За час карантину природа настільки очистилась,
що на ПроПоходи повернувся Шурік з оглядами спорядження…
Колись похід в гори для мене був такою ж подією, як тепер відпустка. Тобто це було щось, до чогось треба було готуватися довго і заздалегідь, ретельно обирати локацію, компанію і час. Логічним наслідком, який випливав з такого підходу до походу, була кількість моїх вилазок в гори – за сезон від 1 до 3, як пощастить. Ну тобто все як в реальному житті з відпустками))).
Хвала богам, років 7 назад мені вистачило розуму змінити принципи ходіння в походи – я став намагатися вириватись в гори кожного разу, коли це можливо. А це, скажу я вам, доволі ризикований підхід – бо ж чим більше ходиш, тим більше хочеться ще))).
Такі зміни в моїй філософії призвели до того, що через якийсь час кількість походів, в які хотілося і моглося йти, почала наздоганяти кількість моїх потенційних компаньйонів (а я ж бо Галя балувана і аби з ким в похід не піду))). І якось я, маючи можливість на 4 дні податися в горби, не зміг знайти собі компаньйона. Опинившись перед вибором: або не йти в похід, або ж йти самому, мною було прийняте вольове рішення спробувати-таки одиночну пригоду.
І пішов значить Шурік в соло-похід… Перед тим, щоправда, довелось озброїтись належною екіпіровкою для відлякування ведмедів, диких гуцулів та інших небезпечних істот, що водяться в Карпатах. Екіпіровка, в основному, складалась з петард, набору ножів, новорічних гірлянд, комплекту барабанів і свистка (були також довідки від нарколога та психіатра – на випадок, якщо б мене з усім цим добром зустріли нормальні туристи).
Та всупереч будь-яким моїм песимістичним прогнозам, той похід пройшов просто шикарно. Мені сподобалось і тому наступний сольник був просто питанням часу. Після другого був третій, сьомий і десятий – ну знаєте як це буває, коли знайшов собі ідеального напарника для походів?). Та в кожному такому поході мене напружувала одна штука – мені доводилось совати з собою 2-місний намет.
Так-так, я розумію, що слово «совати» не надто точно підходить, коли мова йде про Big Agnes Copper Spur HV UL 2. І все ж, без особливої потреби, вбивати нажитий «нєпосільним трудом» ультралегкий намет я бажання не мав, тому шукав чим же його замінити. А тут якраз попадається мені стаття Марини Сухомлинової про речі з Aliexpress, де вона пише про класний і недорогий варіант намету «одинички» від Naturehike – на ловця і звір біжить, як-то кажуть.Отож, через якихось пару тижнів очікування я вже тримав в руках намет Naturehike Cloud 1P або, якщо вірити його назві на сторінці Aliexpress: Naturehike Updated Cloud Up 1 2 3 Person Ultralight Tent Outdoor Camp Equipment 2 Man Travel Winter Camping Tent with Mat. Така назва не повинна вас відлякувати і свідчить тільки про те, що трудолюбиві китайці знають про SEO і не хочуть пропускати жодного запиту на тему туризму))).
Походивши з цим наметом в 2019 році, я вирішив написати його огляд, бо, як виявилось, намети Naturehike досить популярні серед українських туристів (ніколи не варто втрачати можливість хайпанути на чомусь))). І оскільки навряд чи поточна ситуація з пандемією здатна відлякати потенційних покупців спорядження китайського виробництва, то давайте подивимось, що можна очікувати від Cloud 1P.
Намети Cloud від Naturehike – це «клони» популярної серії наметів Fly Creek американської компанії Big Agnes. Відповідно, майже всі переваги і недоліки конструкції оригіналу перекочували й сюди. Те, що китайці вирішили не вигадувати велосипед, а просто скопіювали популярну модель – це не добре і не погано, це просто факт. Бо ж подумаймо логічно: якби вони вирішили все-таки придумати щось своє, то навряд чи результат їхніх багаторічних експериментів і досліджень коштував стільки, скільки зараз коштує Cloud 1P, чи не так?)До намету, який би мав замінити мою «двійку» у мене було всього 2 вимоги: він мав бути максимально легким за якомога менші гроші. Тому й почати варто напевно з найважливішого для багатьох фактору – ціни. І у цьому випадку вартість намету мене приємно здивувала – я купив свій за 99 USD, хоча й не пам’ятаю який відсоток знижки це був. Повна ціна намету – щось типу 146,66 USD, але хто ж купляє на Алі за повну ціну?)))
