Антон Прохоров
Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Складність: ⚫ ⚪ ⚪ ⚪ ⚪
Тривалість:
 2-3 дні; 32,8 км.
Маршрут: селище Ільці – селище Красник – хребет Кринта – селище Стовпні – селище Пробійнивка.

 

[Опис і фото]
[Район походу]
[Яку карту обрати]
[Базовий графік висот]
[Деталізований путівник з GPS-треком]

Важливо!  У путівниках українськими Карпатами ми намагаємось надати максимально деталізовану інформацію про маршрут. Однак, через постійну дію природних та антропогенних факторів, ми не гарантуємо її абсолютну достовірність. Ми не несемо відповідальності за успішне або неуспішне проходження вами маршруту та за будь-яку шкоду вашому життю і здоров’ю, що викликана використанням цього путівника. Зважайте на свої сили, досвід, знання та прогноз погоди. Користуйтесь здоровим глуздом. Повідомте своїх друзів чи рідних про маршрут, яким збираєтесь йти. Використовуйте взуття, відповідне до покриття на маршруті та погодних умов. Подбайте про захист від дощу, теплий одяг, головний убір, сонцезахисний крем, їжу та достатній запас води. Пам’ятайте, що джерела часом пересихають. Після опадів на маршруті можуть траплятись ділянки із слизьким ґрунтом, будьте уважними і користуйтесь трекінговими палицями. Подбайте про достатній заряд засобів зв’язку та навігації і способи його відновлення.

 

Опис маршруту

Побачивши анонс нової карти “Гринявські та Чивчинські гори” я, чесно кажучи, був трохи здивований. Є ж відоміші райони, які досі не мають сучасних карт, тоді чому Гриняви і Чивчини? Що там такого?

Тож, в кінці травня 2016 року ми вирішили дослідити ці гори самостійно, прогулятись по ним червоним маршрутом, продовженням Маршруту #7. Східно-Карпатський Туристичний Шлях.

Попередньо бачили, що перша частина маршруту, Гринявські гори, є дуже простою, адже проходить по невеликим висотам, має лише один довгий підйом з селища Красник і оминає більшість вершин траверсами. А, відтак, навіть початківці без досвіду походів зможуть легко її подолати.

Також, з карти видно, що на маршруті є багато джерел, отже не треба постійно думати про поповнення запасів води. Принаймні, першу половину літа. І, наостанок, карта каже, що цей хребет є відкритим, тобто краєвиди з нього мають бути дивовижними. Але, як виявилось, ми навіть і близько не уявляли міру їх дивовижності.

Транспортне сполучення з початком маршруту елементарне. В Івано-Франківську, з автостанції, що одразу біля залізничного вокзалу, сідаємо на перший автобус до Верховини і вже за три години виходимо в селищі Ільці, на перехресті на Дземброню. Звідти 2,5 км до червоного маршруту можна пробігти пішки, що займе півгодини, або можна намагатись під’їхати попуткою.

За мостом через річку Чорний Черемош маршрут півтора кілометри блукає селом, а далі починається перший і останній довгий підйом на хребет.

Подолавши його, ви наберете вже 500 метрів висоти від початкової точки походу. А загальний набір висоти за весь похід – лише 1170 метрів. Тобто останні 670 метрів розтягнуться мінімум на півтора дні.

Перша ж відкрита полонина дарує неймовірний краєвид.

Надалі насиченість краєвидів тільки зростає. І, аби не перевантажувати вас текстом, просто додам декілька фото, що ми зняли в перший день походу.

Трохи збоку від Східно-Карпатського Туристичного Шляху є місце, яке варто обов’язково відвідати. Це Угорські скелі. Аби дістатись до них, слід повернути праворуч по синьому маршруту, а далі відрогом хребта дістатись жовтого маршруту і пройти ним 10 хвилин. Місце, куди ви, врешті-решт, потрапите надовго закарбується у пам’яті. Чотири величезні кам’яні скелі стирчатимуть вертикально з землі просто посеред лісу. Дуже і дуже захоплююче видовище.

Далі можна повертатись на червоний маршрут і продовжувати подорож хребтом Кринта, відкриваючи все нові і нові дивовижні пейзажі.

Промайнувши декілька невисоких вершин, дорога почне спускатись вниз, в селище Стовпні, звідки ґрунтовою дорогою можна швидко дійти до автобусної зупинки в селищі Пробійнивка. З Пробійнивки ходить автобус до Верховини, а з Верховини рейсовими автобусами можна повернутись до Івано-Франківська.

 

Район походу

Яку карту обрати

Для проходження цього маршруту ідеально підходить карта “Гринявські та Чивчинські гори”, що існує в паперовій і ламінованій версіях. Ламінована живе набагато довше. Всі кольорові маршрути, згадані в описі, позначені відповідними кольорами на карті.

