Поговоримо про тему, над якою можна сперечатись вічно?
Часто ви просите нас написати про свої вподобання в походній їжі. І виробники пропонують розповісти про них, спробувавши перед тим їх меню. Але ми намагаємось уникати теми харчування, бо вона, на нашу думку, є найсуб’єктивнішою з усіх можливих. Якби такого не було, то в кафе всі замовляли б одну й ту саму страву і однаковий напій. Але ж ні, вподобання у всіх різні. Про це я і прошу вас пам’ятати, коли читатимете статті про сушку і сублімати. І вести свою полеміку не з боку звинувачень, а з боку рішень і переваг. Не кажіть “бренд Ікс лайно, бо там мало приправ і солі”. Є купа людей, яким тих приправ і солі достатньо. І ще така ж купа, якій вже забагато. Поважайте думку і вподобання інших.
Про James Cook нам розповіли саме ви ще влітку 2018 року. Але з того часу в нас не було жодної масштабної мандрівки, заради якої варто було б домовлятись про співпрацю. Коли вже замайоріла подорож в Йорданію, виробник вийшов на контакт самостійно і запропонував доповнити наше меню своїми стравами. Тож, вже за кілька днів я забрав з пошти коробку з майже усім асортиментом James Cook. Лиш каші бананової не було, бо розібрали. Все в подвійній кількості, щоб вже точно розпробувати. Або тому, що нас двоє.
Важливо! Підбірку страв James Cook ми отримали від виробника безкоштовно. Також, ми отримуємо гонорар за публікацію цієї статті. Це жодним чином не впливає на зміст огляду, оскільки за автором лишається повний контроль над його наповненням. Детальніше в нашому кодексі публікацій.
Спочатку про технічні деталі. Упаковка страв James Cook аналогічна до решти виробників: пакет з відривним верхом і зіпером. Зриваємо верхню смужку, відкриваємо зіпер, заливаємо потрібну кількість гарячої води, застібаємо зіпер і чекаємо вказаний час. Класичний алгоритм приготування сушки і субліматів.
Дозувати окріп було б зручніше, якби на упаковці стояли позначки об’єму, як в Їdlo. Але тут таке неможливо втілити, бо упаковка стандартна, а вся інформація наноситься на етикетку, яка клеїться вручну, від чого може “гуляти” по поверхні і, відповідно, давати не точні результати.
Тож вам доведеться вивчити об’єм бодай однієї своєї ємності, і тоді ви швидко навчитесь правильно дозувати рідину. В нас це чудово виходило завдяки міткам в казанку інтегрованої системи.
Заливаючи в пакет окріп пам’ятайте, що вони легко пропускають тепло. Не тримайте пакет в руках, бо обпечетесь! Натомість, поставте його на рівну поверхню і притримуйте верхівку рукою.
Для споживання одразу з пакету зручнішою буде ложка з довгою ручкою, однак можна обійтись і класичною.

Термін зберігання страв James Cook – один рік, тому уникайте закупів “про запас”. Рік минає дуже швидко. А кілька пакетів люблять загубитись в дальньому куті шафи (навчені з іншими виробниками). Тоді шкода викидати їжу у смітник.
Пакети з-під сушки наразі в Україні не переробляються. Найекологічніший варіант позбавитись від них – високотемпературне спалювання, яке реалізує No Waste Ukraine.
Тепер до смакових властивостей і особливостей меню. Якщо порівнювати JamesCook з іншими виробниками сушки, то, на нашу думку, він потребує найменшого втручання приправ і соусів. Деякі страви взагалі не хотілось жодним чином доповнювати. Приміром, борщ і гречка з яловичиною були чудовими самі по собі. Це, насправді, рідкість в нашому досвіді. Тобто для тих з вас, хто скаржиться на відсутність смаку сушки, я раджу спробувати James Cook. Можливо, його набір і концентрація спецій сильніше роздратують ваші смакові рецептори.
По більшості страв простежується бажання виробника створити свою смакову лінію і виділитись рецептурою серед інших. Наприклад, я вперше в житті пробував солодкий борщ. Чи то буряк особливого сорту, чи якийсь інший складник. Результат мені сподобався. І Христина проголосувала за нього. Сильний насичений смак.