Після цін на американських сайтах, така щедрість китайців здавалась якоюсь фантастикою. Ну і оскільки я гнався за мінімальною вагою, то взяв намет з нейлону. Справа в тому, що Cloud 1P, виготовлений з поліестеру 210T, буде коштувати ще дешевше, але, натомість, буде мати більшу вагу. Обов’язково врахуйте цей нюанс при покупці цього намету в зеленому чи оранжевому кольорі (це якраз 210T-версії).
Тепер, що стосується ваги намету – виробник хитро заявляє, що вона становить 1152 грами (тент + спальня + дуги) і десь так воно і є (будемо вважати, що відтяжки важать 31 грам, оскільки мені ліньки їх відв’язувати від тенту))). Та справа в тому, що з таким мінімальним набором майже ніхто не ходить – це навіть не Fast&Fly-версія, тобто тент + футпринт. Тому треба враховувати реальну вагу, з якою середньостатистичний турист попреться в похід. Naturehike Cloud 1P в повній комплектації в мене заважив 1498 грамів, з яких: чохол намету – 18 г; спальня – 408 г; зовнішній тент з усіма відтяжками – 415 г; дуги – 352 г (+7 грамів чохол); кілочки – 108 г (+5 грамів чохол); футпринт – 178 г (+ 7 грамів чохол).Багато це чи мало – вирішувати вам. Мене така вага більш-менш влаштовувала, хоч і була майже такою ж як в моєї «двійки». Хоча, для прикладу, повна вага базової версії «оригінального» Big Agnes Fly Creek HV UL 1 – 1028 грамів з футпринтом (а є ж ще легші варіанти – Platinum та Carbon). Це просто капець яка велика різниця – аж 30%. Американці, щоб досягнути такої ваги, використали супер легкі матеріали – наприклад нейлон 15D та ін. Ну і заради справедливості варто зазначити, що така економія ваги не пройде безслідно для вашого гаманця – за базову «одиничку» Fly Creek просять аж 329 доларів, тобто втричі більше ніж за намет Naturehike. Так що думайТЕ))).
За Cloud 1P в мене сходу закріпилось прізвисько «акула-сухопутка», бо добре встановлений намет обрисами якраз дуже нагадує цю саму «акулу-сухопутку» (побачимо, як ви будете доводити мені, що це не так). І якщо зараз цей огляд читають відповідні спеціалісти, благаю – скажіть чи не є часом давання предметам туристичного спорядження власних імен і прізвисьок, свідченням незворотніх змін у психічному здоров’ї? Бо якщо так, то тоді мені доведеться попрощатися із Валєрою, Аґнєшкою і Сигізмундом))).
Як вже згадувалось вище, я обрав собі легшу «безколірну» версію намету з нейлону. Хоча колір там таки є – білий тент і червоне дно спальні дуже нагадують кольори MSR Hubba Hubba. Дно спальні і зовнішній тент, в моєму варіанті, виготовлені з силіконізованого нейлону з товщиною нитки 20D і поліуретановам просоченням 4000 мм. Нейлон цей має плетіння ripstop, що має зводити до мінімуму розриви тканини при пошкодженнях. Інформацію про товщину нитки, з якої зроблена сітка, я не зміг знайти, та візуально і тактильно вона теж десь 20D.
В усіх місцях, де це потрібно, тканина посилена вставками. Якість і акуратність швів тут на пристойному рівні і, на перший погляд, нарікань не викликають. Та в мене вже через 3-4 походи нитки на деяких швах почали торочитися, а на сітці з’явилися зачіпки. Тобто усім потенційним власникам цієї «одинички» варто розуміти, що за 100 доларів ви не будете мати таких тканин і якості пошиття, як і в наметах за 300 доларів.
Naturehike люб’язно, і абсолютно безплатно, в комплекті з наметом додає футпринт і це дуже радує. Футпринт пошитий з поліестеру, інформацію про товщину нитки якого, мені теж знайти так і не вдалось (дуже схоже на 68D). Хоч він і є важкуватим, але ж дарованому футпринту до тканин не заглядають))). Та й з іншої сторони в мене є неперевірена інформація, що розписку про те, що ти зобов’язуєшся кожен раз брати з собою футпринт, можна й не підписувати. На футпринті є стропи з люверсами, тому опція встановлення тільки зовнішнього тенту і футпринту (т. зв. Fast&Fly) тут є доступна, і це приємний бонус.