 

Базовий графік висот

Деталізований путівник

Для цього маршруту ми склали надзвичайно деталізований путівник. В його повній версії на вас чекають:

 • поради по транспорту;
 • повна онлайн-гугл-карта з візуалізацією маршруту і всіма важливими точками;
 • покроковий текстовий путівник з порадами по проходженню кожної ділянки;
 • детальний графік висот і відстаней з врахуванням важливих точок шляху;
 • скажено деталізований GPS-трек з всіма важливими точками у форматах як для смартфонів, так і для навігаторів;
 • наша любов до гір і старання зробити вашу мандрівку якомога комфортнішою.

Мінімальна вартість путівника – 59 грн. 5 грн з вашої оплати ми переведемо в Фонд Добрих Справ для Карпат. Решту коштів використаємо для розвитку проекту ПроПоходи. Якщо ви перерахуєте більшу суму, надлишок буде поділений порівну між Фондом Добрих Справ для Карпат і ПроПоходи.

Для замовлення путівника напишіть нам на пошту propohody@gmail.com і ми все організуємо.

*Бажаєте підтримати розвиток ПроПоходи без витрат з власного боку? Купуйте спорядження в наших партнерів через посилання нижче. Ми отримаємо невелику комісію з вашої покупки, а ви не витратите жодної додаткової копійки.

 • 1. А почему не в обратном направлении? Тогда будет еще меньше подъем и больше спуск. Или там красивее в эту сторону идти?
  2. Смотрю на каремат на траве и страшно… это какой-то непрокалываемый?? 🙂

  • Привет!
   1. В обратном направлении есть свои преимущества и недостатки. +прогнозируемый выезд в цивилизацию, -вау-эффекта от маршрута не будет такого, потому что подъем и несколько километров после него будут довольно нудными.

  • Каремат такой проколоть, на самом деле, непросто. Мы постоянно завтракаем и ужинаем, положив два таких каремата один на другой, получив мягкий диван. Достаточно просто проверить, чтоб острых камней, палок и стекла не было.

 • Dmytro Korol

  Юзаю BD Trail, купив по пораді друга цієї зими, просто шикарні палки.

  • І мені дуже подобаються. Продумано все. Якщо не гнатись за ультра-ультра лайт, годі шукати кращих.

   • Dmytro Korol

    Саме так. Я перед тим купив собі Distance Z, знайшов в штатах хорошу ціну. Але чуть не вгадав з розміром, 5 см закороткі. Віддав дівчині і собі купив Trail)

    • о, Distance теж добрі, дівчині пощастило:) Від своїх карбонових я в захваті. Думав, що цей експеримент закінчиться вже в першому поході зламаними об горганівське каміння палицями, а виявилось, що вони живучі.

 • Victor Kiselyov

  Антон, здравствуйте. Как вы делаете график высот и расстояний? Благодарю.

 • Oleg Antoshkiv

  варто зазначити, що маршрут чудово підходить для велосипеда, практично усе їдеться
  (ми недавно їздили, але тільки до Угорських скель)

  • Так, дуже правильне доповнення! Але я б тоді радив з Угорських скель скидати в Зелене, бо з Пробійнівки довго вибиратися велосипедом.

   • Oleg Antoshkiv

    ми так і зробили, до речі, спуск там офігенний 🙂

 • volyniak

  Ну нарешті новий класний маршрут! Дякую)

  • На здоров’я:) Сподіваюсь, відтепер проміжки між публікацією маршрутів будуть менші.

 • Alexander Chorny

  Прошел, сегодня утром вернулся. Отличный расслабленный маршрут, я бы его назвал культурологическим и сельскохозяйственным. Весь маршрут идет по полонинам, от колыбы до колыбы и от одного стада коров или коней до другого) Одно из самых ярких впечатлений – собственно колыбы, где делают сыр и сметану. Столько молока я не пил с детства) сыр к концу похода уже в меня не влазил. Спасибо большое за подробнейший gps-трек, где были указаны и возможные места для кэмпинга, и вода, и собственно колыбы. Если бы не было у вас написано в точке интереса про сыр и молоко, я бы возможно туда и не зашел). В общем, gps-трек просто идеальный, все бы так делали.

  Прочитав вашу статью, я сразу купил билеты и тем же вечером выехал, практически не готовясь, только на всякий случай купил карту в Gorgany.com. И отдельное спасибо за напоминание про Їdlo, опробовал их еду в этом походе и остался очень доволен.

  В общем, сплошные благодарности вам за удавшийся спонтанный отличный поход.

