиляцією, тому й плечі лишаються сухими.
Як і серйозніші та більші рюкзаки, Osprey Hikelite оснащено противідкидними стропами. Затягуйте їх, якщо потрібен максимальний контроль і стабільність, і відпускайте, якщо необхідна краща вентиляція.
2. Вхід зроблено на блискавці. З одного боку, в рюкзак з клапаном можна було б побільше речей напхати, але з блискавкою нам було набагато зручніше постійно витягувати та класти на місце фотоапарат.
Пам’ятаю, як в Андах ми просто замучились з клапаном, тому на маленьких рюкзаках я за блискавку.
На всіх блискавках – пулери з великими петельками, якими зручно користуватися і в рукавичках.
3. Є кишеня для питної системи Osprey Hydraulics та тоненька стрічка з міліпусеньким фастексом, щоб її тримати. Ця стрічка насправді непотрібна, бо рюкзак і так невисокий, тому питній системі немає куди провалюватись. Ті, хто бережуть кожен грам, можуть сміливо її обрізати. Ще в цю кишеню може влізти 10-дюймовий нетбук. Для виводу шлангу гідратора зверху є спеціальний отвір. Далі він кріпиться петлями на лямках.
Було б непогано ще мати на лямці невеличку кишеньку-сітку, щоб ховати туди поїлку гідратора.
4. Рейнкавер зберігається в окремій кишеньці на дні, і кріпиться до нього за петельку. Можна його відстібнути, щоб, наприклад, помити.
Натягується рейкавер дуже добре, ще й, за рахунок жорсткого каркаса, цупко кріпиться на рюкзаку. Ми декілька разів ходили в дуже сильний вітер, але цей рейнкавер сидів як приклеєний. В зливу тримав досить непогано, як і має тримати новий рейнкавер.
Всі пам’ятають, як в зливу вода тече між курткою та рюкзаком, так що спина мокра? Так ось тут такого немає, тому що вода стікає по сітці. Намокають тільки лямки, але там такі матеріали, що швидко сохнуть.
5. Передню кишеню зроблено з тієї ж тканини, що й весь рюкзак, вона невелика і не тягнеться, на відміну від типової оспреївської сітки. Куртка чи фліс буде з неї трохи стирчати. Ця кишеня годиться, щоб покласти щось невелике і м’яке, але напхати туди безліч речей, як в сітку, вже не вийде.
6. Затяжки кишень поєднані з бічними компресійними стропами. Верхня підтягує передню кишеню і кріпиться на фастекс. Нижня стягує бічну кишеню і фіксується трищілинною пряжкою.
Вони здаються невеликими, але раптом в нас туди помістився килимок-гармошка Thermarest Z-Sol Regular, без якихось особливих зусиль.
7. Бічні кишені – це звичайна сітка, що добре тягнеться. Вона пришита з обох боків по всій висоті, так що нічого з кишені не випаде. Бо в деяких моделях рюкзаків в боках кишень роблять додаткові входи типу для того, щоб можна було щось класти на ходу, але, часом, воно губиться. Ось тут цієї дурниці немає, так що можна носити в бічних кишенях будь-які дрібниці.
В таку кишеню без проблем встане пляшка води або літровий термос. По висоті якраз влізе стандартний спорк. У нас там постійно катався спрей від комах, бо в новозеландських комах завжди шалений апетит.
8. Спереду вгорі є ще одна кишеня на блискавці, для окулярів та дрібної техніки. А в ньому ще міні-кишенька для ключів з карабінчиком. Виробник пише, що вона зроблена зі спеціальної тканини, що не подряпає окуляри чи екран.
9. Коли я побачила пояс, то подумала “ой, що це?”. Це просто 2.5 см стрічка, без м’яких елементів та кишень. А я ж так люблю навантажувати саме пояс. В процесі експлуатації виявилось, що він не такий вже поганий, бо завдяки спинці AirSpeed вага якось так магічно розподіляється, що навіть 9 кг було комфортно нести.
Для тих, хто не любить пояси, зробили можливість його легко відстібнути та ще зекономити вагу.
Відсутність кишень на поясі для мене не вирішальна, бо я, зазвичай, ними не користуюсь або ж складаю туди дрібне сміття. Але комусь це може здатись серйозним недоліком.