Пластикова фурнітура в наметі – виробництва Duraflex, але середньої якості. Ніколи не думав, що скажу таке, але різниця порівняно з фурнітурою в моїй «двійці» просто разюча. В Cloud 1P гачками, та й взагалі всіма фастексами, користуватися далеко не так зручно. Гачки, наприклад, доволі тяжко защіпаються на дуги. Але … враховуючи ціну «акули» – я готовий з цим миритись.
Цікаве рішення Naturehike застосували для фіксації дверей – замість планки і петлі, вони зробили пластиковий затискач. І ви знаєте, варіант із затискачем мені сподобався набагато більше, не дивлячись на його бюджетність, ніж класична планка (яка весь час норовить вискочити з петлі).
На блискавках китайці вирішили зекономити і поставили noname. Якщо я правильно зрозумів, то вони розміру №5. До блискавок ніби теж особливих нарікань нема, але працюють вони все одно не так чітко як, наприклад, YKK. Роль пулера на бігунках виконує просто шматок стропи. На блискавці спальні є аж 2 бігунка, що дуже зручно, адже немає потреби відкривати її повністю, коли треба щось покласти/забрати з тамбура.
В тих трьох точках кріплення спальні (і футпринта), де дуги опускаються до землі, на стропах є люверси і фастекси. Причому стропа в тих місцях має світловідбиваючі елементи – дрібниця, але все одно радує увага до таких деталей.
В тих же місцях, де намет просто розтягується кілочками, використано мінімалістичну трищілинну пряжку і шматок шнура (як це, наприклад, зроблено в наметі Meteor 2 Sierra Designs). Дешево, легко і ефективно.
З обох боків і спальню і тент треба розтягнути, щоб отримати нормальний внутрішній простір. Для цього ззовні спальні збоку є кільце, а в тому ж місці з внутрішньої сторони тенту є пластиковий гачок.
Блискавка на зовнішньому тенті прикрита клапаном на липучках, який має вставку з червоної тканини, щоб краще орієнтуватися де вхід.
Тамбур в наметі, на мій погляд, достатньо просторий. Інша справа в тому, що для мене не має особливого значення його розмір, бо я взагалі в походах трохи параноїк (особливо коли йду сам), і крім взуття в тамбурах нічого не лишаю на ніч.
Переписувати розміри спальні я не буду – ви можете роздивитись їх самостійно на картинці нижче.
Всередині спальні є дві трикутні кишені біля входу з обох боків та гачок під самим куполом. На мій погляд, краще було б зробити ці кишені прямокутними – так у них поміщалося б більше речей. Хоча тоді вони б «крали» надто багато і так обмеженого внутрішнього простору спальні.
Наступний момент – вентиляція. Її роль виконує малесеньке віконечко на планці з липучкою над входом. І я б не сказав, що вона особливо допомагає, бо через конструкцію намету конденсату вам не уникнути все одно. Причому варто уважно вибирати намет, і слідкувати, щоб вам попалась updated-версія. Хоча не факт, що справа саме в цьому, бо вентиляція саме в моєму наметі є, а от в моєї знайомої в такому ж зеленому Cloud’і її немає.
Конструкція дуг в «акули» така ж сама, як і в Fly Creek: дві червоні дуги утворюють арку над входом, а третя, «срібна» безколірна – від входу йде, як хребет, по всій довжині намету до ніг. Ці три дуги з’єднані металевим хабом, тобто загубити якусь одну частину дуг буде складно: або все, або нічого))). Дуги зроблені з алюмінієвого сплаву 7001. Ну і, відповідно, така конструкція дуг означає, що намет є умовно-вільностоячим, бо кути спальні в ногах треба розтягувати кілочками.
Кілочки, до речі, неочікувано класні – їхня вага разом із маленьким шнурочком складає 9 грамів. Вони зроблені з того ж 7001 сплаву, що й дуги. І раз вже мова зайшла про шнурок – це приклад того, в якому вигляді виробник повинен давати кілочки (це був величезний камінь в город багатьох великих, але неймовірно скупих, виробників).