  • Привет! Огромное спасибо за детальный отзыв! Очень рад, что так с доверием, без подготовки, ринулся в путь:) И рад, что маршрут понравился. Уже скоро будем исследовать и выкладывать новые интересные маршруты. Так что, пусть рюкзак всегда будет наготове:)

 • Alexey Dmitriev

  Антон, Вы всё время готовите еду на горелке, как я понял. А костры в этих местах жечь можно или нет? Я приверженец готовки на огне, поэтому и интересуюсь. Если нет, то подскажите, где максимально близко к точке старта можно купить газ? Ивано-Франковск?

  • Привет, Алексей! Да, костры жечь можно, но я их противник, т.к. из-за отсутствия культуры пользования кострами на земле все больше и больше черных пятен от кострищ и все больше древесины сжигается с каждым годом туристами. Печка-щепочница – другое дело. Она более эффективна, но и под нее я бы советовал подкладывать камешек, чтоб не оставить черного круга. Если же газ – то в Ивано-Франковске, на Гаркуши 35, возле вокзала есть магазин туристического снаряжения. Там всегда найдете газ.

 • Nataliya Povzhyk

  підкажіть, якщо іти далі від Пробийнівки в Шепіт, там треба дозвіл на проходження маршруту? вкінці там поруч з кордоном проходити треба наче…

  • Привіт! Так, при проходженні біля кордону ми писали заяву на дозвіл.

 • Sergey Vas

  Добрый день, Антон! Подскажи не сложно ли в середине сентября пройти этот маршрут с ребенком 2,4 мес (рюкзак для переноски есть) за 4-5 дней. Как насчет открытой местности – имею ввиду гроза, дождь вдруг. Вот решили первый пеший поход начать с Карпат.

  • Сергей, с ребенком за 4-5 дней можно. Грозы в сентябре – это редкость. В любом случае, при приближении грозы можно всегда сбросить высоту. Склоны хребта плавные.

 • Вероника

  Красивые фотографии, прекрасная природа. Я уже сама хочу в отпуск. и Отдохнуть с друзьями в походе.Спасибо за интересную статью.

  • Черртяка Ч.

   Знакомитесь?) Есть в фейсбуке?)

 • Вія

  Ходили на Скупову весною з Пробійни. Спускались в Красноїлє. Симпатичні місця!

 • Kolhrafn Krumr

  Проходили цей маршрут з товаришем за вашим путівником і картою в другій половині серпня.
  Це був мій перший, ознайомчий похід в карпати. Все сподобалось, спасибі за вашу роботу!
  Місця дуже красиві, дивовижні краєвиди!
  Трохи турбували бички що часто траплялись на дорозі, але ж був не сезон, тому вони просто проводжали нас поглядами)

  Автобуси з Пробійнівки йдуть досить рано(орієнтуватися на останній не хотілося) тому збиралися стати якомога ближче до села. На спуску підходящих місць нам не трапилося. Пройшли село по відміткам все того ж червоного маршруту і зупинилися післе невеликого набору висоти зліва від маршруту, там є дуже гарне місце. Повернутись до автобусної зупинки звідти 15-20 хвилин. Може ще комусь знадобиться.

  Хочеться доповнити стосовно автобусного сполучення.
  Автобуси з Івано-Франківська приходять у Верховину з двох напрямків і зупинитись на повороті на Ільці може не вийти. З нами власне так і трапилось, довелось брати машину до Красника, бо запізнювались на маршрут. Коли купуєте квиток обов”язково треба озвучити що хочете вийти біля Ільців.

  Ще раз спасибі за цей маршрут. Добрих вам доріг!

  • Привіт! Дуже дякуємо за відгук і за доповнення! Вносимо їх до путівника!

 • Igor Bulah

  Проходили по даному маршруту на початку вересня. Легкий дуже пейзажний маршрут, погода сприяла на ура. Правда від Франківська добирались, дорога займає суттеву частину часу, але воно того варте ))) Я зказав би – супер маршрут для тих хто бажає прогулянковий похід. https://uploads.disquscdn.com/images/897831ef3dbb795ac264f65413168075a9a3d6042b18141222752afa00470292.jpg https://uploads.disquscdn.com/images/6a2537d7cf628f7bf3f7af1e3d82d9f6f1008926aff0b01583911cd9c90be619.jpg

 • Yaroslav Bilobrovka

  Дуже дякою Автору посту, скачав трек та насолоджувався походом по новим для себе місцях ,.. Що можу сказати просто супер всім Вельми Рекомендую !

 • Bohdan Sheptytskyi

  Привіт
  Може когось цікавить тут хороше продовження цього маршрути https://drive.google.com/open?id=0B9D1rAYiU8HVWmtuVlRPRzdha2M
  За посиланням можна знайти gps трек і фотографій.

 • Dmitry Polishenko

  Антон, огромное спасибо за путеводитель! Маршрут действительно прогулочный и крайне комфортный. Можно позволить себе делать фотографии на каждом шагу, сидя любоваться Черногорским хребтом, не спеша обедать 🙂 Тропа очень разнообразная и не дает привыкнуть к пейзажу.