10. Грудна стяжка звичайна, зі свистком, і регулюється по висоті. На неї нормально налазить магніт від Osprey Hydraulics.
11. Петельки для трекінгових палок. Зізнаюсь, я їх помітила вже після повернення додому, бо не було зрозуміло, навіщо вони там є. На мою думку, нести дві палки десь в транспорті, ще й окремо одна від одної, щоб стирчали з кожного боку – це небезпечно і незручно. Краще використати бічні стяжки. А ці петельки – сміливо обрізати та зекономити ще декілька грамів ваги.
Що мені найбільше сподобалось
1. Комфорт. Я носила дуже різні рюкзаки, починаючи з самопошиву, який мені десь здобув тато на початку 90-х років, до всіляких міських і походних. І, можу сказати, Osprey Hikelite виявився найзручнішим з них всіх. Після 25 км по горах з добрячими перепадами висоти моя спина і плечі не відчували ніякого дискомфорту чи втоми, а футболка на спині була суха. Ось про таке можна забути:

Коли ми лазили через хащі або стрибали по каміннях, рюкзак із застібнутими поясом та грудною стяжкою сидів щільно і не хитався.
2. Вага! Для таких характеристик 719 грамів – це супер.
3. Вбудований рейнкавер, який добре тримається в вітряну погоду.
4. Під час дощу не намокає спина.
5. Є кишеня для питної системи.
6. Ціна трохи нижча, ніж на інші трекінгові рюкзаки аналогічного розміру.
Недоліки
Хоча мені в цілому все дуже сподобалось, мушу зауважити декілька недоліків.
1. Найважливіший – це те, що тут лише один розмір, і він не підходить для високих людей. Не знаю, як він сидітиме на маленьких. Якщо хтось маленький пробував з ним ходити, напишіть, будь ласка, свої враження в коментарях.
2. Верхні противідкидні стропи поступово розпускаються, особливо коли він добре навантажений. Треба за цим слідкувати і раз на декілька годин поправляти. Сподіваюсь, що виробник замінить ці стропи на якісь менш слизькі в наступних версіях.
3. Несподіваний недолік – це те, що петелька на блискавці відділення рейнкаверу давить на сідницю. Це проявлялося тільки при навантаженні від 5 кг, і якщо між тілом і рюкзаком тонкий шар одягу (шорти або тонкі штани). Якщо зверху якась куртка – то вже нормально. Я б порадила виробнику зробити там звичайний плоский язичок.
4. Передня кишеня нееластична.
5. Відсутні кишені на поясі.
Висновки
Хочу застерегти, що Osprey Hikelite призначений для походів, а не для щоденного користування в місті. Звичайно, з ним можна ходити де завгодно, але через те, що спинка вигнута, ноутбук не буде щільно прилягати до спини і вкраде безліч місця. І ще в цьому рюкзаку немає відділень куди можна було б надійно і зручно сховати гаманець/телефон і т.п. Для міста краще обрати моделі Osprey Nova або Osprey Radial. Якщо вже треба ходити з цим рюкзаком і ноутбуком в місті, то зауважу, що 15-дюймовий макбук влізає без проблем.
Для гір – це ідеальний варіант для одноденного походу, або, навіть, кількаденного, якщо все ваше спорядження сучасне і компактне. З таким комфортним та легким рюкзаком у вас не буде відчуття, що ви ішак, в якого зараз відвалиться шия. І спина лишиться сухою і в спеку, і в дощ. І ще! Osprey Hikelite трохи дешевший за інші рюкзаки аналогічного об’єму.
Бажаєте віддячити автору за цікаву статтю і підтримати розвиток ПроПоходи? Купуйте спорядження в наших партнерів через посилання нижче. Автор отримає невелику комісію з вашої покупки, а ви не витратите жодної додаткової копійки. Всі дисконтні системи при замовленні через ці посилання працюють, як завжди.
- Інтернет-магазин Вершина
- Інтернет-магазин Gorgany
- Також ви можете сказати кодове слово “ПроПоходи” касирові в будь-якому магазині мережі Gorgany і це подіє аналогічно.
Спорядження з огляду в магазинах-партнерах ПроПоходи:
Цінуємо вашу підтримку!