Кілочки мають класну форму і зроблені доволі якісно. А найголовніше те, що їх є рівно 12 штук, а саме стільки й потрібно для нормального встановлення намету. І це, знов-таки, вигідно відрізняє Naturehike від більш іменитих виробників, в яких, здається, не докласти пару кілочків – вважається правилом хорошого тону. Та китайці не були б собою, якби й тут не знайшли на чому зекономити – в комплекті відсутній патрубок для ремонту дуг))).
Всі чохли, включаючи чохол намету, це просто мішечки на затяжках з фіксаторами. Ніякої компресії, ніяких чохлів «буріто» – дешево і сердито.
Процес встановлення намету не викликав у мене якихось проблем – все було просто і логічно. Після кількох разів практики, намет можна, не поспішаючи, самостійно поставити хвилини за 4. Завдяки опції Fast&Fly можна ставити тент і футпринт, і тільки потім вже спальню. Це пригодиться, якщо надворі дощ, а ви хочете зберегти спальню сухою. Аналогічно цьому ж процесу, може відбутися і зворотній – складання спочатку тільки сухої спальні, а потім всього решту.
І от тепер настав час поговорити про зручність користування цим наметом. На перший погляд може здатися, що він і поняття комфорту – це майже паралельні прямі, які не перетинаються))). І взагалі, при купівлі наметів такого типу як «акула», варто розуміти, що їхня конструкція створена не для комфорту, а для тренування аскетизму зменшення ваги. Тому навіть коли ви будете заходити до намету (хоча правильніше буде вжити слово «заповзати»))), то будете змушені продемонструвати певні навики акробатики. Ну, це якщо ви хочете, аби спальня залишилась чистою.
А якщо вам процес входу здався нескладним, то можете переходити до наступного рівня: одягання/збирання речей/складання спальні зранку. Задача: зробити це так, аби не торкнутися спальнею внутрішньої сторони тенту, де причаївся підступний конденсат. Гарантую море емоцій та гарну зарядку. Якщо ж конденсату немає, то в наметі цілком достатньо простору, особливо для людей із зростом нижчим за 180 см. Я, в принципі, худібка доволі невибаглива до комфорту в поході і знав на що йду, купляючи цей намет (пункт «зручність» був десь в кінці мого списку вимог). Мені перебування всередині «акули», оскільки я звик до просторих наметів, спочатку за відчуттям було схоже на лежання в норі (не те, щоб я часто лежав в норах, але все ж))). Та потім я звик і навіть перестав помічати невеликий внутрішній об’єм намету. Наприклад, після прорізки стежки на хребті Горган, це не завадило нам з Сашком Матурою сидіти вдвох (!) в цьому наметі під час грози і смакувати божественним пивом.
Зараз мені цілком комфортно з моєю «акулою-сухопуткою» (хоча хз якої б я заспівав, якби мені довелося провести в ній цілий день). А в тому, що можна лежачи в наметі приготувати собі сніданок і там же й поїсти, є навіть свій шарм. Та в будь-якому випадку тим, хто не любить маленького замкнутого простору, я б рекомендував або пошукати інший намет або просто взяти «двійку».
Тепер варто поговорити про те, як саме намету вдається виконувати свою основну функцію – захищати ніжну тушку туриста від непогоди. До якості просочення тканини – жодних претензій. За весь час використання «акули», дощ жодного разу не підмочив її репутацію. Плюс, навіть звична «хвороба» нейлонових наметів – вбирати вологу, щоб потім виглядати як стара ганчірка, в Cloud 1P мене не сильно діставала. Тобто тканина все одно після намокання трохи провисала, але це легко «лікувалося» підтягуванням строп. З конденсатом ситуація була гірша, та це наслідок конструкції намету і частково тих умов, в яких мені доводилось ночувати.
А от що стосується вітростійкості, то тут не все так райдужно. Проте, знову ж таки, це не недолік конкретно цієї моделі, а взагалі будь-якого намету такої конструкції. Суть проблеми в тому, що Cloud 1P не любить бокового вітру. І у вас могло би бути 2 виходи з цієї ситуації: перший – встановлювати намет так, щоб вітер дув в «хвіст» або в «гриву»))); другий – скористатися боковими вітровими відтяжками. Та китайці вирішили, що за всі свої гріхи соло-туристи повинні бути якось покарані, тому другий варіант власникам одномісних наметів недоступний.
Відсутність бокових вітрових відтяжок – це великий мінус Cloud 1P. Чому виробник вирішив їх забрати, для мене залишилось загадкою, враховуючи, що вони є не тільки у Fly Creek, а й в «двійках» і «трійках» того ж Naturehike. Сумнівне рішення ціною в пару доларів, яке водночас суттєво знижує здатність протистояти боковому вітру.