  Следует отметить, что по выходным автобус из Пробойновки в 8 утра не едет! Отправление в 5:30, 6:15 и 12:00. Поймать машину до Верховины практически невозможно – мы пошли по дороге в направлении других сел, но к 12 дня сдались и сели ждать автобус в Яблунице (не путать с Яблоницей). Всем советую садиться в автобус именно в Пробойновке и не гулять в соседние села, т к людей в автобус набирается достаточно много, и есть шанс стоять с рюкзаком аж до самой Верховины.

  Некоторые источники воды из путеводителя в конце августа были пересохшими(в том числе минеральный).

  Купили 2 вида сыра в первой колыбе – очень вкусно и создает настроение. Но следует понимать, что бы покупаете абсолютно крафтовый сыр, и надо быть готовым к любому качеству. В нашем сыре были и волоски, и муха.

  Не пугайтесь, если среди ночи, во тьме тропы, услышите голоса и пение – горные жители абсолютно спокойно могут совершать прогулку от колыбы к колыбе, без фонарей:)

  Спасибо за трек и описание, мы в восторге от местности и маршрута!

  • Дмитрий, спасибо за отзыв и дополнительную информацию! Про автобусы сейчас внесу правки 😉

 • Андрій Чорнота

  Доброго часу доби, маю наступне питання. Чи потрібно заздалегідь отримувати дозвіл (як на Мармаросах) якщо я планую розшири похід і пройтися ближче до кордону (Чивчин, Стіг), чи достатньо буде мати із собою документи?

  • Khrystyna Prysiazhna

   Привіт! Надійніше таки оформити дозвіл. Наприклад, ми просто надіслали листа, роздрукували його і навіть не чекали підтвердження. Нам цього було достатньо.

 • Сергей В

  Бывал я в этих местах, красота!

  • Khrystyna Prysiazhna

   Погоджуємось на всі 100%!

 • Sergii Mychak

  Вітаю! Збираємось на травневі свята пройти цим маршрутом.
  Підкажіть чи потрібна реєстрація для даного маршруту (якщо треба то підкажіть де можна зареєструватись).
  У нас чотири ночівлі. Підкажіть на якій зупинці краще провести дві ночі.
  Дякую.

  • Khrystyna Prysiazhna

   Доброго дня!
   Для проходження цього маршруту реєстрації не потрібно, бо він не проходить по прикордонній зоні. А зупинятись можна наприклад, під горою Кринта або ж після Угорських скель.

   • Sergii Mychak

    Дякую!!!

 • Oleksandr

  Дякую за детальний опис. На травневі свята пройшли цим маршрутом. Є декілька порад/уточнень.
  1. “Одразу по поверненню на червоний маршрут, ліворуч від дороги, внизу, ви побачите розвалену хатинку. Трохи нижче неї тече струмок, а над ним, під деревами, є виположення, де можна розмістити намет (7)”. На виположенні вже почали будувати нову хатинку, наметом там не вийде стати та й струмок шумить відчутно. Але поряд на самому хребті (або трошки нижче) є безліч рівних місць для стоянки.
  2. При вибиранні з Верховини, можна розглянути варіант добирання не в Франківськ, а в Коломию – це ближче і можливо звідти будуть зручні потяги.

  • Khrystyna Prysiazhna

   Дякуємо за відгук!
   А можете вказати на карті, де саме є краще місце для стоянки?

   • Oleksandr

    Хатинка знаходиться лівіше від дороги яка проходить хребтом, а стати можна в тому самому місці, але одразу правіше від дороги, за поваленною огорожею. Якщо очікується гроза, то можна впасити дещо нижче, метрів на 100, там теж є зручна галявина, але місце не такие рівне і без виду на Піп Іван.

    • Khrystyna Prysiazhna

     Дякую велике!

 • Валентин Ромашко

  Дякую за маршрут, якраз те, що нам підходить. Збираємося йти групою 6 чоловік, в складі 4 чоловіки, які вже ходили горами, дівчина і дитина 10-ти років, які гір не бачили. Але хотілося б розширити похід до 4-х ночівель, підкажіть, будь ласка, куди далі попрямувати від Пробійнівки, чи, можливо, зробити гак деінде.

  • Валентине, привіт! Від Пробійнівки робити гак немає сенсу, бо наступне село, з якого можна вибратись, доволі далеко. Якщо хочете розтягнути мандрівку на 4 дні, можна додати ночівлю десь по маршруту чи зробити день перепочинку.

 • Annihilator

  дякую за опис чудового маршруту! підкажіть будь-ласка як на маршруті з мобільним звязком? і яка орієнтовно в серпні там вночі температура?