Коротку версію відповіді на поставлене питання можна вкласти в одне речення: “Уявіть собі простір, комфорт і затишок домашньої ковдри з усіма необхідними в мандрівці властивостями: легкістю, компактністю і багатофункціональністю.”
В нашому досвіді пухова ковдра, саме як окремий від спальника виріб, з’явилась під час давнішньої мандрівки на Кіпр. Тоді, з огляду на прогнозовану температуру і необхідність максимально зменшити об’єм рюкзаків, замість двох окремих спальників ми взяли один пуховий квілт. Цим рішенням ми досягли запланованої економії простору і воно повноцінно виконало місію зігрівання.

Відтоді в нас вже прижилась повноцінна мандрівна ковдра, яка лиш затвердила формулу “тепла погода + тепла країна = мінус два спальники + одна ковдра”. Все елементарно: пухова ковдра дає нам необхідне для літа утеплення і до нього дарує море комфорту і форматів використання.
Комфорт починається з того, що під ковдрою можна вільно обійматись і не відчувати ребрами тиск бігунків чи блискавок. Великий утеплений простір до ваших послуг.
Водночас вага такого виробу і його пакувальний об’єм будуть мінімальними. Приміром, ось пухова ковдра розміром 170х200 см, що розрахована +10С. Важить вона 600 грамів. Тобто по 300 грамів на мандрівника.

Бувало, що пухова ковдра рятувала нас в готелях та хостелах (можна екстраполювати на каучсерфінг та ейр-бі-ен-бі), де в літній період не давали нічого окрім простирадла для вкривання, а вночі термометр змушував додати зверху щось тепліше.

Як гігієнічний бар’єр, на додачу до лайнера, ковдра неодноразово їздила з нами у залізниці. Та й при авіаперельотах, якщо ковдра є серед нашого спорядження, ми складаємо її в ручну поклажу, щоб і на пересадках, і в літаку мати можливість створювати власний рівень теплового комфорту.
В більш “лінивих” мандрівках, де спорядження везе автомобіль, до ковдри можна додати елементарне простирадло поверх двох з’єднаних шнурками килимків (або одного подвійного) і отримати супер затишне ліжко.

Якщо вже зовсім по максимуму, то вставляємо ковдру у чохол з того ж постільного комплекту і отримуємо домашній комфорт у будь-якому місці.

За такою схемою можна діяти і в тих випадках, коли сон чи відпочинок заплановані одразу в машині: кладемо килимок, кидаємо ковдру і експрес ліжко на двох готове.

Загалом, в мандрівках застосування ковдри обмежується лиш вашою фантазією: загорнутись ввечері біля моря, утеплитись біля намету в кемпінгу, розкинути на пляжі, спати разом з дітьми і т.ін.

Неначе чарівний теплий чотирикутник, що миттєво з’являється з маленького пакунка і який одразу готовий зігрівати ваше сімейство.

І не варто забувати, що пухова ковдра може швидко перетворюватись на індивідуальний літній спальник або ж зіграти роль утеплювача для спального мішка. Приміром, якщо закласти в застібнуту ковдру літній спальник, вийде чудовий трисезонний “бутерброд”. Або таким способом можна додати кілька градусів до температурних показників вашого трисезонного спальника, щоб розвідати з ним холодніші умови.

А в домашніх умовах мандрівну пухову ковдру можна використати за прямим призначенням, коли в гості нагрянуть друзі і лишаться на ніч.
Отже, знайте, що окрім спальників в туристичному світі існують і багатофункціональні пухові ковдри, які мають ширший діапазон використання як в горах, так і поза ними, є зручнішими у багатьох мандрівних випадках, будуть знахідками для пар, ще й коштують дешевше. Але вони ні в якому разі не є заміною спального мішка, якщо ми говоримо про відмінні від літніх умови походів.
Два питання, які можуть виникнути
Чому не спальник чи квілт? Можна і спальник. Особливо, якщо ваш вміє розкладатись в ковдру, як, наприклад, Sea To Summit Micro. Однак не всі спальники і квілти вміють розкладатись в ковдру, а ті, що вміють, зазвичай, сильно завужені донизу, що створює точку боротьби за теплий простір між двома мандрівниками, що вкриваються ним. На додачу, спальники мають ще й капюшон, який висітиме над обличчям одного з вас і щасливцем його не назвеш. І спальники та квілти, як не крути, коштують дорожче. Тому їх краще зберегти для спеціалізованих умов використання, а частіше користуватись дешевшою ковдрою. *Доречі, окремі пухові ковдри можуть перетворюватись на квілти. Для цього на них передбачені петлі, через які просувається шнур.
Чому саме пухова? Можна і синтетичну. Особливо, якщо мова йде суто про мандрівки машиною. Як варіант, обмежитись найдешевшим синтетичним варіантом з Декатлону, що підійде вам по температурі, і зекономити силу-силенну гривень на інше обладнання для мандрів. Якщо ж ми говоримо про випадки, де ковдра носиться на собі, то пух буде далеко попереду в плані компресії, ваги і терміну експлуатації. А в автомандрівках і кемпінгу даватиме більше затишку, який притаманний пуховим виробам. Через цю універсальність ми і обрали пуховий варіант.
Коротке порівняння пухових ковдр, які можна знайти на українському ринку
- Turbat Polonyna (така у нас). Помітно більша за площею, що дуже корисно, дешевша, виробляється в Україні з українського пуху, може ставати квілтом. З нашого досвіду, відмінний баланс ціни-характеристик-якості. Радіємо їй і сміливо рекомендуємо. Якщо будуть запити, можемо зробити окремий огляд.
- Sea To Summit Traveller. Існує у варіантах на 0°С та на +10°С. Легша, компактніша, має дві блискавки (збоку і в ногах), тому може зістібатись права з лівою, щоб створити закрите двомісне ліжко, але відчутно дорожча.
- Kelty Galactic 30. Найдешевша з усіх перелічених, водночас найпростіший пух і спрощена комплектація. В результаті найоб’ємніша в транспортуванні і з врахуванням її ваги (1,2 кг) менш універсальна. Я б відніс її суто для подорожей машиною.
- BeTree Vachellia. Скоріше півторачка в розгорнутому стані, бо має ширину лише 138 см. Для двох цього буде замало. Її можна замовляти обираючи кольори тканин, пух, розміри. Щоправда, її не купити в магазинах і замовлення потрібно чекати певний час.
Сподіваюсь, мені вдалось бодай коротко відкрити вам ще один варіант формування мандрівного ліжка з усіма його перевагами і універсальністю. Якщо матимете запитання – запрошую до коментарів.
ПроПоходи на Патреоні
Долучайтесь до Команди Патреону, підтримуйте розвиток проекту, отримуйте бонуси і ранній доступ до матеріалів!
#ЗапишітьНаПроПоходи
Купуєте в наших партнерів – допомагаєте ПроПоходи і автору статті. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:
- Інтернет-магазин Вершина
Інтернет-магазин Gorgany - Або скажіть “Запишіть на ПроПоходи” на касі будь-якого магазину Gorgany.
- Інтернет-магазин Команда Екс надає 10% знижки за кодовою фразою “Запишіть На ПроПоходи” в коментарі до замовлення
- Або скажіть “Запишіть на ПроПоходи” на касі магазинів Команда Екс та Команда Екс Travel
- Liteway надає 5% знижки за промокодом “propohody”
- James Cook надає 5% знижки за промокодом “propohody”
- ЇDLO дає знижку 10% за промокодом “2ProP10“.
Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.