Ідейний натхненник блогу ПроПоходи. В спорті відколи себе пам’ятає. В горах – трішки менше. Родом з Тернополя, живе і працює в Києві. Обожнює гори, каяки і білу воду, незабутні заходи сонця, і майже завжди просипає світанки.

Прокол питної системи – не рідкісне явище. Час від часу ми отримували запитання про ремонт таких пошкоджень, однак, раніше не могли на нього відповісти. Тому що з одного боку ми самі ніколи не пробивали питні системи, тож і не мали досвіду у цій сфері. А з іншого – знайти дієві способи ремонту питних систем виявилось нелегким завданням. Більшість з них не працювали, навіть за словами тих, хто їх використовував.

дірка в питній системі

Так склалось, що ми зовсім випадково дізнались про чудовий спосіб ремонту питних систем, так би мовити, експериментальним способом. Під час мандрівки на Гран Канарію через необережність ми пробили ємність для води від нашого фільтру Katadyn BeFree 3L. Її особливість в тому, що вона виготовляється з того ж матеріалу, що й питні системи багатьох виробників – термополіуретану.

Gran Canaria Katadyn BeFree 3L

Оскільки на той момент ми знаходились чортзна-де, то єдиним доступним способом ремонту була клейка стрічка McNett Tenacious Tape з нашого класичного ремкомплекту. Вона ультраміцна, водонепроникна, прозора і чудово підходить для ремонту багатьох видів спорядження: наметів, спальників, пуховиків, мембранок, килимків і т.д. Ще одна її перевага – стрічка підходить і для тимчасового ремонту, оскільки її можна відклеїти, не залишаючи липких слідів на матеріалі.

І… пройшло уже більш як пів року, а латка й досі чудово тримається на фільтрі і не пропускає воду. Тож, ми вирішили, що цей спосіб ремонту можна рекомендувати й іншим.

Латка McNett Tenacious Tape на питній системі

Важливо! Ця стаття є частиною проекту #РемонтуйНеВикидай, який спонсорується дистриб’ютором McNett в Україні. Це жодним чином не впливає на зміст публікації, оскільки за нами лишається повний контроль над її наповненням. Детальніше – в нашому кодексі публікацій

Отож, для ремонту нам потрібно наступне:
– стрічка McNett Tenacious Tape;
– ватний тампон;
– спирт ізопропіловий (якщо немає, можна взяти етиловий);
– ножиці.

що потрібно для ремонту питної системи

Перший крок ремонту – очищення та знежирення. Для цього ватний спонжик змочуємо у спирті і протираємо зону навколо отвору з запасом в 3 см. Кращий варіант – ізопропіловий спирт, але й етиловий добре підійде.

Ремонт питної системи

Далі вирізаємо латку із стрічки McNett Tenacious Tape діаметром близько 15 мм, для проколу цього буде абсолютно достатньо.

Обов’язково заокруглюємо кути на латці для того, щоб її краї не чіплялись за інше спорядження в рюкзаку.

латка для питної системи McNett Tenacious Tape

Наступний нюанс – вибираємо з якого боку заклеювати дірку. Дехто із наших знайомих заклеював питні системи зсередини, аргументуючи це тим, що тиск води на латку допомагатиме їй краще триматись. Насправді, тиск води в питній системі настільки малий, що він не відіграватиме значної ролі в довговічності ремонту. Тому, на нашу думку, краще все ж ремонтувати прокол ззовні – так краї латки не контактуватимуть з питною водою.

Тепер знімаємо захисну підкладку з латки, намагаючись якомога менше торкатись клейового шару і накладаємо її на пошкодження так, щоб дірка була по центру.

як заклеїти питну систему з McNett Tenacious Tape

Оцінюємо, чи стрічка накладена саме так, як потрібно. Якщо латка змістилась – сміливо відклеюйте її і знову накладайте на пошкодження. Ще одна перевага стрічки McNett Tenacious Tape – її можна переклеювати протягом 24 годин, не залишаючи липких слідів.

как заклеить питьевую систему с McNett Tenacious Tape

Якщо стрічка правильно розташована, притискаємо її в центрі і ретельно розгладжуємо круговими рухами від середини до країв. На даному етапі дуже важливо, аби тиск був доволі сильним, щоб клей з латки зайшов у кожну малесеньку пору шорсткої поверхні питної системи. Наприклад, ми використовуємо тупий кінець ножа для притискання і розгладжування латки.

ремонт питьевая система

Такий метод важливий, якщо у вас питні системи Hydrapak чи Osprey. Якщо ваша система має гладку поверхню, як, наприклад, у Source, то достатнім буде розгладжування латки пальцями.

Стрічка McNett Tenacious Tape ремонт

Ось і все! Акуратна, майже непомітна і надійна латка. І це дійсно ефективний ремонт питної системи.

Оновлення: в коментарях на youtube Саша Кучма правильно сказав, що систему можна заклеїти армованим скотчем. Якщо вам не принциповий зовнішній вигляд, то це цілком робочий варіант. Однак, я не знаю, чи чіпляється надалі скотч до рюкзака, коли питна система всередині, і як довго він триматиметься на дірці. 

Процес ремонту намету можна переглянути на відео:

Де купити, вдячність і підтримка

Купуєте в наших партнерів – підтримуєте ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

Чарівні посилання на спорядження з огляду:

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.