Висновок. Є певна категорія людей, які вважають, що всі ці космічні ціни за топові намети це «проіскі проклятих буржуїнів» і можна купити намет Naturehike і він буде точно такий же як намет MSR, Nemo чи Big Agnes, тільки в кілька разів дешевше. Так от, якщо ви належите до цих персонажів, то мені доведеться вас розчарувати: дива не сталось, і гарбуз не перетворився на карету. Так, він зроблений з гарних матеріалів і зроблений більш-менш якісно (наскільки це можливо по відношенню до гарбуза), і взагалі, майже такий самий як і карета. Та він все одно лишається гарбузом.
І якщо моя аграрна аналогія вам незрозуміла, скажу простіше: диявол криється в деталях і дрібницях. І саме це дозволяє BA ставити таку ціну на свої намети. Точно так само як і Naturehike. Якщо ви будете розглядати Cloud як рівноцінну заміну Fly Creek – ви будете розчаровані. Та якщо ви будете сприймати цей намет як вирішення проблеми одиночних походів за цілком адекватні гроші – тоді він дійсно гарний варіант. Я ні секунди не пошкодував про покупку намету Naturehike – він вартий всіх грошей за нього заплачених. І ви знаєте, навіть коли я загубив «акулу» в одеському потязі, я не побивався особливо сильно (не варто бігти за валідолом – через 2 доби я її повернув – Аве провідниці Юлі!). Що було б, якби я так само провтикав Fly Creek, я навіть подумати боюся (виривання волосся на голові не варіант – його в мене й так нема, хіба на чужій))). Так, моя «акула-сухопутка» не може похвалитися такою ж вагою, матеріалами і якістю як і оригінал – Big Agnes Fly Creek HV UL 1. Але вона і коштує втричі менше. І більшість «мінусів» – це недоліки наметів такої конструкції взагалі, а не конкретно цієї моделі. За винятком пари моментів, китайці не халтурили і реально постаралися зробити добротний намет, приділяючи немало уваги дрібницям.
Мені здається, що відлюдниками, які ходять в соло-походи, туристи стають не від доброго життя, а через відсутність компанії для походу (як це й було зі мною). І намети на кшталт Naturehike Cloud 1P, дозволяють цим «нещасним» (if you know what I mean ;-)) вирішити питання з компактним, в міру зручним і порівняно легким наметом не за всі гроші світу.
Переваги: ціна; порівняно невелика вага; габарити в складеному стані; футпринт в комплекті; гарна водостійкість; увага до дрібниць – кілочки, 2 пулери на блискавці спальні, посилення тканин.
Недоліки: маленький внутрішній об’єм (суб’єктивно); посередня якість фурнітури та швів; відсутність бокових відтяжок.P.S. Термін «акула-сухопутка» я не придумав сам, а почув у Дженни Марблс.
Цей намет на AliExpress: https://s.click.aliexpress.com/e/_dZWbgIq (афіліативне посилання, купуючи через яке ви впливаєте на розвиток проекту)
Цей намет в українського постачальника NatureHike (промокод ProPohody дає 5% знижки для зареєстрованих покупців, посилання також афіліативне і покупки через нього допомагають проекту): https://nh-ua.com/nameti/odnomisniy_namet_naturehike_cloud_1_updated_zeleniy_nh18t010_t?tracking=5ea29ce7827ad
ПроПоходи на Патреоні
Долучайтесь до Команди Патреону, підтримуйте розвиток проекту, отримуйте бонуси і ранній доступ до матеріалів!
#ЗапишітьНаПроПоходи
Купуєте в наших партнерів – допомагаєте ПроПоходи і автору статті. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:
- Або скажіть “Запишіть на ПроПоходи” на касі будь-якого магазину Gorgany.
- Інтернет-магазин Команда Екс надає 10% знижки за кодовою фразою “Запишіть На ПроПоходи” в коментарі до замовлення
- Або скажіть “Запишіть на ПроПоходи” на касі магазинів Команда Екс та Команда Екс Travel
- Liteway надає 5% знижки за промокодом “propohody”
- James Cook надає 5% знижки за промокодом “propohody”
- ЇDLO дає знижку 10% за промокодом “2ProP10“.
Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.