Вже два роки я користуюсь пуховкою Marmot Guides Down Hoody. Це моя єдина зимова куртка, тому активність її використання максимальна: в місті, поза містом і в походах в якості утеплювача.
Зрозуміло, що в такому темпі вона швидко забруднюється. Та пухові речі не полюбляють прання. Тому цю процедуру я роблю раз на рік, в кінці зимового сезону. Після минулої зими я пішов простим шляхом і здав її у хімчистку. Там за 300 гривень зробили чудо, і після процедури вона виглядала майже як нова, за винятком окремих згинів на манжетах.
Цього року я вирішив прати пуховку самостійно за допомогою засобу Nikwax Down Wash Direct. На виставці в Німеччині виробник активно рекламував його як перший засіб, спеціально винайдений для пуху, що має водовідштовхувальну обробку. А в Marmot Guides Down Hoody пух саме такий.
Міра забруднення у пуховки була, м’яко кажучи, сильною. Тому поставало питання: чи варто попередньо прати її рідким порошком, як я роблю з рештою речей, чи повністю довіритись Nikwax. Для чистоти експерименту я вирішив перекинути всю відповідальність на Nikwax, бо на етикетці до засобу було написано “ефективно очищує”. Ну, нехай спробує.
Рекомендації на бірці до пуховки казали “machine wash cold”, та я вирішив поставити температуру 30°С, аби дати засобу бодай якусь фору. Вибрав програму “синтетика”, налив 100 мл нікваксу одразу на пуховку і тицьнув “Старт”.
Тут виявилося, що пух промокати не планує, і Marmot, як надувна кулька, мирно плавав на поверхні води, і жодним чином не хотів провертатись разом з барабаном.
Довелося призупинити машину і вручну витиснути з пуховки повітря. На додачу, я лишив її плавати в барабані ще на півгодини, щоб вона добряче змокла, і тоді вже відновив програму прання. Все завертілося.
Далі я звернув увагу на ще один момент. Стандартна програма “синтетика” триває лише 45 хвилин, включно з полосканням і віджимом. Як на мене, то було замало для повноцінного очищення пуховки. Тому я відкоригував налаштування, додавши опцію “виведення плям”, чим збільшив час прання на 30 хвилин. Оберти віджиму знизив до 800.
Я знав, що під час прання пухових речей радять докидати в барабан декілька тенісних м’ячів, та не зробив цього, бо на етикетці куртки було ясно написано, що м’ячики потрібні лише для сушильної камери. А я не збирався вмикати в машинці режим сушіння.
За годину з чвертю дістав пуховку з машинки і поклав горизонтально на сушку. За добу вона повністю висохла і прийшов час приймати в Nikwax Down Wash Direct іспит.
Як виявилося, одного нікваксу недостатньо, щоб відіпрати яскраво жовту пуховку після року активного користування. Хоча більшість забруднень зникли, складні місця, на кшталт манжетів на рукавах і основних зон тертя, лишились з видимим забрудненням. Загальний результат десь на 6 з 10. Тому наступного разу таки слід спочатку випрати її в рідкому порошку, а для просочення пуху використати Nikwax Down Wash Direct.
Після висихання пух розпушився, проте лишився лежати купками по краях комірок. Найпростіший спосіб розбити його по всій площі – легенько потрусити пуховку у всіх можливих напрямках. Та я боявся, що при струшуванні частина пуху повилітає через дрібні отвори, де пуховка протерлась об штани, або постраждала від багаття чи гілок. Тому перед цією процедурою вирішив позаклеювати всі дірки.
Зазвичай для ремонту спорядження я використовую клей McNett Seam Grip. Він добре чіпляється до тканин (окрім оброблених силіконом) і утворює міцний еластичний шар. Цю пуховку я вже заклеював ним після вдалих посиденьок біля багаття.
На мій подив, я заклеїв більше 30 дрібних дірок на нижній частині куртки. Полегшені матеріали, з яких пошитий Marmot Guides Down Hoody, за два роки протерлись об жорстку тканину штанів. Ще з десяток отворів знайшлись на манжетах і швах рукавів.
Після добового висихання клею, я хвилин п’ять трусив пуховку, поки не був задоволений розподіленням пуху.
Отже, підсумовую:
1. При сильному забруденні попереднє прання з рідким порошком бажане.
2. Перш ніж покласти пуховку в пральну машину, слід замочити її на півгодини в чистій воді, час від часу витискаючи з неї повітря.
3. М’ячики не обов’язкові, якщо не користуватись сушаркою. Пух і так нормально розправляється після висихання.
4. Всі дірки слід заклеювати до прання. Виглядатиме менш естетично, але хто зна, скільки пуху вимилося з куртки через ці отвори під час вертіння в пралці.
5. Після висихання, трусити 5 хвилин у всіх напрямках, аби розподілити пух рівномірно по комірках.
Якщо маєте свій досвід – діліться в коментарях. Особливо цікаво почути, чи у всіх, хто має пуховки з полегшених матеріалів, вони так само протираються вже через два роки використання.
P.S. Дуже вдячний всім, хто давав поради на Facebook, коли я запостив фото з брудною пуховкою. Наступного разу я не поспішатиму і спочатку перечитаю всі ваші поради:)
*Бажаєте підтримати розвиток ПроПоходи? Купуйте спорядження в наших партнерів через посилання нижче. Ми отримаємо невелику комісію з вашої покупки, а ви не витратите жодної додаткової копійки.
- Інтернет-магазин Вершина
- Інтернет-магазин Gorgany
- Також ви можете сказати кодове слово “ПроПоходи” касирові в будь-якому магазині мережі Gorgany і ми теж отримаємо комісію з вашої покупки.