Втім, специфічність рецептури може стати для декого з вас недоліком. Наш приклад – В’єтнамський суп Фо Бо. Мені він видався вдалим і цікавим за виражений смак і гостроту. А Христина не могла розділити мою радість, бо намагається уникати кінзи в своєму раціоні. Звідси порада: обираючи страви James Cook перевіряйте відповідність їх складу своїм вподобанням.
За консистенцією суп Фо Бо це, скоріше, ситний напій, який може доповнити основну страву. Або добрий гарячий перекус в обід, разом з бутербродами. Одним ним після довгого дня пригод і емоцій наїстись не вийде. Я вдало доповнював його місцевим лавашем з хумусом.


Каша гречана з яловичиною – наш фаворит серед других страв. Добра і повна на смак, гарна на вигляд (готова на фото #4). Ідеальне дозування води і величина порції. Раджу її до спроби.

Картопляне пюре (готове теж на фото #4), як і у всіх інших виробників, потребує більше води, ніж вказано на етикетці. І терпіння для доброго вимішування. Смак страви доповнювали сумішшю перців і каррі.
Вегетаріанська локшина з грибами нам видалась найпіснішою. Але виглядає чи не найкраще за решту. Приправа “італійські трави”, що ми мали з собою, зробила з неї шедевр похідної кулінарії.
Локшина Болон’єзе, навпаки, по насиченості цілком самодостатня. Базилік в ній додає незвичності смаку як для похідної страви.
Рис James Cook готує і для м’ясоїдів, і для вегетаріанців. Перші можуть ласувати рисом з овочами і м’ясом. У вегетаріанській версії останнього доданка немає.


Болгарський перець, броколі і томати грають і на смак, і на вигляд. В обидві рисові страви на другу спробу ми доливали води більше зазначеного, бо першої спроби овочі і рис не пропарились на повну. І в обидві додавали спецій, бо хотілось більшої виразності смаку.


Як не намагаюсь згадати, але гороховий суп мені нічим особливим не запам’ятався. Хіба пригодою з лавровим листом, який я не помітив в своїй ложці і смачно розжував. Смаку це точно додало:) Але я і не великий фанат гороху, щоб судити про цю страву. Багато зелені – це плюс. Та наступного разу, збираючи похідне меню, я б його пропустив.
Загальне враження від страв James Cook дуже позитивне. Мені імпонує прагнення виробника вирізнити смак своїх страв з-поміж інших. Найсильніше це простежується по борщу, який я неодмінно раджу спробувати першим. Плюс, до першої партії я б радив додати гречку з м’ясом та локшину Болон’єзе. Фо Бо – теж цікава річ для проби, але розцінюйте його суто як легенький бульйон, що потребує підсилення канапками.
Куди вдосконалюватись? Я хочу бачити більше солодких сніданків. Хоча готувати їх самому теж простіше простого, але готовий продукт за ціною рівня James Cook мав би здобути своїх фанатів. І нехай ті сніданки також будуть з “родзинкою”.
Чи хто з вас пробував страви цього виробника? Які ваші вподобання? А які побажання до виробника?
Де придбати?
Наразі їжу James Cook можна придбати через сайт виробника. Якщо скористаєтесь промокодом propohody, отримаєте 15% знижки. Він діє до 15 квітня. З цим купоном набір з чотирьох страв, які ми радимо до спроби (борщ український, каша гречана з м’ясом, макарони болоньєзе та суп Фо Бо), вартуватиме лише 127,5 грн 😉
ПроПоходи на Патреоні
Долучайтесь до Команди Патреону, підтримуйте розвиток проекту, отримуйте бонуси і ранній доступ до матеріалів!
#ЗапишітьНаПроПоходи
Купуєте в наших партнерів – допомагаєте ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:
- Інтернет-магазин Вершина
- Інтернет-магазин Gorgany
- Інтернет-магазин Кайнозой
- Або скажіть “Запишіть на ПроПоходи” на касі будь-якого магазину Gorgany.
- Інтернет-магазин Команда Екс надає 10% знижки за кодовою фразою “Запишіть На Про Походи” в коментарі до замовлення
- Або скажіть “Запишіть на ПроПоходи” на касі магазинів Команда Екс та Команда Екс Travel
- Liteway надає 5% знижки за промокодом “propohody”
- James Cook надає 5% знижки за промокодом “propohody”
- ЇDLO дає знижку 10% за промокодом “2ProP10“.
Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.